üzenetek

hozzászólások


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Ezzel csak sarokba szorítják rossz módon Kínát és csak egy választása lesz, lerohanni Taiwant, majd használni mindent a belföldi igényeinek kielégítésére, amit csak talál, legyen az know-how, mérnökök, kutatók, gyártósor. Könnyen lehet hogy még a nyugati piacainak többségét sem veszítené el, ahogy Putin ellen is nagyon puhák lette a gazdasági szankciók Európa részéről, miközben közvetlen és végzetes fenyegetést jelent. A kiesett nyugati piacok helyére meg találnak "keleti blokkos", ingadozó, kétarcú és elmaradott országokat, pl. az óriási orosz piacot, orosz befolyás alatt lévő poszt szovjet tagállamokat.

Gazdasági eszközökkel, vámokkal kellene harcolni ellenük és az EU-t teljesen bevonva, ahol megint egy komoly munkanélküliségi hullám érkezik nagyrészt pont a kínai gyártás miatt. A nyugati világnak le kell dobnia magáról a kínai gyártást és emellett megakadályoznia hogy felvásárolják a legyengült EU-s cégeket.


bteebi
(veterán)

Hülyék ezek az amerikaiak. Komolyan most kell még fokozni a feszültséget, és erősíteni Kína nyugatellenességét, oroszbarátságát? Azt hiszik, hogy mindent megtehetnek anélkül, hogy akár durván visszanyaljon a fagyi? A teljesen felesleges izmozással szerintem leginkább két dolgot tudnak elérni (ebből az egyik mondjuk akár burkolt cél is lehet - és nem az első pont):
1. Kína majd ~10-15, de max. 20 év alatt felfejleszti magát olyan szintre, hogy tervezni és gyártani is tud majd olyan szinten bármit, mint a "nyugati" (vagy épp keleti) gyártók. Ha nem még jobban.
2. Kína megtámadja Tajvant.
A két pont persze egymás mellett is mehet. Az utóbbi mindenkinek szar lenne, de a diktatúra jellegű országoknak kevésbé problematikus a mexikói felállás. Már csak azért se, mert akik ezekben az országokban "számítanak", SEMMILYEN kárt nem szenvednek. A többiek meg úgyis le vannak szarva.


t72killer
(titán)
Blog

Ki kell ugrasztani a nyuszit a bokorból, nincs mese. Ha Kína megtámadja Tajvant, az a Kínai rendszer végét jelenti.

Amúgy pontosan, a helyi + helyi tulajdonú gyártást kell erősíteni, illetve megakadályozni, hogy a tőke elszökjön. Innen ered az egész problematika: nagy amerikai tőkések nem akarták az amerikai munkaerőt és környezetvédelmi szabálykövetést megfizetni és inkább leléptek ügyeskedni rabszolgafalvára.

[ Szerkesztve ]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

A kínai emberek elviseltek már sokkal rosszabbat is korábban sok sok évtizeden át, az elégedettlenekre meg jelenleg is van futó programjuk milliárdosoktól a legszegényebbekig, amellett hogy pármillió ember eltűnhet egy milliárdos országban örökre. Taiwan bekebelezése, illetve az esetleg vele járó USA elleni lokális csetepaté pedig hazafias érzelmeket hozhat elő. Ráadásul sokkal jobb helyzetben van, mert otthon van, míg az USA távol. Japán szinte biztosan nem avatkozna be, ahogy a NATO is kizárt és nem csak azért mert el vannak foglalva teljesen az Ukrán háborúval és a védelmi rendszerei újraépítésével Putin fenyegetése miatt.

Egyedül gazdaságilag veszíthet valamennyit, de ahogy Putin is talált új piacokat, ők is fognak.


t72killer
(titán)
Blog

A csendben elviselő nemigazán a hazafias, egyetlenfiát háborúbaküldő típus :K.

Tajvan megtámadására automatikusan mindenki ugrana, egyáltalán nem véletlen rendelt Ausztrália atomtengeralattjárókat. Ez olyan dolog, hogy a határokat meg kell húzni, máskülönben holnap Tokióban, holnapután San Franciscóban fognak húzódni.

Amerika amúgy Guam-on és Okinawán van, nem túlságosan messze, a népi kína még elég messze jár attól, hogy egy D-nap 2.0-át gründoljon a Tajvani szorosban, viszont fel kell készülni az eshetőségre. És amikor bekövetkezik, nem Chamberlain-eskedni, hanem minimum ugyanúgy beleállni, mint Ukrajnában, máskülönben a következő partraszállás Darwinban lesz, Ausztráliában (nem mintha nem gyarmatosították volna már eléggé gazdaságilag a kengurukontinenst a kínaiak...)

Azt nem tudom, ki mondta neked, hogy a NATO-t teljesen leköti Ukrajna. Ukrajnába muzeális eszközöket küldenek, totálisan más jellegűeket, mint amivel egy Tajvant védő háborút vívnák. Ukrajnában egyetlen Tomahawk-ot nem durrantottak el, egyetlen F16, horribile dictu f-35 nem akciózott. Ezek nagy számban állnak rendelkezésre a DK-Ázsiai térségben. További színezet, hogy a térség kb ÖSSZES állama szemben áll Kínával, Indiától Vietnamon át a Fülöp-szigetekig és Japánig, félelmeik nagyon is jogosak.

[ Szerkesztve ]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Az USA már párszor megégette a szövetségesei, behúzva őket háborúkba kitalált okokból és ott Kína kivételével mindegyik nagy hátrányban lenne. Japán jobb is ha kimarad, mert ők akkor is Kína szomszédai maradnak ha a többiek már hazamentek. Taiwan még nem az amire ugranának a szövetségesek, főleg úgy nem ha villámháborúról van szó és mire felvonulnak már elveszett minden.

