Milyen billentyűzetet vegyek? - Beviteli eszközök fórum

üzenetek

hozzászólások


Mr.Csizmás
(félisten)
Blog

nem tudom eldönteni, hogy ennek hol van vége :DDD


eagleberg
(tag)

Most. Abbahagytam. Visszaadom a szót. Csak még egy linket: https://10fastfingers.com/user/1738880/

[ Szerkesztve ]


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az, hogy valaki gyorsan gépel és egyáltalán tisztában van-e a lehetőségeivel/próbált-e mást nincs igazán korrelációban, ahogy azt sem tudhatod, hogy egy maximálisan igényeihez igazított eszközzel mit produkálna.

Egy jól személyre szabott mechával gyorsabban és komfortosabban lehet dogozni, mint egy random hulladékkal, és ha a személyes faktoroktól eltekintünk, már csak puszta fizika miatt is. Arról nem beszélve, hogy a gépelési érzet és hang is kihat a munkamorálra.

Néha amúgy én is egy atomgané Omega vagy miabánat membrános szeméttel írok cikket (akkor kerül fel az asztalra, mikor mondjuk kajálok vagy valamiért épp nem patyolat a kezem, de kell a gép, ezt meg akkor sem sajnálom, ha hajacskás kacsazsírt hánynak rá a mongúzok), és össze sem lehet hasonlítani a tempót, precizitást és feelt azzal, ami pl. most előttem van.

tl;dr: Attól, hogy valaki strandpapucsos páros lábbal ugrál a gőzölgő tehénlepénybe, neked még nem feltétlenül muszáj. :DDD

[ Szerkesztve ]


Marci112233
(őstag)

Nem vártam rögtön választ, de azért általában a fórumon ha felteszek egy kérdést akkor 1 napon belül jön válasz. Így kérdezném hogy amiket linkeltem melyik jó választás, illetve van-e más alternatíva ami még jó lehet a kitételeknek?

Az összefoglalóban az ajánlott lista igencsak régi, így arra nem igazán támaszkodnék már.


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Én egyikért sem adnék pénzt, feltételezem a többiek is hasonló okból kifolyólag nem jelentkeztek a dologra. Ha tételesen megválaszolod az összefoglalóban feltett kérdéseket, akkor tudunk valami értelmesebbet mondani.


Marci112233
(őstag)

Akkor leírom nagyjából:

Árban 10-20K közt, maximum 30, és csak új. Használva alap gépelésre, és kevés játék. Típus bármi lehet csak tartós legyen. Kiosztása ISO és magyar legyen mint a mostani fő gépemnél lévő Cougar Attack X3 is, amivel az ég világon mai napig semmi gondom. Méretben a normál kell numpad résszel, és legyen háttér világítása.


Domonkos
(Ármester)
Blog

Iden tenyleg mindenki choc-ra valt :)

Termeszetesen ez a 90123-ra akart valasznak menni, de a logout nem hajlando valaszkent publikalni a hozzaszolast, ha a Valasz gombra kattintva jelentkezel be... :W

[ Szerkesztve ]


Domonkos
(Ármester)
Blog

Ha fizetnenek sem irnek ekezetesen. :D


Domonkos
(Ármester)
Blog

Csinosak! Es egyet is ertek, hogy az osszes jobb, mint a Q9. De ezek szerencsere meg mindig nem az en vilagom. :)
Az Altair-okra emlekszem, mar egyszer jol lehuztam oket. Es tovabbra is tok pozer dolognak tartom, hogy egy valamire valo mounting megoldas helyett egy semmire se jo tokesulyt terveztek bele. Borzalmas, hogy egy ilyen feature-rel lehet ebben a hobbiban ervenyesulni. :O


Domonkos
(Ármester)
Blog

>Próbálom nem belehallani a gúnyt, de nehezen megy.

