üzenetek

hozzászólások


Sztbeni
(őstag)
Blog

Arról van infó, hogy Keszthelyen kültéri antennával milyen lenne?


lorenzen
(aktív tag)
Blog

Jobban jártunk volna, ha Európában csak a 720p formátumnál maradunk, és csak akkor lépünk tovább, ha az 1080p sugárzás olcsón megvalósítható.
Nem kellene oldalakon keresztül magyarázni, hogy is miért jó, az alapvetően rossz megoldás.
Persze a tévé készülékek gyártói sem tudnák vakítani a népet, a sokszáz herzes készülékeikkel.
(Lehet, 720p-nél is nyomnák a marketing sódert, de még hihetetlenebb lenne.)


dezz
(nagyúr)
Blog

Akkor a full-HD-s készülékeket sem lett volna könnyű eladni. :) (És egyenes következménye lett volna, hogy a későbbi 1080p-nek nem lett volna bázisa, legalábbis újabb rókabőrnek érezték volna az emberek, amihez új tévét kell venni, stb.)

Én nem irtózom ennyire az interlace-től, mint te. Talán mert tudom, mire képes egy jó deinterlacing... Javaslom, ha van a közeledben valamilyen újabb ATI kártya, nézd meg a CCC-ben, amit az előzőekben írtam! (Mozgóképpel demonstrálják a különféle módokat.)

A "sokszáz herz" nem a deinterlacing miatt kell. Hanem mert az LCD-n folyamatosan kint van a kép, két váltás között is, így ami eredetileg egy pillanat volt, azt a szem relatíve hosszú ideig látja, ami szintén betett a mozgásoknak. Hiába váltott nagyon gyorsan egy LCD, így a mozgások továbbra sem voltak szépek. Erre két megoldás van: 1. Megsokszorozni a mozgásfázisok számát mozgásinterpolációval és mindezt megjeleníteni képes LCD-t készíteni. 2. Fekete képkockákat beilleszteni -- de hogy ne villogjon, megtöbbszörözni a fissítések számát, adott esetben a mozgásfázisokéval együtt (ez utóbbi alól kivéve a mozifilmeket, mert ott elrontja azt a bizonyos "film look"-ot -- bár itt is bevethető az, ami a mozikban régóta szokás, hogy a 24 fps-t is 72-96 felvillanásban jelenítik meg, amitől kevésbé tűnik darabosnak). A 2. megoldás a jobb, de 2x-es frekit kíván ugyanannyi valós képkockához.

Neked a 24 fps is tökéletesen elég, így számodra mindez marketingsóder... Hát ne vegyél ilyet, jó lesz neked a sima 50 Hz-es is. :) Másnak meg alapvető fontosságú a dolog... Oké, azt aláírom, hogy egy bizonyos szint fölött már tényleg csak vakítás. Én pl. ellennék egy 200 Hz-essel, akár az 1. (4x fázis 50-hez képest), akár a 2. (2x fázis 50-hez képest, 100 Hz villogás) esetben.

[ Szerkesztve ]


dezz
(nagyúr)
Blog

Kimaradt: mondjuk, a 2. esetén már az is marketing, hogy a sötét képeket külön számítják be, pedig azt szerintem nem az LCD jeleníti meg, hanem a háttérvilágítást kapcsolgatják, de hát istenem... :)


lorenzen
(aktív tag)
Blog

A háttérvilágítást azért érdemes kapcsolgatni, mert impulzus módban nagyobb fényerőt tudnak kisajtolni.
Ezt a forradalmian új technológiát, már régen alkalmazzák. Ha a telefonodat gyorsan mozgatod ide-oda, nagy valószínűséggel vibrálást fogsz látni, mert annak is impulzusos üzemmódban dolgozik a háttérvilágítása.

Megsokszorozni a mozgásfázisok számát mozgásinterpolációval.
Értem én, nagyon jól hangzik. Arra lennék kíváncsi, hogyan valósítják meg ezt a gyakorlatban. Elméletileg a felbontáson is lehetne javítani a képkockák egyenkénti feldolgozásával, de realtime-ban hatalmas számítási sebességet igényelne.

Van ATI kártyával működő gépem, néha használom is.


McLaca
(őstag)

Nekem full HD tv nem a tv adások miatt kell(ene), hanem a HD mozifilmek miatt. A tv már amúgy sem képes lekötni. Na jó, egy NGC HD-t azért elviselnék. :)

Üdv!


dezz
(nagyúr)
Blog

"A háttérvilágítást azért érdemes kapcsolgatni, mert impulzus módban nagyobb fényerőt tudnak kisajtolni."

