üzenetek

hozzászólások


haxiboy
(veterán)
Blog

Egyértelmű hogy Trump-ék nem gondolták át teljesen a dolgot. Ráadásul semmi bizonyítékot nem tudtak mutatni a kémkedésre...Kellett valami ürügy amivel lehet piszkálni a Huaweit/Kínát.
Lehet reakciót várnak Kínától, esetleg fegyveres fenyegetésre várnak, nem baj így van ok pénzt tolni a hadiiparba.

Redditen ilyen válaszok mennek...

"They are from USA, they are our friend, we can trust them. Not Like Huawei.", "I don't mind if NSA spying on me. At least, it's our ally so their intent must for our own security. Not like Huawei."


kchris78
(veterán)

"csak más néven.2001-től USA agresszívabb külpolitikája elég vészjósló sok államnak."
És Kína külpolitikája? Egyik kutya másik eb ebben a tekintetben...


kchris78
(veterán)

"Kína karácsony másnapjára időzítve tette közzé elképzeléseit. Jövőre az ország 150 millió tonnával csökkenti a szénenergia felhasználását: vagy elhalasztja, vagy feladja a szénerőművek bővítését.
A meglévő szénerőművi kapacitást 20 millió tonnával csökkenti, ezzel 55 százalékra csökkenti a szén részarányát az energiaiparban...
.....2017-ben üzembehelyezett megújuló energia kapacitásának 40 százalékát Kína adja.
A megépített vízi-, szél-, nap-, és atomenergia tekintetében Kína már világelső lett.
euronews"

NEM is tehetnek mást hiszen ott nem 1-200 milló ember termeli a széndioxidot meg a szemetet, hanem 1 milliárd (már most fulladnak a szmogban, mondjuk mi sem vagyunk nagyon sokkal lemaradva sajnos a "versenyben"), és ha pénzük lesz akkor mind autót akar meg egyéb dolgokat: bort, csokit, kávét és egyéb luxusdolgokat. Ennyi nyersanyag nincs a világon amivel őket ki lehetne szolgálni. EZ az egyik előnye a Pártnak hogy azért ezek át vannak gondolva ÉS meg is valósítják, nincs apelláta... BTW azért lehetne kapirgálni hogy honnan szedték a megújuló energia termelő technológiákat...

[ Szerkesztve ]


fairi
(addikt)

pontosan Kína kit bombázott le, melyik külföldi várost bombázott porig és hány országban okozott káoszt.

Az a vészjósló, hogy egyáltalán mer bármiféle külpolitikára
Persze külön aggodalomra ad okot hogy nem hajlandó USA politikai vagy gazdasági parancsait követni.

És végképp vészjósló hogy egyáltalán merészel USA engedélye nélkül bármiféle gazdasági tervet készíteni.

Kb az egyetlen megkérdőjelezhető lépés a Dél-kínai tengeren a szigetvitába való fölényeskedő részvétel. Hogy a fenébe mer USA külön jóváhagyása nélkül a saját tengerpartja közelében bármiféle bázisokat csinálni, mily bolond ötlet hogy haditengerészetet fejleszti!


judas13
(addikt)

Nincs más választásuk az biztos.
Pld a világ műanyag hulladékának kb 70%-t ott fogadták(!) papírt egyebeket. De ezek átvételét teljes mértékben! tavaly felmondta a kormány. Össze is omlott a piac rendesen. De volt egy pont mikor ezt meg kellett lépni véglegesen. És ez csak egy példa a kőrnyezet és annak védelmére megtett intézkedések közül.


doooo
(veterán)

Drasztikus pazarlás és szennyezés után drasztikus intézkedések szükségesek a károk mérséklésére. Milliók hallnak meg évente Kínában a szennyezett életkörülmények miatt... Nyilván rájött a vezetőség, hogy nem okos dolog az amúgy is hamarosan drasztikusan csökkenni kezdő lakosságból még ezzel is veszíteni a munkaképes embereket... Arról nem is beszélve, hogy Kína páratlanul gyönyörű és egyedi természeti csodákkal és tájakkal rendelkezik, amiket jó lenne valamelyest megőrizni.