Ez most inkabb komolyabb kerdes volt, mint sem, de jah; nem hibaztatlak. :D

Amugy ez a pici meret tenyleg nem trivialis, mert amig van sok billentyu, addig az ember nem "kenyszerul ra", hogy jobb kiosztassal alljon elo, mint a standard. Ugyanakkor a standard kiosztassal meg nem lehet egyszeruen kisebb meretre valtani jelentosebb funkciobeli vagy kenyelmi vesztesegek nelkul.
Viszont ami jo az egeszben az az, hogy meg csak kisebb billentyuzetet sem kell hasznalni, hogy a kis billentyuzetes kiosztasokat (vagy legalabb par otletet) ki lehessen probalni. Mar csak a nyilakat is megerne a home-row kozelebe hozni - bar ahogy latom, ez pont az az otlet, amivel a sub-60% kedveloi sem szivesen jatszanak el. Szamomra erthetetlen. :U


Domonkos
(Ármester)
Blog

En erre nem ugranek ra, hanem varnek meg egy-ket evet amig valaki kihoz egy normalis hidraulikus stabot - CNC-zett munkahengerrel es coiled hidrocsovel. Olajbol is termeszetesen csak ISO 32-est toltenek bele. Bar tudom, hogy lehet mast is venni, de minek? :B


PROTRON
(addikt)

Én a redox ergo spliten keychron banana-ra... :P

[ Szerkesztve ]


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nyugi, nem fizetnének érte. ;]


:DDD


Molydeus
(senior tag)

OK, akkor elnézést kérek a prekoncepció miatt. :)

Igen, erre akartam kilyukadni, hogy ez a méret már nem vágható ki olyan egyszerűen a hagyományosból. 60%-ig ez megtehető, bár a split-Space már ott is választóvonal a kényelem és a szenvedve, de megoldható között (feltéve, hogy nem akarsz veszíteni a funkciókból). Ráadásul ott még maradhatsz a konzervatív megoldásoknál, amik ismerősek (pl. a 14"-os notikról).
60% alatt a számosság probléma fokozottan jelentkezik. Muszáj átszervezni, sok dolog kerül át layerre, ami eddig a defaulton is elérhetők volt, és nincs vagy legalábbis sokkal kevesebb a hely a redundanciára. Az ékezetek is bekavarnak. Egy ideig amolyan mobil szerűen próbáltam rétegekre pakolgatni, de az OÓÖŐ, UÚÜŰ "belefúr" a többibe. És ez még csak a felszín kapargatása részemről, nem is jutottam a végére.

A nyilak egy érdekes kérdés.
Számomra semennyire nem fekszik a row staggered csúsztatás a nyilaknál (a szokásos WASD egyáltalán nem, az IJKL kicsit jobb), egyszerűen fáj. A vonalba vagy gyémánt alakba rendezés sem jött be.
"S ameddig számolsz, az 3(ujj)-ig legyen! 4-ig ezért ne számolj tehát, sem pediglen 2-ig, hacsak nem folytatod a te számolásodat 3-ig".
Szóval vagy legyen a megszokott dedikált, vagy "ortho" de legalábbis szimmetrikus a távolságokat nézve.
Játékoknál amúgy nem is klasszikus elrendezésben használom, hanem "Z" formában, kb. QWSD-ben, de ez is csak orthonál. Viszont navigálásnál a Home és az End kerül az Up két oldalára, ami "Z"-vel már nem adódik.
A colstag még kimaradt.

M.

[ Szerkesztve ]


Domonkos
(Ármester)
Blog

Ohh, a nyilak elrendezese; igen. :)
Amennyire en a jobbkezeseknek az ijkl-t szoktam ajanlani, ugy kb. a foobar ota en nem azt hasznalom. - Valamikor akkortajt kezdtem nezegetni hogy mely digrafokat utom gyakran es hogy a gyakran hasznalt funkciok leutesehez szukseges billentyuket hogyan kellene ugy elrendezni, hogy az kenyelmes es gyors lehessen. Akkor meg nem tudtam ilyen szepen megfogalmazni, se ennyi kategoriara szedni, de most itt vannak a (szerintem) legoptimalisabbtol a legbenabbig az egymas utani utes mintak:

A ket egymas utan kovetkezo leutes...:
- ... ket kulonbozo oldalon van a home row-n. Ez a legjobb, hiszen 0 kez es ujjmozgast igenyel (a pozicionalas. Termeszetesen a billentyuket le kell majd nyomni; de az itt es a tobbi esetben is ugyanugy 2-2 leutes lesz, szoval ebben nem lesz kulonbseg...)
- Ugyanazon az oldalon van a home row-n es "befele gordul" (= eloszor valamelyik szelsobb billentyut kell lenyomni, majd utana egy beljebb levot) - ez sem rossz. Ha van megfelelo tamasza a csuklonak, akkor teljesen pontosan lehet ezeket is utni. Az egerezes kozben elofordulo billentyuzetes leuteseknek ilyen formajunak kell lenniuk.
- Ugyanazon az oldalon van a home row-n, de kifele gordul. Szinten jo, de szerintem kevesbe termeszetes.
- Kulonbozo oldalon van, de legalabb az egyik leutes nem a home row-n. Ezek szinten nagyon jok, mert altalaban boven van ido pozicioba kerulni a masodik billentyuhoz. Raadasul amennyivel tobb kombinacio van ilyen digrafokbol, ugy ez talan az egyik leggyakoribb nalam is.
- Ugyanazon az oldalon van, es legalabb egy leutes nem a home row-n van. Ebbol van par ami okes, de akadnak egeszen rosszak is. Peldaul, ha ket szomszedos oszlop felso es also billentyuit kell lenyomni. A row staggered billencseken kulon halal minden olyan leutes, amiben az elso leutes az also sorrol tortenik, majd a masodik a tole kozvetlen jobbra levo oszlop felso billentyuje. Gondolok itt sorozatokra is, mint az osszes qwerty typer kedvence, a "minimum". (Ennek onmagaban elegnek kellene lennie, hogy valaki alternativ kiosztasok utan nezzen.)
- (itt par esetet kihagyok, de ezek csak a fenti szempontok tovabbi kombinacioi lennenek... de itt vannak a rosszak:)
- Ugyanarra a billentyure esik. Lenyegeben egy duplazas. tap-tap. Kulonosen nagy gond ezzel meg nincs, de lassabb, mint a fentiek, mert meg kell varni a felengedest a masodik lenyomas elott. Bar ennek elonye, hogy igy nem lehet veletlenul rossz sorrendben utni, ezt tekinthetjuk a hatranyanak is, hiszen csak egy sorrend van.
- Ugyanarra az ujjra esik, de kulonbozo billentyukre. Ez rossz. Ez meg a tap-tap-nal is lassabb, tovabba nagyobb precizitast is igenyel. - talan az egyetlen pozitivuma, hogy a sorrendet itt is nehez elrontani - Ha pedig a leutesek a mutatoujjra esnek, akkor a helyzet meg rosszabb is lehet, mint a tobbi ujjnal; qwerty-n peldaul a "my" es hasonlok - pfhahh... Viszont valamelyest ide tartozik a forditott T nyilas elrendezes is. Amig az atlos es ballra-jobbra mozgasok mind jok, ugy a fel-le teljesen bena, pedig nem is annyira ritka. Szerintem a negy nyilnak mindenkeppen negy kulonbozo ujjra kellene esnie. (Jelen pillanatban meg a dvorak-os hjkl-t is jobbnak talalom a nyilakra, mint egy akarhova rakott forditott T-t, diamond-ot es par egyeb nepszerubb elrendezest.)
- ... kozul legalabb az egyik nem az alap 30 billentyun (= lenyegeben az alfakon kivul) van. Ehhez nyujtozkodni kell, amit igazabol senki sem szeret.
- ... kozul legalabb az egyik kurvatavol van. Kinek az otlete volt az ISO entert 3U-nyira rakni az alap keztartastol? A backspace milyen tavol van mar?? Es az insert??? Aaaaahh! Bar tudom, hogy vannak trukkok, hogy legalabb lenezni ne kelljen a klavira, de ha egy-egy ilyen billentyut le szeretnek nyomni, akkor amennyi ido alatt mig kinyulnek a dedikalt billentyuert (raadasul peldaul a backspace a masodik leggyakrabban hasznalt billentyu a space utan), annyi ido alatt egy ctrl-H szeru (termeszetesen nem a gecitavol levo control-lal - (de akkor inkabb irok fn-t, de itt se tessek a laptopos, space mellettire gondolni)) kimakrozott/"kilayerezett" backspace-t is gyorsabban es hasonlo precizitassal le tudom utni. Raadasul meg a visszapozicionalast is megsporolom.