Kifelejtetted az "is"-t.

"Ezt a forradalmian új technológiát, már régen alkalmazzák. Ha a telefonodat gyorsan mozgatod ide-oda, nagy valószínűséggel vibrálást fogsz látni, mert annak is impulzusos üzemmódban dolgozik a háttérvilágítása."

Igen, de a fényerőfokozás ilyen módja csak a LED-eknél működik.

Vicces módon a fényerő csökkentése is hasonló módon oldható meg, LED-eknél is és CCLF-nél is, máskülönben sárgás-barnás lesz a színük. Az LCD-k háttérvilágításának szabályzása PWM (impulzusszélesség-moduláció) módszerrel történik a kezdetek óta. (Ezért van, hogy ha alacsony fényerőn mozgatjuk előtte a kezünket, megtöbbszöröződve látjuk, mármint a kezünket.) Ez persze többszáz Hz-en történik.

"Értem én, nagyon jól hangzik. Arra lennék kíváncsi, hogyan valósítják meg ezt a gyakorlatban. Elméletileg a felbontáson is lehetne javítani a képkockák egyenkénti feldolgozásával, de realtime-ban hatalmas számítási sebességet igényelne."

Nem kicsi, de nem is olyan nagyon hatalmas, mint gondolnánk. Pl. közel 10 éve elég volt már hozzá egy célchip. Ezt a Philips készítette és tette bele a 100 Hz-es tévéi un. NaturalMotion változataiba. Nekem is volt. Persze ez még csak duplázást tudott.

A WinDVD-ben is benne van (legalábbis a 6.0-ásban benne volt) ugyanez a megoldás, Trimension Digital Natural Motion néven. Egy combosabb egymagos proci elég hozzá.

Menj be egy MM-be vagy hasonlóba, ott sorakoznak a 100 Hz-es LCD-k, amikben ott van a dolog (persze már "házon belüli" megvalósításban). Jobb helyeken ki-be kapcsolgatható a rögzített távirányítóval. Megfigyelhető az is, hogy összetettebb "helyzetekben" azért tud hibázgatni is (nem vészesen), legalábbis a fejlettlenebb megoldások. :)

"Van ATI kártyával működő gépem, néha használom is."

Nagyszerű! És Nvidián miért nem használod?

McLaca: Oké, ez is egy szempont. Viszont menne a zúgolódás, hogy ha a Blu-ray full-HD, akkor a tévéadás miért nem. :D (Az viszont a nézők többségének mindegy, hogy 1080i vagy 1080p az adás. Full-HD, és kész. :) )

[ Szerkesztve ]


lorenzen
(aktív tag)
Blog

"Van ATI kártyával működő gépem, néha használom is."

Nagyszerű! És Nvidián miért nem használod?

Mármint a gépet. De nem szeretem mert hangos és sokat fogyaszt.
Tévézni és itt válaszolgatni, elég az Atom-ION kombináció.


kenand
(veterán)
Blog

Zalegerszegen kertesházban tetőantenne nélkül 0% a jelerősség.
Semmire sem jó


dezz
(nagyúr)
Blog

Szerintem az ION is tudja! :) Bár itt még nem szerepel, de itt már igen, hogy VP3 van benne, és nem hinném, hogy pont a deinterlacinget hagyták ki belőle. Egyébként inverse telecine is van (mozifilmek tévés közvetítése esetén visszaállítja a 24p-t, bár ez csak NTSC területen, illetve 60i-s anyaggal működik).

Lásd itt, hogy lehet aktiválni. (Legalábbis mpeg2-vel; h.264-gyel még nem tudtam tesztelni, a korábban linkelt Ákoskoncertes az első interlace h.264 anyag, amit látok, és egyelőre nem sikerült "összehoznom" olyan DXVA-s h.264 codec-kel, amiben kiválasztható a megfelelő interlace mód.)

[ Szerkesztve ]


lorenzen
(aktív tag)
Blog

Ha nem tudná az ION, nem vettem volna meg. Az árnyékolókkal is tudok játszani.
A h.264 esetében is, bekapcsolt DxVA mellett, a Cyberlink decodec, autoba rakott video mode esetében is bob állapotnak megfelelő képet ad a lejátszóprogram.

Az ION és a HD4670 kártyám mpeg2 és h.264 videofolyam megjelenítésében nincs látványbeli eltérés.

Remélem megnyugtattalak ez ügyben.


dezz
(nagyúr)
Blog

"A h.264 esetében is"

Itt mit takar az "is"?

"Remélem megnyugtattalak ez ügyben."