komi77
(senior tag)

Várható volt, hogy lassan visszanyal a fagyi. Ahogy azt a vezérigazgató is érezte pár éve már. Ez most épp a Hüvely márka esete de szerintem lassan egyre több résztvevő beleesik ebbe a helyzetbe. Kína az utóbbi jó pár évben gátlástalanul másolta/lopta a nyugati világ és Japán fejlesztéseit. Tették ezt úgy, hogy a kínai állam horror pénzeket tolt bizonyos cégekbe - akikkel versenyezni nem lehet a pénz mennyiség okán. Ez teljesen a piacgazdaság elfogadott szabályai ellen működik mai napig. Amíg a Panasonic, Sharp, stb. kiszáll a fejlesztésekből addig a Hisense és társai jönnek és felvásárolják a világot - tiltott előnyöket használva. Ez mára az amerikai gazdaságot fenyegető trenddé vált. Nem csoda ha odavágnak.

[ Szerkesztve ]


fairi
(addikt)

"Ez teljesen a piacgazdaság elfogadott szabályai ellen működik mai napig"
piacnak egy újabb szabályát is megtanultuk, mivel USA tette így ez elfogadott működés!. Sikeres hazai céget lehet fegyverként is használni más országok cégei ellen.
Igazából nem az a baj, hogy USA tiltja hogy Huawei 5G építsen, kommunikációs hálózat megbízhatóságán múlhat egy ország jövője. Kb itt mindenki jogos oknak elfogadja! Hanem az hogy USA cégeket fegyverként használja. Piacgazdaság szabályai kb addig érdekli míg ürügyként nem lehet alkalmazni. Azért teheti meg mert rengeteg license még mindig nála van.olyanok amiket nehéz lemásolni. Kb Trump a globalizációt használja fegyver gyanánt.

"gátlástalanul másolta/lopta"
ha 50 évvel le vagy maradva akkor vagy elfogadod hogy iparodat/embereidet teljesen eladod vagy lemásolod és átugrasz pár lépcsőfokot.
Magyar ipar jó része kb azért halt meg mert KGST piacra termékek jók voltak de nyugati szemmel rég elmaradott. Igy kb nekünk marad a teljes kiszolgálás, Kínával is akkor lett a baj mikor ő többet akart.


komi77
(senior tag)

A véleményem lényege:
Amerikába ma több olcsó kínai termék megy be mint fordítva - mínuszos az Usa-Kína kereskedelmi mérleg. Ezt ráadásul Amerikából származó alkatrészekkel (is) oldja meg Kína.
Usa-ban is már mindenki Aliexpress-en és hasonlókon rendel fillérekért vagy vesz a boltban olcsón jó kínai terméket.
A fejlesztésekkel kapcsolatban: amíg a piacgazdasági szabályokat betartó - néha nem - nyugati, Japán cégek időt és pénzt nem kímélve fejlesztettek addig a Kínaiak levették ezek termékeit a polcról, szétszedték, lemásolták, ellopták. Ehhez a kínai állam is asszisztál a mai napig. Pusztán azért mert másfél milliárd lakosú, nagyhatalommal senki nem packázhat. Közben a fejlesztéseikbe beleroskadó Usa, Japán, stb. cégek sorra mennek tönkre, veszik meg a márka neveiket a kínaiak.
Ipari kémkedés mindig volt, lesz. Most azonban a világ gazdasági rendszerének teljes felborulását okozhatja a kínai törtetés. Európában is azt kéne csinálni mint amit Usa tesz. Egyébként vannak is erre utaló jelek az Eu-ban. Csak itt sajnos sok impotens, érdekhajszoló politikus van és így nem megy.


komi77
(senior tag)

Abban viszont teljesen egyetértek veled, hogy az Usa a globalizációs politikáján keresztül cégeket is felhasznál fegyverként saját hatalma és jóléte biztosítása miatt. Ez sem gusztusos dolog. Nekünk nem is kell igazságot tennünk ebben a dologban. Az azért érdekes kérdés, hogy Kína régóta meri rombolni az Usa gazdasági érdekeit és az Usa meri viszonozni a helyzetet. Ez még akárhová is vezethet. Ilyen helyzet még nem volt korábban.

