üzenetek

hozzászólások


#54625216
(addikt)

"De most arról van szó, hogy az apple nem fizeti ki készülékekben felhasznált alkatrészt, mert beépítés után ők kevesebbre gondoltak, mint ami a szerződésben van. Erre válaszul persze pereskedés lett."

Azon megy a műsor, hogy a szerződésben rögzítettek egy árat, amit a qualcom egyoldalúan akar emelni, mert szerinte az Apple belement a termék árához kötött árazási módszerbe. Az Apple meg azt állítja, hogy nem, ők egy adott összegre mondtak igent, hogy azt a qualcom milyen módszerrel számolta ki, az nem rájuk tartozik.
De mint már többször is írtam, ez jogi kérdés, amit majd a bíróság tisztáz, hogy a szerződések alapján melyik félnek van igaza.

"Valamint az apple olyan intel chipekkel szereli mostmár a készülékeit, ami licenszelés helyett lopott technológiára épülhet, mivel az apple a qualcomm fejlesztőkészletét átadta az intelnek, amikor még a qualcommos eszközökhöz megkapták tesztelésre."

Ezt állítja az egyik fél, ami vagy így van, vagy nem. A reverse engineeringnek megvannak a maga jogilag nehezen kikezdhető technikái már a PC hőskorszakából, azaz még az is elképzelhető, hogy az Intel a qualcomtól koppintott egy az egyben, de hogy az megáll-e a bíróság előtt, az egy másik kérdés.
De az is lehet, hogy az egészből semmi sem igaz. Az USA jogrendszere ugyanis olyan, hogy be lehet perelni a másikat teljesen alaptalanul és mivel a perköltségeket a vesztes félnek nem kell megtérítenie, valójában alig van veszteni valója. (Erre játszanak a szabadalom trollok is.) Mivel az apple termékek átmeneti kivonása a forgalomból nagyobb károkat okozna az apple-nek, mint peren kívül megállapodni, nagyon is megéri a qualcomnak perelni még akkor is, ha egyetlen szó sem igaz a vádjaiból.

"A qualcomm elleni koreai eljárást meg mintha olyan politikus indította volna, akit a samsung fizetett le, miután az apple erre biztatta. Az többféle jogi és ipari szabályt is megsért."

Ez meg már a politikai sárdobálás szekció. Nyilván a vesztes fél azt mondja, hogy ártatlan és hogy állami korrupció áldozata, mint általában mindenki, aki veszít legyen az közbeszerzés vagy büntetőügy. Minden esetre innentől a qualcomnak kell bizonyítania, hogy
1. a korreai eljárás mögött korrupció van
2. amögött a Samsung áll
3. a Samsung mögött meg az Apple

Ez így szép konteo, de pont a műfajánál fogva érdemes fenntartásokkal kezelni. A történetbe pro és kontra nem látunk bele, ezért értelmetlen az egészet - a politikai sárdobáló topikokban szokásos módon - hitkérdésként kezelni, hogy szurkolótáborok nulla információ birtokában szimpátia alapján mantrázzák a magukét.

Amúgy félreértés ne essék, nyilván ez egy aljas játék és nyilván mindegyik szereplő vastagon benne van - az apple-t is beleértve -, csak hagyjuk már végre a kettős mércét, hogy ha az apple valamiben érintett, akkor bármit is csinált a másik, az az "ellenségem ellensége a barátom" elv alapján csak jófiú lehet.

üzenetek