üzenetek

hozzászólások


bmwk1200s
(őstag)
Blog

Na jó, de ebben van azért egy elég kemény, már már igen csak alpári poén, illetve egy számomra megdöbbentő rész is, mi szerint az ősrégi appok is simán futnak az upgradek után is.


X-Master
(tag)
Blog

Ez nekem is eszembe jutott, de hát SSD-je egy low-end PC-snek 10 év múlva se lesz ;) Nekem is csak a munkahelyi gépemben van.


X-Master
(tag)
Blog

Ez biztos nem így van, mert a netbookomra mikor felnyomtam a 10-est még 2,5 giga ram volt. Aztán eladtam a 2 gigásat belőle, maradt a lapra forrasztott 512 mega. Utána jött az Anniversary Update, de nem tudta telepíteni. Akkor kaptam az utolsó képen szereplő hibaüzenetet. Ha a procival gond lett volna, azt is írta volna, nemcsak a ramot. Én is próbáltam ugyanezt bevetni, de még WIn8-ról 8.1-re se lehet frissíteni bizonyos gépeken, ha nincs meg az az utasításkészlet, ami kell.


X-Master
(tag)
Blog

Igen, nekem is ez tetszett hogy gyakorlatilag megmarad egy csomó program, ami már nem része az újabb Windowsoknak. Vajon a DOS-kompatibilitás milyen lehet? El tudom képzelni hogy egy így végigupgradelt rendszeren még Win7 alól is mennek a DOS-os játékok.


SunyaMacs
(aktív tag)
Blog

:K


TommyNagz
(senior tag)

Futni fut, csak minek :) De amúgy jó móka, elismerésem a türelmedért :DD


Melorin
(addikt)
Blog

De a lényeg attól még megmaradna: kevesebb rammal is beéri a win mint ahogy azt hirdetik.


tserrof77
(senior tag)

Gratula, szuper kis teszt lett :C


schawo
(titán)
Blog

perverz disznó :DDD :))


X-Master
(tag)
Blog

Köszönöm szépen! :DD


persil
(nagyúr)

Hát... Ennyi erővel este lemehetnél az utcára, összeveretni magad, ugyanennyi élmény lenne benne :D

De tengermély tiszteletem a türelmednek! :D


suto
(csendes tag)

Érdekes, hogy a P4 650-nel nem ment.

Nálam P4 641-en (Cedar Mill) megy egy Win10, igaz 4 GB RAM-mal. :)


iMaverick
(addikt)
Blog

64bites Win-nel tolod? Mert ugye a 32-essel nem volt baj, csak a 64-sel... :)

szerk: a cikk írójának negy respect! Nem az a kihívás, hogy veszem a Corei7-et, meg alá a 32GB ramot + M2 SSD-t és "smúth" lesz a Win! Annó az Android-os környezetben is az tetszett, amikor jöttek ezek a Low-end Samsung telók (pl. Galaxy Ace /1/) és azokra ráoptimalizálták az akkor menő 2.2 és 2.3-as droid-ot. Persze, hogy a csúcskategóriás telókon meg pöpecül futott a droid.

Kár, hogy a Win-en nem lehet így "mókolni", szerintem egy csomó user-nek nem kellene fejlesztgetni a szgépén. (Faternak is könyögök már vagy 3 éve, hogy a 2.8-as Northwood magos P4-et le kellene már cserélni: nagyon akad rajta a Win 7 + Firefox kombó.)

[ Szerkesztve ]


suto
(csendes tag)

Igen, 64 bites Win10. A telepítő nem a legújabb volt, az évfordulós frissítést, a 1607-et telepítéskor tolta fel. Azért csodálkoztam, mert a Prescott és a Cedar Mill között nincs funkcionális különbség, ha jól tudom, csak gyártástechnológiai. Kisebb csíkszélesség, alacsonyabb TDP.


Fecogame
(veterán)
Blog

....mert ami ezután jön, az már nem gyerekjáték.

Első körben indítottam egy Feladatkezelő...

:DDD :DDD


jerry311
(nagyúr)

Eztán kezdődött a Microsoft újdonsült böngészőjének, az Edge-nek a tesztje.
Elöljáróban annyit mondanék róla, hogy a Windows 10 első verziójában gyakorlatilag használhatatlan volt és erősen funkciószegény.

