üzenetek

hozzászólások


Libretom
(aktív tag)

Első benyomások a Kobo Aura HD-ről:

Úgy tűnik az indító cikk Minire vonatkozó megállapításai, tapasztalatai, az Aurára is igazak.

Ami tetszik:

- információban, lehetőségekben gazdag kezdőlap,
- a kijelző HD felbontása és 6.8-as mérete miatt a foto alapú (tehát apró betűs) PDF fájlok is jól olvashatók, átméretezés nélkül is,
- sokféle praktikus beállítási lehetőség, ami a betűknél szuper: a betűk mérete, vastagsága, élessége, a sortáv, margó mérete,
- a kijelző megvilágítása példásan homogén, foltmentes, nincsenek benne elszíneződések, szürke árnyékok. Fénye nem kékes. vagy egyéb színű, hanem papírszerűen fehér. Ezekben messze jobb mint a Pw.
- "csuszka" a könyvön, ill. fejezeten belüli ugrásokhoz, gyors-lapozásokhoz. (Ezt az Amazon csak a legújabb Pw-re tette rá.)
- a böngésző kellemesen gyors, a Dropbox-ból gyorsan, könnyen letölthetők a könyveink, szintén csuszkás megoldás a kép méretének növeléséhez.
- könnyen, praktikusan lehet könyvtárakat létrehozni, rendezni.
- a mobi, rtf fájlokat rendesen formázva, ékezet-helyesen jeleníti meg.
- szavakra a szövegen belül meglepően gyorsan és pontosan lehet rákeresni.(csak epub, kepub fájloknál)

Ami nem tetszik:

- kissé körülményes PDF kezelés (ha át akarjuk méretezni),
- mobi fájloknál a címekben az ékezetes (nem csak a magyar ékezetes) betűk helyett zagyaságokat jelenít meg. (Gondolom megkerülhető probléma, ha nem használunk a címnél ékezetes betűket....),
- epub formátumnál jelentkezik a cikkben jelölt gond: kb két centis sáv az oldalak alján, és ritkábban egy egy oldal közé beszúrt üres mezők. Megoldás, ahogy a cikkben is szerepel: Calibre konvertálás kepubra. Gyors és egyszerű.
- a gép kissé lassúnak bizonyul a menüpontok használatánál. Ami kirívó: tartalomjegyzékkel ellátott könyvek ismételt megnyitásánál - ha közben mást olvastunk - 3-4 mp-ig is eltart, mire a korábban olvasott oldalra visszatalál, addig egy hófehér oldalt mutat, alul "load" felirattal. Érdekes, hogy ha nincs tart.jegyz. akkor villámgyorsan megy a dolog.... Lapozásnál NEM lassúbb, mint a Pw.,
- a képernyő kávája magas, kikapcsolt peremvilágítás esetén zavaró lehet.
- RTF fájlokat időnként (talán terjedelemtől függően?) nem "fogadja", viszont ha mégis, akkor tökéletesen formázva jelenti meg. A kiemelés, jegyzetelés, könyvjelzőzés RTF-nél nem működik, de ott nyitja a könyvet, ahol abbahagytuk az olvasást. (még szép...)
- mobi fájloknál nincs lehetőség jegyzetelésre, kiemelésre, de a könyvjelzőzés működik.
- TXT fájlokat szépen, rendezetten jeleníti meg, de a magyar ékezeteket nem ismeri. Helyettük pl. "kalapot" tesz az ő betűre.

Sok dologban jobb, mint a Pw., de ha az amazonos háttérszolgáltatásokat is számítjuk az előny gyakorlatilag elvész. Ráadásul jelenleg drágább is, feltéve, hogy a Pw-t nem a magyar kiskereskedelemben szerezzük be.

üzenetek