[ Szerkesztve ]


fairi
(addikt)

"Amerikába ma több olcsó kínai termék megy be mint fordítva - mínuszos az Usa-Kína kereskedelmi mérleg. "
lényegből kihagytad miért történt ez.Persze kezdetben jó volt USA-nak,politikusok is imádták a lobbisták pénzeskötegei miatt, csak a végeredmény az ami most van.
Igazából ez nem is volt baj, mivel dollár az olajelszámolás alapja. Bármennyit is nyomtat belőle úgyis használva lesz. Csak utóbbi években Kína már jüanban akarja az elszámolást és több partner is elfogadja a jüant fizetőeszközként (Irán, Venezuela, Angola) dollárt helyett. Ez a nagyobb baj nem a mínuszos kereskedelmi mérleg.

"addig a Kínaiak levették ezek termékeit a polcról, szétszedték, lemásolták, ellopták"
ez nem így megy hogy copy pasta. Egy megbízható mobilt csinálj milliókat kell beleölnöd. Itt a kínai állam állja csekket. Android és AOSP áldás volt a kínai mobilfejlesztéshez. ha egyszerű lenne bármi lemásolása akkor bármely állam fejleszthetne bármit.
Huawei is csak 2017, de inkább 2018-ban érte el azt a szintet hogy hozza bármely gyártó színvonalát.

"Ehhez a kínai állam is asszisztál a mai napig. "
ez ahibrid gazdaság lényege.
Máskülönben USA is a 60-es években rengeteg pénzt ölt kutatás fejlesztésbe,és utána ezek a techek okos emberek kezébe tették és felhasználóbaráttá tették.
USA-ba probléma hogy állam távol marad a kutatástól, és a cégek mindent levédenek és fiókba rejtik.

"világ gazdasági rendszerének teljes felborulását okozhatja a kínai törtetés"
nem felborul átalakulna. Kb mint a gyarmati rendszer bukása alakította és kialakította a világgazdaságot. Könnyebb nyugatnak rettegni mint kutatás-fejlesztési struktúrát átalakítani.
USA nem akar igazi versenyt


fairi
(addikt)

"Ez sem gusztusos dolog. Nekünk nem is kell igazságot tennünk ebben a dologban."
csak teljesen aláássa az USA technikába vettett bizalmat. ha függesz USA techtől és valamiért nem tetszel neki akkor ezen a fegyveren keresztül nyomoríthat meg.
nem csoda oroszok elkezdték saját intranetjük kiépítését. kína sose engedte be usa internetes cégeket,első ok ideológiai,politikai, másik bármiféle függőséggel összeomlasztatnák a dolgokat belül.de még így is NSA tudja figyelni őket, USA techbe sok a backdoor.


judas13
(addikt)

Mi is eredményezte pontosan ennek a szemléletváltozásnak a lényegét nem tudom. De megtörtènt. Élen járnak már ezeken a területeken.
A lakosság csökkenésről annyit, hogy becslések szerint több száz milliôval több 65 éves lesz majd Kînában pár évtized múlva mint amennyien most vannak.(135 millió > 360 millióra).
Maga a népesség 10-20 éven belül éri el csúcspontját, tehát még most is nô, de utána értelemszerűen majd csökkeni kezd, India beelőzi.


Giovan!
(addikt)

Hivatalos youtube app nem volt, 3rd party app rengeteg volt (köztük jópár egész minőségi is).

#76 atike: Majd szólj ha az USA-ban sem lesz szabad média, meg gyülekezési jog, de lesznek helyettük átnevelőtáborok és állampolgári pontrendszer. Addig szerintem ne hasonlítgassuk a (nem éppen tökéletes) amerikai demokráciát a totális diktatúrához, köszi.

[ Szerkesztve ]


Giovan!
(addikt)

Kína segítségnyújtásával sok állam megjárta már (pl. Srí Lanka, Pakisztán, néhány afrikai állam, bár utóbbiaknál árnyalja a képet, hogy Kína nélkül még nagyobb szarban lennének). Azért, mert nem rohanta le ezeket az országokat, még okozhatott nekik rengeteg kárt.

