üzenetek

hozzászólások


Gyuri27
(félisten)

Okosba tudok notit cam nélkül. Van olyan amin 98 van olyan amin xp megy. Azokra már virus sincs.
De adok hozzá még egyet linuxal, hogy legyen előtte még egy hardveres tűzfal is. :DDD


fpeter84
(senior tag)

Ugyan nem írtad le, de a 32 giga mellett azzal lehetett a gond, hogy x64 verzió lehet a win10... A Cube iwork8 tabletemen vígan elfér és frissítget a win10 úgy, hogy a 32 gigás emmc-ből ~6 gigát még a dualboot droid is benyel! Csak annyi a különbség, hogy valami BIOS/UEFI fogyatékosság miatt csak x86 32 bites win-t lehet ráhúzni. Ez a verzió sokkal karcsúbb, és egy 2GB RAM-os gép egyelőre a világon semmi hátrányt nem szenved miatta. Összetettebb játékok, nagyobb CAD szoftverek ugyan vannak már amelyek x64 nélkül nem indulnak el, de azokat nem is egy ilyen atomos platformon fogja futtatni az ember, az átlagos office és kisebb szoftverek meg egyelőre mind elfutnak vígan a 32 bites környezeten is...

Ebből az LTSC-ből elérhető 32 bites is? Mert akkor lehet adok neki egy esélyt - nem is annyira a tárhely, hanem inkább a kevés memória optimálisabb elpazarlása végett... Az emlegetett hiányzó alkalmazások mind az a kategória, hogy soha nem használtam és nem is tervezem - max a "chrome letöltő segédeszköz", vagyis az edge hiánya okozhat kis megakadást, de pendrive-on rá lehet dobni a telepítőjét... :DDD

ui: amikor a default böngészőt átállítod bármi másra, akkor ez nem kezd el rinyálni hogy node itt van ez a csodálatos új edge, egészen biztosan nem akarod kipróbálni? naaaa, lécci lécci lécci!!! :))

[ Szerkesztve ]


Armagedown
(őstag)
Blog

Van belőle 32 bites is.
Van benne Internet Explorer, azzal le tudod tölteni a böngészőt, amit szeretnél.
Nekem először rinyált, hogy hiba miatt visszaállította a jpg, bmp fáljok hozzárendelését a Painthez, a pdf fáljlokat az Internet Explorerhez, stb., de ehhez van fix, sajnos már nem tudom, hogy honnan töltöttem le.
Ha nem használod a Store-t, és nem kell a bloatware, akkor jó volna a tabodra, de én inkább a gyári Windowsal használnám, mivel ott megvannak a driverek.


fpeter84
(senior tag)

A gyári windows egy 8.1 volt ami már alapjában véve kizáró ok hogy fent maradhasson a gépen, de ráadásul egy olyan csinglis edisön volt amiben a mindenféle szövegek 10-20 százaléka kisszék-hóember karakterekkel volt tele, és a dotnet telepíthetetlen vol... Kihúztam belőle a drivereket, rácsaptam egy 10-est és minden kifogástalanul megy rajta - csak hát ugye a 2G ram nem sok, ha meg lehetne szabadulni a bloatware és háttérben feleslegesen futó szeméttengertől akkor az sokat dobhat a gép viselkedésén úgy általában... Ráadásul most pont win telepítés előtt állok, mert próbáltam működésre bírni rajta egy friss android-x86-ot (sajnos ez nem nyert, túl sok a fogyatékossága), úgyhogy be fogok próbálkozni ezzel a win10 verzióval is...


Armagedown
(őstag)
Blog

Nyugodtan telepítsd újra a Windows 8.1et, kevesebb ramot eszi, kb 600-620 körül nyugalmi állatpotban, ez az LTSCnél 1 GB körül van egy 2 gb ramos laptopnál.


