üzenetek

hozzászólások


redgreg
(tag)

Én pl nem... Ki kéne szakadni a nyugat szemüvegből. Ami azt illeti, miközben mindenki Kínát figyelik, a ruszkik szép csendben visszamásznak a világhatalmi pozícióba. Én személy szerint kezdek is tőlük nagyon félni.


nyisziati
(veterán)
Blog

Áh, sehol sincsenek.
Kínához képest alig másztak ki a kommunizmusból.
Max. a hadseregük erős valamennyire, de ott is inkább csak az atom-tengeralattjárók félelmetesek, a többit a Nato elég hamar elsöpörné.


redgreg
(tag)

A NATO? Az USA. De ott se olyan egyértelmű a dolog. A NATO maradéka csak egy kínosan rövid bejegyzés lenne a hadtörténelem nagy könyvében. De megint ott vagyunk amit már párszor említettem. Kína nem mászott ki a kommunizmusból. Csak jól maszatol. De tegyük már fel azt a kérdést, hogy az az ország ami az oroszok 40 éves elavult hajtóművét nem tudja lemásolni, tuti hogy mindenhol máshol tényleg élvonalban van? Vagy csak a hajtómü feltünő dolog, a többit lehet maszatolni?


Reggie0
(félisten)

Ne viccelj, kicsit megembargoztak oket es mar alig birja a gazdasaguk. Egy osszetettebb processzort nem tudnak tervezni, kina rohogve lekorozte oket.
Oroszorszag mar csak a szovjet fegyverkezesi versenybol megmaradt technologia olcso utoreszelgetesebol probal felszinen maradni.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Így van.
Most láttam valahol egy videót, hogy a hadügyminisztériumuk az új Armata szupertankból rendelt kb. egy tucatnyit, amit - ha jól emlékszem - kb. 3 év alatt gyártanak le... :DDD


Zanik
(addikt)
Blog

Volt rejtett chip ügy. Ha jól emlékszem az Amazon rendelt meg valami külső auditot egy szerverbeszállítónál, és a Supermicro alaplapokon találtak egy rizsszem méretű chip-et ami nem volt az eredeti design része, de “valahogy” a beszállító kínai gyárában rákerült.

És sajnos tényleg sokan összemossák a webes szolgáltatók (Gmail, Facebook) személyes adatokkal való olykor visszás gyakorlatát, és egy ország komplett telekommunikációs rendszerének potenciális szabotálását. Pedig nem vagy köteles sem a Gmail-t, sem a Facebook-ot használni. De megnézem hogy mit csinálsz akkor, ha a komplett vezetékes vagy épp 5G-s hálózat egy idegen ország titkosszolgálatával együttműködő cég termékeivel és szoftvereivel van kiépítve.

Ezt nem értik meg sokan, hogy az egyiknél egyéni felelősség a kockázatokat felmérni, a másiknál meg állami.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Teljesen egyetértek. :K Azt is figyelembe kell venni, hogy melyik szövetségesi rendszerhez tartozunk, amibe önként léptünk be.

[ Szerkesztve ]


anrb
(aktív tag)

A NATO tagsagot a valasztopolgarok 24.099 szazaleka szavazta meg. Joval kevesebb volt a reszvetel 50%-nal. Foldrajzi helyzetunk es a varhato honvedelmi koltsegek miatt sem lettunk semlegesek.


Kékes525
(félisten)

Persze. Viszont az igazság: Népszavazás Magyarország NATO-csatlakozásáról

[ Szerkesztve ]


anrb
(aktív tag)

A százalékot csúnyán elírtam (valójában 41,495%), viszont a táblázatban sem stimmel az összesen (Wikipedián ugyanez van). Érvényes!=Igen+Nem

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Mi nem stimmel?


anrb
(aktív tag)

Add össze az igent meg a nemet. A Wikipedián szerepel a szerintem hibás szám.
Mindegy, a lényeg az, hogy már a népszavazás előtt el lett döntve Magyarország NATO tagsága. Még az ORTT is megállapította, hogy közpénzből elég komoly NATO-párti propaganda volt.


Kékes525
(félisten)

"Mindegy, a lényeg az, hogy már a népszavazás előtt el lett döntve Magyarország NATO tagsága. "

Bizonyíték?

A népszavazás eléggé meggyőző volt. Így semmi jelentősége annak, hogy a háttérben mi történt.


anrb
(aktív tag)

Olvasd el légy szíves az általad is linkelt Wikipedia Kampány fejezetét, illetve a 3-as linken található oldalt. Nincs információm, hogy az itt található infók mennyire hitelesek, arra viszont emlékszem, milyen propaganda folyt 1997-ben.
Nem mondom, hogy rossz döntés volt a NATO-ba lépni, viszont véleményem szerint a rendszerváltáskor a csatlakozás nem volt opció Magyarországnak (ennyit az "önként léptünk be"-ről).

[ Szerkesztve ]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Ha a semlegesség imunissá tenne a megszállásra, vagy bekebelezésre, az országok 95%-a az lenne. Mindenkinek púp a hátán fenntartani egy hadsereget, védelmi rendszert, akár ütőképes, akár nem...de sajnos nincs jobb, amíg az ember ember. A győztesek írják a történelmet és itt nem csak a történelemkönyvekre gondolok. Láthatod mennyi diktátor uralkodik még ma is, sőt az orrunk előtt népirtások történnek. Sajnos még erősebb NATO-ra és ENSZ-re lenne szükség...olyanra ami dominálná a terepet mindenhol.

Én Kínától még nem tartok a földrajzi távolság miatt, de az Ázsiai országok nem allhatnak nyugodtan. Nekünk Oroszországtól, pontosabban a vezetőjétől kell tartanunk első sorban...meg Viktor-tól, aki hozzájuk törleszkedik.


anrb
(aktív tag)

Igazad van, viszont kis szerencsével semleges országok kimaradtak a háborúkból. Nekünk sajnos a földrajzi helyzetünk miatt erre kicsi esély van.
A történelmi tapasztalatok ellenére jóban kell lennünk Oroszországgal, mert a fosszilis energiahordozók terén jelentős a függésünk, és itt van a szomszédban.
Eddig olcsón megúsztuk a NATO tagságot, arra viszont számíthatunk, hogy komoly konfliktus esetén golyófogóknak leszünk jók. Az USA általában máséval veri a csalánt.


Reggie0
(félisten)

Az a rejtett chip ugy kiderult, hogy kamu volt, csak az egyik bulvar oldal(Bloomberg) kicsit beporgott. Sokkal inkabb tozsdei manipulacio lehetett, mert szep nagyot esett a Supermicro arfolyama.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

"A történelmi tapasztalatok ellenére jóban kell lennünk Oroszországgal, mert a fosszilis energiahordozók terén jelentős a függésünk, és itt van a szomszédban."

A jó gazdasági kapcsolatok és az orosz rendszer dicsőítése két különböző dolog.


anrb
(aktív tag)

Ez így igaz. Nem is én dicsőítettem az orosz rendszert.


Zanik
(addikt)
Blog

Jah, nekem az utózöngéje kimaradt. :B
Most rákerestem, és a Post cikkét olvasom (Your move, Bloomberg), amiben leírják, hogy miután más lapok is rárepültek, ők nem találtak semmit.
Hülye hírhajhász média! :(((

üzenetek