üzenetek

hozzászólások


nyisziati
(veterán)
Blog

Ne védd Kínát, mert jó adag adatforgalmat meg saját magukhoz irányítottak, kvázi bizonyítékot szolgáltatva arról, hogy mégiscsak vannak olyan kódrészletek, amiket nem lehet kimutatni, de az ipari (és állami) kémkedést szolgálja.

"A dokumentum szerint a 18 perces időszakban a China Telecom távközlési konszern átirányította a saját számítógépeire az Egyesült Államok és más országok online adatforgalmának körülbelül 15 százalékát. Így kerülhettek az ázsiai szerverekre az Egyesült Államok Szenátusának és a védelmi minisztériumának, valamint egyes cégeknek, például az IBM-nek, a Microsoftnak, a Yahoonak és a Dellnek az adatcsomagjai."

[ Szerkesztve ]


anrb
(aktív tag)

Igen, Kína is képes erre. Több ilyen ügy volt.
[link]
De nem backdoor tette lehetővé a forgalom átirányítását, hanem a szolgáltatók hanyagsága és a nem megfelelő monitoring.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

:DDD :DDD :DDD

Na ne. A cikkben nem erről van szó.

"“The patterns of traffic revealed in traceroute research suggest repetitive IP hijack attacks committed by China Telecom.”

Vagyis:

"Az útvonal kutatásának forgalmi sémája nyilvánvalóan azt sugallja, hogy ismétlődő IP eltérítési támadást követett el a China Telecom"


anrb
(aktív tag)

Olvasd el légy szíves még egyszer, amit írtam. És azt is, amit te korábban.

Az, hogy a China Telecom forgalomátirányítási támadása sikeres volt (azaz érkező más adatforgalomra vonatkozó BGP routolási hirdetményeket elfogadták), az bizony az üzemeltetők sara. És nem egy különleges kódrészlet, amit nem lehet kimutatni. Ismert volt a támadási forma, a védekezés. Ráadásul 2010 után ismert volt az is, hogy már próbálkoztak vele. Az, hogy 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben sikeres volt egy támadás, az bizony az üzemeltetés hanyagságára vezethető vissza.


Zanik
(addikt)
Blog

Tehát éljen Kína, akik tulajdonképpen a világ legnagyobb etikus hackerei... :F


nyisziati
(veterán)
Blog

Oké, rendben, értem, mire gondolsz.

Mindezzel együtt ez összességében támadás, backdoor ide vagy oda.
És tulajdonképpen a többi mellékes.
Éles helyzetben akár infrastruktúrát is képesek megbénítani, akár szélesebb körben, nemcsak helyi szinten, sőt, akár rombolni is (bizonyos feltételek megléte esetén).

Lényegében ez az első lépcsőfoka a kiberháborúnak.

Én Trumpnak adok igazat. Meg kell akadályozni fizikailag a kínaiakat, hogy elérjék a kritikus szervereket.


Reggie0
(félisten)

Az igazsagot vedem nem kinat. Vagy szerinted, ha kinarol van szo, akkor mar nem szabad elarulni ha hazudoztak a nyugati lapok? Tipikus nerniai hozzallas.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Aki az igazságot védi, annál Kína szóba sem jöhet, mivel SEMMI köze az igazsághoz.
Pláne, olyan szófordulattal, hogy "hazudoztak a nyugati lapok". Ez tipikus széljobbos hozzáállás.


Reggie0
(félisten)

Aztarohadt. Igy lesznek a koncepcios perek is. Gondolkodni nem lenne bun megprobalnod.

Bizonyitott teny, hogy a supermicro alaplapjaira nem kerult hardveres backdoor kinaban. Akkor erre megis mit kene mondani? A kinaiak hazudtak, mert kina? Komolyan megall az eszem...

Azzal kene foglalkozni, hogy mi a tartalma amit irok es nem azzal, hogy neked honnan ismeros a szofordulat. Az a te problemat, ha nem normalis asszociacioid vannak.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Na idefigyelj.

Az, hogy hardveres backdoor nem volt, egy dolog. Talán tévedett egy lap (vagy több), talán hazudott, nem tudom, de nem is érdekel.

Itt a VÉGEREDMÉNY számít. Ha följebb olvasol, láthatod az idézett cikkben, hogy szoftveresen viszont FOLYAMATOSAN támadják a szabad világ egy részét, különös tekintettel .gov és .mil tartalmakra, vagyis KORMÁNYZATI és KATONAI célpontok után kutatnak, amely oldalakat (lényeges információkat) megismerve feltérképezhetik a sebezhetőségeket, kvázi egy teljes országot megbéníthatnak távolról.

Úgyhogy NEKED kéne gondolkodnod.

