üzenetek

hozzászólások


Иван
(őstag)
Blog

Egyszer talán én is nekirugaszkodok, de nekem már apai ágon lévő dédszülőmről tudni, hogy szerb/horvát volt (nem tudni, mert az azonos nyelvük miatt a magyarok hol minek hívták őket, teljesen felcserélhető volt a két dolog), és valószínű azon az ágon a kutakodást már ott kéne folytatni. anyai ágon meg hamar Ausztriába kerülnék. 1900 előtt vszeg nem sok dolgom lenne MO-n, addig meg mindenki emlékszik. Előtte is érdekes lenne, de annyi energiám meg időm nem lesz kutakodni egy szerb (horvát?) plébánián :DDD


SP!T
(addikt)
Blog

Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Kicsit értelmezem magamban és folytatom a kutatást. :) Ez az ancestry.com oldal nagyon nagy adatbázissal dolgozik, de átláthatatlan és ha a képeket meg akarom nézni pénzbe kerül... :(


SP!T
(addikt)
Blog

A Budapest Fővárosi Levéltárnál honnan tudom, hogy melyik mikrofilmet kell kikérnem? Van valami adatbázis? Az Országos Levéltárban van erre opció, hogy megtaláljam a mikrofilm sorszámát. De itt sehol se találom. :(


DeFranco
(nagyúr)
Blog

Szuper a cikk, és érdekes egybeesés, hogy mi is most mélyültünk bele a családfakutatásba. Eddig a MyHeritage programját használtam, de sajnos ott a teljes családfa mutatása/exportálása fizetős (a diagram/összesített diagram opció).

Exportáltam az eddigi eredményeket .ged -be. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik programmal lehetne egy - legalább a myheritage családfájához hasonlóan szép kinézetű - teljes családfát exportálni?


vadkörte
(addikt)
Blog

A #22-es hozzászólásomban van egy link. Használd azt az oldalt. A BFL-es kutatószolgálatos kollégának tudnia kell, mit és hogyan kell kéred.


Oldmobil
(aktív tag)
Blog

Próbáld meg a Gramps-ot, free és elég jókat tud exportálni!


paperboy
(senior tag)

Én családomnak is régre nyúlik vissza a történelme:

A nemes Szarka család

Eredetileg Vas megyéből származott és reformáció idején a keleti országrészbe költözött, mivel a református vallást választották. A család másik ága Komárom megyébe került és katolikus maradt. 1483-ban Szarka István Szatmár vármegyében alispán. A XVI. században a fejedelmek környezetében találkozhatunk a család tagjaival, akik református papok, tanítók és levéltárosok voltak. Az erdélyi ágról ma semmit nem tudni. Címeres levelüket 1699-ben kapták Lipót császártól és királytól. 1700. június 12-én hirdették ki Fehérgyarmaton. A II. Rákóczi Ferenc által vezetett szabadságharchoz elsőként csatlakozó Szarka István Szatmárnémetiben kapitányi kinevezést kapott. Komárom ostrománál a kuruckapitány beküldte címerét Szarka János labanctisztnek. Kiderült, hogy azonos a címerük. A két Szarka összebarátkozott és tartották a rokoni kapcsolatot. A vár kapitulált. Az 1720-as évekig Tivadar az egyetlen beregi község, ahol bizonyítottan Szarka földesúr élt. Bereg megyében két ág élt. Az egyik Fornosra származott, míg a másik Gulácson lakott. A családnak több kiemelkedő tagja volt: Szarka Ignác (1795–1869) ügyvéd, a református egyházban élénk szerepet játszott; Szarka László (1833–1898) járásbíró, törvényszéki ülnök; Szarka Gyula (1869–1955) mérnök, vagy Szarka György (1899–1992) okleveles gazda. Ez utóbbi 1944/45-ös Gazdakönyvéből kiderül, hogy 267 katasztrális hold és 312 négyszögöl saját tulajdonú földje mellett 106 katasztrális hold és 838 négyszögöl területet vett haszonbérbe. Búzát, rozst, árpát, zabot, kukoricát, burgonyát, lóherét, kölest, borsót, kendert, napraforgót, csalamádét és gazdasági répát termelt. Állatállományát illetően: 8 ló, 2 csikó, 2 bika, 7 tehén, 8 üsző, 10 ökör, 14 tinó, 5 borjú, 31 koca, 101 malac és 3 hízó volt birtokán. Már abban a korban önitatóból ittak szarvasmarhái. Kiváló mintagazdasága volt, melyet Szatmári

Mózes gazdatiszt segítségével virágoztatott fel. A Szarka tanya, mely a Tsz tulajdonába került e családról kapta nevét.

Kastélyaik a Rákóczi út 12 és 36. szám alatt álltak. A régebbit lebontották az újabb épületben a Polgármesteri hivatal működik. A család utolsó tagja, aki településünkön élt Szarka Gyula (1869–1955). Diploma másolatát a FETIKÖVIZIG Gyűjteménye őrzi.

