üzenetek

hozzászólások


[CaveMaN]
(tag)
Blog

Warning! Aki most akar fogyasztásmérőt venni, lehet kapni pár fajtát, 1-2ezer forinttal drágábban (google) amik elvileg 3kW-ot is tudnak mérni (más kérdés, hogy az áramerősséget nem tüntetik fel), de lehet érdemes utánanézni. (Illetve, ha valakinek az a típus kell, ami nekem is van, írjon, olcsón megválnék tőle)

[ Szerkesztve ]


#27483136
(aktív tag)
Blog

mivel 690VA a méréshatára....

De mint feljebb írtam: pont az SPS-k mérésére nem igazán jó ez. Ott nem szinuszos az áram.
Ami trafóval kezdődik (erősítő) ott már kezd jól működni a trafó csillapító hatása miatt, illetve minden amiben nincs SPS: fűt, hűt, mos, stb. arra jó.

(A SPS-k áramtüskéi kva nagyok, hegyesek, de görbék, bonyolult az alakjuk, és csak nagyon bonyolult számítással lehetne meghatározni a vele equivalens szinuszos áramot, ebből a wattos teljesítményt. Van olyan, hogy kereszttekercses műszer, talán beszerezhető még valahol: analóg, mutatós, és analóg módon végzi el a szorzást, helyesen. Az jól mutatna a SPS-knál is, vagy drága ipari műszer kell.)


djyuri
(őstag)

Oksi :R

És a 3600W/16A akkor az nem valós rajta ugye? :B Vagy pillanatokra képes lenne elviselni?
Vagy kérdezem úgy,hogy mint biztonságtechnikailag elbírja a 3600W-ot,de csak 690W-ig mér helyesen? :B :B

[ Szerkesztve ]


#27483136
(aktív tag)
Blog

Én még lemaradtam a 3kW-osról....
Nyilván, ha az van rá írva, akkor elbírja.
Mindegy, hogy 3600W-ot, vagy 3600VA-t,. vagy 16A-t írnak rá, az mind 16A max áramot jelent.


djyuri
(őstag)

:)
Akkor a puding próbája az evés:)

Ha járok az OBI-ban,akkor megveszem.
Nekem elég az 5%-os pontosság. Majd jövőre veszek egy frankóbbat,de most ünnepek sajna....Most örülnék,ha skót lennék:D

Köszi az infókat!
ledokumentáltam későbbre:)


#27483136
(aktív tag)
Blog

Már nem tudtam módosítani az előzőt....tényleg ott a 3600W/16A-is.
Csak gyanítom, hogy az azt jelenti, hogy max olyan fogyasztót lehet rákötni, még nem füstöl el. De nekem így nem egyértelmű, hogy akkor mi is a méréshatára.


djyuri
(őstag)

ugye?:D Éppen ezért kérdeztem:D
De elvileg nekem pár hétre-hónapra elég lesz a 690W-is,mert külön is lemérhetem az erősítőket. A nagy végfokra amúgysincs a környéken még ideális terhelése,így elvileg 650W-nál nem fog többet felvenni a hálózatból:D
A fényorgonát meg úgy is tom,hogy 1500W..a strobi meg kapcsüzemü....

Az UPS-emre lennék még kiváncsi....papíron 1200VA

Viszont a 650-es PC tápom mellé betett két 200W-os AT tápok mellé már a CRT moncsimat nem viszi:D:D
Mondjuk ha a standBY áramokat már letudom mérni,akkor idénre nekem tényleg elég lesz.


#65675776
(titán)

Kénytelen, különben nem tudna valós teljesítményt mérni.

ELP: Azért egy izót én nem neveznék tisztán ohmikus terhelésnek, attól messze van.

A fázistényező pedig nem mond semmit a jelalakról, csak az áram és a feszültség fázishelyzetéről, ami ugye cosφ=1 esetén 0 (azaz fázisban van) A Deer esetében PFC híján ez valószínleg talán 0,6-0,7 körül lehet. A hálózatba visszajutó zajok okozója az EMI szűrő, pontosabban annak teljes hiánya.


WiZARD
(addikt)

én ma vettem ilyet.
erre az van írva a magyar leírásban, hogy:
kapcsolt teljesítmény: max 16A
áramfelvétel kijelzése 0,02-16A
teljesítmény kijelzése: 0-4416W
(de ez van németül is ráírva tehát nem a fordítás szar)

2000 wattos vízforralót simán mért...

630VA pedig se a dobozás, se a leírásban, se a készüléken sehol nem szerepel.... :F

[ Szerkesztve ]


Rive
(veterán)
Blog

Hiába csűröd, csavarod. Jelenleg az elektromos alapú hőfejlesztés több CO2-be kerül, mint a gázos. Pont. Ebből fakadóan aki most környezettudatosan fogyaszt, az nem az elektromosat részesíti előnyben. Pont. Aki továbbra is környezettudatosan fogyaszt, az - lehetőségeinek megfelelően - küzd azért, hogy a villamos energia termelése fajlagosan minél kevesebb CO2-t jelentsen. Pont. Aki később is környezettudatosan tervezi a dolgait, az a megfelelő ponton majd átáll villamos megoldásra. Pont.

