üzenetek

hozzászólások


Syl
(nagyúr)
Blog

Jó lesz az szamárnak is :DDD


vadkörte
(addikt)
Blog

Mint írtam Mint Mate volt már rajt. Még Gnome 3 előtti felülettel, talán 18-as Sonya volt... Szettem, mert a vén HW-hez képest megfelelő sebességgel futott, mindenre tudtam használni, amire egy laptopot az ember általában használ. Igaz szerencsétlent állandóan 60-70°C-on járatta. Néhány órányi fórumozással sikerült nagyjából megzabolázni, de a thermal managment sosem lett az igazi (legacy driver...) a ventilátort vagy alapjáraton járatta még leolvadás előtt is, vagy maxon visított. Inkább előbbi.
Az Xface felület nem szimpatikus.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Mint írtam Mint Mate volt már rajt. Még Gnome 3 előtti

A Mate Gnome2-ből nőtt ki, nem raktak alá azóta sem Gnome3-at. Érdemes megpróbálnod akkor újabb kiadásokat TLP felrakásával vagy a Manjaro-kat kipróbálni, ebben alapból fenn van, mert nálam már jó ideje megfelelően vezérlődik a venti, régebben volt ugyanaz, mint amit említesz, hogy vagy állt vagy maxon tekert. Lehet az újabb kernelek miatt is a jobb vezérlés, emiatt először a legfrissebb Mint-et érdemes kipróbálni, mert a TLP felülírhatja a kernel opcióit. Ezt a Manjaroban nem biztos, hogy ki tudod küszöbölni.

Az Xface felület nem szimpatikus.

Ha csak a kinézetével van baj, elég jól testre lehet szabni az XFCE-t is, alig van a kettő között különbség.

Customize the XFCE Desktop Environment (Everyday Linux User)
The User Guide To Customize XFCE Desktop (Make Tech Easier).
Customize Your XFCE Panels (PCLinuxOS Magazine)
Customize The XFCE Menu (WIKI.XFCE.ORG)


Flowtation
(őstag)

Zsír lett a cikk, gratulálok. Mivel holnap úgy is munkanap, ezért a céges gépemre fel is teszem, hadd szóljon. Otthon már viszont használom nagy megelégedéssel, mindazonáltal sok újdonságot is muttattál, amiket kipróbálok majd. No meg az nfs mountolás fstab-ból, az nem akart otthon menni, erre még megoldást kell találjak.


Divinity
(őstag)
Blog

Remek cikk, nagyon jól összefoglalt mindent! :R

Én jelenleg Arch + Gnome párost használok de ez a cikk meghozta a kedvem a KDE-hez. :D
Lehet az Arch-ról is lemondok úgyis most készülök SSD-t cserélni és gondoltam újra rakom az Archot, ami egy rémálom. A Manjaro pont jó alternatívának tűnik! :))

[ Szerkesztve ]


Frawly
(veterán)

Semennyire, mert ilyen külön nonfree vonal a Debianon kívül nem létezik, egy az egyben elfelejtheted Arch, Fedora, stb. vonalon.


kicsi83
(tag)

Sziasztok, régóta szeretném linuxot kipróbálni és most úgy döntöttem adok egy esélyt neki. Kipróbáltam először VMWare-ben aztán live-ban, minden rendesen működött, így gondoltam felteszem HTPC-re Windows mellé. Ezt a videót követtem, minden tökéletesen is ment de a GRUB telepítésénél (itt a wiki oldalát követtem) a grub-install /dev/sda5 (itt azért 5, mert azt hagytam bootnak) parancsnál azt írta, hogy command not found. Próbáltam utánaolvasni, de elvileg ennek működnie kellene. Chroot alatt csinálom, szóval nem értem. Valakinek esetleg valami ötlet mit ronthatok el? Előre is köszönet :R :R


RBJ
(addikt)

Annak idején használtam egy darabig manjaro t de arch linux vonal tanulgatás jó pár év debian vonal származékok után nem igazán fekszik.
Sajna nem sok idő van egy rendszer újratanulgatásához legalább is nekem.
Jó pár éve leragadtam a xubuntun és kész. :DDD


asanotadanob
(tag)

Jó a cikk, köszi.
A KDE-vel többször próbálkoztam az elmúlt 8-10 évben, s bár most a legjobb az eddigiekhez képest, így is le kellett zúznom az irodai gépről a KDE Neon-t. OK, hogy ez ilyen pre-release KDE, de rengeteg problémája volt, amit egyáltalán nem javítottak hónapokig. Itthon viszont simán Ubuntura húztam fel, asszony nagy megelégedéssel használja probléma nélkül.
Az Arch Linux nagy kedvenc, 5-6 évig használtam egy öreg vason és nem tudtam kinyírni, pedig ment a szószból meg aur-ból telepítgetés. Imádtam, izgalmas volt nagyon.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Érdekes tapasztalat, különösen mert a Neon az egy LTS Ubuntu és egy friss KDE összerakva, ergó hasonló gondokkal kellett volna a sima Ubuntu + KDE alatt is találkoznod.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Arra tippelek, hogy elég az sda, mert az már az adott diszket jelöli (a), az 5-ös az már partíciót jelöl. Amúgy gratulálok, szimpatikus a hozzáállásod. Ha nem segít a tippem, akkor menj a kezdő linuxos topikba, ott tényleges hozzáértők is vannak, én csak használom :D

RBJ: ha nem terminálozol, akkor túl sokat nem kell hozzá tanulni. Terminál esetén is leginkább a csomagkezelés ami nagyon más, de a legtöbb dolog itt is ugyanúgy működik.

asanotadanob: a Neon az ugye nem disztribúció, szimplán rápakolják a legfrissebb KDE-t az LTS Ubuntura. Mástól is hallottam már, hogy bugos, nincs összehasonlítási alapom, nem látom a Neon előnyét a Manjarohoz képest. A régi KDE azért nagyon nem ilyen volt, sem külsőre, sem erőforrásigények tekintetében, én sem hittem volna (azok alapján), hogy itt kötök ki.