Most sem jobb. pénteken WebEx közölte, hogy az appot minden alkalommal le kell tölteni, ha Edge-ből csatlakozom. Ha ezt el szeretném kerülni, akkor használjak IE-t.
Gyász.


enginev3.0
(félisten)
Blog

Engem az érdekelne, hogy lehet e valahogy Windows 10-et low módra állítani, hogy minél visszább venni az erőforrás éhségből


mpierre
(veterán)
Blog

Ajha. Türelem az van nálad. :Y 6 perc boot és további 9, hogy történhessen is valami.

Akkor van remény, hogy a win 10 települ majd a abit ag8 + P4 650 + 1,5GB ram-mal szerelt gépemre is... :DDD Erősen gyanítom, hogy hosszú futam lesz.


X-Master
(tag)
Blog

Simán, az már több, mint elég :)


hallador
(addikt)

Ekkoriban voltak elterjedtek a durván melegedő, magas órajelen működő Pentium 4, Pentium D és Pentium Extreme Edition procik. A BTX-ek jellemzője volt a hatalmas hűtőborda és a többnyire nem ezen, hanem a ház elején elhelyezkedő speciális ventilátor, ami sok esetben - főleg márkás gépeknél – (jellemzően Dell, Fujitsu, Maxdata) nem volt cserélhető hagyományos 12 centis darabra és egyedi csatlakozóval is rendelkezett. A „szépsége” az egésznek, hogy teljesen értelmetlen volt kifejleszteni, mert a céljának nem felelt meg.

Azért ez nem egészen így van. A Dell annak idején hegyekben gyártott még ilyen gépeket, még 2008-ban is. A technológia lényege az volt, hogy a ma is elavult ATX hűtési megoldásait lecseréljék egy értelmesebbre. Azt ne nevezzük jó megoldásnak, hogy egy ATX házba beleteszünk 10 ventilátort, és mikor terhelés alatt van, akkor épp felszállni készül, de legalábbis az összes port képes megmozgatni a helységben.

A BTX lényege pont az még ma is, hogy a légcsatornát egyszerűsítve a légáramlás során minél kisebb utat tegyen meg a levegő, lehetőleg minél gyorsabban, anélkül, hogy a levegő a házban mindenféle irányváltás, keveredés, és hasonlók nélkül, mint az elavult, és teljesen korlátoltan használható ATX esetén, amit a P6-os architektúra hajnalára terveztek, aztán láttuk mi lett az ATX-el a 2001-környékén, amikor megjelentek az AMD Athlonok.

A BTX működésképtelenségéről annyit, hogy az ATX nagyobb rendszereknél, csak akkor működik jól, ha 2 vagy 3 csatolna megy a házban, mert a levegő adott esetben úgy be tud szorulni, adott helyekre, hogy megáll itt ott egy egy kártya. Lást az ATX-es házak trükközését, amikor a tápegység a ház aljában van, mert amúgy úgy bennmarad a levegő alül, hogy a hűtés 0 marad pl egy tv tuner kártyának. Ez a felépítés is a BTX-et másolja, csak a szabvány "ATX".

Persze az ATX nagyon hatékony tud lenni, a legendás AMD-s Coolink 122+-hoz hasonló hűtőkkel, kár, hogya 7000-es fordulatszámon, és akkora zajjal, hogy mellette a szocializmus legkedvesebb ajándéktárgya a rakéta porszívó is csak kezdő zajforrás volt.

Szóval a BTX-et ma is használják ott, ahol valóban hűteni kell, például a Workstationok, és a szerverek világában.

Az más kérdés, hogy az AMD, és az Intel is megjelentek a kisebb fogyasztású, és a hatékonyabb rendszereikkel, és ott az ATX megint elegendő volt, igaz annak egy igen átdolgozott verziójával.

Hozzátéve, hogy a nagy gyártók sem azért tértek vissza ATX-re, amit fejtegettél, hanem azért, mert az ATX olcsóbb, az az ha elég a processzornak egy sima alacsony teljesítményű hűtő is, akkor nem kell a BTX egyszerűsített de drágább megoldása. Mert senki nem a pénzének az ellensége. Lásd a Dell újabb OptiPlex PC-it.

üzenetek