üzenetek

hozzászólások


nemlehet
(őstag)
Blog

Lehet így cselekedni, de elég szubjektív választás, hogy a piramist kihagyod, de több egyéb dolgot meg megőrzöl az utókornak. Az alexandriai könyvtár nagyon fiatal a piramisok korához képest, évezredek is elválaszthatják tőle. Itt a falba vésett hieroglifák maradtak fenn. Például a mumifikálás folyamata, ez is egy "szent dolog" lehetett.

Minden választás szubjektív. Amúgy a mumifikálás vallási dolog, a piramis építés meg inkább tudományos. Én az utóbbit jobban félteném, lévén a az előbbi egy én szempontomból pogánynak úgy sem jelent semmit. De nem vagyok történész, szóval lehet rossz a meglátásom.
Igen nyílván a könyvtár nem volt 4-5 ezer éves, de mondjuk igen jelentős és régre visszanyúló ismeretanyag veszett oda. Egyes becslések szerint a világ akkori tudásának kb 20% semmisült meg akkor, szóval simán lehet, hogy a "Piramisépítés hülyéknek 1-10-ig" is bent égett.

"Ugye nem csak Egyiptomba volt piramisépítési láz, hanem a világ sok táján. Sehol nem gondolták ezt egy fontos dolognak. Igazából ez az érdekes dolog."

Szerintem ez sem akkora rejtély. A piramis egy statikailag igen stabil forma. Nagy fantázia sem kell hozzá, igazából egy hegy felbontása elkészíthető építőelemekre. A legegyszerűbb építőelem a kocka. A piramisok nagy része lépcsős->kockákból áll.

Ha a gyereknek adsz egy csomó kockacukrot meg ragasztót biztos, hogy az első megépített formák között egy lépcsős piramis lesz.

(#57) Plutor

Őszintén szólva hiteles forrást keveset találtam az oopart-ként számon tartott tárgyakról. Örök szkeptikusként én úgy gondolom, hogy itt több dolog összejátszása okozza a "megmagyarázhatatlant".
Pl, hamisítás+nem elég alapos ellenőrzés+nem elég fejlett technológiai színvonal. Aki mért már tudományos alapossággal az pontosan tudja, hogy egy kis figyelmetlenséggel vagy nem megfelelő körülményekkel ezt rettentően el lehet csűrni. Aztán lesz az 5000 évből 500.000.
Számomra az is elég beszédes, hogy ezen leletek többsége eltűnt mára, illetve kevés kivétellel rövid időn belül lett felfedezve mindegyik nem túl híres kutatók vagy teljesen laikusok által... Egy profi expedíció, neves kutató által vezetve miért nem talál sose ilyet?

[ Szerkesztve ]


doooo
(veterán)

Én amondó vagyok, hogy egy cseppet kutatgass még a témában.

Az elveszett tervekről meg... a rómaiak "útkészítési mestersége" is elveszett, kb. 1000 évre, és lám semmi idegen nem volt benne, és a reneszánszban újra "megtalálták".


fairi
(addikt)

Kicsit néz utána jobban a dolgoknak.
Nem létezik igazolt oopart.
Vannak olyan leletek amit annak mondanak, de a legtöbbre van magyarázat és úgy tűnik mégse az.

"ember és dinó egymás"
híres példa, de kétlábú dino létezik és kopások miatt tűnhet egy dinó lábnyom emberinek, viszonyt szakértői vizsgátok elvetették az összes emberi eredetét.

"Szénbe ágyazott nyaklánc stb"
ismert példa, de valamikor 19.században találták. lelet elveszett régi dokumentáció. Ha egy leletet elmozdítasz utána nehéz megmondani hogyan is volt. Tucatnyi ésszerű magyarázat lehet.
itt a sztori
valszeg simán hoax az egész, főleg akkoriban nagy harc volt a fiatal Föld és öreg Föld elmélet között, és hamisítás előfordult mindkét oldalon. Rossz minőségű bulvárlapban jelent meg sztori, és azért nem lett elfelejtve mert újra felkapott lett a téma.