[ Szerkesztve ]


asanotadanob
(tag)

Hardveres gond lehetett, az egyik (a bajos Neonos gép) AMD-s volt, az itthoni Intel. A GPU-t nem igazán szerette, mert a compositing állandóan összeomlott, meg úgy általában volt egy sor grafikus probléma eltűnő ablakszélekkel stb.. Ja, és jóval lassabb volt, mint a mostani budgie desktop.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Pár éve még nekem is volt ilyen gondom, hogy lehalt a kompozitor időnként az asztali AMD-s gápemen, de azóta mind a nyílt, mind a zárt AMD driver sokat változott és ezek a gondok megszűntek. Most meg már nagyjából csak a nyílt driver van, de gond egy szál se.


kicsi83
(tag)

Próbáltam simán sda-t is, sajna nem ment azzal sem (GRUB2-t is próbáltam, gondoltam mi bajunk lehet :D ). Akkor irány a Linux topik, mégegyszer köszi :R :R


hallador
(addikt)

Látom nem érted. 2018-ban oprendszernek nevezni bármit is, ami nem támogatja teljes mértékben a virtualizációs technológiákat, az több, mint érdekes.

Látom Te nem érted igazán. Na ne ijedj meg nem vagy ezzel egyedül a szűklátókörűség nemzetünk "nagyjainak" első számú "adománya".
Nem, a Hyper-V nem jó virtualizáció cserébe szerver oldalon épp azt loptak onnan elsősorban amit tudtak, igen a VMware-től, mert ugye a Microsoft nem találta ezt sem ki, már 2000-es évek elején a VirtualPC is egy hulladék volt, ezt ma Hyper-V desktop "virtualizációnak" hívja a Microsoft, én nem nevezném Virtualizációnak. Hanem inkább korlátozottan képes vagy futtatni virtuális gépeket, de csak olyan típusúakat amire a Microsoft rábólintott, és abból is azt lehet jól futtatni aminek Windows-al kezdődik a neve. Hát nem tudom érzed ugye, hogy rosszul fogtad meg a dolgot, ha nem érzed akkor is...

Viszont mivel most van időm, egy beteg gondolattól vezérelve kipróbáltam, hogy első generációs Hyper-V-t választok ki, és ott indítom el, és lőn elindult a bebootolás (mert ugye nem az install akadt el, hanem már a boot), szóval a Manjaro igen csak el van maradva, mert egy olyan Hyper-V technológiával kompatibilis, ami majdnem 10 éves technológia.

Nem a Hyper-V van elmaradva ne keverd a szezont a fazonnal.

Bár a Manjaro kifejezetten desktop-nak használják, azért van még mit fejlődnie.

Ez így van mint mindennek, de van amit csak szimplán szarul másoltak el, na ez a Hyper-V, itt nincs hova fejlődni, ha nem Windows-t futtatsz.
Komoly ember Hyper-V desktopot akkor használ ha nokiás dobozzal megtámogatják, mert amilyen céggel eddig találkoztam, ha multi volt, akkor az már visszaállt VMware-e, vagy VMware-ől valamilyen értelmes alternatívára (KVM, XEN pl: Apple). De szerencsére az állami szféra tele van vele kitalálod miért ugye? Aki pedig Desktopon Hyper-V-t használ az vagy szimplán tudatlan vagy lusta, na magyar viszonylatban a kettő nem áll távol egymástól.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Mi az hogy Hyper-V desktop? Mi a különbség a desktop HV és a server HV között?


Syl
(nagyúr)
Blog

>...a VMware-től, mert ugye a Microsoft nem találta ezt sem ki, már 2000-es évek elején a VirtualPC is egy hulladék volt...

Pláne, hogy a Virtual PC sem MS találmány. Connectix nevű cég készítette Macintoshra (még a régi powerpc verziókra), amit később az MS megvett.

[ Szerkesztve ]


Flowtation
(őstag)

Szia!
Tegnap nagy lelkesedésemben felraktam otthon újra (azért újra, mert még először sikerült összekutyulni a yaourt-ot, meg az AUR-t, stb) először nem raktam rendszerbetöltőt, mondván van fent egy másik linux, azé jó lesz. Így viszont nem indult a manjo, csak terminálos szöveget kaptam, a végén le is fagyott. Asszem volt benne kernel panic is. De ez nem olyan lényeges, mert rendszerbetöltővel viszont szépen települt. A másik gondom viszont az, hogy amikor úgyhagytam, bekapcsolt (volna) a képernyővédő, de olyasmit írt ki, hogy a screensaver nem működik, menjek másik konzolra (ctrl-alt-f2) ott írjam be ezt:
loginctl unlock-sessions
Aztán vissza a futó konzolra és jó lett. Na ez mitől van?
KÉP


Dave™
(nagyúr)
Blog

Nem volt még ilyenem sosem, de egy gyors google keresés szerint (ketten is ezt írták) nincs elég szabad helyed.


Flowtation
(őstag)

?? ötven gigából friss telepítéssel? Ez furcsa...én olvastam olyat, hogy az összeállítóban az opengl-t a legmagasabbra kell állítani, az megoldja. Persze most a melós gépen nem tudom prezentálni a dolgot...

azért ránézek, nem-e 5 gigás partíciót csináltam véletlenül...

[ Szerkesztve ]

üzenetek