Es egyebkent csak az alfakbol is tobb szaz ketto hosszu digraf kepezheto. Ezek termeszetesen nem fognak semmi hasznalhato kiosztast eredmenyezni, de az igazsaghoz mar nagyon kozel lesznek. Ha eggyel tovabb visszuk es beleveszunk par harom hosszu leutessorozatot is, akkor egeszen keves kezmozgast - es fizikai billentyut - igenylo kiosztasokat alkathatunk.
Peldaul; ha kelloen sok magyar szoveget gepelsz qwerty-n - es mondjuk nem adatott meg az a luxus, hogy tobb billentyu legyen a huvelykujjaid alatt - akkor siman bealdozhatod mondjuk a C billentyut (vagy angol szovegeknel a J-t). Ez a magyar nyelvben nem nagyon gyakran fordul elo (se a Cs...) es kelloen jo helyen van, hogy sokat es konnyen lehessen nyomkodni. Ennek a funkcioja lehetne az, hogy fix-en atvaltson egy "reteget kivalaszto retegre", ahonnan egy masodik billentyu lenyomasaval elerhetnel arra a retegre, ahol mar az adott funkciok/karakterek/stb. is van. Aztan ha arrol a retegrol nyomsz billentyut, akkor az a kivant funkcio mellett siman visszaallithatna az alap retegre a billentyuzet belso allapotat, hogy utana tovabb lehessen gepelni. (vagy ha olyan karaktereket gyujtesz egy retegre, amiket inkabb sokszor kell egymas utan hasznalni, akkor a visszavaltast arra a retegre meghagyhatod manualisra is. Tipikusan a szamok eseteben lehet hasznos.)
Szoval minden nem alfa karakter leutese maximum 3 leutes lenne:
C - ami elvinne egy atmeneti retegre, amirol tovabbi retegekre lehetne ugrani (vagy ha nem lesz annyi extra reteg - a gyakorlat azt mutatja, hogy nem - akkor a gyakori, nem alfa karakterek johetnek erre a retegre is, hogy ezeket 2 leutessel lehessen bevinni)
Majd egy retegvalaszto billentyu - amibol szerencses esetben minden elfer a home-row-n (ami egybol 8*30=240 darab 3 leutessel elerheto funkciot rakna csak az alfa billentyukre - amik termeszetesen lehetnek rovid makrok is - shift+ins, win+d, stb.)
Majd a konkret billentyu a fuknciohoz

Termeszetesen ekkor a C-nek is uj helyet kell talalni - ami persze kevesbe lesz optimalis, mint az eredeti - de amennyire ritka, ugy meg egy CC sem lenne tul rossz.

Blah, blah, blah...
Lenyeg a lenyeg: Tobb ujjal kevesebb billentyut utni sokkal jobb, mint keves ujjal sok billentyut.


dqdb
(nagyúr)

[link]
Neo Ergo showcase Alexotostól

[link]
további képek

* Arisu az Owlab Spring kiosztásával
* 5 fokos tenting
* nagyon alacsony elülső profil, csuklótámasz nélkül is kényelmes lehet, de lesz külön megvásárolható passzoló darab
* PCB gasket mount, így forrasztható nyákkal a plateless építést is támogat, meglehetősen flexibilis gépelési élmény
* a felső rész csavarok helyett a mostanában divatos golyós zárral rögzül, valamint a nyák JST kábel helyett pogo csatlakozó, azaz, 15 másodperc alatt ki lehet cserélni a belsejét egy másik buildre
* 130 dollártól indul, a a videóban szereplő darab 170 dollár és a drágább változatok egyike a PVD Black SS súly miatt
* split left Shift támogatás
* május végén várható
* a törésben lévő LED-sor annyira buta ötlet, hogy csodálom, eddig senkinek sem jutott eszébe :D
* nulla szivaccsal jó hang magasabb, crispy tónussal, amit a szivacs sem ront el nagyon

Ideje meghirdetni a Springet, úgysem szeretem a leaf spring mount megoldását.


dqdb
(nagyúr)

A böngészőfülek takarítása közben tűnt fel, hogy erre még nem válaszoltam.

Ez aggodalomra ad okot. Nagy valószínűséggel ennél is repedni fognak a kupakok, vagy ennek nagyon kicsi az esélye?
Lesznek olyan kapcsolótípus-kupaktípus kombinációk (nem kapcsológyártó, hanem típus, mindegyiknek több vonala van eltérő öntőformával), ahol előfordul majd repedés és nagyon soknál nem, de ezt előre nem lehet tudni. Azokban az esetekben van veszélyben a kupak, ahol a kapcsolón dagibb az MX kereszt, míg a kupakon szűkebb a rés.

