üzenetek

hozzászólások


Visormail
(addikt)

"De ha Audirvána szól, minden más leáll. Kizárólagosan foglalja a hangeszközt."
Jó csak mert nekem a kodi is pont így viselkedik, wasapi spdif passthrough kimenetre állítva. Ez az exclusive mode. A foobart nem sokat használom, ha jól rémlik abban van egy külön pipa erre, talán a wasapi-n belül.

[ Szerkesztve ]


pechman8
(aktív tag)
Blog

Arra jutottam amit a cikkben is írtam. Jó, jó, de az Audirvana jobb. Sajnos. Ebben nem tudok újat írni. Csak azt, hogy egy két sorral elintézett véleményem mögött nagyon sok próbálkozás van. Az audirvana inkább el tudja hitetni, hogy a zenekar a szobában van. Számomra.


CapriBoy
(tag)

Érdekes cikk!


kajsza
(csendes tag)

Nagyon jó cucc, a középiskolai éveim jutnak eszembe róla amikor fusiban építettünk erősítőt tanóra alatt, köszönöm, hogy felelevenítetted számomra ezt az emléket.

Le a kalappal a tudás előtt :R


niof
(addikt)

Vicces amúgy, hogy ennek a "remek" (állítólag), és igen drága programnak a marketinganyagát pártízezer forintos fejhallgatók fotóival készítették el. Legalább annyi lett volna a fejükben, hogy kérnek küccsön valami épkézláb, néhány ezer €-s fejest, vagy egy néhány 10000€-s híg-end rencer képére montírozták volna oda azt az epöl leptoppot. Vagy esetleg megkértek volna valakit, akinek olyan rendszere van, hogy hadd tegyék már oda a lapost, amíg csinálnak róla egy fotót. "Hadd tegyük oda! Na lécciii! Fizetünk is érte! Csak 1 fotó. Nem áruljuk el, hogy nem is ezt használod, becs szó!" ;]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"....így viselkedik, wasapi spdif passthrough kimenetre állítva. Ez az exclusive mode."

Ez esetben a megszólaltatott hang minőségét kizárólag a kábel másik végén eszköz határozza meg. A PC oldalon semmi sem múlik. Nagy valószínűséggel szebb a hangzás, mivel a kábel végén lévő erősítő jobb DA konvertert tartalmaz.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Mesésen hangzik. Mert csak ott van ilyen. :K


Hieronymus
(addikt)
Blog

mármint milyen?


bkercso
(nagyúr)
Blog

Amit állítottál. Vagyis nem a valószínűségi kijelentés, hanem a többi. A tapasztalat homlokegyenest az ellenkezője, de mind1.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Értem. Pontosabban nem értem.

Ha egy digitális adatfolyamot egyik eszközről a másikra, hibajavítás mellett, akkor küldő és fogadó eszközön bitpontosan egyezik meg az adattartalom. Ha nem így lenne, akkor a mai informatika nem létezhetne.

Ha a CD-t nézzük, akkor mindenki elfogadja, hogy a ráírt adatokat bitpontosan vissza lehet nyerni az adathordozóról. Ha a ráírt adatokat zenének tekintjük, akkor már beindul a vita.

A CD meghajtó elektronikája nem tudja, hogy mit olvas. Az adatot és a zenét ugyan úgy olvassa. Ha a hibajavítás nem lehetséges, akkor leáll az adatolvasás lemezhibával.
Az információ deformáció az adatátvitel analóg formáiban lehetséges. A forrásból elindított analóg jel sohasem egyezik meg a fogadott jellel. Minden esetben módosul az információ az adatátvitel során. A jelsorozat digitális értelmezése korrigálja az átvitel során keletkező deformációt.

Amikor már a beszéd teljesen érthetetlen volt a rádióhullámú adatátvitelen a zavarás miatt, a Morze kódok alkalmazásával még értelmezhető volt az átvitt információ. A géptávíró rendszerek bevezetése után az emberi beszéd adatátviteli sebességét meghaladó átvitelt sikerült elérni. És ez még hibajavítást nem tartalmazó adatátvitel volt.

Van egy másik megközelítése a problémának.
Az analóg (vinyl) lemezek esetében minden lemezhallgatás rombolja a következő lejátszás hangminőségét. A tű koptatja a barázdákat. De az optikai adatátvitelben úgy lehet keresni a hibát, mint kákán a csomót.


konzumpro
(senior tag)

Hiába ugyanaz a digitális jel, másképp interferál a morfogenetikus mezővel...
Ezért nem elég az A-B teszt, kell egy A-B-A-B teszt is.


bajnokpityu
(félisten)
Blog

Időzítés...


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ez 1001x át lett tárgyalva a DAC-os topikban. Ott bukik meg ez az érvelés, hogy a digitális adatfolyamnak időzítése van. Fura módon egy aszinkron USB-vevőnek se mindegy hangban, miről eteted, vagyis még a FIFO-memória töltögetési ütemét is hallani. Nem érti senki, de tisztán hallani. Talán a tápvonalon jelentkező zaj... Ezért készítenek USB reclockereket.
Na és miért szól jobban a zene SSD-ről, mint HDD-ről? :F

Ha a CD-t beolvasod az EAC-cal, az órákba telik, mert az valóban bitpontos. Ám a real time audio CD-lejátszás már nem feltétlen. (Audio CD-nél más szabvány van, nem olyan a hibajavítás tudtommal, mint adatnál.) Ha adathiba van audio CD-nél, akkor interpolál a lejátszó.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

Ha a CD-t beolvasod az EAC-cal, az órákba telik, mert az valóban bitpontos. Ám a real time audio CD-lejátszás már nem feltétlen.

