üzenetek

hozzászólások


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Nagyon tetszik, ha lesz saját lakásom, már ezzel kezdem. :R


prakp
(csendes tag)

Halihó!

Érdekelne egy részletesebb rajz vagy leírás a füstjárataidról... Jobban mondva minden, ami samottból van. Pl. a másodlagos égéstérbe honnan jut friss égéslevegő?


sutszi
(veterán)
Blog

Jópofa munka. Viszont a cikk végén a gázszámlás kijelentésen kicsit megakadtam. Oké, hogy az a felére csökkent, de mennyi volt eredetileg, és a fával fűtés költségei, hogy alakulnak?


7Heads Drago
(veterán)

Gratula
Jól néz ki.


lapa
(veterán)

kérjük szépen az 5 perces vidit linkelni.


cool13
(őstag)
Blog

Gratula! Érdekelne a video, és esetleg jó lenne egy belső elrendezés is, ha megoldható. Köszönöm!


vadkörte
(addikt)
Blog

Ránézésre a füstjárat olyan, mint a cserépkályhánál.
-tűztér tetején balra ki
-a kályha bal elején le
-át hátra
-a kályha hátulján fel
-a tető alatt jobra és előre el
-majd jobb elején le
-át hátra
-a jobb hátulján fel
-ki a kémény felé.

Véleményem szerint annyi előye van egy jól megrakott cserépkályhával szemben, hogy a csempékhez képest sokkal vastagabb tégla építőanyag miatt nehezebben hűl ki.
Előny még, hogy kályhaépítési szaktudás se nagyon kell hozzá, míg egy cserépkályhához nem árt.

(#8) AAAgold:
A kéményt elméletben minden esetben engedélyeztetni kell és még át is kell vetetni a területileg illetékes kéményseprő vállalattal.

[ Szerkesztve ]


AAAgold
(senior tag)

ilyen esetben nem kell engedélyeztetni a kéményt?


weiss
(addikt)
Blog

Marha jól néz ki, kérdések:

- Mennyibe jött az egész?
- Az oldala mennyire meleg? Látom vannak mellette vánkosok.
- A felső ablak mire szolgál?
- Alul a két szürke négyzet alakú izé csak dizájnelem?

Köszi!


vadkörte
(addikt)
Blog

"Alul a két szürke négyzet alakú izé csak dizájnelem?"
Ha a cserépkályhához való hasonlatosságából indulok ki, akkor azok lehetnek a tisztítóajtók.
Azokon keresztül lehet a füstjáratotkba került kormot/hamut kitakarítani.


Shim
(őstag)
Blog

Érdekes cikk. Az engedélyeztetési járásről tudnál írni pár szót? Nem volt probléma?


jaja1981
(addikt)

Azért a 6-8kg fa elég necces.
Mondjuk azzal 2 órát fűtesz.
Energia nem lesz a semmiből.

Vegyes-tüzelésű kályha kb 100nm-es háznál olyan 4-5kg/óra fát éget el.
Ez tapasztalat és másoknak is hasonló a felhasználása.

Mondjuk egy ilyen kályhánál nem kell ennyi, de azért 3kg az belemegy óránként.


oxox
(addikt)

Ave,

Édesapámnak átküldtem a cikkett..kiváncsi vagyok, és majd tolmácsolom a véleményét.

Sokadik kályháján, kemencéjén, és "paraszt jacuzzi-án"...(vicces szerkezet), van már túl. ill. a kerti sütögetőm/kemencém/füstölőm (3in1) :) is az Ő (és az én) kezünk munjkáját dicséri. de kombinálta már őket, csinált aszalót hozzájuk, ill. nála is egy hasonló kályha teljesit szolgálatot, és imádja :K

Elvégzett egy kályhaépitő tanfolyamot Szolnokon, ill most ősztől már ő tanitja a fiataloknak (szintén szolnokon).

bátor vagy, hogy egyedül belevágtál, szép lett!

ez szemet szúrt a kommentek között
"Előny még, hogy kályhaépítési szaktudás se nagyon kell hozzá, míg egy cserépkályhához nem árt."
ez gigamarhaság, az, hogy valami sikerül kis utána olvasással még nem azt jelenti, hogy nem lehetett volna jobb, vagy, hogy ért hozzá az ember. Apum kályhaépitő (nem cserépkályha) könyveit nézegetve ilyen kijelentést tenni pont a hozzánem értés. Én is leburkoltam otthon a kerthelységben az emlitett sütögetőnél, és tényleg pofás lett, büszke vagyok rá (sosem burkoltam korábban) mojoltam (lehet ly :) ) rajta rendesen, de mégsem jelentenék ki olyat, hogy nem kell hozzá szaktudás. ez is mint a kalyhaepites egy szakma, tudas, es gyakorlat (es kreativitas kell hozza)

