üzenetek

hozzászólások


vicze
(félisten)

A-234 amit írni szerettél volna, és azt csak orosz turisták hagyják véletlenül ex kémek ajtókilincsén, miközben a hely katedrálist csodálják.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

"A biztosítók sok milliárdos lobbija az ok és semmi más."
Egyáltalán nem.
Ha fizeted a TB-t magad után, ellátnak.
Ha nem - nem.
Ez az az individualizmus, amire céloztam.


k-adi
(nagyúr)

tudtommal még kormányt nem buktatott se az NSA se a CIA.

dehogynem.


k-adi
(nagyúr)

kicsit vicces nézni ahogy vitatkoztok hogy most félautomaták vagy nem, stb... egyik se kéne... de még mindig nem übereli semmi a walmartos glock-ot a kiflik mellett.. nyilván Eu-s polgárként ezt nekünk tényleg "más világ"


Cifu
(félisten)
Blog

Nem TB, mert a Társadalom Biztosítás állami teendő.

Az USA-ban Egészségügyi Biztosítás ( healthcare insurance ) a bevett, aminél egy biztosító társasággal kell egyezkedned. Ha a biztosító társaság úgy látja, hogy te túl magas kockázatot jelentesz, akkor felmondják a biztosításodat, vagy megemelik annyira a biztosítási költséget, hogy a nekik megérje (inkább az előbbi a bevett egyébként). Plusz ugyebár úgy működik a dolog, hogy ők nekiállhatnak pattogni, ha az ellátásodba olyan tényező jelent meg, ami szerintük nem fedez a biztosításod, például olyan vizsgálatot kértél az orvostól, amelyet szerintük nem volt indokolt elvégezni.

Ilyesmik a TB esetében alaphangon ismeretlen fogalmak...


Cifu
(félisten)
Blog

Milyen EU-s polgárként kérdezed ezt? Finnországban még a hangtompító is hozzáférhető civilek számára, sőt, egyes skandináv országokban a vadászatokhoz elő is írják (hogy a lövés döreje ne zavarja az élővilágot, amiben amúgy van ráció, még ha elsőre furcsán is hangzik).


vicze
(félisten)

Mi a fene az "individualizmus" abban, hogy van-e elég pénzed fizetni a biztosítónak vagy nem? :F
Nem rohadt nagy jó dolgában nem fizet valaki az egességerét, hanem azért mert nem tud.
A Us eséségügy úgy működik, hogy ha szegény vagy meghalsz, ha átlagos kereső a kicsit elviseled, a nagyba belerokkansz és utcára kerülsz, a gazdagok meg jól elvannak.
Milyen individuális döntés van ebben? Semmi. Egy eleve az alsó osztályok esélytelenek ebben a rendszerben.
Öngondoskodás my a...

A társadalom fejlettsége egy ponton eléri azt a szintet amikor képes a társadalom tagjaiért gondoskodni és ezért felelősséget vállalni. Az US még messze van ettől a szinttél.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(félisten)
Blog

Ez már a politikai és társadalmi vonulat. Van egy olyan amerikai függetlenségi gondolkodásmód, amely szerint mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, nem számíthatsz senkire, csak saját magadra. Azt már a társadalomkutatókra bíznám, hogy ennek hátterét miben keressük, amennyire én ezzel találkoztam és követtem, nincs egyetértés ebben sem.

A lényeg, hogy egy társadalmi réteg (és amúgy elég morbid módon messze nem csak az übergazdagok tartoznak a halmazba), aki igenis hisz abban, hogy az a fair, ha mindenki gondoskodik magáról, és ha nem engedheted meg magadnak, hogy a gyerekedet jó iskolába írasd, fizesd az eü. biztosításod és a lakhatásodat, akkor egy lúzer vagy. Nagyjából erről szól az amerikai filmek harmada amúgy, mármint arról, hogy márpedig igenis érdemes küzdeni, és igenis mindenkinek elérhető a NAGY AMERIKAI ÁLOM. Mivel pedig ez társadalmi szinten megy, elég durva hatásai vannak a mindennapokra. Kvázi ennek (is) volt köszönhető ugyebár a 2007/2008-as pénzügyi válság (hitellehetőségek kihasználása a saját ház megszerzéséhez).

Amúgy iszonyatosan összetett dolog ez, mert sok más téren is erre épül rá az amerikai társadalom (hogy egy másik közhellyel jöjjek, ha meggyanúsítanak valamivel, akkor magadnak kell állnod az ügyvédi költségeket még akkor is, ha teljesen ártatlan vagy). Hogy ez most jó vagy rossz, azon lehet vitatkozni, szerintem ne törjünk egyből pálcát felette, az USA-ban ilyen társadalmi helyzet alakult ki. Vannak, akik ezt szeretnék megváltoztatni, és vannak, akik viszont megőrizni szeretnék ezt...


azbest
(félisten)
Blog

Mintha már másik hasonló témánál is belinkeltem volna neked pár dolgot.
A világ különböző pontjain működő illegális börtöneiket, a rendszeresített repülőjáratokat az elrabolt emberek szállítására. Az olasz melót [link] , amikor lebukott egy teljes amerikai sejt, miután elraboltak egy keleti származású olasz állampolgárt és egyiptomba vitték kínzással vallomásra bírni. A lengyelországi emberrabló tábort.

Az usa területén működő, speciális börtönöket, ahová néha sorozatgyilkosokat, de inkább politikai elítélteket és környezetvédőket zárnak. Nem véletlen, hogy a közvélemény védelmével próbálkoznak a szivárogtatók, ellenkező esetben bármikor elvihetik őket. Akár hivatalos ítélettel, akár anélkül. És ha hivatalosan szabadulnak, utána is bármikor elvihetik őket mondvacsinált indokkal.