#132 fairi:

nem csoda oroszok elkezdték saját intranetjük kiépítését. kína sose engedte be usa internetes cégeket,első ok ideológiai,politikai, másik bármiféle függőséggel összeomlasztatnák a dolgokat belül.de még így is NSA tudja figyelni őket, USA techbe sok a backdoor.

Meg ugye diktatúrákban nem is szoktak mindenféle, államilag nem korlátozott médiának teret engedni. Hová is vezetne az, ha a nép hirtelen nem csak a hatalom álláspontját ismerhetné meg...

[ Szerkesztve ]


doooo
(veterán)

A népesség már éveken belül (tehát a '20-as évek végéig) eléri a maximumot, India a következő 5 évben beelőzi, utána pedig, a drasztikus öregedésnek köszönhetően, egyes becslések szerint a '60-as évekre 400 (!) millióval kevesebben lesznek mint most.
A munkaerő is véges már most, de a munkalehetőségek is azok lesznek, mert a magasabb bérek miatt a külföldiek (de még egyes kínai gyártók is) más, olcsóbb országokba helyezik a gyártósoraikat. A lényeg, hogy, ahogy már említettem valamelyik topicban, kétségbe vannak esve, ők is ismerik ezeket a számokat. Nem véletlenül próbálnak a világból bekebelezni minél többet.
Egyelőre még nem katonailag, meg nem lebombázva, meg ilyenek (fairi, ez neked is szól), hanem gazdaságilag, társadalmilag megláncolva őket. Ezekkel még nagyobb károkat tudnak okozni hosszú távon, mesterségesen visszafogva a fejlődést, és maximálisan kiszipolyozva minden téren (nem csak olaj, meg nem csak arany, meg hasonlók, előbbi amúgy sem ér már annyit mint korábban) az adott területeket, amik végül elnéptelenednek majd, vagy polgárháborúba süllyednek. Nem, Amerika sem, vagy bármely másik ország (bár lehet, hogy a Szovjetunió próbálkozott ilyesmikkel, csak nem volt idejük hozzá) sem tesz ilyeneket.
Egyébként a klímaváltozás visszalassításában örülök ha végre elkezdenek fontos szerepet vállalni (főleg annak fényében, hogy mennyit tettek a helyzet romlásáért; igen, másokkal együtt). Ennél amúgy sincs fontosabb dolog, egyik állam vagy egyik embertársunk számára sem. Ez (ha mindnek nem is, de) legtöbb problémánknak forrása, a sokat hangoztatott migráción túl (ami sokkal jobban erősödni fog, ha nem tesz valamit az emberiség), a gazdaság megroppanásán keresztül, a háborúkig, és még tovább. Semmi sincs ingyen, és erre is bizony áldoznia kell mindenkinek, annyit, amennyit, de akkor is. Ugyanakkor hosszú távon csak pozitívumai lehetnek, ez elvitathatatlan. Továbbra is járjanak élen benne, legalább ennyi pozitívumot tegyen a Párt, és annak vezetője! (Akik mellesleg nem biztos, hogy még túl sokáig az élén lesznek az országnak. Ez is egy olyan dolog, amiben tudják, hogy nem feltétlenül állnak nyerésre. Nem véletlenül szigorítanak ennyire a társadalom pórázán, nem véletlenül küldenek koncentrációs táborokba milliókat (most még csak kisebbségeket, idő kérdése, hogy másokat is), nem véletlenül próbálnak erősebbnek tűnni ahhoz képest, mint ami az elmúlt 40 évben volt, visszatérve az "örökös vezetőkhöz", és így tovább.)

[ Szerkesztve ]


fairi
(addikt)

"Kína segítségnyújtásával sok állam megjárta már "
sztorihoz hozzátartozik, hogy maga az ország vezetése értelmetlen dolgokra költötte el a pénzt. ha utánaolvasol van olyan sztori is ahol inkább Kína járt rosszul. Mondjuk ha IMF-fel kötnek üzletet azzal se járnak szuperül. Kölcsönt vissza kell fizetni, mindegy kitől veszed fel. van így vagy úgy törleszted majd. Csak azért sztori asztori mert Kína is szerepel benne. Olyan instabilak ezek az országok, hogy Kínán kívül nem igazán akar velük üzletelni más. magas kockázatú üzletnek komolyan a kisbetűs részei.