Szóval az esély megvan, szerintem is kicsi, csak jó tudni róla, és azt előre nem fogja tudni megmondani neked, hogy adott kombináció problémás-e vagy sem.

Van bármiféle funkciója? Nem is igazán értem ez miért jó, alul van úgy sem látod... Ha választanom kell, akkor a legolcsóbbat venném.
Ha a külső súly rézből vagy acélból van, akkor tömegnövelő hatása van, ami pozitívan hat a hangzásra azzal, hogy mélyíti a hangot, ha van kellően nagy és vastag. Ha nem, csak egy vékony lemez vagy alumíniumból van, akkor olyan, mintha nem is lenne, csak esztétikai szerepe van.

A belső súly szerepe a hangzásban fontosabb, és itt jobban számít az anyaga is, mert direktben találkozik a levegőben terjedő hanghullámokkal és nem csak a házban terjedő rezgéseket veszi át, mint a külső súly. Ha a belső súly rézből van, akkor mélyebb hangot eredményez, már egy kisebb méretű felső súly is sokat számít (elterjedt megoldás az, hogy csak belső súly van). Ha a belső súly acélból van, akkor a billentyűzet hangját a magasabb tónusok felé tolja el, ezért nem túl kedvelt megoldás.

Előfordul még a thru-weight, amikor nincsen külön külső-belső súly, csak egy nagy súly van, ilyenkor az tipikusan réz szokott lenni, és úgy viselkedik, mintha egy belső és egy külső súly uniója.

Ha rézből van egy súly, akkor azon előbb-utóbb megjelenik a patina. Ez ellen szoktak valamilyen clearcoattal védekezni, de a védelem nem 100%-os, idővel le tud kopni, és megjelenik a patina. Ha ezt nem szeretnéd, akkor kerüld a rezet, acélnál nincsen ilyen (némelyik billentyűzet réz belső és acél külső súllyal jön, hogy a két anyag előnyei minél jobban ki legyenek használva a hátrányai nélkül).

A szépen tükröződő mirror polished súly vonzza a mikrokarcokat, ezeket az autóknál használt polírozópasztával tudod időnként eltüntetni, de ha zavar, hogy nem tökéletes a felület, akkor kerüld el. A PVD súly is tud szépen kinézni, de a mikrokarcokra ez is érzékeny. Ha én válaszhatok külső súlyt, akkor az homokfújt réz vagy acél legyen (a patina nem zavar), a csillogós dolgokat kerülöm, általában ez a legolcsóbb.

A legtöbb 200 dollár alatti billentyűzetnél a súly csak esztétikai, mert csak külső és vékony, a Cycle7 egy ritka kivétel ez alól.

Túl drága.
Azt a 350 eurós árat nem tudom hová tenni, 235 euró volt legutóbb. 350 eurót nem ér, komplett billentyűzetként 300-at simán, 235-öt bőven.

Van esetleg még valami ajánlott barbone vagy komplett bill 200$ körül? 75-80%, ANSI
Egy barebone-ból legalább 70-80 dollár, mire komplett billentyűzetet varázsolsz egy olcsó, de jó kupakkészlettel és egy adag olcsó, de jó kapcsolóval, vagyis egy 200 dolláros barebone-ból nettó 270 dolláros komplett billentyűzet lesz, ami bruttó 343 dollár = 318 euró, ezt vedd bele a számításokba és az árak összehasonlításába.

A kérdésre szokásos válaszként ott van a Keychron választéka, mindig elérhető, a topikban bedobott extrém akciós árú Q sorozatos darabok pedig egyszerűen verhetetlenek.

