üzenetek

hozzászólások


AngeloDivina
(aktív tag)
Blog

Nagyon jó,köszönöm az írást. Több megfigyelèsemet is alátámasztotta az ablakcserèvel kapcsolatban. :C :R


kormoskandur
(tag)

jó cikk


dementor
(senior tag)

Nálunk az elektromos páramentesítő jelentett végleges megoldást. Keveset kell használni, igazából csak a hideg időszak elején pár napot. Utána már be sem kapcsolom csak a következő ősszel. Naponta szellőztetek, ruhákat csak teraszon szárítunk, esetleg a lakásban páramentesítővel.
És az eredmény: 75-80%-os páratartalmat mostanra sikerült redukálni 30-35%-ra !
Megszűnt az ablakok páralecsapódása is.
A cikkért köszönet. :K


7s26c
(senior tag)

esetemben utólagos szellőztető berendezést kellett beépíteni. 75%-nál járt a páratartalom, jelenleg 54%. egy hét alatt érte el ezt az értéket.


turbuczn
(tag)
Blog

A 30-35%-os relatív páratartalom már alacsony, 40% alatt egészségtelen. Próbáljátok 50% körül tartani. (Szobanövények, párásító)


7s26c
(senior tag)

Bizony. 40 és 60 között elmegy. alatta, felette problémás.


wizzgeri
(tag)

Jó cikk nagyon :) nálunk pont ez volt most hogy pár napot a szülőknél voltunk! Nem tudom mi a helyes megoldás, de mi 17 en vagy18 on (már nem emlékszem pontosan) hagytuk a fűtést. Szerintem ez ésszerűbb. Nem is beszélve arról hogy növényeink is vannak :)


7s26c
(senior tag)

nálunk megszületett a kicsi, rengeteg mosás, főzés, szárítás stb..nem bírta el a ház. akármennyit szellőztettünk csak a melegtől sikerült megválni, a párától nem. kezdett dohszag keletkezni, lépni kellett.


ibenny
(senior tag)

És mi lett a megoldás?


szegedilaci
(tag)

Vártam volna valami praktikát amivel meg tudom szüntetni, macskaalom elvileg páramentesítő, szintén házi módszer, láttam aki csinált Peltier telepből páramentesítő gépet.


nemlehet
(őstag)
Blog

Amúgy a passzív párátlanítókat sem nevezném pénzkidobásnak, azok inkább arra jók, hogy ne dúsuljon fel a pára. Pl nálunk ha nincs ilyen berakva akkor mondjuk 1 hét után már észrevehetően intenzívebb a párásodás. Heti kb 2-3 liter víz lesz benne. Amúgy nem tablettát használunk, hanem valami sót, ami ezeknek a fő összetevője csak éppenséggel fillérekbe kerül.

Amúgy valóban a normálisan megtervezett szigetelés a megoldás. Ezért sem jók ezek a "Sanyival feldobjuk a 10-es hungarocellt" típusú megoldások, mert gyakran több problémát okoznak mint hasznot. Aztán meg árulják szigeteltként a házat...


dementor
(senior tag)

Azért is lőttem be ezt a szintet, mert így garantáltan nincs páralecsapódás az ablakokon. Úgy vagyok vele, hogy inkább legyen túl alacsony mint túl magas.


turbuczn
(tag)
Blog

A 40%/20 °C belső állapot mellett, a párakicsapódáshoz <6°C-os felület szükséges. A tél nagy részében, a külső hőmérséklet -5 és 5 °C között alakul. Ha ilyen körülmények között nálad a belső felület 6°C-nál alacsonyabb, akkor ott komoly hőhidat vagy rossz nyílászárót feltételezek.

[ Szerkesztve ]


Tulku
(veterán)
Blog

Rendkívül rossz hőszigetelésű és párás családi házban éltünk vidéken, ahol nagyobb volt a hőingadozás, mint lakottabb területeken.
Sajnos kénytelenek voltunk elektromos páramentesítő készüléket üzembe helyezni. Itt felhívom a figyelmet, hogy kizárólag olyan készüléket érdemes vásárolni, ami a klíma elvén működik,tehát kompresszoros, hőcserélős. Sajnos itt még kevéssé találkozunk inverteres megoldásokkal, de többnyire kikapcsolnak, amikor a kívánt páratartalmat elérik, vagy (és ez a gyakoribb) megtelik a páratartály.

A hatás -és itt kissé vitatkoznék a cikkben említett óva intéssel - leírhatatlan. Már pár óra múlva 20-40 m2 területen lévő rettenetes páratartalmat normális szintre vitte, 1-2 hét után már csak időszakosan (mosás, párásító tevékenységek) lett bekapcsolva a készülék.

Én személy szerint bátran ajánlom olyan esetre, ha nincs épp pár milliónk az azonnali külső hőszigetelésre, természetesen elismerem, hogy a normális, végső megoldás az,nem pedig az általam említett folyamat.


7s26c
(senior tag)

zsebbenyúlós lett. az utólagos szellőztetőrendszer tartalmaz szobánként egy lamellás szellőzőt, egy központ ventilátort a fürdőszobában és egy páraérzékelőt mely az egészet vezérli. 30 és 80 % között lehet szabályozni de természetesen 54 % körülire van állítva. amennyiben jelentősen meghaladja ezen értéket , kapcsol a ventilátor és indul a szellőztetés.
Tulku : a külső szigeteléssel lehet egy gond, ha nagyon párás és szellőzetlen a lakás és hamarabb szigetelünk mint megoldjuk a problémát, akkor bedunsztoljuk a házat.

[ Szerkesztve ]


szaszlaci
(addikt)
Blog

Eshetne utólagos betoldással némi szó a penészirtó szerekről. Nem mint megoldás, hanem mint lehetőség. Ezek tudtommal szódabikarbónát tartalmaznak, mivel a lúgos kémhatást nem szereti a penész, nem fog szaporodni. Illetve a kellően alacsony pH-jú savas közegben is leáll (bizonyos) gombák szaporodása. -> pl. olcsó citromsav.
Hogy ezek mennyire működnek, nem tudom, szóval nem ajánlás a részemről!


ibenny
(senior tag)

Köszi, elég rémisztően hangzik. SZerencsére nálunk nincs ilyen gond, de ha felmerül, az olcsón nem úszható meg, úgy látszik..:(


Fr@nkieWilde
(senior tag)

Nagyon jó! Este lesz mit olvasni. Köszönöm. :K


7s26c
(senior tag)

nem, mert a szellőzőrendszer drága, az intelligens nyílászáró drága, minden drága.... :) viszont készül egy jogszabály, miszerint ezek nélkül a jövőben nem lehet új építésű házat átadni, sok a panasz, nincs mibe kapaszkodni a tulajnak. a lakóparkokban jellemzően a legolcsóbb műanyag ablakok kerülnek beépítésre, szétrothad a lakás. a mester mesélte, voltak olyan lakóparki lakásban, hogy előbb elmentek gyógyszertárba maszkot venni, annyi volt a penész. 3 éves ingatlanról volt szó..


Tulku
(veterán)
Blog

Gyakorlatilag a pillanatnyi fertőtlenítő hatásukon kívül semmi érdemlegeset nem produkálnak...de egyet mégis...lemarják a falról a festéket, azokon a részeken még a fehér falat is festeni kell...tudom hogy meszes, mégis....

üzenetek