[Re:] [lezso6:] A húsvásárlás az esetek többségében az emberkínzás támogatása - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


sutszi
(veterán)
Blog

Leereszkedő stílus nélkül is lehet ám írni.


t72killer
(titán)
Blog

Ha nem tették volna meg, akkor Kína ma 5-6milliárd lakosú lenne és a Föld már belefulladt volna az általuk produkált légszennyezésbe. Ez nekik se lett volna annyira jó... India, Afrika és DK-Ázsia sajnos képtelen megfékezni magát.

#103: dehogynem! Kína lakossága 4-5 helyett (amiből mondjuk 3milliárd éhezne még most is) 1.5 milliárd, ez nem eredmény?? Ahhoz képest, ami súlytotta őket korábban a sok éhes száj - kevés rizs miatt, az abortuszok + feleségimport problematikája luxusproblémának számít!

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

Ettől még nem működik a modell.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az állatok nem teljesen tudatos lényeg mint mi, ezért más szabályok vonatkoznak rájuk. Illetve nem az állat halálának, hanem az életének a minősége a fontosabb. Hosszú szenvedés utáni gyors halál vs szabad élet utáni keserves halál. Szerintem az utóbbi összességében sokkal jobb. De ugye a jobb minőségű állattartásnál nincs keserves halál, az élet lesz jobb.

És ez a lényeg, hogy az állat élete ne legyen keserves. Nem kell boldognak se lennie, csak ne profit-orientált módon működjön csőrlevágással, tömegesen, szemét kaján, stb. S ebben az a szép, hogy mi emberek is jobban járnánk ezzel, hisz jobb minőségű lesz tőle a termék.

De én nem akarok senkit meggyőzni, csak hiszek benne, hogy ha emberek szembesítve lennének a bejegyzésben taglalt címék által, akkor másképp döntenének. Ha itt Magyarországon nem, akkor nyugaton biztosan működne. Pl az usákok biztosan imádnák ezt az ötletet, mert egy kicsit demagóg is.

[ Szerkesztve ]


Kasya
(nagyúr)
Blog

A keserves lenne, romlananak az ertekmero tulajdonsagai.


Eztis_Aztis
(tag)
Blog

"Én meg reménykedem, hogy sikerül megváltoztatni a közgondolkodást. Ha nagyobb az igény a jobb tartású húsra, akkor simán lejjebb is mehet az ára."

Ez most komoly??
Ha, nagyon diplomatikus akarnék lenni, azt mondanám, hogy ez a naivitás legfelső szintje.

Mitől menne le az ár? A vásárlói mentalitás megreformálásától? Attól, hogy rákényszerítjük a termelőket, egy más irányú (mellesleg sokkal drágább) előállításra? Kötve hiszem. Ahogy, azt se gondolom, hogy egyedülálló lennék azzal a nézetemmel, miszerint borzasztóan nem érdekel, hogy mi volt a Rozi nevű sertéssel, mielőtt bele került a fazékba.


Polllen
(nagyúr)
Blog

Az USA-ban vannak olyan műsorok, ahol bemutatják mi egy egy ilyen telepen. Reality show-ként kivesznek embereket is.
A konklúzió az átlagembernek kb. ott véget ér, hogy na csirkefarmra se megyek soha...


Apollyon
(Korrektor)

Gondolom akkor a transzzsírok is egészségesek, és azokkal sincs semmi baj. De mindegy is. Mindig elfelejtem, hogy azok itt a legnagyobb táplálkozásszakértők, akik marhára nem törődtek soha az egészségükkel, és soha nem is fognak, hacsak, ne adj ég, be nem üt valami kellemetlen. (Vagy utána se.)


#73749248
(aktív tag)

Hát a vegyszermentes takarmány nem biztos, hogy mindig jó. Vannak kártevők, amik mérget termelnek. Ami úgy hirtelen eszembe jut, a fusarium.

A közeli boltban szinte állandóan van banán és bio banán. Utóbbi sokkal drágább és ránzésére olyan, hogy eszembe nem jutna megvenni.
Szóval ezt a bio dolgot nem kéne túllihegni.

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"sokan félreértik a "bio" jelzést. Ez ma semmi mást nem jelent, csak a hagyományos tartást és a vegyszer- és gyógyszermentes zabát nekik."