Felette a QK/Neo/Zoom/Cycle/Luminkey/MKC/<új hype-olt gyártó> vonalon mindig van valami, ami minőségben és ár-érték arányban jobb, valamint sokszor árban is a Keychronok alá megy (néha sokkal). Azonban ezek nem érhetőek el bármikor, a legtöbb group buy vagy előrendelés, így vagy várnod kell rá 2-5 hónapot, vagy az extrákból vásárolhatsz 10-20%-kal drágábban, de akkor pedig gyorsnak kell lenned (az említett Cycle7 extrái annál a vendornál 24 órán belül elfogytak, a nagyja 20 percen belül). Szóval ha errefelé indulnál el, akkor figyelni kell a piacot. Az éppen futó jó budget megoldásokat sokszor bedobjuk ide hírként (most 65%-os vonalon a Krush65 ilyen), az extrákról a híreket ritkábban, mert az már a vendoroktól függ, hogy mikor lesznek elérhetőek, és mostanában nem ritka, hogy több EU vendor is van.

TKL méretben a jó cuccokból a Neo80 az, ami hamarosan megérkezik a vendorokhoz, szóval ennek az extrái lesznek majd elérhetőek.


Molydeus
(senior tag)

Május!? :Y
Na most vagyok bajban. Kivételesen reménykedtem benne, hogy őszig elhúzzák és nem fog ütközni másik tervvel.

Hol vagy, synthwave...nem szeretnél egy fekete ANSI Q8-at knob nélkül? :DDD Olyanod még nincs, ugye? :D

M.


Molydeus
(senior tag)

Mondom én, hogy csak kapargatom a felszínt ebben a témában. :B
Én ezt most elmentem. Köszönöm!

M.


dqdb
(nagyúr)

Alexotos május végét említett. Annyira közel van, hogy már a build guide is készen van hozzá.

[ Szerkesztve ]


Molydeus
(senior tag)

Pedig ezt biztosan nem fogom kihagyni...
Szerencse, hogy pont ez a szürke került a videóba, mert a képeken elég furán nézett ki, kb mint egy PVC cső.

M.


Jorus
(nagyúr)
Blog

Én ezt az elrendezést nagyon könnyen meg tudtam szokni nyilak terén. Innen nem lesz (lenne) nehéz már továbblépni és elengedni a dedikált kurzor billeket és áttenni hjkl-re pl.


Molydeus
(senior tag)

-Nem a dedikáltakhoz ragaszkodom.
Próbáltam mindet, amit írtam, de egyik sem jött be. A WASD-nál a középső ujjam konkrétan oldal irányban feszül, ami már rövid idő után fárasztó, utána meg fáj. Az IJKL annyiban jobb, hogy itt egy irányban van a csuklóm az elmozdulással, de ezzel is csak időt nyerek. A HJKL-nél az a gond, hogy beidegződött, hogy a Up/Down a középsővel nyomom, a gyűrűssel így rossz billentyűn vagyok. A Diamondot meg akaratlanul is két ujjal használom, ami a az ellentétes irányú váltásoknál okoz feszülést.

Igazából a legkényelmesebb eddig az ortho 2x3-as blokk, amit navigáláshoz az Home, Up, End és alatta Left, Down, Right kiosztásban vagy játékban az említett "Z", ami Left, Up, akármi és akármi, Down, Right kiosztásban használok.
Ezért inkább mozgatom a csuklóm és viszem le a modtape-ekhez, mert ott megvan a derékszög és akár Tsangannal, akár 1.25-ös alsó sorral a Home és End is.

M.


Dr. Akula
(nagyúr)

Vagy még egy kis megszokás, és vissza C64-re. :DDD


dqdb
(nagyúr)

Az Apple már közel 40 éve is tudod különcködni, miért pont az egy sorba rendezett kurzoroknál ne találtak volna ki valamit másképpen, mint a többiek :)


Domonkos
(Ármester)
Blog

Es ez meg semmi sincs ehhez kepest:

Az apple osszesen ketto komolyan veheto billentyuzetre tudta rarakatni a nevet.


ATI
(senior tag)

Sziasztok!

Itt a fórumon szokás reklámozni, ha esetleg valaki meghirdet egy billentyűzetet? Jár érte dorgálás?

Köszi,
Attila


grizlisandor
(addikt)

Téma összefoglaló:
"A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van."

Aláírásban tudsz hirdetni. :)


0xmilan
(addikt)

Kiveve, ha HÁZIGAZDA vagy. Akkor huncut modon megemlitheted, ha eladnal vagy vennel valamit. :B


Molydeus
(senior tag)

Remélem, nem a délelőtt említett Q8-as kérdésemre értitek, mert azt egyértelműen viccnek szántam.

M.

[ Szerkesztve ]

üzenetek