RpPRO
(őstag)

Ez minőségi teszt volt, gratula! Én Win10 home-mal elvagyok, minden nagy frissítés után a sok bloatware-t lekapom, csomó szolgáltatást autoról kézire állítok és akkor nem olyan durva a feladatkezelő képe sem.


jobesz
(tag)

Jelenleg melyik ltsc a legfrissebb?

idei updated et keresek...

köszönöm a választ.


lemusz
(addikt)

Nekem nagyon nehezen ment a váltás win7-ről win10-re, de mivel modern hardverem van ami már nem támogatta a win7-et, ezért muszáj volt. Kínlódásomat végül az LTSC tudta enyhíteni. Már egy éve ilyet használok, másodjára is ez lett telepítve. Erről az 1% fps dologról nem is hallottam, engem az fogott meg, hogy nincsenek felesleges alkalmazások benne, nem telik el egy óra míg kigyomlálja őket az ember, később se települnek vissza, Onedrive se makacskodik. A gépházban letiltogatva a dolgokat, WOLF v0.3589 nevű programmal kiiktatva a telemetriás dolgokat már egy egész jó OS-t kapunk vele, ami hasonlít a win7 egyszerű nagyszerűségére. Lehetséges driverprobléma, mint érv elég gyengusz, sehol sincsenek megkülönböztetve a driverek, ami win10 64bit driver, az LTSC-re is mindig jó lesz.

'Universe' nevű release-ben szoktam keresni a legismertebb magyar torrentoldalon.

[ Szerkesztve ]


ricsi99
(addikt)
Blog

Köszi... :D
Pont egy magyar release-t kerestem mivel nem tudom megbarátkoztatni az angolt a win7-es hálozatommal :D


attilav2
(őstag)

Felraktam virtualboxba a 2019 LTSC-t, és próbáltam az nvidia drivert telepíteni (nincs nv kártyám de kísérletképp próbálkoztam, mert valakinek itt gondja volt nv driver telepítéssel) nos ugyanazt a hibaüzenetet kaptam mint ő hogy a windowsnak ezzel a verziójával nem kompatibilis a driver. Tehát NV kártyával felejtős az LTSC, Ati driver simán felment, bár csak a legacy drivert használom, azt próbáltam (Radeon 6670).
A virtualbox ajánlott beállítása 50gb virtuális merevlemez a win10-hez, ezen az LTSC mindössze 13,6gb ot foglal! Bár ebbe már egy Eset internet security is benne van, de ez a helyfoglalási arány akkor is nagyon jó!
Rakott ide valaki egy githubos linket amin van egy script ami felrakja a winows store-t LTSC-re, kipróbáltam működik. Szóval a store-ot sem kell nélkülözni. Még azthiszem teszek egy próbát a normál Ati driverrel hogy az dob e vmilyen hibaüzit a windows verziója miatt.
Aki Tenni akar egy próbát az LTSC-vel én azt ajánlom próbálja ki virtuális gépen az éles próba előtt(Hogy megelőzhetők legyenek olyan szívások mint az nvidia driver LTSC inkompatibilitása.

[ Szerkesztve ]


attilav2
(őstag)

Amd Adrenalin 2019 driverrel próbálkoztam, olyan hibaüzenetet nem kaptam hogy az LTSC-vel inkompatibilis lenne. Amd vga hiánya miatt állt le a telepítő (virtuális gépben próbáltam). Éles LTSC-re valószínűleg felmegy.


attilav2
(őstag)

Nos nem bírtam a kíváncsiságommal és felraktam élesben az LTSC-t!
Íme egy kép a telepítés utáni helyfoglalás mértékéről Samsung 840 120gb ssd-ből:

14.4GB foglalt és 96.8GB szabad. Nem rossz.


olbaidhun
(őstag)
Blog

Tartalomindexelés mellől máris kiveheted a pipát. Főleg ha ssd-vel nyomod.
Kéne még pár ilyen kép, hogy mennyi helyet és memóriát foglalnak az egyes win verziók, mondjuk egy alaphelyzet +runtime mellett.

