üzenetek

hozzászólások


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Nekünk is ráment az óracserére 600 ezer, azaz minden addigi megtakarításunk... Hát nekem sejtésem sem volt erről a módiról.

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Hogy milyen gyakran kell kibontani a cserépkályhát, nagyban függ a belső kialakításától és attól, hogy mit (milyen nedvességtartalmú, korú és fajtájú fát, vagy esetleg milyen szenet, egyebet) tüzelsz el benne.


mickemoto
(őstag)
Blog

Nálunk is voltak ellenőrizni, mondtam is nekik hogy csinálok videót a cseréről, erre ők hogy az nem úgy van ám, ők nem lehetnek rajta a felvételen meg miazhogy meg rendőrt hívnak meg stb.

Nem tudom hogy tényleg igazuk volt-e vagy sem? :F

[ Szerkesztve ]


weiss
(addikt)
Blog

Mondjuk, ha így belegondolok felmegyek a harmadikra, letöröm a haragosom plombáját, aztán ő mit sem tudva fizethet amikor legközelebb jön a kommandó..

És ezt csinálják is páran... :( Én konkrétan golyóval honorálnám...


vince
(őstag)

Szüleimnél valamikor tavaly ősszel az EON alvállalkozói jártak. Szóltak nekik, hogy az egyik villanyórán a gyári plombák nincsenek összenyomva. Ott vannak, rendben a drót is, csak nem voltak összenyomva. Felajánlották, hogy okosban 30E Ft-ért elintézik a dolgot, de azt elmondták kerek perec, hogy ha bármi gond van vagy valaki kérdez, tagadni fognak mindent. Szülők természetesen nem éltek a remek lehetőséggel, hanem másnap beballagtak az ügyfélszolgálatra, bejelentették a tapasztalt rendellenességet. Kijöttek, megnézték, megállapították, hogy nem történt erőszakos behatolás, külsérelmi nyom nincs, de az EON által felkért szakértő majd megvizsgálja a ketyerét. Kicserélték, és mindenki megnyugodott, míg néhány hét múlva jött egy felszólítás 360E Ft kötbér megfizetésére, melyet szerződésszegés címén róttak ki. Zárójelben: hogy a cég hogyan tekint ezekre a büntetésekre, jól jellemzi, hogy kb. a felét kapásból elengedték volna, ha néhány héten belül fizetnek, valamint ez a nagylelkűség több körön keresztül megvolt, mindig lelkesen reklámozták az ügyintézők, próbálták rábeszélni őket az ügy ilyen módon történő lezárására. Nem fizettek – elvi okból – hiszen ezzel elismerték volna az áramlopás tényét, amit persze nem követtek el! Hosszas, bő fél éves levelezés kezdődött, miközben Damoklész kardjaként folyamatosan ott lebegett a villanyáram kikapcsolásának réme, ami 2013-ban azért nagy érvágás a nem túlzottan geek szüleimnek is :)
A megoldást az Energiahivatal hozta el – akik egyébként az ügy legelején bevonásra kerültek részünkről, de semmi általunk érzékelhetőt nem tettek, jeleztek –, akik érvénytelenítették a büntetést, amit az EON is megerősített néhány hét múlva. Érdemes tehát szembeszállni a mammuttal, van esély a győzelemre!

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Ja, csak nem mindig. Elég nagy a rizikója, hogy nem.


nzozz
(aktív tag)

Sziasztok!
Szerintem nem ártana azt elfelejteni, hogy a napkollektoros rendszerek 1MFt -tól indulnak. Persze, ha egy boltban veszek egy komplett vákuumcsöves rendszer, az lehet. De pl. jelen esetben, ha valaki hajlandó egy kályhát megépíteni, az valószínűleg nem teljesen kétbalkezes, ergo mást is meg tud építeni, egyedül vagy segítséggel. Egy házilag elkészített napkollektoros rendszer 100-200eFt -ból szinte biztosan megvan, de ezt nyilván még lehet redukálni, ha rendelkezésre áll alkatrész vagy olcsón sikerül beszerezni. Nyáron megoldja a HMV kérdést, jó esetben (nyilván kell a napsütés) az átmeneti időszakokban is simán üzemel. Télen már valóban problémásabb, de ha tiszta az idő, süt a nap, akkor szintén be tud segíteni a vízmelegítésbe. És az sem igaz - mint ennek a kályhának a példája mutatja - hogy a házilag készült dolgok gagyin néznek ki vagy rosszul működnek, ha valakinek ez lenne az ellenvetése.

[ Szerkesztve ]


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

Amíg a rendőrt is felveheted közterületen, addig ne arénázzon a gázszerelő, hogy a saját lakásomban mit veszek fel, amikor életekkel és komoly anyagi kárral játszik.
Értelemszerűen a felvétel nem kerül ki a youtube-ra. Amíg nincs csalás. És még akkor is csak kikockázva. Nem kikockázottat a bíróság kapja.

[ Szerkesztve ]


toldy
(őstag)
Blog

Szép munka gratula és jól néz ki. :C

Viszont egy kérdés azért lenne, remélem a kéményseprők látták a kéményt mert ( nem a kivitelezés miatt aggódom, az megoldható) hanem csúnya bünti is lehet belőle :U


vince
(őstag)

#41-ben írta a szerző, hogy A kéményt be kell jelenteni a hatóságoknál, de engedélyeztetni, terveztetni meglévő, használati engedéllyel rendelkező épületnél csak 6 méter felett szükséges. Ez 5.5m lett.


szemétégető
(újonc)

Azt azért tegyük hozzá, hogy ennek anyyi köze van a tömegkályhához, hogy téglából készült. Ez egy svéd járatos téglakályha, semmi több, cserépkályhákban használják ezt a megoldást. Az eredeti svéd kályhának pedig egy hatékonyabb kifinomultabb tűztere van , amit sajnos nálunk nem vettek át, ahogy te sem. Azt a valamit meg utóégetőnek nevezni meg vicc.

