üzenetek

hozzászólások


FlasH-BacK
(senior tag)

Hát még ha lett volna egy olyan szintű chipset ezek alá a procik alá, mint Inteléknél a 865-875 páros, ami tényleg ki tudta volna használni a dual channelt... Mert hiába a nagy számítási teljesítmény a prociban, ha egyszer a RAM nem tudja tartani a lépést. Én is sokat szívtam hogy minél többet kisajtoljak a memókból, de azt a ~3500MB/s-ot, amit egy jól felhúzott nForce2 chipes lap tud, röhögve túlteljesítette az intel-féle megoldás. De szerencsére ezen a helyzeten javított az A64-ek belső memóvezérlése, igaz jókora fáziskéséssel...


Vladi
(nagyúr)
Blog

Hát igen. Tényleg szép idők voltak. Nekem még ketyeg - és úgy tervezem megy még vagy 5 évet :DDD - egy 2500+-os Barton magos csoda. nf7-es lapban. (Ismerős? :)) )
Útólérhetetlen volt a korában. Úgy mint a p3.


tildy
(nagyúr)
Blog

Hú ez szépen össze lett szedve :R :R


Lars
(őstag)

Hát nekem volt is ezekből :D
Konkrétan egy 1600 os palominom volt elég sokáig, aztán egy 2800 + os barthont kb 1 hónapja cseréltem le, kb 3 évig használtam tökéletes megelégedéssel :)
Ja, és volt egy mobil AMD procis laptopom is 2 évig :)
Sem a teljesítménnyel, sem a stabilitással soha semmilyen bajom nem volt.
Az előttem szóló említi a memória felé a sávszélesség problémáját. Hát igen. Viszont a mindennapi használatban nem igazán lehetett észre venni ezt. Én játékra, filmnézésre, internetezésre, használom a gépem. Ha meg néha mondjuk filmet kódoltam, esetleg tömörítettem, akkor az a pár perc úgysem számított :)
Egyébként a tény hogy ebben nem volt erős az amd régen.


Loha
(veterán)

Az nem a chipset hibája volt hanem a socket A szűkös FSB-jéé (3200MB/s)


rollins
(őstag)

Egy 2200+ T-Bred A -m volt ECS K7s5a -val és ezzel 2 évig simán el lehetett lenni, nem úgy mint manapság. Szorzólockos volt a proci, de meg voltam vele elégedve így is.


Vamp
(senior tag)
Blog

Höhöj! Régi szép idők!

Sokkal jobban állna szvsz az AMD, ha nem árasztották volna el az Intel drágább, de gyengébb processzoraival az áruházak polcait.
(A P4-es korszak hajnaláról, valamint az azt követő 3 évről beszélek). Akkoriban csak és kizárólag Intel proccal szerelt kész konfigokat árultak mindenhol, hiába hozta ki minden tesztoldal azonos órajelen az AMD cuccait győztesnek.
Betett még a kisebbik gyártónak, hogy olyan urban legendsek terjedtek a CPUiról, hogy hűtés nélkül 5-10 másodpercen belül leég. Abba senki nem gondolt bele, hogy

-a hűtő nem véletlen van a processzoron
-a Intel termékei ugyanúgy megsülnek (és sültek is meg még évekig a penetráns hőkibocsátás, valamint a sokszor elbaltázott pasztázás eredményeképp)

Mindez köszönhető volt az Intel agresszív marketingtevékenységének. A kezemben tartok egyébként egy 2006-os Intel füzetecskét, melyben egyes sempron-celeron, valamint néhány D-s, és Athlon 64-es összehasonlítást végeztek. A röhejes az, hogy kb 30%-os órajelkülönbség van néhány processzor között, elért pontszában a tesztekben viszont mindössze 10%-os az intel fölénye. Olyan mintha a disznóvágás hatását a kerti sövényültetvényre összevetnék a Szputnyik-1 mélyhomálysűrűségre gyakorolt hatásával. Intel marketing.

[ Szerkesztve ]


Wolverine
(félisten)
Blog

Anno Grazba jártam Barton magos, lockmentes MP procikért... egy közülük még most is (3 év után...) 2300 MHz-en ketyeg előttem :)


csepelball
(tag)
Blog

Ez nagyon jó cikk! Nagyon tetszik,mivel nekem is még ilyemim van. 2500+os barton egy chaintek 7njl3/4 es lapon:) Még mindig megy,bár már kissebb hibákkal érezhető a kor rajta.De egy csúcs...