Nem tudom, hogy mit csinálsz az EAC-val, de egy normális lemezzel meg drive-val pár perc alatt késznek kell lennie a ripnek.
A realtime audiolejátszás meg szintén kifejezetten pontos, hacsak nincs valami komoly gond a drive-val vagy a lemezzel.


benedekco
(addikt)

Jaja, ezt én sem értettem most. Mivel Accurate RIP-el is megvan ma pár perc alatt egy lemez.
Ahhoz, hogy gond legyen, vagy elhúzódjon a ripelés ideje, már tényleg egy méretes mély karc kell, vagy valami fütyi írott anyag kell legyen a forrás.
Amúgy annak idején a hi-fi kiállításon demóztak audio cd lejátszó egységeket amikbe lyukas lemezeket tettek és azt kellett hallanod hol a hiba. Persze nyilván a szuper fülűek kihallották rögtön hogy itt a hibajavítás, de egyszeri hallgatónak fel sem tűnt, és itt nem karc volt a lemezen hanem egy kis lyukasztóval odatett átnézőke.
Tegyük hozzá, hogy gyermeteg apróság voltam még, isten tudja már melyik expón volt szerencsém eme csodához. Az egész expóról csak erre emlékszem meg a csodálatos fejhallgatóra amit ha felvettem minden más elcsendesedett csak azt hallottam ami abból szólt. Nagy valószínűséggel valami számgépes kiállítás mellé odatettek pár hi-fi-s standot.

[ Szerkesztve ]


zooleeka22
(csendes tag)

Jajj. Filozófiai úton levezetett gondolatmenettel a mérést ne helyettesítsünk már :).
Elvileg a digitális tévéadás is nagyon jó, csak ha gondol egyet szakadozik, kimaradnak képkockák, késve érkezik meg ez-az.
A digitálisan szórt rádió is nagyon jó, de a baja kb ugyanez.
A mobiltelefon hálózatot ismerjük, az is digitális és a baja ugyanez.
SPDIF-et nem ismerem. Mért érték nélkül nem hiszem h tökéletes.
Azt elhiszem, hogy földhurkot biztos nem okoz :)) .



dabadab
(titán)
Blog

SPDIF-et nem ismerem. Mért érték nélkül nem hiszem h tökéletes.
Azt elhiszem, hogy földhurkot biztos nem okoz :)) .

Látszik, hogy nem ismered, mert különben tudnád, hogy koaxon is megy, ami okozhat földhurkot ;]

Egyébként én méregettem, a digitális átvitel gyakorlatilag hibamentes - ahogy az egyébként vezetékes digitális jeltovábbításnál teljesen szokásos (ha a kábelTV-d akad, ott szinte biztosan vmi drótnélküli uplink lesz a probléma).


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

Na és miért szól jobban a zene SSD-ről, mint HDD-ről
ne mar. ha igy lenne, akkor egy SSDrol es egy HDDrol maskepp lenne az adat visszaolvasva. foleg, hogy az adat kiolvasas utan atmegy egy cachen, kommunikal a CPUn keresztul par busszal, megy a memoriaba, majd megy tovabb az USB host controller fele, ami valahogy megint kommunikal a CPUval bekotestol fuggoen. kozben az adat reprezentacioja valtozhat, fizikai retegen meg foleg (pl regiszter es ram eltero feszen megy ha mar fizikai retegen vagyunk, orajel is valtozik, adott esetben a reprezentacio is).

HDDkben szokott lenni motor ami elvileg csinalhat zavart ha a DAC a tetejen ul, de azert minimalis szigetelest gondolom szokas hasznalni, 15.000rpmes szervervinyot meg nem igazan.

aszinkron USB meg nincs, ilyen atvitelt a WDMI legalabbis nem ismer (*nix specifikaciot nem neztem, de meg lennek lepodve, ha elterne). isochronousnal meg azert meg lehet oldani a hibaturest.

egyebkent UTP kabelen neztem eleg sok adatatvitelt (hibaturo rendszer kapcsan), par eve se volt jellemzo bithiba amit nem lehetett javitani, legalabbis otthoni korulmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Elnézést, de lehet, hogy jól hallok és másképp szól. :R
Akik mérnek, meg tudnak, azoknak persze ez lehetetlen, mégis "tapintható". És ez nem ezotéria. Kevés dolgot utálok annál jobban.
Fórumokat olvasgatva egyébként ez széleskörű tapasztalat, hogy az SSD-re váltás egy olcsó és hatásos upgrade egy hifi-rendszerben.

Ha jól értem a blogbejegyzést, akkor pedig az pont arról szól, hogy nem elég spekulálni, hanem tapasztalati úton is kell fejleszteni egy hifi-rendszert, mert közel sem tudunk mindent.

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

en pedig fejlesztoi szemszogbol foglalkoztam hibaturo rendszerekkel.

ha a HDD nincs rendesen levalasztva ilyen lehet, ha nincs rendesen megoldva az atvitel (pl mert valaki lesporolta a cachet) akkor szinten. egyebkent meg persze hatasos upgrade, egy HDD sose lesz csendben, SSD ilyen szempontbol nobrainer upgrade. nalam is a csend miatt lett kidobva a gepbol az osszes reszben.

az eredeti bejegyzes az azert elegge mas: hangzasba belenyul a szoba, a hallas elter es idovel valtozik (sajatomnal ez lassan merheto sajnos), vannak egyeni preferenciak is. egy determinisztikus atviteli modellt viszont nem erdekli, hogy ki mit gondol rola.

[ Szerkesztve ]

üzenetek