Rokon családok: Bényey, Hunyady, Budaházy, Gulácsy.


DeFranco
(nagyúr)
Blog

Upsz, lecsúszott a hszlista, azt hittem nem is jött válasz :) Köszi, már nézem is!


staccato
(tag)

érdekes és hasznos cikk köszi.


Brutális eb
(addikt)
Blog

Na én befejeztem .
Visszakutattam egészen a kezdetekig és rájöttem,hogy halhatatlan vagyok csak ezer évente törlődik a memóriám.
Isten vagyok!
hajoljatok meg előttem egyszerü halandok.Térdre!


khron78
(őstag)

Köszönöm a cikket! Szuper!


Audison
(senior tag)

-

[ Szerkesztve ]


loczi1
(csendes tag)

szerintem is nagyon jó cikk
engem meggyőztél, elkezdtem.
3 napja kezdtem és 135 hozzátartozónál járok.


loczi1
(csendes tag)

üdv.
ha Szlovákiai levéltárakban szeretnék kutakodni azt hogyan tehetem meg?


loczi1
(csendes tag)

üdv.
tudom egyszerű kérdés, de mit jelent az ha az anyakönyvben egy név felett egy kicsi üres szabályos karikát rajzoltak?


bigyo108
(aktív tag)
Blog

Köszönöm a cikket.
Én most állok neki, rászántam magam .


mark!
(őstag)

Ajánlom nektek a MyHeritage-et és a FamilyTree-t. Ha bővebb információ kell akkor írjatok privátot!! De a Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár is jó, csak ott eléggé sokat kutattunk, mire megtaláltuk a nemesi őseinket (1632-ig sikerült visszavezetni!).

[ Szerkesztve ]


amstro555
(tag)

Sziasztok!

Kezdek agyvérzést kapni az ékezetes nevektől, a kódolástól és a vezeték/keresztnevek felcserélésétől. A problémám: ittvoltam.hu oldalon szerkesztett adatokat lementettem GEDCOM formátumban. Ezt próbálom importálni MyHeritage Family és Gramps programokkal, de folyton fordítva jelenik meg a kereszt- és a vezetéknév. Valakinek van ötlete?

üdv,
a


Csokma
(újonc)

Sziasztok!
2010 óta foglalkozom a családfám rendezgetésével, egybe gyűjtésével....az Animare-t használom. Nem rossz, ahhoz képest, hogy ingyenes, on-line...elég jól áttekinthető. Probléma ott szokott adódni, hogy egy már bent lévő személyt nehezen lehet egy újhoz rendelni, ha valahol távolabb van. Sehol nem találtam erre megoldást, így előfordulhat, hogy ua. személy 2x is szerepelhet a fában. Tehát, ha bejön egy új személy és a házastársa már bent van valahol távolabb, nem tudom őket összekapcsolni...még egyszer be kell írnom.
Nézegettem egy fizetőst, csak jobb lenne a mentések miatt egy biztonságosabb tárolás. Szimpatikus az Agelong Tree. Kérdésem még az lenne, hogy a két adatbázist átlehetne konvertálni, mivel 1400 személyt átírogatni egyenként, elég molyolós.
Segítségeteket köszönöm.


Dorien
(veterán)

1400 személlyel dokumentált családfa? Szép... :)
Hány generációra / milyen évszámig van visszavezetve?
Hellinger-féle családállításon voltál már?


Csokma
(újonc)

Nem voltam..., nem ismerem. Az 1600-as évekig sikerült, de még igazából nagy energiát és pénzt nem fektettem be a kutakodásba, majd ha több időm lesz elindulok, hogy hazataláljak. :) .. az Animare-ét nem ismeri valaki?..., az Itt jártam-ban volt, de most elköltözött...

[ Szerkesztve ]


Salmi
(tag)

Sziasztok. Valakinek vannak infói, hogy milyen lehetőségek vannak román adatbázisokban keresni? Köszi.


updog
(senior tag)
Blog

Sziasztok,

Hátha.. :) Animare-n lehet valahogy mások rekordjaiban keresgélni?


Rékasi
(friss újonc)

Tudna valaki segíteni! A My Heritage programot használom és sok probléma megoldására nem sikerül rátalálni.
Pld. Eszközök menüben, az ismétlések keresése során a találatokat (duplán szereplő személyek) hogyan lehet szinkronizálni adatvesztés nélkül, de úgy, hogy duplázás megszűnjön. És még sok más "apróság".


daneel_hu
(addikt)

Szerintem jó dolog a My Heritage előfizetés de csak ha már korábban összeraktad a fát valami komolyabb programmal. Pl. Family Tree Maker vagy Legacy Family Tree.
Ezekből tudsz menteni fát a My Heritage-re, adott esetben keresni is tudsz.
Na nem olyan "okosan" mint a Heritage... de tudsz.


