üzenetek

hozzászólások


Dave™
(nagyúr)
Blog

Tisztában vagyok vele, köszönöm. Az Allianznál mint említettem az alap terméknél ez egy év. Ott is van drágább termék, ahol ha 15 évig megmarad a szerződés, visszakapod bónuszok formájában ezt a költséget, csak az a gond ezzel az, hogy a szerződések átlagéletkora ennek a tartamnak kevesebb, mint a fele. Ha előbb kiszállsz, akkor bukó, s ha szépen kivárod nyersz rajta 30.000 Ft-ot. Tehát ha minden tökéletes, semmi sem szól közbe 15 év alatt, akkor ennyi a nyereség. Ugyan más feltételek mellett lehetne jóval nagyobb is ez a különbség, de egyrészt akkor a kockázat is jóval nagyobb (ha előbb kell kiszállni/hozzányúlni), másrészt ha van kiskapu a költségek minimalizálására, akkor nyilván érdemes kihasználni. Tehát sok minden nem szól a bónuszos termék mellett. Ráadásul azért is célszerűbb rugalmasabb, rövidebb távú terméket választani, mert ez a terület is gyorsan fejlődik, és néhány évente jönnek a kedvezőbb feltételekkel operáló, olcsóbb, rugalmasabb termékek. Érdemes megnézni mi volt elérhető 15 évvel ezelőtt, aztán 10, 5 és most. Hatalmas különbségek vannak. Rólam lepereg a marketing bullshit, elég sokat foglalkoztam a termékekkel technikai szempontból, én tanítottam a kollégáknak hogyan működnek, mivel a legtöbben csak eladni tudtak, azt nem igazán tudták, mit is árulnak. Persze nem is kellett, megvették anélkül is, hogy tudták volna. Talán azért is tart ott ez az egész, ahol.

szerk: végig unit-linked-ről beszéltem, ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]


David75
(őstag)

Úgy látom végre eljutottunk odáig hogy az elsö hsz-em költség szerkezeti részét más is igazolja. Amúgy igazad van a cig-nél példál az 5.évben 15, a 10.évben pedig az éves díjad 50%-át kapod meg hüség bónuszként ha bizonyos évesdíj felett kötsz.


David75
(őstag)

1. Az ha valaki hamarabb díjmentesíti vagy visszavásárólja az a saját hülyesége.

2. A visszavásárlási táblázat csak a kezdeti egységekre vonatkozik.Tehát elsö 2-3 éves díjra.

3.egy tíz éves termék még pont belátható, ha nagyon nem tudnád fizetni a rugalmasabb szerzödésekben van a kezdeti évek után díjcsökkentés vagy díj szüneteltetés. Ha ez sem elég akkor fizeted a felhalmozási egységekböl az éves díjat...


Dave™
(nagyúr)
Blog

Te tudod mi fog történni veled a következő 15 évben? Ugyan részben egyetértünk, hogy az ügyfél hülyesége, de én csak abból a szempontból tartom annak, hogy aláír 15 évre. Alig nyer vele valamit, viszont olyan kötelezettségeket vállal, amit nem biztos, hogy teljesíteni fog tudni. A statisztika nem az ő pártján áll legalábbis. Tisztában vagyok az egyéb opciókkal is, csak abból pénzed nem lesz. Tehát van bent mondjuk 2 millió Ft, és valamiért hirtelen kellene egy része, amint hozzányúlsz, erősen változnak a kondíciók. Örülök, hogy te látsz 10 évre előre, a többség még 2-3-ra sem nagyon. Én nagyon megfontoltnak tartom magam, de 5 évnél hosszabbat biztosan nem írnék alá. Talán pont ezért.


BloodyEddie
(őstag)
Blog

"célszerűbb rugalmasabb, rövidebb távú terméket választani"

Konkrétan mire gondolsz?

"Tehát sok minden nem szól a bónuszos termék mellett."

Ha az általad leírt Allianz UL-re gondolsz, akkor igazad van. Viszont egy olyan konstrukciónál, ahol nem csak az éves díjra, hanem a bennlévő összes egységre adnak bónuszt, már érdekes számok jönnek ki.

Btw no offense, nem kioktatásnak szántam a hsz-em, de gondolom megérted, hogy nem tudtam mennyire vagy otthon benne.


BloodyEddie
(őstag)
Blog

Pont ezért kell előtakarékosságra biztatni az embereket. Rengetegen vesznek fel hitelt, a svájci frankkal történtek után is. Akkor pedig nincs válogatás, hogy hány évre szeretnének előre gondolkozni, meg vajon vissza tudják-e fizetni a felvett összeget... nem is beszélve arról, hogy ott nem 5-10 évre előre kell látni, hanem akár 20ra is. A legrosszabb megtakarítás is jobb, mint a legjobb hitel.