Ha angolul jól olvasol badarchaeology-t javaslom forgasd, minőségi oldal.

angolul egy lista ezekről, józanul áttekintve

[ Szerkesztve ]


pomorski
(őstag)

Érdekes írás volt, köszi! (Véleményem szerint, -bár nem kérdezte senki, a piramisokat úgy csinálták, hogy elkészítették őket kicsiben, és ezután felfújták/felnagyították őket. :DD )


nemlehet
(őstag)
Blog

Lehet olyan mint azok a szivacsállatok amik vízben megnőnek :D :D :D


Plutor
(aktív tag)

Törökországban 12000 éves romokat tárnak fel még a napjainkban is.(Göbekli Tepe)
Itt található olyan faragás,melyik kihalt állatokat (pl: dino) ábrázolnak.
Honnan tudták,hogy hogyan néztek ki?
A lábnyomok meg elég élesek. Dino és ember.Egy időszakban kövesedtek meg.
Mostanában találtak déli szomszédunknál olyan kőgolyókat,mint amiket Dél-Amerikában is.
Ezeket sem tudják még hová tenni.
Rengeteg hamisítás is van ez tény.
Sok mindent nem tudunk még szerintem.


csongi
(veterán)
Blog

Erre gondoltam, ha nincs info rola akkor nem is letezett?
Pl ha elmegyek egy elmaradatott afriaki torzshoz, es megtanitom oket valamire, eljovok. Szerinted tobb ezer ev mulva lesz nyoma annak, hogy tolem tanultak meg szamolni 1-10ig?
Az hogy milyen szinten tartanak a foldon kivuli civilizaciok, kb akkora talalgatas, mint ki keszitette a piramist. :)
sotetben tapogatozik meg az emeberiseg. A tortenelem talalgatas, es feltetelezesek, a pontos esemenyeket vagy a mogottes tarzalmat sosem fogjuk tudni, erre a kozelmult tortenelme mar sokszor bizonysagot adott.
Egy tobb ezer eves tortenesbol mitol tudnank meg tobbet, vagy mitol kaphatnanak igazabb informaciot?
Ha valoban megdonthetetlenul bizonyithato lenne ezen objektumok emeberi kez altal tortent teljes felepitesere, akkor mas lenne a helyzet. Nah de ettol messze vagyunk.
Vannak olyanok amikrol tudjuk, hogy van, megsem talaljuk. Mi van azokkal amikrol nem is tudunk. Nah ezeket lehet sosem talaljuk meg. :) es ezekben van a szukseges informacio.

[ Szerkesztve ]


kenwood
(veterán)
Blog

Ha valoban lett volna ilyen jellegu kapcsolat, akkor az egyiptomi kultura tobbezer eveben lenne egy nagy ugras,de nincs ilyen,egyenletes,
Annak semmi ertelme nincs, hogy segitenek epiteni egy semmire nem jo piramist, de kozben hagyjak,hogy a maga tempojaban fejlodjon a tarsadalom.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

" - azért talán nem ez az általános."
Pedig nekem úgy tűnik. Ahogy itt az egyik thread egymás mellé helyezi az embereket és a dínókat. Amire van is több, független leírás.
De ott vannak az ógörög költők és egyéb ókori népek leírásai, akik tényként kezeltek nem emberi fajok jelenlétét.
Vagy itt van rengeteg mai megtapasztalás, amire nincsenek valódi megfejtések. Pl. Gyatlov rejtély.
Reggelig lehetne sorolni.
A kőmaterializmus ideje lejárt.


UnA
(Korrektor)
Blog

"Annak semmi ertelme nincs, hogy segitenek epiteni egy semmire nem jo piramist, de kozben hagyjak,hogy a maga tempojaban fejlodjon a tarsadalom."