Aztán ugyanezt kasztrálást követően ;]


olbaidhun
(őstag)
Blog

"A szexuálisan frusztrált, kulturális rabságban tartott, érzelmileg és lelkileg fogyatékos tömegember a kétségbeesetten üldözött boldogság reményétől hajtva maga az ideális fogyasztó, s egy személyben a gépsor vagy monitorsor mögött költekezésének forrását nap mint nap megtermelő tökéletes profitgyártó biorobot." Puzsi


ricsi99
(addikt)
Blog

Nem tudom nálad mi leht a gond a vga val ..AMD 7770 NV GTX560TI és GTX770 Simán ment... sőt... automatikusan szedte le a driveeket ,telepitenem sem kellett.


attilav2
(őstag)

Ha visszaolvasol, #181-es komment, jap, akkor láthatod hogy az nvidia oldaláról letöltött driver nem települ Ltsc-re. Ha a windows update ben van driver a kártyához az automatikusan felmászik, ezzel a részével nincs gond. Ha mégse rakna fel magától drivert akkor előfordulhat hogy az nvidia oldaláról letöltötted sem bírod feltenni. Nekem nincs nv kártyám de virtuális gépben próbáltam a drivert telepíteni, ugyanazzal a hibával állt meg mint amit jap írt a #181-ben, azaz a letölthető nvidia drvnek nem tetszik az ltsc. Ati letölthető drvjével nagy valószínűséggel nincs gond ltsc alatt.


bölcsike
(csendes tag)

Akinek kell a legfisebb LTSC és aktíváló kulcs mindig van!
Én ezt használom,nagyon bevált és semmi sallang szemét nincs benne!
igaz én saját magamnak készítettem telepítőt és SSD-re van optimizálva!
:C :C

[ Szerkesztve ]


bölcsike
(csendes tag)

Nekem Office 360-al foglal KB ennyit! :C


jobesz
(tag)

Link kérhető? Ltsc sorozatszám ?


ricsi99
(addikt)
Blog

Nekem is küldhetnél 1 -et ha még van.... lassan ujra kéne raknom a rendszerem... már a 3* alaplapot huzza :D


Bembee12
(aktív tag)
Blog

Én már 2 éve használom az LTSC-t aktivátorral (ha van jobb megoldás, írjátok le) több gépen is. Nvidia kártyával (gtx 1070) semmi gond sincs, Nvidia honlapjáról leszedett driver simán felment.
Ugyanúgy kell kezelni, mint a többi Windows 10-et, csak nincs benne kb semmi felesleges dolog.

Én utoljára gyári 2019-es februári iso-ból telepítettem (hu_windows_10_enterprise_ltsc_2019_x64_dvd_7afb1447) 17763.316 verziószámú, lehet van újabb, nekem ezt sikerült beszereznem. Egy Windows Update után a legújabb 2020 augusztusi update is feltelepült (17763.1397).
Mint mondtam, teljesen jól működik a rendszer, mindössze annyit csináltam, hogy telepítés előtt kihúztam a netet, majd miután feltelepült, kikacsoltam az eszközkezelőben, hogy automatán töltsön le és tegyen fel drivereket, visszadugtam a netet és felraktam a gyártói oldalról letöltött drivereket. Felkerült a Onedrive (nem a Store-os változat)
Telepítettem a Microsoft Alkalmazás telepítőt, ezáltal MS Store nélkül fel tudok rakni Store-os appokat ha letöltöm direkt link alapján, így felkerült az Óra, Kamera, Diktafon, Realtek Audio Console appok.

[ Szerkesztve ]


Robitrix
(senior tag)

a különbséget szerintem az okozza a LTSC és a Home közt, hogy az LTSC lényegében egy PRO változat. (bár kicsit máshogyan néz ki benne pár dolog, mint a sima PRO-ban)
A munkahelyi gépemen LTSC van az otthoni gépemen meg PRO. És azért pár dolog más a két rendszer közt.
Rendszergazdaként jártam már úgy, hogy felhívtak otthon a munkahelyről, hogy gond van. Végül állítani kellett valamit a gépen, amit telefonon keresztül vezényeltem le. Közben nézve, hogy az én otthoni gépemen hol van. Fejből azért nem tudom a teljes windowst. Aztán hamar rá kellet jönnöm, hogy nem a túl oldali fél a full amatőr az informatikához és nem azért nem talál meg valamit, mert béna, hanem azért mert eltér egymástól a LTSC és a én otthoni PRO verziom kinézete pár dologban. :)