"Tehát van bent mondjuk 2 millió Ft, és valamiért hirtelen kellene egy része, amint hozzányúlsz, erősen változnak a kondíciók."

Konkrétan miben változnak? (ha részleges visszavásárlásról beszélünk)


Dave™
(nagyúr)
Blog

Aminél a kötöttségek max 2-3 évig tartanak, utána azt csinálsz vele, amit akarsz, méghozzá bukta nélkül. A bónuszos termékeknél csak akkor jön ki jól a lépés, ha betartod a játékszabályokat, vagyis nem szünteted meg, nem nyúlsz hozzá stb. S mivel ezek jellemzően hosszútávú termékek, így ez elég nagy kockázat az ügyfélnek. Nem véletlen van ezekre jóval magasabb jutalék, hiszen ezekből sokkal több is "dől be" a tartam felénél-kétharmadánál, ami ugye bukta az ügyfélnek.

Pl. a bónuszokban változnak. De ez ugye biztosítóspecifikus. De látom te itt toborzol is... :U Előbb-utóbb mindenki kinövi.

[ Szerkesztve ]


BloodyEddie
(őstag)
Blog

Akkor megkérdezem megint, konkrétan milyen termékre gondolsz? Mert a ULre eddig egy jó szavad nem volt, gondolom biztos ismersz valami csodamegtakarítást, ami mindennél jobb.

Ha pedig velem van valami problémád, azt privátban tudod jelezni.


David75
(őstag)

Nem változnak a kondíciok. Ha már 2m-ról beszélünk akkor választasz mondjuk egy 400k-s éves díjat a maradék pénz azaz 4évnyi díj megy esetibe és így a pénzed 80% likvid. öt évig van idöd hogy megint csak tolj be pénzt esetibe és amúgyis 5 éved bármi történik már rendezve lesz. 5 Év után pedig csökkentheted a díjat vagy kérsz díj szüneteltetést, vagy mivel ha 3éves díj megy kezdeti be 4.,5. Éves díjat kimozgathatod bukta nélkül a felhalmozásiból. Van olyan termék ahol a 3.évtöl annyiszor kérsz díj szüneteltetést ahányszor akarsz így akár az is megoldható hogy mondjuk 5 év mulva van egy korszerübb termék és azt fizeted tovább ezt meg mindig halasztod aztán a 10évnél kiveszed az összes pénzed vagy át tolod a modernebb szerzödésbe...


Dave™
(nagyúr)
Blog

Dehogynem volt, végig unit-linked-ről beszéltem, és mint említettem nekem is van egy. Én a rugalmas, átlátható költségszerkezetű termékeket preferálom, amiknél minél kevesebb a kötöttség. Az Allianz-nál az alap Életprogram ilyen pl., ha konkrétumot szeretnél. A hosszútávú megoldásokkal már sokszor elmondtam mi a gond, papíron ugyan nagyon jók, csak ahhoz mindenki részfeltételnek teljesülnie kell, csak nem ártana hozzá egy varázsgömb is, ami elmondja mi fog történni a következő 15 évben. Nincs veled problémám, csak megjegyeztem, hogy mivel erősen érintett vagy a témában, nem tudsz teljesen objektíven nyilatkozni.

#109: tök másról beszélsz, én azt mondtam, hogy eltelt mondjuk 10 év, van bent az egységszámlán 2M Ft, 15 év a tartam, ha hozzányúlsz a pénzhez, azért bünti fog járni a fix tartamú ill. a bónuszos konstrukciók esetén.

"Van olyan termék ahol a 3.évtöl annyiszor kérsz díj szüneteltetést ahányszor akarsz így akár az is megoldható hogy mondjuk 5 év mulva van egy korszerübb termék és azt fizeted tovább ezt meg mindig halasztod aztán a 10évnél kiveszed az összes pénzed vagy át tolod a modernebb szerzödésbe..."

És azt elmondod hogy akkor miért is jó egy 10 éves terméket választani egy olyan helyett, ami már 3 év után teljesen likvid és határozatlan tartamú? Minek halasztgassa az ember, ha nem muszáj? Az esetleges költségeket pedig vonják a halasztás ellenére is, tehát nem látom sok értelmét 10 évig fenntartani muszájból.

[ Szerkesztve ]


David75
(őstag)

Multideviza, árfolyam figyelö robot, stop loss...

Ha meg egy 15 éves szerzödésnél a 10.évben 2m van bent akkor a legrosszabb esetben 7éves díj felhalmozási egységben van amit bármikor kivehetsz büntetés nélkül kivéve ha van hüség bónusz a szerzödésben mert az akkor bukod de az elég kevés unit linked-ben van.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Bámulatos, mennyire nem szeretnéd megérteni, amit írok.