Ez nem ennyire egyszerű. A témában érdemes ezt elolvasni: Zsoldos Péter - Távoli tűz.


gergejly
(aktív tag)
Blog

Sztem ha ismerték az öntött kő készítését az -egyiptomiakra gondolok-
biztos nem szopatták magukat azzal, hogy rámpákon vigyék fel tömbökben

Mi van ha többféle technikát alkalmaztak, nem csak egyet egyszerre


nyisziati
(veterán)
Blog

"Mi van ha többféle technikát alkalmaztak, nem csak egyet egyszerre"
Valamiért én is úgy érzem, hibrid technológiát alkalmazhattak. Mást az alapokhoz, mást a belső falakhoz, mást a külsőhöz és mást a borításhoz.
Bár a külső borítást (ami fehér, polírozott márvány volt) már rég leszedték.

[ Szerkesztve ]


#82729984
(senior tag)

"Ha valoban megdonthetetlenul bizonyithato lenne ezen objektumok emeberi kez altal tortent teljes felepitesere, akkor mas lenne a helyzet"

Ne haragudj, de arra sincs megdönthetetlen bizonyíték hogy Pataky Attilát nem vitték el az ufók, nemhogy arra hogy 5 ezer éve mi történt, de ettől még van az a fránya és általában jól bevált occam borotvája elv...

"Az hogy milyen szinten tartanak a foldon kivuli civilizaciok, kb akkora talalgatas, mint ki keszitette a piramist"

Azért ez nem olyan nagy ördöngőség, amennyiben feltételezzük hogy már 5000 éve nyaralás közben nagy köveket farigcsáltak a nílus partján és mi még mindig nem vagyunk képesek elhagyni a bolygónk közvetlen környezetét, akkor kijelenthetjük hogy minimum 5000+ évvel előttünk járnak fejlődésben.
Ami felveti a kérdést, hogy egy faj ami minimum 5000 évvel jár előttünk, az minek farigcsálna kőtömböket a sivatagban egy távoli bolygón...

"A tortenelem talalgatas, es feltetelezesek, a pontos esemenyeket vagy a mogottes tarzalmat sosem fogjuk tudni, erre a kozelmult tortenelme mar sokszor bizonysagot adott"

Erre szokták azt mondani hogy a 0 és 100% között azért elég széles a skála, és habár nem tudjuk hogy a török szultán hány nővel kefélt élete során, az nem jelenti azt hogy akkor nem is akarta elfoglalni magyarországot.

"Mi van azokkal amikrol nem is tudunk. Nah ezeket lehet sosem talaljuk meg."
És? tegye fel a kezét aki nincs itt...

Egyébként erre az egész jelenségre, vagy egy szép kis pszichológiai válasz:
az embernek mindig szüksége van istenre (vagy istenekre) mert nem hajlandó elfogadni hogy a világ olyan amilyen. De mivel a tudomány elpusztította az isteneket, ezért pótlékként bejöttek az ufók (nőknél az ezoterika). Régen Zeusz dobálta a villámokat, most ufók építik a piramist stb.


kenwood
(veterán)
Blog

Koszi a tippet.
Most ugrott be,hogy a Viking visszatert a kozepen abbahagytam,pedig tetszett.
Holnap neki is ugrok annak,aztan johet ez :)


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nem kell jó vízszigetelés (nincs nagy vízoszlop magasság, nyitogatták a zsilipeket) az agyag vagy akármi is jó. A szükséges mennyiségű vizet pedig hordták a rabszolgák, motiválatlan munkaerőre szakmunkát nem szabad bízni csak kulimunkát.

[ Szerkesztve ]


-AD4M-
(tag)

Szerintem nem veszett el a kőöntészet tudománya, csak átalakult :K :
[link]
Több mint kétezer éve épült, és mind a mai napig a világ legnagyobb vasalatlan betonkupolája.
Hozzátenném, hogy a római betonnak nem sok köze van a mai betonhoz (amely 100 évnél tovább nem bírja...)

Egyébként az, hogy nem maradt fenn írásos nyoma a technológiának egyáltalán nem meglepő. Még a középkorban is "szájról szájra" terjedt, csak a kiváltságos társaságokon belül öröklődött, lásd szabadkőművesek és a katedrális építések.