Számomra inkább nyugtalanító, ha pl. DVB-T-s, H.264, interlace stream-mentéseket nem tudom majd normális deinterlacinggel (újra)nézni... (A sport és egyéb hasonló műsorokból készített, felezett mozgásfázisos, 25p-re deinterlacelt rilízekre meg nem vagyok vevő. :U )

De nem hiszem, hogy csak Mpeg2-vel működne. Nincs erre semmi oka. Ha neked nem ment (úgy tűnik, Mpeg2-vel sem), ott más baj lehet.


lorenzen
(aktív tag)
Blog

Az "is", az mpeg2-t "takarja"

Számomra inkább nyugtalanító, ha pl. DVB-T-s, H.264, interlace stream-mentéseket nem tudom majd normális deinterlacinggel (újra)nézni... (A sport és egyéb hasonló műsorokból készített, felezett mozgásfázisos, 25p-re deinterlacelt rilízekre meg nem vagyok vevő. )

De nem hiszem, hogy csak Mpeg2-vel működne. Nincs erre semmi oka. Ha neked nem ment (úgy tűnik, Mpeg2-vel sem), ott más baj lehet.

A képet nézd meg alaposan. Láthatod az EVR már duplázott számú képkockát jelenít meg..
Ezzel visszakanyarodtunk 100 hozzászólásnyit.


dezz
(nagyúr)
Blog

"Az "is", az mpeg2-t "takarja" "

Mondom, akkor nálad most eleve nem is működik, amiről beszéltem.

"A képet nézd meg alaposan."

Úgy tűnik, az ott egy "félkép" (tehát "buta" deinterlacing). Ennek mi köze a mostani témához (fejlett deinterlacing)?

"Ezzel visszakanyarodtunk 100 hozzászólásnyit."

Ez egy másik thread, így szerintem nem.

[ Szerkesztve ]


dezz
(nagyúr)
Blog

Ha már újra szóba hoztad...

1. A képen látható program BOB-os deinterlacinget használva csak minden második sort jeleníti meg belőle, azért aliasos.

2. Weave deinterlacinggel nem aliasos és "szőrök" sincsenek a mozgásoknál, ellentétben az m1HD-s anyaggal.

Ezt a két dolgot összeadva az adódik, hogy valóban interlace anyag (a lejátszóprogramok nem progresszívként kezelik, megpróbálják deinterlacelni), azonban maga a tartalom az 25p-s! (Gy.k. 25p-s tartalom van interlacelve sugározva, ami persze így felesleges, de valószínű a tunerek máshogy nem fogadnák.)

Csak az a kérdés, hogy csak ez a kis reklámfilm volt ilyen, vagy az egész műsor. A magam részéről nagyon remélem, hogy az előbbi...


Gergő_
(őstag)

Akár én is írhattam volna a posztot. Ugyan nekem károm nem származott belőle, mert itt a PH-n nyertem a tunert :R , de én még nem láttam digitális adást... :U (Pécs, a TV toronynak be kellene szórnia az egész várost). Szóval ez így kurvaszar. Monnyanak le :D


Straw
(senior tag)

A torony tövében azért nem jó, mert "elsöpör" feletted a jel.
Ezek olyan adók amik magasan vannak és kis szögben meg vannak döntve hogy minél nagyobb területet fedjenek le, és így a torony közvetlen közelében keletkezik egy kvázi holt-tér ami nem az valójában csak gyengébb a jelszint és a minőség.


lorenzen
(aktív tag)
Blog

A gyáva, a postán adja fel a harcot, én meg itt.
Részemről lezárom a kommunikációt ebben a témában.

Sok sikert és jó szórakozást a digitális tévézéshez.


Straw
(senior tag)

Szerintem nem ez a lényeg amiről itt vitáztok, sokkal nagyobb probléma hogy a 2mux-ban 3 különböző audio/video codec variáció van, és ez európában csak nálunk van így elbas...va.
Ha egységes lenne nem lenne semmi probléma, de így elég nagy a káosz, és költséges is főleg szolgáltatói szempontból. Az mpeg4-el semmi baj, mint ahogy már írta valaki valóban időtálló és jobb a képminőség stb. a hangokkal van a kavar, az M1-et pl ac3-al adják, a Dunát mp2-vel a TV2, RTL Klub meg aac, és ez jelenti a problémát a szolgáltatóknál.
Elöször szerintem ezt kéne megoldani, és utánna jöhetnek az általatok írt problémák.


dezz
(nagyúr)
Blog

Milyen "harcot"? Szerintem te a saját egóddal kűzdessz...

üzenetek