üzenetek

hozzászólások


Schuler888
(senior tag)

+1!


joey04
(titán)
Blog

Rossz fórumokat olvasol. Az Apple ezen inkább bukik.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"...csak Kínával ellentétben nem valami mellett, hanem valami ellen..."

Mivel jobb az egyik a másiknál?
Az állami támogatást aduászát el kellene felejteni érveléskor. Ilyen alapon Magyarország és az EU is befolyásolja a külpiacot is mivel a költségeknél alacsonyabb áron segíti eladni a mezőgazdasági termékeket.

A másik irányba meg rendszeresen sikerül elfelejteni, hogy a saját határain kívül is korlátozza Amerika a Huawei tevékenységét. A korlátozásokat nem csak a saját felségterületére rendelte el. Európai, ázsiai, ... exportra sem biztosíthat amerikai cég technológiát. A korlátozásokat mögött nincs ideológiai indok, mint annak idején a szovjetunió és csatlós államai ellen alkalmaztak. Kizárólag gazdasági embargó, amit néhány erősen fejlődő cégcsoport ellen hoztak.


atike
(nagyúr)

...és mi lenne ugyan a nemzetközi piacon ha Trump nem lépi meg azt amit... :U

Esélyes, hogy ha nem lesz megállapodás akkor elkezdik nyomni a saját rendszerüket (előbb belpiacon, majd a nemzetköziben is) és akkor lesz aztán mindenkinek érezhető a hatás... Fájni fog az mindenkinek a Google-tól kezdve USA-n át mindenkinek...


Schuler888
(senior tag)

" A korlátozásokat mögött" he? :F


Giovan!
(addikt)

Mivel jobb az egyik a másiknál?

Leírtam a hozzászólásban, amire reagáltál.

Az állami támogatást aduászát el kellene felejteni érveléskor. Ilyen alapon Magyarország és az EU is befolyásolja a külpiacot is mivel a költségeknél alacsonyabb áron segíti eladni a mezőgazdasági termékeket.

Én úgy tudom ez le van papírozva, az adott cégeknél ez hivatalosan működik. Ezzel ellentétben a huawei pénzügyi adatait nem igazán lehet ellenőrizni, a cég mond valamit, aztán vagy elhiszed, vagy nem.

A korlátozásokat mögött nincs ideológiai indok, mint annak idején a szovjetunió és csatlós államai ellen alkalmaztak. Kizárólag gazdasági embargó, amit néhány erősen fejlődő cégcsoport ellen hoztak.

Hivatalosan nemzetbiztonsági okok vannak mögötte (mint fentebb is írtam), de ha továbbgondolod a dolgot, ideológiai okokat is fel lehet azért nyomokban fedezni (bár nem tudom a kínai terjeszkedés lassítása mennyire tekinthető ideológiának).
Aztán hogy ez az embargó mennyiben vonatkozik a mobilos részlegre, és mennyiben a hálózatira, nem tudhatjuk, mivel a kettő egyben van, így a büntetést is egyben kapják.
Nem területi alapon korlátozták a huawei ellátását, amerikai cég nem adhat el nekik semmit úgy emlékszem. Mindenki más azt csinál amit akar, nincs betiltva a szövetségeseknél a huawei.


Schuler888
(senior tag)

"Aztán hogy ez az embargó mennyiben vonatkozik a mobilos részlegre, és mennyiben a hálózatira, nem tudhatjuk, mivel a kettő egyben van, így a büntetést is egyben kapják."
Az USA intezkedeseibol foganatosithato, hogy ez egyertelmuen a halozati iparag miatt van

[ Szerkesztve ]


#88470784
(senior tag)

Azert kiváncsi vagyok mikor kezdenek , majd elterjedni az usamentes telefonok máshol is.


Schuler888
(senior tag)

Kb soha. Ki akarna tokon szurni magat?


#88470784
(senior tag)

Soha ne mond hogy soha.
Soha nem sülyed el a titanic, soha nem megy tönkre a nokia.


