üzenetek

hozzászólások


putti
(aktív tag)

Pedig megy. Biosban minden magot Sync All core-re állítottam 50-es értékre és 5Ghz-n fut.

essék egy HWInfo róla :

[ Szerkesztve ]


putti
(aktív tag)

Ilyen tuning mellett nem bírja az AVX-et. Én azt alapból kikapcsoltam neki, vagy legalább is a legkisebb értékre állítottam a biosban.

AVX Instruction Negative Offset értékét 0-ra állítottam

Nem is lényeges az AVX, mert azt olvastam róla, hogy pl játékok még egyáltalán nem használják, talán egy-kettő, de emiatt nincs lassulás. Talán ha cinebenchet akarod futtatni vagy olyan programot ami az AVX-ből profitál is akkor van jelentősége, akkor ott már számít hogy mennyire használod.

Igazából nem is értem miért elérhető ebben a prociban az AVX, az értelmét inkább az lga2066-os procikban látom ahol munkára használják és a program támogatja is amivel dolgoznak. Annyira nem mélyültem el ebben, lehet hogy hülyeséget írok.

De itt van róla egy cikk is : [link]

[ Szerkesztve ]


Ragnar_
(addikt)

Azért érdekes egy olyan termék amelyik kb. 3 éve hardveres sebezhetőségekkel jön, amire ha telepíted a biztonsági patcheket vagy letiltod a HT-t alkalmazásfüggően 2-20% teljesítmény ugrott, és nyilván a Google-nek is még mindig nagyon tetszik, hogy emiatt le kell kapcsolniuk a HT-t a szerverparkon , valószínűleg ezért építi a stadia szervereket AMD procikra.. És értem én, hogy még mindig van tartalake a 14nm-ben, de azért az Intel se fogja lendületből a végtelenségig vinni a marketingje, és ha egy Googlenek beválik az AMD akkor lehet jó más nagy cégnek is. Az viszont, hogy ennyire letarolta a piacot az Intel arról egyértelműen az AMD tehet, amíg kb. 5-6 évig nem tudott versenyképes procit gyártani, és mindenki megszokta, ha proci, vagy notebook akkor csak az volt a kérdés, hogy Intel i5 vagy i7. Na azóta azért sokat változott a helyzet. Ugyanúgy a HEDT szegmensben is.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(félisten)
Blog

Csak a gyakorlatban a dolog úgy néz ki, hogy a 14nm+++ gyártástechnológia ellenére az Intel procik nincsenek egyértelműen a földbe döngölve a 7nm-es AMD chipletek álltak. Vannak bizonyos helyzetek, ahol nagyon erősek, de egyértelmű fölény még mindig nincs. Az Intel összes bénázása ellenére...

A másik nagy probléma az amiról Fresco írt a logouton. Tök jó az AMD Epyc, meg minden, de hiába hadovál mindenki startról, valójában egy közepes méretű cég sem tud AMD zen2 szerverben gondolkozni rövid távon, egyszerűen azért, mert nem létezik polcról leemelhető belőle. Talán hamarosan, reméljük, esetleg... Ez ilyen szinten nem is vicc, hanem kabaré....

[ Szerkesztve ]


putti
(aktív tag)

Nem tudom ebben mennyire van igazság. Kíváncsiságból rákerestem neten, hogy mennyire kerül az AMD R9 3900X és mennyi az i9-9900K ára

AMD R9 3900X ára 188500 Ft
Intel i9-9900k ára 145111 Ft

Itt van pár link az Ryzen9 3900X vs i9-9900k összehasonlításáról játékok közben. Nem tudom menyire hitelesek ezek, mindenki maga döntse el hogy ez helyt álló vagy sem.

[link]
[link]
[link]
[link]

Egy biztos,mindkét proci drága, de aki Intel mellett teszi le a voksát, annak ajánlott egy komolyabb vízhűtés is ,mert sajnos igen forrófejű az i9-9900K.
Egyébként ha nem év elején váltok konfigot hanem most, akkor valszeg AMD került volna a gépházba.

