üzenetek

hozzászólások


doooo
(veterán)

" (hiszen nem a priramisba temetkeztek)"
Nos.. de. Az, aki építtette, oda lett eltemetve, esetünkben nyilván a fáraók. Persze nem csak bedobták a múmiát, hanem szarkofágba, koporsóba tették. Ahogy manapság is koporsó + kripta a "menő".


kenwood
(veterán)
Blog

Ez a kerdes megfordithato :
ha valaki mas olyan epuletet huzott fel,aminek ok a kozeleben sem voltak, akkor arra egesz kultusz,vallas epult volna. Ennek miert nem latjuk a nyomait ?


Taranti
(senior tag)
Blog

Hát igen, ebben ott a zavar, hogy az egyiptomi történetírás számon tart kb. 290 olyan uralkodódinasztiát, amelyet a hivatalos (=nyugati) történészszakma nem tanít/mondának tekint - merthogy akkor a piramisok tényleg sokezer évvel idősebbek kéne hogy legyenek.

Ami engem még nem hagy nyugodni: hogy van az, hogy ezek az építészeti megoldások (ha tényleg így volt!) nem maradtak fenn? Egyiptom ma is létezik, a későbbi szomszédos birodalmak se lettek volna hülyék nem átvenni valamit, ami működik (ráadásul rabszolgák ezreit lehet bevetni hozzá, márpedig arrafelé ennek is voltak hagyományai)

Däniken Egyiptomról
Ez a link nem állásfoglalás részemről, ugyanúgy lehet igaz, mint bármely más elmélet. Ugyanakkor talán a leginkább teljes rendszer.


RexMaximus
(aktív tag)
Blog

Akadnak erdekes kommentek.. Kognitiv disszonancia, mi :)

Az a baj, hogy minden gereracio azt gondolja magarol Ok a legfejletebbek es a legjobbak. Ha jol megfigyeljuk meg az oket kovetokrol is azt gondojak alattuk alnak (bezzeg meg a mi idonkbe...). Igazabol maga az emberi hardver nem nagyon valtozott. Sot mar olyan is fejtegetnek, hogy lehet maga a hardver az agykapacitast beleertve jobb volt regebben. De ez most nem kapcsolodik ide.

Attol meg hogy ma sok tudor nagy biztonsaggal hasznal egy csomo technologiat fingja sincs rola hogyan mukodik. Nem tudna duplikalni.

Sokan alulbecsulik, hogy mire vagyunk / voltunk kepesek.


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Köszi az írást, megosztottam Twitteren, hátha másokat is érdekel. :R


horush
(addikt)
Blog

Azért a kommenteket érdemes elolvasni a videó alatt. :D


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

Évtizedek óta nyilvánvaló, hogy a piramisokat nem rabszolgák építették.

Hogy hogyan építették a piramisokat, arra szerintem ez a legérdekesebb és akár legvalószínűbb.

Nagy dolog, de nem lehetetlen nagy kövek mozgatása simán emberi erővel, erre a legjobb példa a Húsvét szigeteki szobrok esete, amelyeket egyszerűen léptettek.


doooo
(veterán)

"Évtizedek óta nyilvánvaló, hogy a piramisokat nem rabszolgák építették."

+1. Ideje lenne elfeledni a régi elképzelést.


vhw
(addikt)

A több 10 tonnás daraboknál kicsit nehezen elképzelhető a lépegetés - ha az eldől, akkor mi állítja fel (vannak ilyen pusztában talált elhagyott magányos tömbök?) - és ez még mindig nem magyarázat azok több tíz méteres felemelésére, behelyezésére. Másrészt a szobroknak - ha valóban így is kerültek a helyükre - egyedi kialakításuk, súlypontjuk volt, ami lehetővé tette ezt a példában látható mutatványt. Ezt egy hagyományos téglatest nem csinálja utána.

Ehhez a vizes elképzeléshez valami eszméletlen high tech szigetelésük és kötőanyaguk lehetett akkoriban, ami ilyen vízoszlopot (akár +100 méter magas) relatíve veszteség (szivárgás) mentesen egyben tartott - vagy egyáltalán egyben tartott - 10-20 évig (az építés idejére). A minden erőfeszítés ellenére mégis elszivárgó és ugye elpárolgó vizet szintén valami hatékony módszerrel folyamatosan pótolni is kellett.
Azok a szintenként lévő zsilipek még így se semmi vízmennyisége kellett elviselniük. (fából voltak?)

