üzenetek

hozzászólások


Aprósólyom
(addikt)
Blog

Táp típustól függ. Nekem pont 50%-nál van a maximális hatásfok: 93.4% és 100% terhelésen is csak 92%-ra esik vissza.
Ebből kifolyólag reagálnék még (#85) Zsébernardo hozzászólására is.Tök felesleges szerintem a VGA gyártók ajánlását figyelembe venni. Az én Gigabyte VGA-nál, ha jól látom az nvidia gyártó oldal szerinti ajánlást veszik alapul. De a fórumon olvastam már olyat is, hogy valamelyik gyártó ajánlásai olyan magasak, hogy arról lerí, hogy úgy ajánlanak, hogy ki tudja milyen gyenge tápot vesz majd a tulaj és tuti elég erős legyen a táp...

1szómint100, sokkal inkább a táp konkrét típusának ismeretében érdemes választani. Szerintem úgy érdemes választani, hogy egy jobb táp (ami márkás és legalább 80+ silver vagy jobb) 70-80-ig legyen tartósan kihasználva (bár érdemes tényleg megnézni az adott táp grafikonját). E felett már erősen csökkenhet a hatásfok és mivel már amúgy is nagy teljesítményről beszélünk, a melegedés is jobban fog jelentkezni. De ha PC tápról vagy egyéb ipari tápot nézünk, ami minőségi, akkor átlagban kb. 75-80% nyugodtan lehet őket huzamosabban terhelni. Játszol rajta 4 órát nem lesz gond és még a hatásfok is elég magas marad.
Kvázi én egy GTX 1070-hez, Mondjuk egy mild OC-s Ryzennel még egy 650W tápot is túlzásnak tartok. Persze ez a táptól is függ. Az én tápom olyan sorozatból való pl. aminek nagyon lapos a hatásfok görbéje 20-100% terhelésnél 91% feletti.
A csalóka, hogy nem mindegyik 80+ Goldnak ugyan olyan a hatásfoka szélső értékeken, ezért érdemes ezeket megnézni. Az én Be Quiet! tápomnak (straight power 10) hasonló árketgóriájú FSP tápokhoz (pl. Hydro GE) képest, pl. jobb a hatásfok görbéje 20%-100% terhelésen, annak ellenére, hogy mindkettő 80+ Gold és állítólag az FSP-vel gyártatta a Be Quiet! Nem hiába is van az ajánlott külföldi PSU tier listekben.

üzenetek