üdv
oxox

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

Grat :C

Ami nekem nem tiszta, hogy ez a tomegkalyha miben mas mint a cserepkalyha? nincs rajta cserep, cserebe vastagabb a fala? mert az onmagaban nem tunik oriasi kulonbsegnek :u az nyilvan jo hogy valamivel tovabb tartja a meleget, de elvileg egy vastagabb falu cserepkalyha pont ugyanezt tudja, nem? (bocs ha hulyesegeket irok, de nem ertek hozza)

Nekem az volt a bajom a cserepkalyhammal, hogy a 100 negyzetmeteres hazat nem tudja befuteni, csak azt a harom helyiseget amik kozott van (illetve a nagyszoba kalyhatol tavolabbi fele igy is hideg volt). A megoldas az lett (vizvezetek- es futesszerelo haverom javaslatara) hogy beletettunk a kalyhaba egy un. "patkot", arra rakotottunk harom radiatort (egyet az emlitett nagyszoba tulso falahoz, egyet a konyhaba, egyet meg a furdobe). Igy sokkal egyenletesebben oszlik el a meleg: nem doglunk meg a kisszobaban a hogutatol, es a furdoben sem kell kulon kiskalyhaba begyujtani meg hosugarzozni ha furdeni akarunk, szerintem zsenialis ez a megoldas :C


Warpig
(aktív tag)

Tudnál dobni pár képet erről a kerti sütögetőről? Tervezem én is egy ilyen építését és minden ötlet jól jön!

Köszi!


a2d2
(addikt)
Blog

Mikor megvettük a házunkat én is egyből nekiálltam kandalló építésnek.
Nézegettem netet és nagyon sok helyen a kandalló oldalát ytong téglából, a tetejét pedig levehető gipszkartonból készítették. Gratuláltam nekik magamban.
Én is próbáltam rámenni a tömegfűtésre, de nem mertem ilyen kacskaringós füstelvezetést csinálni.
Helyette a kandallóbetétet ráhelyeztem egy kisméretű tégla emelvényre, majd körbeépítettem több száz téglával. Persze a füstcső az INOX lett, mert nem igazán hozzáférhető a későbbiek során :)
Az eredmény nagyon jó lett szerintem, este 9-10-kor még rádobunk egy adag fát, és reggel is meleg még a kürtő.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Nagyon hasonló kérdések fogalmazódtak meg bennem is. Talán a bonyolultabb cserépkályhákban már ennél is sokkal tekervényesebb füstcső-rendszer van, de nehezebben is takarítható. Viszont ezt is szét kell majd néha kapni, mert egy-két év alatt veszélyesen eltömődhet. Voltak már közvetlenül a gázcirkós idők előtt olyan cserépkályhák, amiknek az oldalát ajtóval (kis ajtókkal) lehetett nyitni a takarításhoz, az épített sparheltek fém sütődobozát meg ki lehetett emelni, és nem kellett szétbontani.

További problémát jelenthet, hogy a csupasz téglát - a mázolt csempével szemben - elég nehéz lesz tisztán tartani, rárakódik a por, a hamu, a korom összefogja és kvázi lemoshatatlan.

Illetve nem tudom, mekkora hőt tud átadni egy ilyen sütőtér, mert azt általában fémdobozból szokták csinálni, így rengeteg idő lesz, míg felmelegszik 200 fokra a belseje.

De egyébként tényleg hangulatosan néz ki, ám a fenti aggályok miatt én maradnék a csempézett kályhánál - ha volna választásom. :)

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

A takaritas cserepkalyhanal nem gaz, szezononkent egyszer vagy (ha mondjuk akacfat hoz a fuvaros ami kormol mint a Zallat) ketszer eleg kikormolni, gyorsan megvan. Lekapom a 'kupakot', kipucolom, agyaggal megkenegetve visszarakom es kesz, szerintem max. fel ora az egesz.

A sutoter atmelegedese szerintem nem gaz, bar nem tudom hogy pl. a cikkben leirt kalyhanal hogy megy, nalunk idealis esetben eleg befuteni egyszer osszel, aztan tavaszig csak pakolni kell :D 6-7 orat siman kibir jol megpakolva ugy, hogy utana a parazsra csak ra kell rakni a kovetkezo adag fat es eg tovabb.
Persze ha az ember 8 orakra elmegy otthonrol dolgozni, akkor az mar pont tul sok lesz (de felteszem hogy nagyobb tuzterrel ez is megoldhato lenne).


a2d2
(addikt)
Blog

Igen, ettől félnék én is hogy szét kell szedni pár évente. Ez miatt lőttem ki a cserépkályhát is.
Nálam alulról ki kell venni a samott lemezt és simán pucolható a kandallóból kiindulva a füstcső.
A másik hogy nem tudom mivel lettek összeragasztva a téglák, de sima cementes malter elvileg nem jó erre a célra így hogy ott kering a füst.

üzenetek