Juhaszatti
(addikt)
Blog

Mondjuk a Nokia nem is ment tönkre. Ha már a hálózati szektor a téma, az az üzletáguk él és virul. Csak a telefongyártás van kiszervezve.

Az USA mentes telefonokra meg jelenleg nincs alternatíva. Még kínai sem igazán, de európai meg aztán pláne.


#88470784
(senior tag)

Sose halunk meg

[ Szerkesztve ]


csorbajeno
(veterán)

Amennyiben nem lesz megállapodás, úgy a SoC gyártást is újra kell a Huaweinek gondolni, mert azokban sem használhat USA licencet jelen állás szerint. Ennek annyi előnye lenne, hogy a rendszert agyon tudnák optimalizálni a vashoz, viszont az szerintem még évek kérdése.


Lami66
(őstag)

Ezzel kapcsolatban kapóra jött egy másik cikk, idézek belőle két mondatot egyet a Huaweiről, egyet az Appleről
1, Harmadik negyedévben 1 egész százalékos erősödést produkált a szegmens, ami valószínűleg a Huawei kimagasló hazai teljesítményének is köszönhető, ami nemzetközi viszonylatban 29%-os növekedésre fordítható le
2, Az Apple: nemzetközi piaci részesedésben még mindig visszaesést (1,1%) jelentenek éves viszonylatban. Igaz, 2019 Q1-gyel és Q2-vel ellentétben legalább nem két számjegyű a probléma (7%-kal kevesebb leszállított készülék)
Ezek alapján elég optimista jóslat a második helyen beelőzés.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Én úgy tudom ez le van papírozva, az adott cégeknél ez hivatalosan működik. Ezzel ellentétben a huawei pénzügyi adatait nem igazán lehet ellenőrizni, a cég mond valamit, aztán vagy elhiszed, vagy nem."

Értem.
Pontosan miben tér el a végeredményben a kettő eset?
Ha jól tévedek, egyetlen amerikai vagy magyar cégnek nem kell elszámolást küldenie az orosz, izeraeli vagy japán esetleg kínai hivatalnak.


Giovan!
(addikt)

Azon kívűl, hogy az egyik ellenőrizhető, a másik meg nem? Nekem ez is elég komoly eltérésnek tűnik :D

Lehet hogy a huawei arányaiban csak akkora támogatást kap az államtól, mint az európai cégek, lehet a tízszeresét, nem tudjuk, mert nincsenek adataink erről, a cég pénzügyei átláthatlanok, sokszor még egymásnak is ellentmondó nyilatkozatokat adnak ki a témában az illetékesek.
Ezenkívűl nem csak direktben támogatják a huaweit, hanem pl. azzal, hogy az állami bankok hitelt adnak az külföldi partnereknek, akik ebből a hitelből vehetnek szép új huawei hálózati eszközöket. Eléggé torzítják ezek a piacot, és kb. ellehetetlenítik a versenyt.
Egy szó mint száz, ilyen szintű állami "segítséggel" könnyű olcsónak maradni, csak a Tanú óta tudjuk, hogy az ilyen segítségért cserébe egyszer majd ők is kérni fognak valamit...


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Azon kívűl, hogy az egyik ellenőrizhető, a másik meg nem? Nekem ez is elég komoly eltérésnek tűnik "

Mit ellenőriznél és hogyan?
Pontosan annyit és úgy ellenőrizhetsz, a világ legnagyobb cégeinél. Gyakorlatilag semmit.
Nem fogod megtalálni azt, hogy mennyi adót nem fizettek meg Európában a nagy cégek, legfeljebb annyit, mennyit adóztak le Írországban.

"pl. azzal, hogy az állami bankok hitelt adnak az külföldi partnereknek, akik ebből a hitelből vehetnek szép új huawei hálózati eszközöket. Eléggé torzítják ezek a piacot, és kb. ellehetetlenítik a versenyt.'

Azonnal beperelem az autógyártó céget, aminek a termékét két éve, hitelre vásároltam meg. Annyira torzították a piacot, hogy a kétéves hitel kamatmentes lett volna. Ja nem az összes gyártónak megvan a saját hitelbankja.
Az oroszokra is embargót, a hitellel támogatott atomerőmű okán.