Ettől még tényleg az is józanabb elmélet, hogy kiöntötték a köveket.


kenwood
(veterán)
Blog

egy ilyen 10 tonnas konek kb. hany meter hosszuak lehetnek az elei ?
Nem lehet,hogy egyszeruen rakuldtek tobbszaz embert,es megoldottak minimalis technikaval,pusztan erobol ?
ha csak 200 ember dolgozik rajta,mar akkoris 50 kilo jut mindenkire. Es akkor meg nem beszeltunk arrol, hogy egy egyszeru bekaval a 400 kilot mutatoujjal elhuzom,de meg az 1-2 tonna is egyszemelyes tortenet.
Nyilvan masok ott a (z ut)viszonyok,de ember,ido es penz az volt boven.

[ Szerkesztve ]


#82729984
(senior tag)

"Úgy tudom a legtöbb piramis Egyiptomba a "nagyok" után épült. Pár darab, ami előtte. "

Rosszul tudod. Egy rakás piramis épült előtte és egy másik rakás utána.
Itt egy lista róluk. Sportszerű nehezítés hogy a korábbi piramisok kezdetlegesebbek, kisebbek és értelmszerűen idősebbek voltak, tehát kevésbé maradtak fenn.

"Illetve volt olyan feltevés, hogy a Gízai piramisok több ezer évvel idősebbek a jelenlegi besoroltnál"

Jó hát meg lehet próbálni a valóságot az elmélet után húzni, de fordítva szerencsésebb.

"Akkor a piramisokról miért nem tudtak bármiféle leírást vagy ábrázolást tenni."

Ahogy már írták, simán leírhatták, csak épp nem maradt fenn. Másfelől, az is lehet hogy a piramis építés technikája titkos volt és ezért nem lehetett ábrázolni csak fejvesztés terhe mellet. Lásd még kínai puskapor, porcelán stb története, csak ugye ez 5000 évvel ezelőtt történt nem 500 éve.

"Mitha tőlük is elkülönülne ez az épület fajta."

Figyelembe véve hogy kb. 40 darab piramist építettek nagyjából 900 éven keresztül, én nem mondanám hogy elkülönülne tőlük.
És ne felejtsd el, ezek 5000 éves történetek, szóval pl. a mai egyiptomiaknak jó eséllyel halvány közük sincs az akkor ott élő népekhez.

[ Szerkesztve ]


csongi
(veterán)
Blog

Nekem folyamatosan az motoszkal a fejembe, hogy nem torvenyszeru az emeberi epitese ezeknek. Azt biztosan tudjuk, tobb elet alakult ki a foldon, de fogalmunk sincs mennyi a foldon kivul illetve csak azokrol a letformakrol tudunk amikrol maradtak informaciok. Amikrol nem az nem is letezhetet?. Scifi, fantazialas nelkul.
Amit biztosan tudnak a tudosok, hany evesek a kovek. Az ott talalt emeberi leltek korat is tudjak. Az utobbibol kovetkeztetenek, hogy embar alkotta, mert ott voltak, az eszkozok es maga az ember. De egyiksem volt arra alkalmas, hogy ezeket letre hozzak. Karbantarzashoz meg csak csak jok voltak.
Tehat mi arra bizonyossag, hogy emeberi kez epitette ezeket? Mi van akkor ha ezek voltak azok a hagyatekok, amik az emeberi gondolkozast mozditottak elore. Ebbol tanultak, es ezeket jegyeztek fel a tortenelem soran. Amibol a mai ember arra kovetkeztet, hogy igy keszult. Mi van akkor, ha csak szerettek volna ha igy meg tudjak csinalni?
A mai napig, kutatjuk, tanuljuk a mivoltukat kiletuket. Miert alapertelmezett, hogy tolunk szarmaznak? A legelso amit tisztazni kellene, kitol vagy mitol szarmaznak? Miutan teljessegel meghatarozhato, johetnek a feltetelezett megoldasok.


dabadab
(titán)
Blog

"A több 10 tonnás daraboknál kicsit nehezen elképzelhető a lépegetés - ha az eldől, akkor mi állítja fel (vannak ilyen pusztában talált elhagyott magányos tömbök?)"

A lépegetés az nem a piramosok tömbjeire vonatkozott, de a Húsvét-szigeteken vannak olyan szobrok, amik úgy néznek ki, mint amik útközben eldőltek és otthagyták őket.


fairi
(addikt)

"Tehat mi arra bizonyossag, hogy emeberi kez epitette ezeket?"

amely faj fényéveket tud utazni miért kezdene gránitköveket faragni és a világ minden táján építményeket csinálni?

ET elméletnek semmi de semmi értelme. Ha létükre bizonyítékot akartak volna hagyni, komolyabbat is tehettek volna.