"Meg ugye diktatúrákban nem is szoktak mindenféle, államilag nem korlátozott médiának teret engedni. "
ez inkább a nagyhatalmak kötelessége. Oroszország ha nem is tökéletes demokrácia de diktatúrának túlzás állítani. Intranetes ötlet USA akciói után kezdődött. Ahogy USA fel van háborodva az orosz propaganda miatt, úgy oroszok se fogják tűrni az amcsi propagandát. USA egy Jelcin kaliberű idiótát szeretne Oroszországban, nem demokráciát.


Giovan!
(addikt)

Sri Lanka tudna mesélni...

ez inkább a nagyhatalmak kötelessége

Az USA is nagyhatalom, mégis van szabad média (és meg is isszák ennek a következményeit, pl. az orosz állami trollhadseregnek köszönhetően). Az intranet arra lesz főleg jó, hogy ne érhesse el semmilyen államilag nem ellenőrzött infó a nép egyszerű gyermekét. De Putyin megmagyarázta hogy miért van erre szükség, ő meg biztos nem hazudna nekünk...
Az USA és a NATO főképp azt szeretné ha Oroszország megnyugodna, és nem külpolitikai akciókkal próbálná elfedni a belpolitikai problémákat.
Az orosz demokráciával kapcsolatban meg fogadjuk meg inkább Könyves Kálmán királyunk boszorkányokhoz kapcsolódó tanácsát, és hagyjuk a témát.

Ez az egész hsz amúgyis csak relativizálás és mentegetés.


judas13
(addikt)

Igen ezeket az arányokat îrtam én is. Azt még hozzá lehetne tenni, hogy tavaly óta megszűnt hivatalosan is az egy gyereket egy családban előîrás is már - ami mindezek tükrében érthető is. Érezhető hatása a több gyerekvállalására még nincs igazán. Mivel sokan eleve nem is akarnak több gyereket a megélhetési költségek növekedése miatt. Az is gond, hogy kb 30 millióval kevesbb nő él az országban mint ffi tehát egyszerűen sok férfi nem tud megházasodni családot alapîtani majd.
A demokrácia "mértékének" kérdése meg örök vita marad. Azért egy Szîria ahol a rezsim évek óta a saját népét (orosz segîtséggel) bombázza, bombázta, szôrta gázzal, dokumentáltan zárta ezrével lényegében halál táborokba vagy az a Venezuelai teherauró sofőr aki valami kommunista Norbi update programmal mondhatni az egész országát küldi vissza éhezni a középkorba, az is felvetne még néhány kérdést akár.


komi77
(senior tag)

Szerintem összességében nincs vitánk az amerikai-angolszász világ gyarmatosító-globalizációs hatalmi törekvései témában. Jól megfogtad a lényeget az Usa olaj politikájával. Ezt bizony a mai napig alkalmazza a világpiaci és hatalmi stratégiája részeként. Sőt ide lehetne sorolni még az arab világba "kokom-listázott" gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök vagy a tej és más élelmiszerek esetét is. Ezekkel tartja "kordában" több milliárd ember életét. Akik nem is nagyon szeretik az Usa-t - de ez egy másik sztori.
Visszatérve az Usa-Kína külkereskedelmi mérlegre pár év alatt Kína olyan mínuszt termelt az Usa-nak, ami mára komolyan megingatta az amcsi gazdaságot, vagy legalábbis már vészjelzésként jelentek meg a problémák. Az Eu-val ugyanez a helyzet. Amikor már Kína a Mercedes modelleket szó szerint lemásolja, vagy a Cítroen bizonyos típusait, sőt az új BMW 7-es sorozatát olyan látványelemekkel kell megtervezni ami Kínának jó az elgondolkodtató. Tegnap Japán példákat is említettem, nem véletlenül. Aztán kicsivel később láttam az Arm-es hírt ami szintén Hüvelyék ellen irányul és Japán indíttatású. Persze ebben is van Usa érdek ez vitathatatlan.
Nem akarom senkire ráerőltetni a véleményemet de abban biztos vagyok, hogy az amerikai alapokra, fejlesztésekre épülő kínai brand-ek olcsó amerikai eladása kis túlzással is pofátlan dolog volt Kína részéről és Amerika pont addig hagyta amíg vérszemet nem kaptak a Kínaiak és kárt nem okoztak az Usa gazdaságában. Ez a folyamat ha nem is ilyen formában de érinti Japánt, Dél-Koreát, az Eu-t és általában az angolszász érdekeltségű gazdaságot komplette. Ha Kína mérsékletesebb lenne - nem világhatalmi pozíció erősítésében és modernkori újragyarmatosításban gondolkodna - és egyenrangú félként beépülne a jelenlegi gazdasági rendszerbe akkor nem történnének ilyen radikális válaszlépések. :)