#113: ezt rosszul tudod. Még jó, hogy te dolgozol a szakmában és nem én.

Az objektivitás a jutaléktáblázat függvényében dinamikusan változik, tudom én. Gondolom minden ügyfélnek a magasabb jutalékkal járó szerződésekre van igénye, véletlenül sem az alacsonyabb költségű/rugalmasabb termékekre. Szerintem aki valóban korrekt és ügyfélpárti, az nem fog megélni ebben a szakmában, mert ellentétes érdekek vannak. Ezért is lesz jó, ha megreformálják egyszer az értékesítési csatornát. Na további jó eszmecserét.

[ Szerkesztve ]


BloodyEddie
(őstag)
Blog

Úgy tudom, az összes UL hosszútávra (min. 10 év) szól. A "minden részfeltételnek teljesülnie kell" pedig így önmagában nem igazán állja meg a helyét, konkrét termékek összehasonlításánál már lehet beszélni erről, de általánosításnak nincs értelme. Egyébként én örülök neki, ha egy terméknél jutalmazzák a hűséget, ha valaki hosszú távon fizeti, a biztosítónak is jó, és az ügyfélnek is. Amúgy rövidebb távon se jön ki rosszul senki, ha megfelelő terméket választ.

Ha pedig mindenáron bele akarsz keverni engem is, független cégnél dolgozom, az a munkám, hogy objektíven nyilatkozzak.

Szerk.: ha valakinek sok pénze van, és nem akarja lekötni magát: nyisson exkluzív számlát, a hozam ugyanaz, kötelezettség nincs.

(#112) Dave™: kötözködés helyett írhatnál akár konkrétumokat is. A 10 év alatt azt értem, hogy akkor szűnik meg a visszavásárlási érték, ergo annál rövidebb időtartamra nem érdemes kötni, mert nem jár vele jól az ember. Egyébként lejárat nélküli, igen.

[ Szerkesztve ]


David75
(őstag)

Az a baj hogy mi akik nem kötödünk biztosítóhoz hiába mondunk bármit egy allianz gurunak mivel ott nem érdeke a cégnek nem a saját termékét a legjobbnak beállítani. Ez olyan mintha egy apple fan-nak beszélnél arról hogy nem csak az iphone tudja kielégiteni a mobilos igényeit....


BloodyEddie
(őstag)
Blog

Lejárt a szerkesztés.

Ismersz engem? Ismered a termékeket, amivel foglalkozom? Tudod, hogy melyik után mennyi jutalékot kapok? Tudod, hogy kinek mit ajánlok és miért? Ha nem, akkor mégis mi alapján veszed a bátorságot, hogy bármit is mondj rólam?

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Mondtam már, Allianz Életprogram, tartam nélküli, 3 év után 100% a visszavásárlási érték.

Ha észrevettétek szerintem mindenki (egy-két kivételtől eltekintve) ilyen a szakmában, mindegy hol dolgozik. Azért ezt a terméket mondom, mert ez szerintem ügyfélbarát. A többi messze nem annyira az ennél a cégnél sem.

[ Szerkesztve ]


ityam
(senior tag)
Blog

kicsit konkrétabban fogalmazd meg hogy mire gondolsz.
Szerinted ha egy portfóliónak az a neve hogy fejlett európai részvény euró eszközalap akkor részvényt veszel vagy eurót?


David75
(őstag)

Részvényt ami euró alapon van. Tehát ha gyengül az euró akkor forintálisan a részvény árfolyamától függetlenül csökken a pénzed.


ityam
(senior tag)
Blog

viszont ha gyengül az euró a forinthoz akkor ha másik piacon átváltod a forintod euróra akkor visszanyered a forintális veszteséged.Tegyük fel hogy ingyen tudod váltani az eurót és a forintot....
Az hogy miből vetted a részvényt az lényegtelen mert neked onnantól hogy megvetted részvényed van és nem euród vagy forintod vagy CHFed. A részvény értékét meg bármilyen devizában ki lehet fejezni. Ha éppen erősödött a forint akkor számszakilag kevesebb a hasznod rajta de évezed az erős forintnak minden egyéb jó tulajdonságát. olcsóbb minden importált cumó. Tehát összességben szerintem édesmindegy hogy euró alapon vásároltad vagy forint alapon azt a részvényt. Annak egy értéke van. Ugyanaz a használati értéke forintban mint euróban.Ebből következik hogy mindegy milyen alapon vetted.
Ha nem így gondolod akkor próbálj úgy érvelni hogy kizökkentség a hitemből. Mert én komolyan gondolom amit hiszek.


David75
(őstag)

Már leirtam hogy müködik...

üzenetek