Vagyis az LTSC munkahelyi környezetbe szánt verzió. Ebből következőleg meg van pakolva olyan plusz például hálózati támogatásokkal, amelyek nincsenek benne a Home változatban. Egy otthoni gépnek nem faladata kommunikálni a hálózaton munkahelyen szerverekkel és egyebek. Így egy Home változatban kevesebb rendszer folyamat fut a háttérben. Persze minél több háttérben futó rendszer folyamat van annál kevesebb erőforrás jut a párhuzamosan futó más programokra, mint például egy teszt programra vagy egy játékra. Nem véletlenül kerül többe a Pro változat, mint a Home. Ki kell fizetni a belerakott plusz támogatásokat is, amire munkahelyen szükség lehet, de otthon feleslegesek. Aki otthon használja a gépét és nincsen szüksége munkahelyi szintű folyamatokra a gépében vélhetően jobban jár egy Home változattal otthon. Nem csak árban, hanem 1-2% plusz teljesítményben is.


ricsi99
(addikt)
Blog

Szerintem egy wint ne a külcsíny alapján itélj meg.


Bembee12
(aktív tag)
Blog

És az otthoni Pro változatod is 1809-es (17763.xxxx) Windows 10? Mert simán lehet, hogy újabb (pl az új fajta gyári háttérkép is csak 1809-es változat után van) és azért vannak benne máshol a dolgok. Az LTSC, teljes nevén Windows 10 Enterprise LTSC, azaz egy Enterprise változat. Ami kb ugyanaz mint a Pro, csak több. Az LTSC, azon belül hosszabb támogatást kap, cserébe nincs főverzió frissítés/új funkciók, sem gyári (felesleges) UWP appok.
[verziók összehasonlítása]

[ Szerkesztve ]


ricsi99
(addikt)
Blog

Nem emléxik valaki ,hogy mit kell átálitani hogy hajlandó legyen az LTSC hálózati meghajtót látni amin nincs jelszó?


SirRasor
(őstag)
Blog

Fél óra guglizás után még mindig nem találtam választ arra, hogy érdemes-e LTSC-t tenni sima Enterprise helyett.
Mielőtt még megválaszolnám magamnak két virtuális géppel, szívesen veszem a válaszokat :)


ricsi99
(addikt)
Blog

Próbáld ki a 11-et... szerintem klasszisokat ver mindkettőre


SirRasor
(őstag)
Blog

1. 11 még nincs; félkész OS-t nem próbálok ki :U

2. Amikor ugyanebben az állapotban volt a 10-es, akkor kipróbáltam és "klasszisokat ver mindkettőre" - mármint a 8.1-re és a 7-esre.
Aztán láthatod, mi lett belőle...legalábbis a home és pro katasztrófa...vagy ahogy írták: Candy Crush edition :DDD


Dilikutya
(félisten)

Aki nem tud egy Windows-t használni, az az LTSC-t se fogja tudni. :) Fölösleges vergődés egy modern gépen ezzel szenvedni, félévente újratelepíteni a trial miatt, vagy az aktivátorral bajlódni. Candy Crush-nak max a "szerezd be" ikonja lehet szerintem a menüben, és amúgy sem lassít semmit a Home. Nekem a funkciófrissítések sem barmoltak össze semmit, a legtöbb ilyenről ki is derült utólag, hogy vagy user errorral kombinálva történik, vagy valami olyan dologtól, ami nagyon kis réteget érint, tehát félni ettől fölösleges. Meg ezt egy rossz biztonsági frissítés is okozhatja bármikor. :)
Attól senki sem lesz hozzáértő vagy nem lesz több fps-e, hogy Home/Pro (csak játékra a Pro is túlzás) helyett LTSC-t használ otthon.