Ez alapján az összes fejlett országot embargózni lehetne.

"a Tanú óta tudjuk, hogy az ilyen segítségért cserébe egyszer majd ők is kérni fognak valamit..."

Ez aztán az érv :DD
Ezt úgy írod, mintha enélkül nem kérhetne vagy rendelhetne bármit egy állam. Lásd az 5G esetét Amerikában.Talán egyszer majd ott is kérnek valamit cserébe. :W


Archos2014
(tag)

A Huawei eddigi sikerének a titka az amúgy tényleg nem rossz telefonokon túl a marketing henger volt. Tavaly Q4-ben a csapból is H telefon reklám folyt. Ez a töredékére esett vissza. A cikk ír a kínai piacról, de ennek a relevanciája kevés, nem látunk európai, pláne magyar számokat. Amíg nőtt a részesedés, addig láttunk.
"Boiling the Frog" Kb. ebben a helyzetben van a Huawei most, lassú, majd felgyorsuló leépülés, miközben várják az USA Kína megállapodást, mint a németek 1944-ben a csodafegyvert.
Teljes a zavarodottság. Tavaly ilyenkor már hetente jöttek az információ morzsák a következő P verzióról, most semmi.
Nyilván lehet fikázni Trumpot, de ez sokkal mélyebb nagyhatalmi sakkjátszma, Trump mindössze lassítani akarja Kína nyomulását, ami majd a világ vezető hatalmi pozíciójának átvételéhez vezet, a Huawei egy gyalogáldozat ebben kínai részről.


Giovan!
(addikt)

Mit ellenőriznél és hogyan?

Vannak törvények, amiknek a be nem tartása következményekkel jár a vezetésre (pl. a legutóbb Kanadából rémlik egy hasonló eset). Tudom, hogy ezt nálunk nehéz elképzelni, de vannak a világon olyan országok, ahol így mennek a dolgok. És nem, a nyugati cégek éves jelentései pont nem annyira megbízhatóak, mint a huaweié, elég ha csak megnézel egyet, de láthatóan téged ez nem zavar, mert elképzeltél valamit (ti. nyugaton ugyanaz megy...), és ahhoz ragaszkodsz.

A linket nézted, amit az előző hozzászólásomba illesztettem?
Persze megvan a nyugati cégeknél a kiskapuk keresésének technikája, ezt nem is vitatja senki, elvégre a profit maximalizálása a cél.
De valahogy a Párt és a huawei kapcsolata mintha kissé más szinten mozogna. Konkrétan a hitelből csak kínai terméket lehet venni. Ez nem éppen ugyanaz, mint amit írtál, hiszen államok szintjén megszabják, hogy kivel fejleszthetnek hálózatot. Meg úgy általában véve, az egész hozzászólásod egy szép hosszú relativizálás. A nyugati cégek nem egy diktatúrával vannak összefonódva, szóval az összehasonlítás is értelmét veszti, hiszen teljesen más lehetőségekből válogathatnak a cégek ott, ahol a hatalmat semmi sem ellenőrzi, az abszolút és megkérdőjelezhetetlen döntéseket hozhat. A kínai adófizetőt nem kérdezik meg, hogy akarja-e hogy az adójából Brazíliában építhessen a huawei hálózatot.

Az utolsó bekezdésed meg nem is értem, szerinted Kína jófejségből segít a világ országainak huawei hálózatot kiépíteni? Bizonyára semmi hátsó szándék nincs a dologban...


Somatom
(veterán)
Blog

"Trump mindössze lassítani akarja Kína nyomulását, ami majd a világ vezető hatalmi pozíciójának átvételéhez vezet"

Érdekes gondolatmenet. Az 50 -es években Nagy Menetelés volt, aztán meg tál rizsért dolgoztak. Most meg a világhatalmi pozíciójukért aggódik Trump. Lehet valami ebben a kommunizmus nevű project -ben, ha ezt a fejlődést önerőből el tudták érni. Vagy, nem önerőből történt? Akkor ki/mi segítette ezt az elnyomó, kommunista rezsimet ehhez a világhatalmi pozícióhoz? Ha ennyire aggódik Trump, akkor az USA miért ad el nekik fegyvereket?


