üzenetek

hozzászólások


mr_ricsi
(veterán)
Blog

"Ez az egész VA kifejezés humbug, inkább Wattokat írnának ki, az sokkal többet mond."
Ez a számozás nagyon régi, és amíg a PFC-k be nem költöztek a tápokba, nem is nagyon kellett a hatásos teljesítményre figyelni. Vagyis a VA megadása nem humbug, csak időközben a világ haladt tovább.
Az APC korrektül megadja a hatásos és a látszólagos teljesítményt is, tehát ezekkel nincs semmi baj.

"Nem mellesleg ebben a szünetmentesben lévő ólom-sav akkumulátor nem arra lett kitalálva, hogy hirtelen ráakasszanak közel maximális terhelést. "
A kereskedelemben elterjed akkutípusok között nincs erre a célra jobb, mint a savas ólomakkuk, mivel kicsi a belső ellenállásuk, ezért nagy áramokkal terhelhetők.

"Fontos tudni, hogy ezt csak akkor tudja, ha 100%-on van az akku, próba képen 75%-ra merítettem majd terhelés alatt lekapcsoltam a hálózatot, kikapcsolt a gép, mintha áramszünet lenne"
Meg kellett volna vizsgálni, hogy ezt nem a tápod aktív PFC-je okozta-e valójában. Én inkább ezt tartom valószínűnek, nem a 75%-ra merített akkut.

"A teszt annyiból állt, hogy egy sima transzformátort és egy kapcsoló üzemű tápot rádugtam megmérni azt, hogy észlelhető e a 6ms-os kimaradás. "
- A 6ms a valóságban a duplája vagy a triplája -12-20ms-.
- Ha a kimeneti fesz jelalakja lépcsős szinusz, akkor nem javasolt rá 50Hz-re tervezett, lemezvasmagos trafókat dugni, mert a felharmonikus tartalom a vasmagot fogja melegíteni, ami szélsőséges esetben a trafó leégését okozhatja.

Az UPS-edben ez az akku van, és még érdemes megnézni innen az áthidalási idős ábrát.
Az áthidalási időt az UPS max terhelése felére szokták megadni, és általában az UPS-eket is a max terhelés duplájára szokták méretezni.

üzenetek