Jobb Taiwant, egy katonai stratégia alapján vesztett ügyet beáldozni, mint fixen elkezdeni a 3.-ik Világháborút... nem beszélve hogy Kim Jong Un is a szomszédban van, aki egy fekete ló abban a régióban. Ez a provokáció a legrosszabb stratégia most. Ez egyedül csak az amerikai fegyvergyártóknak jöhet jól... akiknek továbbra is túl nagy szerepe van a döntésekben, a lefizetett tábornokokon keresztül a Pentagonban és a Fehér Házban.


doooo
(veterán)

+1


Aranygyerek
(aktív tag)

Ezt te írtad, én a figyelmedbe ajánlom:
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.


arnyekxxx
(veterán)

Tajvan meg Tokio/SF közé azért nem érdemes egyenlőségjelet tenni, Tajvan nem egy hivatalosan mindenki által elismert önálló állam hanem egy vitatott terület.


himpike
(aktív tag)

Ritkán olvasok kijelentő módban ennyi badarságot egyszerre. Kína soha az életben nem fogja erővel elfoglalni Taiwant, mert mire odáig jutna nem maradna az ottani technológiából semmi. Nem mellesleg azzal feszelegnek a diplomáciában hogy 70 éve nem háborúztak.
Egyébként ezért is szopatnák halálra magukat egy valódi konfliktusban.


paatrick
(őstag)

"nem beszélve hogy Kim Jong Un is a szomszédban van, aki egy fekete ló abban a régióban"

Dehogy fekete ló. Van 25 millió éhezője, meg 1 millió kitartottja aki a többi kárán dőzsöl. Szerinted mennyi idő alatt verné agyon az 25 millió azt a mondjuk 100 ezret aki nem adott neki enni, elvitte a lányát/feleségét megerőszakolni, megverte csak azért mert hatalma volt, de most már nincs.
Az az ország 1 hét alatt összeomlik ha bármi háborúba belekezd. Elemi érdeke hogy ne legyen háborúban, lődözgeti az üres rakétáit a tengerbe, fennmarad a hatalma. Többet nem fog tenni.

[ Szerkesztve ]


Pikari
(őstag)

A KX7000 megjelenése, és az intel/amd chipek teljes kormányzati kitiltása miatt alighanem sugárban kakilhatta össze magát az amerikai vezetés.

Mi lesz a következő? Nem adnak el papucsot a kínai chiptervezőknek, hogy chiptervezés közben fázzon meg a lábuk a rohadtaknak?


Tschubi
(tag)

És akkor a másik hír:
[link]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Pont Észak-Korea mutatja, hogy bármit meglehet tenni velük, elfogadják. Oroszország, Kína dettó. Hozzászoktak, generációk nőttek fel abban a rendszerben.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Tudom trolloknak beszólni könnyebb, mint vitatkozni.


Reggie0
(félisten)

Ez a provokacio kevesebb problema, mint az, ha nem zarjak el kinat a technologiatol, mert akkor ugyanazt a haborut fejlettebben vivna. Kb. mar az utolso utani pillanatban vagyunk igy is, most kell kinat palyaszelre allitani, mielott tul keso lesz.

[ Szerkesztve ]


paatrick
(őstag)

Dehogy fogadják, szerinted az oroszok a háborúba miért a béka segge alatti életszínvonalú területekről, falukból toboroznak/küldik ki a behívókat? Moszkvából, Szentpétervárról meg a többi nagy városból szinte senkit nem küldenek meghalni, mert hamar visszanyalna a fagyi.

Kínában teljesen más a helyzet. Nincs háború és az életszínvonal rohamosan nőtt a többségnek, szóval nekik nincs is mit "elfogadni".

[ Szerkesztve ]


GhanBuri Ghan
(őstag)
Blog

Az EU-nál mondták, hogy a világháborúk tapasztalata az, hogy a konkuráló államokat (Németország, Franciaország, Anglia) gazdaságilag kell egymástól függővé tenni, hogy megelőzzék a további háborúkat, és ez működött.
Kína és az USA is kölcsönösön függött egymástól, most a maradék szálakat akarják eltépkedni.
A következmények előre láthatóak, és nem néz ki jól. A nyugati világ sokkal többet nyerhetne vele, ha gazdasági pályán próbálná meg felvenni a lépést, és csökkentené a bürokráciát, növelné a termelékenységet.

#16 Reggie0
Azért az ugye megvan, hogy Kínának is vannak olyan gazdasági fegyverei, amikkel nagyon érzékeny csapásokat tudna osztogatni az USA-nak és Európának? A kölcsönös gazdasági függés következménye.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Egy haboru gazdasagi csapas is. Tehat ha valasztani kell, akkor inkabb maradjunk a csak gazdasagi csapasnal.


GhanBuri Ghan
(őstag)
Blog

Szerintem nem érted. Az USA-nak és Kínának is van jó pár ásza az ingujjban, amit elő tud rántani, ha szükséges, viszont az USA úgy viselkedik, mintha csak neki lennének ászai - sorra játssza ki a kártyáit, egészen addig, míg végül neki már semmilyen további gazdasága nem marad, ellenben Kínának még mindig lesz pár.
Akkor jutunk el arra a pontra, hogy egy esetleges kínai gazdasági akcióra már csak fegyverrel tud válaszolni az USA.
Ráadásul ott van még az a tényező is, hogy egy gazdasági csapás rossz esetben hosszabb távon pont az ellenkezőjét éri el az eredeti szándéknak, csak növeli a másik fél függetlenségét.
(ahogy ismerősöm fogalmazott: egylövetű fegyver. Fenyegetésre sokkal jobb, mert ha már egyszer elsütötték, onnan nincs visszaút)

üzenetek