Vamp
(senior tag)
Blog

Kisebb hibák alatt mit értesz? Odaégeti a piritóst?:D


Ndruu
(MODERÁTOR)
Blog

Gratulálok, jól összeszedted az infókat.;)
Én is a mai napig Socket A-s rendszerrel nyomom. Még a Crysis is megy. Igaz csak Low-on, de megy és egész élvezhető.
Nem váltottam eddig, mert:
- nem volt rá keret (alaplap, proci, memó, vidkari csere elég húzós pénzügyileg...)
- a teljesítménye immáron 4. éve is megfelel (bár mostanában kezdem kevésnek érezni)
- rengeteg változás megy végbe a piacon (lsd. 754, 939, AM2, AM2+, és hajnalok hajnalán itt lesz az AM3 is...)
Most ez tolja a biteket bájtokat a gépben. Egy 2600+-os Sempron


tildy
(nagyúr)
Blog

Fura, nekem két Chaintech lapom volt (most már csak egy van:O) és hibátlanul ment/megy.


knajf
(senior tag)
Blog

k7s5a az nagyon oltás lap :D ezek az asrockok nagyon dúrván jók. kár hogy a régi amd-k kifinganak nagyon :( csak ezzel volt bajom, persze mindig amd-s voltam anno, most már független de mindíg azt érdemes venni ami épp jobb...

amúgy tök jó az írás! legyen második része is! :C :C :C


FlasH-BacK
(senior tag)

Tényleg, igazad van, végül is ezt írhatjuk az Amd számlájára. De viszont az szerintem a chipset hibája, hogy aszinkron módban jelentősen visszaesik a memória-sebesség. Tehát nem lehetett megcsinálni, hogy mondjuk felrakod az fsb-t 300-ra, a ramot meg visszaosztod 200-ra, mert 1részt nem bírta az akkora fsb-t, másrészt a ram sebessége meg nem 2/3-a lett volna hanem sokkal kevesebb. A p4 meg a64 gépekben viszont ilyen betegségek nincsenek, igaz, ott a szorzó lock/csak lefelé állíthatóság miatt elengedhetetlen az fsb túlhajszolása, míg az athlonoknál vagy elég nagy volt a szorzó vagy lockmentes volt a proci, így nem volt rákényszerítve az ember hogy visszaossza a ramot...


FlasH-BacK
(senior tag)

Csak 1-2 észrevétel: Kicsit dobna a teljesítményen, ha szinkronba tennéd a ramot az fsb-vel (6/6), meg a tRP-t (a 2.5-3-3-7 -ből az utolsó) 11-re raknád, ezzel a leggyorsabb a memókezelés. A procidnak meg adhatsz 1.7V-ot is, ha van rajta jó hűtés, és akor lehet hogy eléri a 200x11-et.


csepelball
(tag)
Blog

néha csak úgy újraindul magától..cseréltem tápot videókártyát vinyót ramot...már csak az alaplap proci maradt az eredeti..


iday
(aktív tag)

Mindig is imádtam anno az Athlon xp procimet mert nem kazánként müködött hanem mnt mint a huzat.
Most meg egy becses Slot-a -s AMD Athlon 1000Mhz tulajdonosa vagyok. :)
Azopk a régi szép idök.... :)


Pukkancs
(tag)
Blog

Mekkora nosztalgia :DDD valószinüleg ezek voltak azok az idők, amikor egyáltalán nem érdekelt, hogy mi van a gépben amivel jáccok


TomiFiu
(tag)

Nos nekem is AthlonXP 2500+ -os procim van egy Biostar M7VIT Grand alaplapban.
Jóvő hét hétfőn (fizetésnap) fogok váltani egy X2 4200+ -osra. Az alaplap már itt csücsül nállam ami egy Asrock AM2NF3-VSTA.
Amúgy én is AMD-s voltam mndig. Ennek leginkább az volt az oka, hogy mindig is olcsóbb volt az AMD mint az Intel.
Az első PC-m egy Intel - AMD 20MHz-es 286-os volt. Aztán jött az AMD 486 80MHz.
Ezután volt még a K5-ős 200MHz-es procim amit sikeresen kinyírtam. Akkor átmenetileg leugrottam a számtekboltba és vettem egy Cyrix-ot. Ez se volt rossz,sőt! A winbe egész jól ment, de a játékok.... na mindegy. Rá fél évvel vettem egy Duron 700-ast majd arra kb. fél évvel Duron 1200MHz-est.
Ez kb. 1 max 2 évet szolgált és utánna jött az AthlonXP 2500+.
Na ez nagyon szupi proci, mert még most is jól szolgál inmáron 4. éve és most is csak azért váltok, mert 4eHuF-al olcsobban tudtam megszerezni a fentebb írt Asrock AM2NF3-VSTA -t. És ugyebár akkor már bele nyomok egy procit meg egy 1GB-os DDR2-t hogy értelme is legyen a dolognak. (22-23eHuF a VGA meg marad AGP Radeon9600)
Ez ami meg most van az megy fater gépébe a P3-833MHz helyére. (fater végre repkedhet az IL2 -vel rendesen)

És ép azt néztem hogy ez a proci ~16eHuF és 2,2GHz 2x512KB cache és egy Core2-es szintén 2,2GHz de 2MB cache meg ~28eHuF.
Szóval ~12eHuF-al olcsóbbért megkapsz egy a nyers műsaki adatok alapján szinte teljesen megeggyező procit az AMD-től!

[ Szerkesztve ]


mAtech
(aktív tag)
Blog

Jó összefoglaló. Gratula:)
Jó kis prockók voltak. És még mai is sokmindenre jók. Anyámék gépében mai napig müxik egy '99-es Slot-A-s 550MHz Athlon. Asus lappal.
ECS K7S5A-val meg sokáig használtam Duront és Athlont is. Nekem tökéletes volt és örültem a választásomnak:)

üzenetek