[ Szerkesztve ]


holczy
(aktív tag)

Első linkedben is tökéletesen látszik, hogy hőtermelésre fej-fej mellett mennek. Ryzenre is nyugodtan mehet(ne) normális hűtő, csak sajna a kis hőleadó felülete miatt nem jutsz vele előrébb. Ellentétben a 200 wattos társát, megtudod hűteni. ;)


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

Ne magyarázd félre szándékosan, topikban felvilagositottunk mindenről és kibeszeltuk, szóval szándékos hazugság. Ismét. Tőled.


andy19770128
(aktív tag)

Nics igazad.. A bolti eladások erre rácáfoltak. Keményen


BiP
(nagyúr)

Mint egy pék a XVIII.kerületből. Az oviban a gyerekek jól fogyasztottak. Nem ettek meg minden kiflit, de nem is kellett sokat kidobni...


holczy
(aktív tag)

Hazugság, hogy játékban 50-60 fokon megy a proci? Hazugság, hogy szintetikus tesztben 80 fölött megy a ryzen 3xxx? Az is harugság, hogy a topicotokban volt aki panaszkodott, hogy épített vízzel sem tudta számottevően csökkenteni a hőfokot, mint léggel? Hazugság, ami ott van a linkelt videóban? Szerintem olvasd el milyen hozzászólások vannak a topicodban. Ne csak azt lásd meg amit látni akarsz.


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

A Ryzenben nincs puffer a hőmérséklet visszajelzésére. A hardver képes magáról hőtérképet készíteni, de minden döntést az úgynevezett burkolati hőmérsékleti adatból hoz meg. Ez az amit mérnek a gépek, vagy az asztali rendszereknél a BIOS szimulálja. A kiírt adatok a Ryzennél BIOS által szimulált értékek. A valósághoz semmi közük.

A hőtérkép egyébként kiolvasható lenne, de erre vonatkozóan az AMD nem árulja el, hogy miképp kell dekódolni az adatokat, így egy nagy bináris paca, amit ma lehet belőle látni.

Egyelőre a Ryzen valódi hőmérséklete nem mérhető szoftverből. A szimulált értékek egyébként annyira nem térhetnek el a valóságtól gyári hűtő mellett, mert a mikrokód képes adatot biztosítani, hogy a BIOS szimulálja a burkolati hőmérsékletet, és onnan már lehet számolni.

[ Szerkesztve ]


#16939776
(nagyúr)
Blog

Nem tudom menyire hitelesek ezek, mindenki maga döntse el hogy ez helyt álló vagy sem.

Az első videóban a sok a VGA OC-ja, ami a TDP limitet billegteti.
Második videóban a ryzen OC-ja nem tűnik teljesen stabilnak, vagy kevés neki a hűtés, mert 80-90% körüli szálterhelésnél mindenhol microlaggol.

Ezekből kb.: ugyan olyan szarnak tűnik mindkettő, - egy videón belül - hol az egyik, hol a másik látszik konzisztensebbnek. Gyanítom, hogy, 90%-ban a teszt környezetet látom a videókon, nem a CPU-kat.

[ Szerkesztve ]


Ragnar_
(addikt)

Nem vagyok szakmabeli, csak a hírekben és fórumokon olvasottakból tájékozódok, és valóban az Intel még mindig állja a sarat 14 nm-en, csak nincs már hova fejlődni. Hiszen ugye a 14 nm-es fogyasztás már adott, ha teljesítményt akar növelni akkor ott a fogyasztás is növekedni fog. És ugye az előzetes infók alapján ha a Zen 2 tényleg 5GHz körüli órajelekkel tudna működni ezzel az IPC-vel, akkor az Intel le is állíthatná a gyártósorait a 7nmes új architektúra debutjéig :) De ugye úgy tűnik, hogy a csíkszélességgel nekik sem skálázódik túl jól az órajel, hiszen 10nm-en eddig egy kb. 1Core 4GHz-ig boostoló all core 3.6 GHz 4c/8t alacsony fogyasztású modellig jutottak. Persze lehet, hogy közben már magasabb órajeleknél járnak, de ugye a 7nm-re fókuszálnak már, ha jól tudom.