A tartás vagy termelés módszerét ellenőrzik, ettől BIO. De a késztermék/alapanyag gyógyszer és vegyszer mentességét nem. Magyarul, ha a szomszéd permetezik és átfújja a szél a vegyszert, BIO marad a bio.

(#20) t72killer "Eddig csak arra figyeltem, hogy ne legyen fehér a héja (:F?), de erről nemrég kiderítettem, hogy teljesen lényegtelen a tojáshéj színe."

Meg fogsz lepődni, de mégsem mindegy a tojás színe.
A fehérnek vékonyabb és törékenyebb a héja. Nyáron nem, de télen előnyösebb sárgásbarna tojás. Kevésbé sérülékeny és tovább eltartható.

(#66) Cathfaern: "Leszámítva, hogy nem vághatsz le állatot emberi fogyasztásra, ha a szervezetében kimutatható antibiotikum. Hasonlóan, mint növényeknél a permetszerekkel."

Ez az elmélet, a gyakorlat ettől némileg eltér.

(#72) "bármi édes dolog amit élelmiszeripar előállít), semmilyen süteményt, (S)szinte semmilyen gyümölcsöt(/S)? Illetve nem iszol üdítőket, energiaitalokat, teát vagy kávét is csak cukor nélkül iszod? Csak hogy biztosra menjünk "

Ahogyan írod.
Én laktóz érzékeny vagyok, ezért nem áll távol tőlen a cukormentes élet. Cukrot fűszerként használunk a főzéshez. Utoljára cukrot, több mint 10 éve vettünk. Még megvan nagyjából háromnegyede.
Ezzel a hozzáállással nem könnyű az élet. Szinte minden étel ami a boltokban megtalálható egy vagy több fajta cukort tartalmaz.

(#77) Csapoati: "Semmi gond nincs a napraforgóolajjal, bár többször nem sütnék már benne (pont erről csináltam nemrég kisérletet, az olíva pl sokkal jobb sütni, egyszeri alkalommal is)"

A napraforgó olajjal valóban nincs gond. Közönséges, közepes minőségű olaj. A gond azzal van hogy túldimenzionált az étkezésben. A repceolaj és többi kapható olaj pozitív hatásait is ki lehtne használni az étkezésben. Az olívaolaj nagyon finom, de alacsony a füstölési pontja. Ezért nem ideális a sütéshez. Az avokádóolaj lenne ideális, viszont az íze nem kiemelkedő és drága.

(#79) Huha81:
Bajorországban is drágább az átlagos minőségű csirke, mint az átlagos minőségű marhahús.
Azért az is hozzátartozik a képhez, hogy a magasabban lévő helyeken a marha még jól érzi magát, viszont a tenyésztett szárnyasok csak szenvednek.


Csapoati
(nagyúr)
Blog

A transzzsír teljesen más, de olyat nem igazán fogsz találni a napraforgóolajban - sokkal inkább a marha és a bárány zsírjában. Hogy jött az ide egyáltalán? Ne keverjük össze a chipseknél meg hasonlóknál használt részben hidrogénezett olajokkal, az nem azonos az étolajjal (a finomított napraforgóolajban bőven 1% alatti a transzok aránya, míg pl a marha zsírjában meg 2-5%).
Amúgy bírom, hogy mindig azok a legnagyobb táplálkozásszakértők, akik marhára nem tanultak soha semmi ilyesmit, csak a zinterneteken szedik össze a "szaktudást" mindenféle háttértanulmány nélkül. ;]
Remélem te sem pl. innen szeded ezeket, ahol azt sem képesek megérteni, hogy a hexán mint extrahálószer nyomokban sem található meg a késztermékben, ahogy a foszforsav sem (ráadásul az olívát is fikázzák, pedig az még jobb is sütéshez, mint a napraforgó, ráadásul elég stabilnak is mondható).

Hieronymous: Én inkább a lenolajat propagálnám. Szuper a zsírsavösszetétele. Sajnos csak salátákhoz jó (de azokhoz meg nagyon), mert egyrészt nem nagyon lehet sokáig eltartani (kezeletlen lenolajról beszélek, általában olyat kapni), másrészt nem stabil sütés közben, alacsony a füstpontja is. Az olívának általános tévhit, hogy alacsony a füstpontja, a jó minőségű extra szűznek majdnem 210 fok, a "sima" szűznek meg majdnem 220, abban már simán lehet sütni. A repce jó valóban, bár az is 205 fok körüli füstponttal bír. Ha az ember ezekre figyel, nagy baja nem lehet tőle.