Rékasi
(friss újonc)

OK. Köszi a gyors választ. Több éve használom már a MyHeritage -t (előfizető vagyok) és kb. 1500 személy van fenn a családfán. De sajnos az említett problémára nem tudom a korrekt megoldást. Jó lenne rátalálni olyanra aki
már profi a területen.

[ Szerkesztve ]


lanszelot
(addikt)

Hello,
Kérlek vki segítsen már.
Párom próbálja megkeresni édeseanyja ágát, de édesanyja korán elhunyt, így születés évét és hónapot tudja csak /napot nem/, nagymamája, nagyapja nevét tudja csak.
Hol tudnánk utána járni az anyai ágnak?
Rokonok nincsenek.


elszabi
(tag)

Valószínűleg ezek nem lesznek fent online, mert elég friss adatok. Ha megvan, merre halt meg, akkor meg lehet keresni az erről szóló iratot. Azon több adat is meglesz. Plusz ott van még a házassági kivonat - ha tudjátok, melyik településen történt. Azon a házasulandók születési adatai mellett a szülőket is illik feltüntetni. Szóval irány a levéltár.

De, ha nagy szerencséd van, másvalaki már megcsinálta a családfa azon részét és a jelenleg adatokból is találsz valamit a Familysearch (ingyenes), Myheritage és egyéb oldakon.


Dorian
(félisten)

Sziasztok,
Etnikai származás tekintetében milyen cégtől, milyen tesztet érdemes jelenleg venni?
Gondolom az lenne a megfelelő aminek része az Y és a mt teszt is.

[ Szerkesztve ]


pupehap
(tag)

Megvolt a családfa kutatás.Valóban a Szíriuszról származunk.

ps.:és még Jézus is magyar.... lol


dellfanboy
(senior tag)

családfakutatást merre érdemes elkezdeni?1960-ig tudom csak az őseimet...

ilyen fizetős dns tesztekben annyira nem bizok, meg ott max a velem egykoruak vannak nem? mármint nemhinném, hogy 1884-ben nagypapim csinalt ilyet.


kutatgat-ó
(friss újonc)

Sziasztok!

Olvasgatom a téma beszélgetéseit: "...használom ezt-azt a programot. Nem jelenik meg helyesen, nem kezeli..."
Egy idő után kezdem úgy érezni, egy másik világba csöppentem. MAGYAROK vagyunk! Hol van a híres kreativitásunk?
1. Amikor én kezdtem a családkutatást, még nem volt semmilyen (elérhető) nyilvántartó program. Az Internet, de még a számítógép-használat sem volt általánosan elterjedt a családoknál. Sok évi próbálgatás után kialakítottam egy teljesen "új", nem a hagyományos formájú "családfát" és programrendszert. Értések úgy, hogy az Office most már általánosan használt programjaira építve. Például nálam a "családfa", a szövegszerkesztővel készül. Kezeli a magyar karaktereket, nincsenek vonalak, nem kell illeszteni. Elméletileg akárhányan lehetnek rajta, nincs egy-egy személynél megadott karakterkorlátozás. A hátránya, hogy nem "látványos", viszont színes.

2. Néhány helyen olvastam, nem szó szerint idézve: nekünk nem nagy a rokonságunk.
Véleményem szerint erre több válasz is adható. Egyrészt mindenkinek akkora a rokonsága amekkorát "számontart". Nem ugyanaz a hétköznapi életben, más a családkutatóknál, és egész más ha nagy távlatokban, vagy más szabályrendszerek alapján tartunk valakit rokonnak.

Amennyiben nem törlik a következő elérhetőséget, az előbbiek hosszabb bemutatására ajánlom a figyelmetekbe a következő honlapot:
http://rokon-ok.webnode.hu


kenand
(veterán)
Blog

Familysearch.org nagyon jó.
Szüleim árvák, félárvák voltak, kevés információval. De pl megtaláltam anyai nagyszüleim házassági anyakönyvét, ott fel volt tüntetve a születés pontosan, születés helye, foglakozás, szülők neve,
A nevekkel van további link, ha létezik forrás, így lehet tovább haladni...
Dédapámat először nem találtam, kiderült első gyerekek (pl. papám nővére) és ő is 10km-rel odább születtek, így megtaláltam őket is.
De van úgy hogy nincs adat on-line. Feleségem anyai nagyanyja nincs meg, neve is túl "hétköznapi" Kovács Mária, viszont feleségem apai ágán 11. generációig lejutottam 1670-ig

[ Szerkesztve ]


kenand
(veterán)
Blog

Myheritage előfizetésnek van még egy előnye a keresésen kívül, a régi fekete-fehér fotókat szépen meg lehet retusálni, AI-vel kiszínezni

üzenetek