Mondjuk azért DualRome-Dual Xeon viszonylatban azért lehetett ilyen +60% teljesítménnyel is találkozni bizonyos tesztekben, hiszen ott azért többnyire tényleg kihasználják a procik a többszálat, és nem az van, hogy nagyságrendileg ugyanannyit megy egy 6/6-os proci, mint egy 12/24-es, mint játékokban. A beszerezhetőségi problémákkal én nyilván nem szembesülök, de ha felfut a gyártás akkor elvileg már nem szabadna, hogy probléma legyen, lehet, hogy a szerződött és súlyponti piacoknak, megrendelőknek szállítanak először.

[ Szerkesztve ]


#38075904
(tag)

Én úgy tudtam h az amd nem hazudik.
ÉSTESSÉK! :... :D
Hát ebből se lesz abus cikk, hogy not hitting 4.5 ghz..
Biosban majd lesz egy kis patch opció mint a hőmérsékletnél a +-20 fok, itt tolnak egy +130 mhz gratist, és már ki is van javítva.
Allcore emulated +130mhz ON (Amikor a gép kikapcsolt állapotban van az maga a 130mhz magonként)
-20 celsius ON

[ Szerkesztve ]


#38075904
(tag)

The original limits for Ryzen 3000 SKUs were:

- 3600 = 4100MHz (80-95°C) / 4200MHz (< 80°C)
- 3600X = 4200MHz (80-95°C) / 4400MHz (< 80°C)
- 3700X = 4200MHz (80-95°C) / 4400MHz (< 80°C)
- 3800X = 4300MHz (80-95°C) / 4550MHz (< 80°C)
- 3900X = 4400MHz (80-95°C) / 4650MHz (< 80°C)

Since then, it appears that the HighTemperature limit has been reduced further to 75°C (from 80°C).
New SMUs also have introduced "MiddleTemperature" limit, but that gets disabled when PBO is enabled.

Víz kell rá, meg venti a VRM-re aztán hasít.
Ami érdekes, hogy a 60 ezres lapokon 125 fokos a VRM, a 100+ ezer körüli lapokon már csak 84 fokos,
A régi X299 nél azért nem voltak emlékeim szerint ilyen 120 fokok.
https://youtu.be/aFn7uYO2loE?t=444


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

Hazugság mert nem érték utóbb hotermelesben, kevesebb bőven de a hoatado felület is. Olvasom a "topikom" és érdekes módon ott mindenki felfogta miről van szó...

horppc: BIOS bugrol minek? Amúgy ez még mindig nem jó topik, el vagytok tevedve....

[ Szerkesztve ]


holczy
(aktív tag)

Végülis bárki aki olvassa a ryzenes topicot láthatja mit írnak be az ottani tulajok. Az intelesek meg tudják, hány fokon üzemel a procijuk. Én ezen nem vitázok. Elhiszem, amit a rengeteg tulaj oda leír. Ha te nem hiszel Nekik, és azt állítod valótlant írnak, az nem az én saram.


Cifu
(félisten)
Blog

Persze, nem szabadna probléma legyen. Elméletben. Tessék, Fresco gyakorlati tapasztalata: [link].


#90088192
(senior tag)
Blog

Erre a hőmérséklet fogyasztás agybajra írhatók példák de leírom a legegyszerűbb dolgot
1ohm ellenállás 1/4W 1 voltot kapcsolva rá kb 500C fokig melegszik és 1W a teljesítmény ami melegít.

Vagyis a hőmérséklet egy állapot nem egy univerzális állandó ami összefüggésbe hozható a teljesítménnyel.

Peace


Depression
(veterán)
Blog

Muti meg!

Én egyelőre nem igazán látok bármi kiugrót: [link]

A cikkben is az van, hogy kihoznak valami brutál procit, amivel meggyőzik majd az embereket, hogy még mindig az intel a legjobb. Úgyse ezeket veszi meg az átlag, de a "legjobb márkát" választják.

üzenetek