Az én asszociációim meg százszor normálisabbak, mint a tiéid, mert te csak egy mikroszkopikus szeletére koncentrálsz egy témának, miközben a nagytotált figyelmen kívül hagyod. Ez a "nem látja a fától az erdőt" tipikus esete.

Na EZEN gondolkodj el, hogy mitől lehet.


janeszgol
(félisten)

Meglepődnék, ha az USA nem ezt csinálná. Meg az orosz, meg még páran.


Tetsuo
(aktív tag)

Ugyanez van Nyugaton is.


janeszgol
(félisten)

Jaj hogy írhatsz ilyet? Ott aranyat szarnak.


Kékes525
(félisten)

Igen, és? Mit akarsz ezzel mondani? Olvasd el a többi hozzászólásomat.

+ (#73) janeszgol

Durva relativizálás.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Na vegre elismerted, hogy nem volt hardveres backdoor chip. Vegre haladunk.

Engem nem erdekel az osszkepes kimagyarazasod. Egy hir alliitasarol allitottam azt, hogy kamu volt, amire te behisztiztel alaptalanul. Aztan, hogy milyen mas fajdalom cikazik benned kinaval kapcsolatban, ami urugyen megprobaltal meghazudtolni, az totalisan irrelevans ennel az egy esetnel.

UI: Ha meg annyira ra vagy gerjedve az osszkepekre: az osszes allam ezt csinalja, amelyiknek van egy kis esze. Pl: Iran, Izrael, Oroszorszag, India, Nemetorszag, Anglia, Egyesult Allamok. Es persze Kina is.

[ Szerkesztve ]


Zanik
(addikt)
Blog

De az, hogy nyugati országok is csinálják, még nem menti fel a nemzetbiztonsági kockázat gyanúja alól a Huawei-t. És igenis különbség van aközött, hogy óvatos és körültekintő egy ország mikor egy kínai céggel üzletel, vagy hogy könnyelműen kiszolgáltatja a telekommunikációs infrastruktúráját nekik.
És persze naivan azt hinni hogy nyugati országokban nincs ilyen ugyanakkora felelőtlenség, mint azzal nyugtatgatva magunkat hogy "lám, ott is", hátradőlni és óvatlannak lenni, mikor kínai cégről van szó.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Sokan elfelejtik (inkább szándékosan nem vesznek tudomást róla), hogy egészen más a kettő. Ha tetszik, ha nem mi a nyugati szövetségi rendszerhez tartozunk. Hozzáteszem hál' istennek, mert ott demokrácia van, míg Kínában diktatúra. Aki összemossa a kettőt az diktatúrát szeretne idehaza is. Megjegyzem, sajnos jó úton haladunk a diktatúra felé, többek között az ilyen típusú összemosásokért is.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Ne beszélj mellé! Már megint te döntöd el, ki mit akar pusztán a hozzászólások alapján hozzágondolva, mivel direktben senkitől nem hangzott el ez. Államvezetésben nincs demokrácia. Ha az USA úgy dönt, hogy ennek, meg annak kellenek az adatai, akkor ott lesznek.
Csak nehogy kiderüljön, hogy az FB is nekik szolgáltatta az adatokat.

Zanik, aki nem kémkedik, az lemarad. Aki kémkedik, de nem használja az adatokat, az lemarad. Ne aggódj, ezt mindenki tudja a megfelelő helyen. Senkit nem tudsz megvédeni, ha te nem vagy tisztában a veszéllyel, csak körvonalazóban beszélsz róla, mint a Huawei botránynál.


nyisziati
(veterán)
Blog

Na végre, haladunk. Csakhogy elismerted, hogy igazam volt az összképpel kapcsolatban - magyarul kínavédő vagy.

Innentől kezdve beállhatsz a sorba és elolvashatod Kékes525 hozzászólásait, amik kiválóan elmagyarázzák, miért csúsztatás, amikor egysorba rakjátok Kínát Amerikával.


Kékes525
(félisten)

"Már megint te döntöd el, ki mit akar pusztán a hozzászólások alapján hozzágondolva, mivel direktben senkitől nem hangzott el ez."

Tévedsz. Indirektben ez azt jelenti.

A hozzászólásod több részével egyetértek, de nagyon nem szeretem az összemosásokat, mert ha tetszik ez neked, ha nem az ilyen hozzászólások gyengítik a demokráciát. Nyilván a maga súlyában kezelve.

"Államvezetésben nincs demokrácia"

Habár ez így summázva nem igaz, mert a kongresszus és a képviselőház is beleszól az államvezetésbe az USA-ban, de Kínában viszont a párt dönti el, élén a főtitkárral. Hatalmas különbség.

[ Szerkesztve ]

üzenetek