[ Szerkesztve ]


petipetya
(nagyúr)
Blog

Mindig ugyanoda lyukadok ki: emberekként építünk egy hangyafarmot, hogy megfigyeljük a viselkedésüket, és bármikor lehúzhatjuk az egészet a vécén. Vajon mit gondolnak erről a hangyák.

Úgyhogy részemről (a hangya szemszögéből) elgondolkodom azon, hogy milyen építményeket hagytak itt, és hogy ne essek hasra előttük a hangyatemplomokban, ne kezeljem őket tévesen istenekként, hanem csak fejlettebb lényekként nálam, akikben nem bízhatok.

Persze ezzel "kicsit" elkanyarodtunk a kőfaragástól.

[ Szerkesztve ]


csongi
(veterán)
Blog

Semmi baj :)
Te allitasz, mi kerdezunk.
Galileo Galileit is bezertak mert olyat allitott amit nem ismertek. O allitotta akkor, mi most csak kerdezunk vagy feltetelezunk. :) A fejlodest a kerdesek mozgatjak.
Szemetek voltak, igaza volt Galileinek.

#25: Gondolkozni, elinditani egy gondolkozasi modot.
Hosszu ido volt, de foldtortenetileg par pillanat. Robbanas szeruen a20szadtol halad a fejlodes.
De az alapok ott vannak abban az idoszakban. Gometria, statika, kemia...stb.szervezettseg, utemezes.stb

Mi ertelme volt 900even at epiteni kotomboket? A tanulas lassu folyamat foleg, ha a lakossag letszama alacsony, a megtanultak okroklese illetve a tanultakbol fakado igeny parosulva a kiralyi iranyitassal, erossen lassitja a fejlodes ezen formalyat.
Sokkal tobb mindenbol adodik ossze illetve fedheti fel a vosagot mint megtalalt 3db kezi szerszam.

Szoval velemenyeket irunk le, te ird le a tied. kiragadni mondatokat felesleges. Jo eszkoz, csak mar unalmas. :)

[ Szerkesztve ]


vhw
(addikt)

"Egyébként erre az egész jelenségre, vagy egy szép kis pszichológiai válasz:
az embernek mindig szüksége van istenre (vagy istenekre) mert nem hajlandó elfogadni hogy a világ olyan amilyen."

Ugyanakkor megint csak más, modern embereknek meg arra a megnyugtató tudatra van szüksége, hogy biztonságban érezze magát, hogy már minden ismert, mindent tudunk, alig van már felfedeznivaló, már csak apróságok maradtak hátra. Nincsenek homályos foltok; az ember mindennek az alfája és omegája, mindennek a csúcsa. Aki megmondja, hogy milyen is a világ - olyan amilyennek kényelmes elképzelni.

Lásd fenti "érv": "egyáltalán nem értem mi a misztikum a piramisokban, oda ment elég ember és megcsinálta."
Ezzel mit lehet vitatkozni? Ott van a piramis, valaki kénytelen volt megcsinálni, mi lenne ha ez egy mai elfogadott tudás szerint egy rézkorszaki civilizáció volt réz vésővel verték kockára a gránitot, aztán berakták a maga ~80 tonnás tömegével a helyére.

Kalandor: milyen sűrűn voltak zsilipek? (hogy a nagyobb tömböket is magukba tudják foglalni a szekciók? 5-10 méterenként? mikor egybenyitottak kettőt, akkor dupla tömeget kellett megtartani egy zsilipnek. Mekkora volt az oszlop belső keresztmetszete? 3-4 m2?
3*10 + a kő tömb tömege =30-40t között lehetett egy átlagos építőkővel a tömeg amit egy-egy zsilipnek el kellett viselnie (nem beszélve a fenti ~80 tonnás darabról).
A zsilipek széleinek szigetelése se lehetett semmi, ami ekkora víztömeg nyomását megtartja.
(Rabszolgák állítólag nem játszottak.)

üzenetek