Noukoum
(veterán)

"A Huawei eddigi sikerének a titka az amúgy tényleg nem rossz telefonokon túl a marketing henger volt."

Mint ahogy a Samsungnak és Applenek is.


pinnacle
(nagyúr)

Tienanmen téri vérengzés (lehet a mai fiatalok nem is nagyon tudnak róla, vagy elfelejtették már) után kötöttek egy olyan ördögi alkut a néppel, ha nem pofáztok, annyi pénzt kereshettek, amennyit csak akartok. Ezért hasít Kína, meg persze a szabad kereskedelem miatt.
Azért az tényleg vicces, hogy a kommunizmusban több milliárdos van, mint a kapitalizmusban.
Én idáig azt mondtam azért kell demokrácia, hogyha valaki lop, csal, hazudik, ki lehessen mondani, utána nyilvánvalóan nem fogják megválasztani. Mintha nem ez lenne.
Illetve az is kérdés, hogy a túlnyomó többség mint szeretne, szegényen élni demokráciában, vagy jól diktatúrában? Lehet ezért sincsenek szimpátia tüntetések Hongkong miatt Kínában.
Valaki tudja mennyi most Kínában az átlagfizetés? Én még valami 150-200$-ra emlékszem, de az már nagyon régen lehetett.
Most látom, hogy Kínában az 5G-t a Huawei építi, ha előfizetési díj 5400-25000Ft. Lehet már 1000$ az átlagfizetés.

[ Szerkesztve ]


Somatom
(veterán)
Blog

Sztem Kína azért hasít, mert az olcsó munkaerő és a gyenge környezetvédelmi szabályozás miatt a nyugati cégek kiszervezték a gyártást. Kína jelenlegi hatalmi pozíciója a nyugat kapzsiságának köszönhető. Érdekes, hogy akkor nem volt számukra probléma, hogy Kínában kommunista, elnyomó diktatúra van.


Schuler888
(senior tag)

+1! Teljesen egyetertek, a leirt okok vezettek oda, hogy Kina a vilag fejere nott.. "mi" hagytuk


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Az utolsó bekezdésed meg nem is értem, Kína jófejségből ...."

Jól jellemzi problémát.
Nem írtam semmit kínáról abban a bekezdésben csak te képzeled hozzá.

Meg tennéd azt a szívességet az olvasóknak, hogy a magyar nyelvben alkalmazott mondatszerkezetek használód és kiderül, hogy ki az alanya a mondatnak?
Tudod. Alany, tárgy, állítmány.

Köszönet és hála érte.


Somatom
(veterán)
Blog

Legalább azt a hsz. -edet olvasd át légyszi, amiben nyelvtani tanácsot adsz másnak! Így most egy kicsit furán jön ki a dolog. :)


Giovan!
(addikt)

Értem, hát jót beszélgettünk azért, de a végére csak elfogytak az érvek. Na majd legközelebb hozol valami konkrétat is a véleményeden kívül, aztán lehet még meg is győzöl :D

Ja, amúgy elnézést ha megbecstelenítettem az anyanyelvünket, de újra átolvasva sem látom abban a mondatban a hibát, szóval légyszi világosíts fel. Talán a huawei és a hálózat szavak közé kellene egy kötőjel, aláírom, de ez nem hiszem hogy mondatszerkezeti hibának számítana. Mindenesetre köszi az okításért előre is :R

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Talán a huawei és a hálózat szavak közé kellene egy kötőjel"

Ha szükségesnek érzed, akkor tedd ki azt a kötőjelét.
A személyeskedés valóban teljesen értelmetlen. Ebben teljesen igazat adok neked.
Ha van még érdemi mondanivalód a témában, akkor oszd meg velünk.


Ricardo
(félisten)

Ugyan indexes a cikk, de egy hír a Huawei jövőbeni terveiről.

[link]

üzenetek