Az egész világot lefedő, százas nagyságrendű drón irányítására képes hálózatukat, amellyel okostelefonról lehet a helyi főnöknek döntenie életről, halálról , rakétaindításról. ave cézár. Olyan országok területén lődöznek rakétákkal, amelyekkel nem állnak háborúban.

Nem tisztelnek semmilyen törvényt. Se másét, sem a sajátot... csak a pénz számít, az minden jogot felülír.


vicze
(félisten)

Valamennyire felültessen tisztában vagyok a történelmükkel és hogy hogyan alakult ki ez a berendezkedés és szemlélet ugye elég sok köze van ennek a nagymértékű bevándorlásra alapuló gazdaságnak a 2 VH végéig. És egészen addig nincs semmi baj ezzel a szemlélettel, amíg működik, de már rég nem működik. Ha szegény vagy szegény maradsz és nagyon nehéz ebből kitörni.
Nagyjából leragadtak a 60-as évek szintjén ezzel és nem történt meg az a váltás, ami a világ többi nyugati országában a szociális társadalom felé való eltolódáshoz vezetett.
A hidegháború propagandája miatt minden szociális irányba való tolódás az ördögtől valónak tituláltak, és gyakorlatilag megakadályozták a jóléti társadalom kialakulását(persze a 70-es évek bonyolult volt így összetett az ok), így maradt a jelenlegi abszolút kizsákmányoló kapitalizmus, ahol az emberek csak az egyéni érdeküket nézik és a társadalomé nem érdekli őket. Ez már most láthatóan nem fenntartható 20-30évnél tovább, mert olyan mértékű szegénység lesz a következménye, amilyet csak distópiákban látunk.


Tüzi
(veterán)
Blog

Vanunu is :)


Tüzi
(veterán)
Blog

Azlrt erre az afgán shah (az akkori usa elnök tesója besétált egy aktatáska lóvéval, és lett ami lett (google)), vagy az irániak tudnának mit válaszolni :D mert ugyan utóbbiaknak meg 3 évükbe telt összeragasztgatni az iratmegsemmisítőben ledarált dokumentumokat (amiket az ami nagykövetségen bezsákoltak lol), aztán azóta valahogy ők sem csipázzák a yenkiket...


vicze
(félisten)

Olvasd el még egyszer mit írtam, az USA saját kormányára vonatkozott, nem külsőre.


Tüzi
(veterán)
Blog

Ja, ok :)
De Kennedy-t csak fejbelövették :D Bár lehet, hogy az a fed volt...


pengwin
(addikt)
Blog

& (#50) vicze1
Ez a mentalitás az első bevándorlókig nyúlik vissza, és az a fő oka, hogy a nagyrészt szegény, protestáns bevándorlók majdnem 150 évig maguk igazgatták a településeiket, gyarmataikat.
Maguk (a férfiak) választották demokratikusan a tiszteletest, a helyi bírót, a polgármestert, a sheriffet. Ez a legtöbb helyen még ma is így megy az USA-ban, a két évente tartott választások alkalmával tucatnyi (helyi, állami és szövetségi) tisztség jelöltjeire szavaznak, és az (állami) népszavazási kérdéseket is ilyenkor döntik el.

Csak mindez egy olyan 1600-1700-as évekbeli társadalmi berendezkedésben gyökerezik, ahol mindenki egyenlő pályákkal, egyenlő esélyekkel indult, és majdnem egyformán szegény volt, a munkalehetőségek is nagyon hasonlóak voltak, valamint kb. ingyen lehetett tulajdonhoz jutni, ha hajlandó voltál dolgozni egy közösség prosperitásáért.


nyisziati
(veterán)
Blog

Nem feltétlen azért nem fizet, mert nem tud. Ők büszkék arra, hogy ha nem akarnak, nem fizetnek. Sokan - főleg a Rep. pártból - megvetik az európai TB-t, mert szerintük abban benne van, hogy a tehetősebbek többet fizetnek, mint amit kivesznek a rendszerből, tehát a csórók cehhét is ők állják.

#49: szerintem nem nekem linkelted, én legalábbis nem emlékszem ilyesmire.
De legyen így, ahogy leírtad.
A VÉGCÉLON NEM VÁLTOZTAT. MÁRPEDIG AZ A LÉNYEG.
Az amcsik a saját országukat védik elsősorban, másodsorban pedig a demokratikus világrendet, a Pax Americana-t.
AMIBEN ÉLÜNK.
Kvázi értünk is harcolnak.

Szemben a kínaiakkal, akik csak tavaly közel egymillió ujgurt (!!!) tartóztattak le és kényszerítettek átnevelőtáborba.
Szerintem inkább ennek kéne fájni, és kijózanítani, hogy mi lenne itt, ha nem Amerika lenne a főnök.


vicze
(félisten)

Ezt úgy hívják hogy bullshit, ideoligzálod a szart konkrétan.
Ha ilyen büszkék miért van, munkanélküli biztositás, miért van nyugdíj biztosítás, miért van minimál bér? Nem fizetek my a...

Aki tud az fizet, mert különben meghalsz, ezt fel tudod fogni? Nincs semmilyen választásod.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Nem, ezt úgy hívják, hogy VÉGCÉL, amit te letagadsz, hogy utálhasd az amcsikat.


CobraKai
(csendes tag)

Tehát a cél szentesíti az eszközt, ha jól értem.
Ez minden célra igaz, vagy vannak olyanok, amikre nem?
Ha nem minden célra, akkor milyen objektív szempontok alapján lehet dönteni?
Ha nincsenek objektív szempontok, akkor milyen egyéb szempontok alapján lehet értékelni?


vicze
(félisten)

Mitől utálom az amcsikat, mert társadalom biztosítást akarok nekik? :C

üzenetek