fairi
(addikt)

Első sor nkb mondja nem oly egyszerű:
"Sri Lanka’s president, Mahinda Rajapaksa, turned to his Chinese allies for loans and assistance with an ambitious port project, the answer was yes."
Kb olyan mint mikor IMF hiteleket (vagy devizahitelek) kamatustól vissza kell fizetni akkor is ha hülye projektekre vagy politikus szebbe tűnt el, és egy jó kis össznépi zsidózással társul el. míg ez nem szalonképes, a kínaizás az menő lett.

"Az USA is nagyhatalom, mégis van szabad média "
ez papíron igaz, csak a legnagyobb sajtótermékek kb fél tucat tulajdonos markában van. Igy úgy tűnik többszáz különböző média forrás van, de alapvető kérdésekben hamar Echo chambert formálnak. Utóbbi 50 évben rohamosan romlik a függetlenség, és szabad média.
Fb túl szabad volt szóval lesz regulázás.
oroszoknál is van facebook, csak a vkontakt az elterjedtebb. Fb is inkább 2019-be támadta be az orosz kormány, adok-kapok erősödése miatt.

"Az USA és a NATO főképp azt szeretné ha Oroszország megnyugodna, és nem külpolitikai akciókkal próbálná elfedni a belpolitikai problémákat."
ahol oroszok beavatkoznak azok régi szövetségesek vagy katonai bázisok vannak. ha hagynak fenébe akkor kb szó szerint el lennének szigetelve. Putyin nem alkoholista Jelcin, és ez az igazi probléma.


fairi
(addikt)

[link]
Témaban közelíthető videó.
Trade war mögött inkább politika van mint az a probléma, hogy export-import egyenlőtlen
Trade war sok kárt okoz a tőzsdékbe, simán a kiszámíthatatlanság miatt.


lugoka
(csendes tag)

USA meg a Nato azért attól is nyugodtabbak lennének már ha Putyinék és Kína nem akarnának saját független bankrendszert és arany vagy nem dollár alapú olajkereskedelmet


komi77
(senior tag)

Nyilván, hogy politika az egész :) Gazdaság és politika kéz a kézben járnak. Azt nem szabad elfelejteni, hogy a politikát a pénz mozgatja. Kína beleköpött az Usa leveses táljába, rálépett azoknak a "pénzembereknek" a bütykére, akik irányítják a politikát - hatalmi alapon. Most, hogy a pénzemberek saját bőrükön tapasztalják a pénz és hatalom fogyását kell a beavatkozás. Ott avatkoznak be ahol a legkellemtelenebb.