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

A kereslet növekedésével többet fognak előállítani, s olcsóbb lehet. Hisz ha valamire kevés az igény, annak felára van, mivel keveset gyártanak, különben nem vinnék el mindet.

Az, hogy téged nem érdekel az állatok sorsa az egy dolog. De ott a másik érv is: a jobb körülmények között tartott állat ugye jobb minőségű húst is eredményez, ez pedig már rólad is szól.

[ Szerkesztve ]


arnyekxxx
(veterán)

A kereslet növekedésével többet fognak előállítani, s olcsóbb lehet.

az iphone is egyre olcsóbb hiszen viszik mint a cukrot


Csapoati
(nagyúr)
Blog

A jó minőségű húsok ára nem azért magas, mert kevés van belőlük, hanem mert drága az előállításuk, és ezért is van kevés belőlük.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az iPhone-t mindig is vitték, mint a cukrot, egy bizonyos mennyiség felett nem lesz olcsóbb. Meg hát egyre újabb, jobb, más termékről van szó. Kajánál nem kapsz egyre jobbat az évek folytán. Inkább ahhoz tudom hasonlítani, amikor van egy újféle technológia (pl DRAM), s az elején rohadt drága. Aztán végül olcsó lesz, mert felfut a gyártás. S végig ugyanarról a termékről van szó.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ja hát sosem lesz olcsóbb vagy ugyanolyan árú, mint az olcsó hús, nem is erről van szó. De attól még valamivel lejjebb mehet az ára, ha többet kell termelni. Biztos vagyok benne, hogy ezeken a húsokon nagyobb az árrés. Ha pedig többet is el tudnak adni, akkor az árrés lehet kisebb.


bambano
(titán)
Blog

a csőrlevágás mennyiben rosszabb, mint a házikedvencek ivartalanítása?

"mi emberek is jobban járnánk ezzel, hisz jobb minőségű lesz tőle a termék.": miért lenne jobb? kap egy laboratóriumi szinten összeállított ipari tápot, ami pontosan megfelel az igényeinek vagy kapirgál és eszi, amit talál. melyik a jobb?

lyalylymár te kis sóbertnorbi :)

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

A kereslet növekedése felviszi az árat, teljesen mindegy mennyibe kerül a jószág előállítása.
Illetve az az állattartás, amit támogatni szeretnél nem úgy működik, mint a tömeggyártás nagy gépekkel. Arra pont ott van az az állattartás, amit kerülni szeretnél.


bitpork
(veterán)
Blog

Én azért óvatosan felhívnám a post-tolóval vitatkozók figyelmét, hogy a RIOS élő Istenét VARÁZSLÓját hergelitek és ha nagyon kiakasztjátok lebssza a biztosítékot oszt szevasz... ;]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Én inkább a lenolajat propagálnám."

A finom és egészséges salátaöntet alapja.
6 egység olívaolaj. Lehetőleg extra szűz, szűretlen változat.
3 egység lenolaj
3 egység tökmagolaj
1 egység citromlé
5 egység balzsamecet.

A balzsamecet fajtájától függően sötétebb vagy világosabb finom emulzió lesz az eredmény.
A fűszerek.:
só, bors. friss gyömbér, fokhagyma és cukor. A cukor maximális mennyisége egyenlő a só és bors együttes tömegével. (Magyarul nagyon kevés.). Ízfokozószer a kurkuma. Önállóan nincs íze, viszont ízfokozó hatású.
Tradicionális gyógynövénynek számít. Ma már orvosságként is alkalmazzák, újra. Néhány daganatos betegség ellen is hatásos.
A citrom leve nem csak azt ízt dobja meg, a salátafélék kártevői ellen bevetett idegméreg maradványait is közömbösíti.
Amikor a lenolaj elkezd megkeseredni, cserélni kell a készletet. Nagyon gyorsan romlik a minősége, ezért csak kis üveges kiszerelést érdemes vásárolni.
A lenolaj és kurkuma ellen szokták felhozni, hogy nehezen szívódnak fel a hatóanyagai.
Ez igaz. Viszont az el nem fogyasztott lenolaj és kurkumából semmi sem szívódik fel.

üzenetek