Ha most állsz át villamos üzemre, azzal pont a jelen helyzet konzerválását segíted elő. Gyorsan növekvő fogyasztásra fosszilis erőművet építenek. Atom viszont csak csak hosszú távú stratégia mentén épül.

[ Szerkesztve ]


#27483136
(aktív tag)
Blog

Ez már lassan OFF
Attól, még hogy változik az ellenállás értéke (izzó) még ellenállás. (lásd poti, vagy termisztor)
(végülis hőre minden ellenállás értéke változik valamennyit.)

Az EMI az az ElektroMágneses Interferencia: vagyis a készülékek elektromágneses kisugárzásával kapcsolatos. (Ezt csökkenthetjük akár árnyékolással is, de az ugye nem javítaná a fázist.)
A PFC pedig a hálózatból felfett áramot "simítja", legegyszerűbb (passzív) estben 1 nagy fojtóval, ami megszűri a hálózat felé a felharmonikusokat. Persze ennek épp ezért nagy köze van az EMI-hez is, de az EMI az elektronika belsejében is keletkezett és rádióhullámok által kisugárzott zavarást is jelenti. Akár a vinyók tápkebelén is kijöhet (antenna) vagy leveszed a táp burkolatát.
Az EMI tágabb fogalom, annak csak egy része a betáp vonal mizériája.

[ Szerkesztve ]


lapa
(veterán)

ehhez és az eddig elhangzottakhoz részemről nem tudok többet hozzátenni. mindenesetre örülök, hogy kibontottuk a témát, mégha némiképp szét is offoltuk vele a topikot. neked jó küzdést és jó éjszakát kívánok. :)

utolsó kérésként pár nap múlva olvasd el újra a beszéletésünket. én meg fogom tenni. köszönöm.


djyuri
(őstag)

Én csak a képet láthatom innen a fotelemből:)

Mindesetre köszönöm az infót!

Még annyit megtudsz írni,hogy te is ott vetted?...és hogy reális az ár?

Köszi :R


WiZARD
(addikt)

ott vettem, de írtam már picit lejjebb.


djyuri
(őstag)

háhh...pont azt a hsz-t hagytam ki:D
THX
Akkor a jövőhéten meglátogatom:)
De az is lehet,hogy még holnap:)

Üdv!


Pocokking
(csendes tag)

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZVV0hCUFpXeEZNQT09&pid=VkZod1NtVnJNVFpUV0hCT1VrVnJPUT09

Én ezt a típust használom, és nekem bevált, szerintem az ára is megfizethető, Bizony érdemes méregetni, mert éves szinten--különösen, ha éves elszámolás van az áramszolgáltatóval-- sok pénzt lehet megtakarítani. Saját példámat mondanám: Tavaly az éves elszámolásnál sokat ráfizettem, mert a havi általányom nem fedezte az áram fogyasztási szokásaimat. Az idén viszont visszakaptam 40 000 ft-t, mert drasztikusan megváltoztattam a fogyasztók minőségét. PL: mindenütt energia takarékos izzó, asztali gép helyett laptop, elektromos sütő helyett a gázt, használom ...stb...stb.. Persze ezt csak érdekesség képen említettem, senkit nem akarok meggyőzni. Mindenki maga dönti el, hogy mire mennyit áldoz és mennyit hajlandó befektetni. A befektetés neki megéri-e?


WiZARD
(addikt)

ha a számítógépet méregetem, akkor 0,68-0,82 körüli powerfactort ír terheléstől függően. (0,68 amikor nincs terhelve, és 100 watt körül fogyaszt, és 0,82 körül, amikor terhelve 260 watt körül)
ennyire béna lenne a tápegységem? vagy a mérő mutat hülyeséget?
APC zavarszűrős/túlfeszvédős elosztó bezavarhat? (tudom, mérjem meg nélküle)

750wattos chieftec tápegység (CT-750-14C)


Thulcandra
(senior tag)

[CaveMaN] grat, nagyon fain cikk, továbbra is rofl mekkora vita van ekörül, vicces, hogy sokan inkább belekötnek itt-ott (miért hiányzik ez, miért hiányzik az stb.) ahelyett, hogy értékelnék a munkád!
Az viszont kár, hogy megfelelő célszerszám, és felsőbbfokú villamossági ismeretek hiányában készült a teszt, így lehetnek benne pontatlanságok.
De nem is emberek lennénk, ha minden sikerülne elsőre tökéletesen!


[CaveMaN]
(tag)
Blog

Köszi! :)

Bár a célszerszám hiányában nem vagyok teljesen biztos, hogy érvényes, inkább a mérési metódus számlájára írnám. A nagy igazság ott van, hogy én mindig a pillanatnyi értéket néztem, aminél ezred-századmásodperces tüskéket nem fog kimutatni a műszer, vagy egyszerűen nem veszem észre. Ezzel szemben a műszernek van egy "eddigi összes fogyasztás" módja is, amivel mondjuk 1 órán keresztül járatva a különböző üzemmódokban a gépeket pontosabb eredményt kaphattam volna. Sajnálatos módon a 4 fajta mérésre és a kvázi 6 különböző gépre ezzel a módszerrel kb 8-10 órát kellett volna fordítani.

üzenetek