üzenetek

hozzászólások


iMaverick
(addikt)
Blog

Jó neked, hogy mindenféle 1080p-s tartalmat vitt a Core2-es procid. Én pont emiatt kezdtem el érdeklődni a DXVA-s gyorsítás kapcsán, mivelhogy jónéhány olyan filmet sikerült beszerezni, aminél enyhén szólva is elcsúszott a hang szinkronja a képtől. Lehet, hogy alacsony bitrátájú 1080p-ket szedtél le, ezt nem tudhatom.

A tesztek azért aranyosak, mert az első még tavaly novemberi és a cikkben írják is, hogy még TESZT RENDSZER van náluk, szóval biztosan megérte nekik levonni a konklúziókat.

A Prohardver-es cikk meg azért aranyos, mert gyakorlatilag jobbnak bizonyult a Brazos az Atom-nál, és hát mennyire szar ez a Brazos, mert "kevésbé volt sima a megjelenítési élmény"... Biztosan elolvastad Te azt a cikket? Nem azt írták, hogy egyáltalán nem megy, hanem észrevehető volt egy kis "prücök".

Szóval lehet hogy én WriteOnly vagyok, de szerintem Te is...Legalábbis a Read-del gondok vannak.


hcl
(félisten)
Blog

Ja, csak nézd mg a villanyszámlát... Core2-es asztali gép helyett egy hónapig laptopot használtam, és mínusz párezer. Egy év alatt bőven bejön, ha 24/7-ben egy ion-os gép megy, nem egy Core2.


hcl
(félisten)
Blog

Én nem itthon dolgozok, és főleg nem mindenki él a neten, tehát anyámnak pl. fasza lenne egy Brazos gép, meg amúgy elég sok ismerősömnek is. Akinek fontos a gép sebessége, az nyilván nem fog elsődleges gépnek Brazos-t tartani.

A laptop amúgy elég sokáig Core2 volt, amíg az volt a céges. Most Pentium M, ez Linux-szal gyorsabb, mint a Core2-es dög volt Win7-tel... :D

A téma jelen pillanatban HTPC/NAS/letöltőgép volt, ami jellemzően 24/7 megy. Én csak arról beszéltem, hogy
1. Ha asztali gép helyett (~terhelve 200W monitorral a fogyasztás), használok egy laptopot (sajnos a Core2-est nem tudtam lemérni), akkor sokkal kisebb lesz a vellanyszámla. Pont. Mert kevesebbet zabál. De amúgy 60W körül lehetett a lapos is terhelve, mert 65W-os tápja volt. (T61.)
2. Ha 24/7-be letöltési feladatra beállítasz egy Core2-t, vagy egy Brazos-t, ION-t, akármit, akkor hiába szerezted be olcsóbban a C2D-t, hiába feszeled alul, 1 év alatt behozza a kis lap a villanyon.
3. Ha HTPC is a kis dög, márpedig megoldható, főleg Brazos-szal, akkor két legyet egy csapásra. A bitang nagy asztali géped meg ott van játékra, melóra, de az nem fog 24/7 menni, de amúgy erről nem is volt szó.

"A laptop lehet, hogy kevesebbet fogyaszt, de hasonlo koru, hasonlo aru core2 kb ugyan annyit fogyaszt"
Amúgy minél? Egy T61 fogyasztásával majd pariban lesz az asztali E6420-am (húzva, diszkrét VGA-val)?


devast
(addikt)

Ha néha videót is nézel rajta, vagyis terheled, akkor kevesebb mint egy év.
Nekem paneltápos 780g + 4magos athlon2 a nas/htpc, de nekem szoftveres raid miatt kellett a nyers erő. Brazos simán okosabb megoldás, akinek nem kell erős cpu.

[ Szerkesztve ]


iMaverick
(addikt)
Blog

Direkt vettem a fáradtságot, hogy megnézzem az Árgépen az árakat... Azért jópofa, hogy dobálózol itt a fogyasztással, meg az árakkal, de szerintem fogalmad sincs, miket írogatsz, de ne legyen harag! Tehát:

(Árak az Árgépről és a legolcsóbb modellek!)
Core2Duo + alaplap: Intel Pentium Dual-Core E5200 2,5GHz (10eFt) + ASRock G41M-VS3 (8000Ft) = 18.000Ft (max. TDP: 65W!!!!)

CoreI3 + alaplap: Intel Core i3 540 (21eFt) + Asus P7H55-M LX (13eFt) = 34.000Ft (max. TDP: 73W!!!!)

AMD Brazos: ASRock E350M1 (22.000Ft) (max. TDP: 18W)

Namost ennél a pontnál alakul a dolog: az általad olcsóbbnak írt Core2, és kisebb fogyasztású CoreI széria még egész jól áll! (Megj: a Core2 4000Ft-tal olcsóbb, a CoreI3 meg 12.000Ft-tal drágább...)

Akkor vegyünk memóriát! Anélkül úgysem fog elindulni a gép! :K

- Core2-höz: DDR2-RAM 1GB PC2-6400 - NoName 2600Ft
- CoreI3-hoz / Brazos-hoz: Kingmax DDR3 1GB 1333MHz 1585Ft

A dual channel miatt eleve illik pariba venni (főleg az Intel-es procikhoz, a Brazon-nak nem kell, mert pont a memóriakezelést csonkolta az AMD). Tehát a további költségekkel (2x ram):

Core2Duo: 23200Ft
CoreI3: 37170Ft
Brazos: 251700Ft

Naszóval! Kemény 2000Ft-tal lett kevesebb a C2D-s rendszer, miközben a fogyasztása BIZTOSAN NEM kevesebb a Brazos-nál (hiszen ez még a 65nm-es széria, tehát a LEGRÉGEBBI C2D változat!).