Az hogy kifűti-e vagy épp túlfűti a helységet, arról a jelek szerint építéskor fogalmad sem volt, ha most ezen felbuzdulva majd jópáran szintén barkácsolásba kezdenek, kellemetlen meglepetéseket érhetik őket.

Másrészt , az olyan frankó kis repedések meg egyéb apró kis hibák miatt, akar a családját is bárki kiirthatja, neked edig mázlid volt. Akkor hogy fogsz aludni, ha valami általad fellelkesített barkácsolónak meg nem lesz?

Azonkívül, tüzelőberendezést csak olyan építhet akinek van megfelelő végzettsége, és tud kivitelezői nyilatkozatot adni. Kérdés ezt mennyire veszik komolyan, illetve hatóságok mennyre fognak belekötni, ha mást nem egy tűzesetnél, a biztosító ennek hiányára való hivatkozással, valószínüleg egy kanyit nem fog fizetni.

Csak hogy tisztába legyél a felelősségeddel....


szemétégető
(újonc)

Sokak szemében egy kályhánál a jó működés csak annyit jelent hogy nem az ajtón vagy a repedéseken keresztül füstöl, a dolog azért ennél egy kicsit összetettebb. Attól hogy egy kályha jól néz ki, ami ugye izlés dolga is, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy jól is működik.De még az sem, ha olcsóbb a gáznál.


gordonfreemN
(addikt)
Blog

Igen, annyi büntetést szabtak ki, amennyi hiányzott az előző évek átlagához képest (a kandalló nélküli fűtési évek átlaga), de már le is írták a lényeget röviden... :R


madgie
(titán)

Mi már az energiahivatalnak is írtunk, sz@rt sem ért. Nálunk az a gáz, hogy lekapták az órát, hogy hoppálé, nem stimmel a plomba. Sajnos én nem voltam otthon, de mondtam az asszonynak a telefonban, hogy figyeljen, a dobozt zárják le rendesen, írja alá, stb.
Felmentünk Miskolcra szakértői vizsgálatra, szétkapták előttünk, bezony meg volt piszkálva. A dolog szépséghibája az, hogy ezt hogy a francba nem vették észre akkor, mikor az előző tulajtól átvettük a lakást és kijöttek ellenőrzésre. Ezért vertem is pár helyen az asztalt, mindenütt azt mondták, nincs meg az adott fotó. Egyrészt ez szerintem szabálytalan, öt évig meg kéne lennie, másrészt emiatt hogy akarják leverni rajtunk? Nincs közvetlen bizonyíték, hogy mi voltunk. Én harcolnék azóta is, de az asszony és az após másfél év alatt beleunt a dologba, alkudnának a &%#=+ gázszolgáltatóval, hogy fizessünk... az ő lakásuk, nincs jogom beleszólni. Akar a fene két fronton harcolni egyedül.

De hogy negatívan zárjam a soraimat: idén költöztünk, tavaly újrarakattam már előre a cserépkályhát. Kókler munka lett, jó, ha húsz alkalommal megraktam, már a közepén megemelkedett egy sor :(((


Crystalheart
(senior tag)
Blog

A repedések egyetlen veszélye tudtommal, hogy így a szobából szívják el az oxigént az égéshez, vagy rosszul tudom? (Egy régi sparhelten más sincs, mint rés, hézag, lyuk majd' minden illesztésnél... :D) Esetleg még leomolhat a komplett kályha? Nem építettem még, nem is fogok, én nem tudok barokk kályhát kivitelezni, de ezeket azért jó tudni a mai mesterember-viszonyok között.


darvinya
(titán)
Blog

Gratulálok a cikk írónak.

De jó lett volna egy-két dolgora felhívni, leírni.
Iyen kályhának van súlya és ez nem kicsi, így épület statikailag megbontható.
1. ahol nem volt emeletes lakásban hasonló Ne építsen, mert leszakad az emelt.
2. olyan földszíntes házban, ahol nincs rendes alakozás és nem külső koszorú adja a fő statikai teherbírást, ott a belső falak látják el, és összerogyasztja az épületet.

…stb.


prakp
(csendes tag)

Várom a skiccet! :)) :C


DopeBob
(addikt)

Szia,

az égéshez szükséges levelegőt honnan veszi? A kémény olyan, hogy azon keresztül tudja beszívni? A ház új építésűnek tűnik, ilyenkor nagyon kell erre figyelni, mert természetes szellőzés gyakorlatilag nincs, könnyen elhasználhatja a lakásban lévő összes oxigént.


Lomha 8V
(addikt)
Blog

Gratulálok, szép munka! :K


oxox
(addikt)

nahh apumat sikerult atiranyitani, remelem majd ranez. neki mint megvilagosodtam elere rakott teglakalyhaja van (en bevallom nem gondoltam bele a kulonbsegbe)

amit sikerult kicsikarnom belole
"A lapjára rakott igazi tömegkályhák a dán a fin és az amerikai (masonry heater - lásd internet ) kétszer annyi tégla igényű, drágább nehezebb emeltre sem építhető a nyagy tömege miatt. A skandináv országokba minden nap 15-20 kg-ot el kell tüzelni. Az első begyújtás után kell kb 5 óra hogy kezdjen melegíteni. Butább lustább mint az élére rakott tégla vagy csempekályha és a hatásfoka 70 % körüli szemben a 82-85 %-os cs kályhával A kilépő füst üzem közben kb 260 fokos a cskályhánál csak 130- 150. Ez alá nem szabad hűteni, mert akkor a kéményben kicsapódik a kátrány"

oxox

üzenetek