SirRasor
(őstag)
Blog

Én se gondoltam volna, de tényleg így van. Tegnap találtam csomó youtubes videót, ahol home/pro/ltsb/ltsc összehasonlítások voltak játékokban és volt bőven 10%-os különbség is az ltsc javára a pro-val szemben. Nem mindig volt nagy a különbség, de mindig az LTSC vezetett. Ezért is vettem fel ezt a szálat (meg előző munkahelyen LTSB-ket tettem és csak pozitív érzelmeim maradtak :B)

Amúgy nem tudom miért kevered ide a *hozzáértést* a buildekre vonatkoztatva. Ennek az egésznek semmi köze ahhoz.
Mihez van köze? Mondjuk a szeméthez. Köztudott, hogy a Home/Pro vonalon a telemetriát NEM lehet kikapcsolni, hiába állítod be a GPO-t. Egyszerűen nem csinál semmit. És ki tudja még mennyi beállítással van így. Enterprise-val nem lehet mellélőni...

És ha már nagyon véded a Home-ot, akkor tegyél fel valamilyen forgalomfigyelőt (vagy rakd Pi-hole mögé) és hüledezz, hogy mi mindent csinál a háttérben a tudtod nélkül. Onnan meg már nem nehéz kikövetkeztetni, hogy abból teljesítményvesztés is van:U


ricsi99
(addikt)
Blog

Fékész os-t nem próbálok ki .... :D
De Ltsc-t ami ugye nincs nagyon dokumentálva azt igen.....

Ez alapján az Enterprise-t javaslom neked..... ha már ilyen bőbeszédűen felvetetted .hoy mire is használnád.....


SirRasor
(őstag)
Blog

Na jó, most ki akartam próbálni egy tesztgépen, meg is csináltam a TPM hacket, de a procin elvérzett... i5 4570 :W Lehet ahhoz is van valami trükk :U

~1 éve tértem át sima enterprisera LTSC-ről, mert tényleg az tűnt a legésszerűbb választásnak(meg tudtam hozzá szerezni csokiért kulcsot :)) ), illetve mert úgy megkaptam a sötét módot, amit persze azóta se használok, mert mégse váltotta be a hozzá fűzött reményeket:D


ricsi99
(addikt)
Blog

Valamit nem jól csinálsz , én még 771 es xeon ra is felraktam.
win11-es topicban van egy csomó trükk.
Bármire szinte fel lehet telpiteni ,4gb ram /64bites cpu/tárhely legyen


SirRasor
(őstag)
Blog

Aha valami nem stimmel, mert virtuális gépre se ment fel, amíg be nem kapcsoltam a TPM-et.
Egy DLL-t cseréltem ki a sourcesben, abból építettem ISO-t, de szerintem szimplán rossz fájl volt a letöltési link végén :W

Köszi, bekukkantok oda :)


Bembee12
(aktív tag)
Blog

Igen, érdemes az LTSC-t használni szerintem. Mint ahogy már fentebb is írtam, nálam évek óta megy több gépen is. Semmi problémát nem tapasztaltam. Aktivátorral sem kell bajlódni (egyszer kell futtatni egy gépen összesen, aztán generál az alaplaphoz valami azonosítót. Azaz ha bármikor újratelepíted a win-t és kap netet a géped, azonnal aktiválja magát a Windows "hivatalosan" ). UWP-s appok is telepíthetőek ha mégis szükség lenne rá (pl Microsoft To Do, Paint 3D stb). Most fog majd kijönni a 21H2 frissítéssel együtt az új LTSC is. Szóval még lemaradva sem lesz az LTSC build a "sima" Windows 10-hez képest.

[ Szerkesztve ]


Bembee12
(aktív tag)
Blog

Ma jelent meg a 21H2 LTSC változata (Windows LTSC 2021).
iso neve: hu-hu_windows_10_enterprise_ltsc_2021_x64_dvd_d541ddb3.iso


Daywalkerke
(aktív tag)

Akkor az alábbi YT videóban látható telemetry kikapcsolások W10 Home-nál nem működnek?

Disable Telemetry | Services, Registry, Tasks & Group Policy

[ Szerkesztve ]

üzenetek