A CoreI3 már eséllyel versenyezhet a fogyasztás terén, csakhogy 12e-rel drágább, mint a Brazos... Ráadásul az általad említett CoreI3 proci (igen, az az alulfeszelt, max. 35W TDP-sre gondolok!) margószélen 31eFt a legolcsóbb helyen és arra jönne rá az alaplap.

A sebességre meg csak azt tudom mondani amit HCL kolléga is írt, hogy nem mindenki Photoshop-pol, meg X264-et kódol! Aki csak Tűzrókázik, meg a háttérben fut a víruskergető, annak tök fölös a CoreI3!


alamuszi
(senior tag)

Én vettem egy AMD C-60-as procival szerelt netbookot, és tökéletesen megfelel a mindennapi feladatokra, pedig informatikus vagyok(Ubuntu 11.04, VirtualBox, Film (nem HD, youtube, net stb)). Szóval nem tudom, mire ez a hatalmas teljesítményvita a kolléga részéről, de felesleges. A mindennapi használatra általános felhasználásra tökéletesen megfelel egy sima Low Power platform, aki meg x264-et kódolgat oda az i3 is virsli lesz, házilag is. Oda vagy egy AVX-es i7, vagy egy 56xx-es XEON kell azzal lehet játszani x264-es kódolósdit. Szóval nem értem ezt a vitát, meg azt sem mi köze egy CoreI-nek a VIA alaplaphoz.


iMaverick
(addikt)
Blog

Mondjuk ebben teljesen igazad van, hogy megy itt a vita a C2D, CoreI3 meg a Brazos témában, ez meg egy VIA-s rendszer. :R


Viktor77
(titán)

Ha a 775 nem is, de az 1155 igen, és nem is annyit, hanem kevesebbet. [link]

A teljesítmény meg ugye ég és föld, talán nem kell mondanom melyik proci javára.


iMaverick
(addikt)
Blog

Az a baj, hogy megint ennél az gyárilag "alulfeszelt" 2100T-s CoreI3-nál lyukadtunk ki... Enszuke kolléga váltig a fogyasztással meg annak a hosszútávú megtérülésével jön. Namost ez a típusú proci legolcsóbban 31 ropi és még akkor nincs hozzá alaplap...

A teljesítményét senki sem vitatja!!!! Csak az a baj, hogy sokszor felesleges ilyen "erőművet" (most képletes írva) tartani egy Firefox-ra, meg Youtube-ra...


iMaverick
(addikt)
Blog

Érdekes. Főleg hogy használtam a rendezést... De már látom a problémát. Az igénytelenség... Intel Celeron E3400 CELERON! Ember, már a P4-nél is hanyagoltam a Celeron-t... De ha Te ennyire igénytelen vagy, akkor meg végképp nem értem, mit fikázod itt a Brazos rendszereket.

DDR2-t a lapnál ezek szerint elnéztem. Sorry.

nekem internethez keves a p3-on regen megszokott sebeseg.

Ebből látom, hogy nem használtál még ilyen Brazos rendszert, mert akkor nem írnál ilyen butaságokat.

A 2100T-t is Te hoztad fel. Nem en, mert a nem T-s procik is kb ugyan annyit fogyasztanak idle-ben.

Ezt nem én hoztam fel, hanem az általad belinkelt tesztben ezt használták. Örülök neki, hogy linkelgetsz mindenféle tesztet, aztán azt sem tudod, hogy mi van benne? Bájos!


Viktor77
(titán)

Nana, azért legyünk tisztában azzal a Celeronnal. Gyakorlatilag egy E5300, felezett cache-sel. Erősebb az E21xx szériánál, arról nem is beszélve, hogy kényelmesen benne van a 4 giga.

[ Szerkesztve ]


iMaverick
(addikt)
Blog

Pont ez a bajom, hogy ilyen "herélt" modell. De Ti tudjátok! Kicsit vicces, hogy jöttök itt hogy így a teljesítmény, meg úgy a teljesítmény, de az nem baj, hogy cpu-ban meg van a cache felezve? Hmmmm.


Viktor77
(titán)

Az a Celeron (ha már lovagolsz a néven), keresztbe lenyeli a Brazost, Atomot, mindent.

De nem a teljesítményre akartam a hsz-emmel rávilágítani, csak arra, hogy a Celeron név hallatán már nem kéne a P4-ekre asszociálni. Az E-sek (bár az 1xxx-esek annyira nem), és a mostani cerkák is nagyon jók.

[ Szerkesztve ]


iMaverick
(addikt)
Blog

Azt én sem állítottam, hogy nem gyorsabb a Brazos rendszernél! ;]


iMaverick
(addikt)
Blog

Nálad is writeonly mode van megint csak. Olvass el egy Brazos-Atom tesztet, aztán nem fogsz ilyeneket írogatni.

Nem szoktam fikázni, de amit Te művelsz itt a Brazos-sal kapcsolatban, az már a röhej kategória. Azt látom, hogy leginkább fogalmad sincs róla. Nézegess teszteket, aztán nem fogsz ilyeneket írogatni, hogy Pentium 3-as teljesítményű a Brazos.

A fogyasztás vita még nem zárult le, mert még mindíg nem hiszem, hogy egy sima 65W-os TDP Core2-es (akár Celeron) idle-be kevesebbet fogyaszt, mint egy Brazos. EMBER! Nekem volt 65W-os TDP-jű, de NEM Celeron-om és idle-be a komplett rendszer simán 65-69-W-ot zabált!!! A CoreI3 szériáról nem tudok nyilatkozni, a tesztek alapján tényleg jók a mutatók, de csak idle-ben. Bár való igaz, hogy terhelés alatt meg jobban is teljesít..

üzenetek