Másik építkezés közben fejlett technika is maradhatott volna tucatjával a Földön, pl műanyag évezredig fennmarad és egyértelmű h nem helyi tudomány eredménye.


nemlehet
(őstag)
Blog

Mert semmi sem utal arra, hogy létezett előttünk fejlett civilizáció. Se fosszíliák alapján, se épületek, se tárgyak se semmi.
Továbbá a "Nem tudjuk hogy csinálták ergo idegenek építették" egy elég érdekes okfejtés. Ilyen alapon lehetett buddha, a repülő spagetti szörny és nagyanyám is 2 rétes között.
Statisztikailag valószínű, hogy léteznek élőlények az univerzumban rajtunk kívül, ugyanakkor igen valószínűtlen, hogy ezek pont a miénkhez hasonló civilizációban élnének.

Az ember nagyon találékony. A panteon is egy olyan építmény ami szinte érthetetlen hogyan épült meg aztán arról biztosan tudjuk, hogy emberek építették. Nem látom, hogy ha a panteon megépítése lehetséges "botokkal és kövekkel" akkor a piramisok megépítése miért lehetetlen.

A mondern ember türelmetlen és fantáziátlan, mert kevés dolgot kell maga csináljon. Pl vegyük a doradango-t. Homokból vagy földből vagy oroszlánszarból fényes gömböket lehet csinálni egy rongy segítségével. Gondolnád?


MK VII
(veterán)

De jó ez az írás...
Ez is csak erősíti az én elképzelésemet és kutakodásomat, hogy a piramisoknak a köveit nem faragták hanem öntötték...


Plutor
(aktív tag)

"Mert semmi sem utal arra, hogy létezett előttünk fejlett civilizáció. Se fosszíliák alapján, se épületek, se tárgyak se semmi."

Nézd meg az úgynevezett oopart tárgyakat.
Szénbe ágyazott nyaklánc stb. Lábnyomok ember és dinó egymás mellett.
Ezekre lennék kíváncsi,hogyan,és miképp,mikor keletkeztek?


wednesday
(őstag)

"Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egyáltalán nincs erről régi ábrázolás."

Ez jogos felvetés, abból a szempontból, hogy ha nem találtunk ilyet, az nem azt jelenti, hogy nincs.

Lehet ennek a pontos menetét én sem faragtam volna bele egy kőbe hogy bárki megnézhesse."

Lehet így cselekedni, de elég szubjektív választás, hogy a piramist kihagyod, de több egyéb dolgot meg megőrzöl az utókornak. Az alexandriai könyvtár nagyon fiatal a piramisok korához képest, évezredek is elválaszthatják tőle. Itt a falba vésett hieroglifák maradtak fenn.

(#41) doooo: Nem mindegyik piramis temetkezési hely (van ilyen is). Sok fáraó a Királyok völgyébe temetkezett. Ez persze lehet abból a korszakból is, mikor már nem építettek piramisokat. De vannak üres (nem kifosztott, hanem üres, nincs szarkofa se benne) piramisok is. a gízai ilyen.

[ Szerkesztve ]


Tazsam01
(tag)

Teljesen egyet értek. Jártam kint a piramisoknál és a munkám során látok hatalmas mai projekteket, egyáltalán nem értem mi a misztikum a piramisokban, oda ment elég ember és megcsinálta.


wednesday
(őstag)

"Jó hát meg lehet próbálni a valóságot az elmélet után húzni, de fordítva szerencsésebb."

Ne misztikumra gondolj. Tudományosan a Föld korára mire elérte a 4,5 milliárd éves "számítást". Volt 1-2 milliárd év, aztán 3 stb. Mind akkori tudományos számítások szerint. Aztán, ahogy egyre több pontosabb információk jöttek úgy pontosodott az érték. A világegyetem korának meghatározásánál is ez volt.

"Ahogy már írták, simán leírhatták, csak épp nem maradt fenn. Másfelől, az is lehet hogy a piramis építés technikája titkos volt és ezért nem lehetett ábrázolni csak fejvesztés terhe mellet"

Elfogadom, lehet nem maradt fenn. Más "misztikus" dolog meg fenn maradt és ábrázolták is. Például a mumifikálás folyamata, ez is egy "szent dolog" lehetett.

Ugye nem csak Egyiptomba volt piramisépítési láz, hanem a világ sok táján. Sehol nem gondolták ezt egy fontos dolognak. Igazából ez az érdekes dolog.

Nem azt mondom, hogy nem egyiptomiak voltak, igen, amit mondasz 1-2 ezer év az egyiptomi civilizáción belül is már elég nagy távolság.

üzenetek