Giovan!
(addikt)

Jaj, mindjárt eljutunk oda, hogy hagyni kell szegény oroszokat álhíreket terjeszteni, merthát körbezárja őket a NATO...
Ha el lesznek szigetelve, az kinek a hibája? Ha te mondjuk belorusz vagy ukrán lennél, nem próbálnál meg inkább a nyugat felé közeledni, mint Oroszországhoz? A kérdés költői...
Zárjuk is ezt az orosz témát, mert ez már a legoffabb off topik. Ha a témával kapcsolatban akarsz értekezni, fáradj át a politika topikban, ott kifejtheted az álláspontodat.


kchris78
(veterán)

itt megjegyezném hogy azért az afrikai országok vezetői meg egyéb országok gondolom meg lettek kicsit "olajozva" hogy vegyék fel azt a kölcsönt.. Visszafizetni már az ország fogja (ha tudja). Az IMF-nek meg már sok mindenben változott a 2000-es évek alatti politikája abban hogy hogy kell visszafizetni és milyen elvárásai vannak a hiteles országgal kapcsolatban (sokkal barátibb feltételek vannak már).


fairi
(addikt)

"hogy kell visszafizetni és milyen elvárásai vannak a hiteles országgal kapcsolatban"
sok ország kb képtelen felvenni emiatt. Kína ezeknek is nyújt hitel tudtában annak hogy akár lehet sose kapja vissza. Persze mellé sok kisbetűs rész hogy valami esélye legyen a behajtásra. legtöbbször nyersanyaglelőhelyet kér. Építkezés cserébe mondjuk egy koltánbánya Kongóba.
Tök mindegy kitől veszed fel, legyen nyugati bankár, kínai, vagy akár arabok vissza kell fizetni, régen volt a szovjet barátság tekintetébe "ingyen" szórhattad a pénzt.


fairi
(addikt)

"hagyni kell szegény oroszokat álhíreket terjeszteni, merthát körbezárja őket a NATO..."
lassan már a valódi hírt és álhírnek mondják ha nem fér bele hivatalos értelmezésbe.

"Ha el lesznek szigetelve, az kinek a hibája?"
nyugat mindig szigeteli el, külföldön bázisa van azt nehogy merje. Önálló külpolitika tilos..
egy szó mint száz, minden országnak követni kell amit USA mond különben retorzió lesz és van 100 "független" de valójában fél tucat ember kezébe levő nyugati sajtó ami ezt hangoztatja és ez a hivatalos hír.


Giovan!
(addikt)

nyugat mindig szigeteli el, külföldön bázisa van azt nehogy merje. :F

Politika topikba való inkább ez a beszélgetés, itt felesleges erről tárgyalnunk, a modik törölni fogják úgyis.


_cHAos_
(aktív tag)

Kicsit vicces Ren Zhengfei nyilatkozata:
"nincs szükségünk amerikai komponensekre"
Ha ez így hangzott el, akkor bohóc az ember a Huawei élén :DDD
Ekkora udvari bolondok a Kínai államal hátuk mögött sem lehetnek a Huaweinél! :D nem hiszem el! :D

[ Szerkesztve ]


janos1988
(addikt)

Ne kövezzetek meg, de nekem erről az egész herce-hurcáról Steve Ballmer (?) jut az eszembe, amikor kinevette az Apple-t az érintős telefonjával és azt nyilatkozta, hogy nem lesz jövője (?)... A többit ismerjük.

Értem ezt arra, hogy a Huawei évek óta írja ezt a vész forgatókönyvet és készül az apokalipszisre...

[ Szerkesztve ]


jeni
(félisten)

Nem véletlen,hogy aki Kínában akar árút eladni,vagy exportálni annak kötelező egy vegyes Kínai vállalatot létrehoznia! Ez mindent megmagyaráz. Ami nem más mint technológia eltulajdonlása Kínai módra. Az is biztos,hogy egyre több Kínai szabadalom és új technológia van.és ez csak emelkedni fog a jövőben.


beyruth82
(veterán)

De mennek diktatúrákban,féldiktatúrákban és autokratikus rendszerekben.Sokszor sokkal jobban mint liberalista demokráciákban.Az ázsiai csoda államok mind a 60-70-80-as évek diktatúrái során fejlődtek a legtöbbet(pl:Szingapúr,Tajvan,Dél-Korea).

[ Szerkesztve ]


kchris78
(veterán)

foleg ugy hogy kinai cegek eus k+f cegeket vesznek vettek es pl volt nokia fejlesztoket foglalkoztat a huvely.

üzenetek