Videószerkesztés - Multimédia, életmód, 3D nyomtatás fórum

üzenetek

hozzászólások


Falovas
(aktív tag)

Én sem szoktam variálni a gyári beállításokat, mivel nem értek hozzá. Én is csak a leg fontosabb paraméterekbe nyúlok bele, egyébként rá bízom a programra. Azt hogy mi okozza az említett problémádat fogalmam sincs. Szerintem nincs jelentősége, hogy mekkorák a kulcs képkockák közötti idő.


liszi70
(nagyúr)

OK, köszi!


cigam
(félisten)
Blog

Szerintem félreértetted. Csak a _kezdő_pontnak kötelező I frame-nek lennie. A 30. másodpercnél nyugodtan elvághatod, hiszen nem folytatódik a stream. A vége pedi bármi lehet ;).

[ Szerkesztve ]


liszi70
(nagyúr)

Szerintem nem értettem félre. :B

"A 30. másodpercnél nyugodtan elvághatod"

Ez volt a cél, és az eredeti remuxnál el is tudtam vágni. Ugyanez a VidCoderrel kisebb bitrátára átkódolt anyagnál NEM sikerült. Nem ott vágta el az mkv toolnix, amit megadtam neki, hanem jóval hamarabb, ahogy írtam is. Valószínűleg ott, ahol talált I-frame-et: "Betettem avidemuxba a filmeket, és a vágási pontok léptetésénél egyértelmű különbség van, az eredeti max. 1 sec-onként ugrik, az átkódolt pedig 5-6-7, esetenként több sec-onként."

"A vége pedi bármi lehet ;)."

Én is így gondoltam, aztán nem így vót'. :D Az MKV Toolnix nem így gondolta. Kizárólag a remux sample-ja lett pont 1:00 perc (végül is nem 30sec, hanem 1perc sample mellett döntöttem), a 720p lett 0:57, az 1080p pedig 1:01. Ez úgy lett több, hogy több másodperccel hosszabb intervallumot adtam meg, hogy ne menjen 1 perc alá, így lett 1:01.

[ Szerkesztve ]


animatrix11
(őstag)

Sziasztok

Hogy lehet megcsinálni, milyen programmal, hogy ha egy videó különböző klippekből van összerakva, és más a hangerő midegyiknél, hogy kiegyenlítse? Próbáltam olyat, hogy normalize, de nem lett jobb
Köszi


cigam
(félisten)
Blog

Mert a különböző klippeket egyesével kell közös hangerőre állítani. Tehát nem utólag, hanem az összerakáskor kell az ilyenre figyelni.
Utólag annyit tudsz csinálni, hogy betöltöd a shotcut-ba, és újra szétszabdalod a timeline-on, hogy egyesével módosíthasd a klipek hangerejét. Ha minden okés, kiexportálod a neked tetsző formátumba.


arcitec
(addikt)

Tudtok ajánlani olyan programot ami a meglévő mkv-t remuxolja úgy, hogy ha esetleges
hibák vannak benne az kijavításra kerülne? Van egy lejátszóm ami bizonyos mkv tartalmakon egy adott ponton(pontokon) elszáll, pl pc-n simán megy.
Ezért gondolnám remuxolni. Az általánosan ismertek mkvtoolnix, xmedia recode,
megvannak ezek a célra nem segítenek.

[ Szerkesztve ]


Falovas
(aktív tag)

Szia. Konvertálás nélkül kivágsz egy ép darabot a videódból, azt a részt amit még visz a lejátszód. Ez a darab lesz a referencia videód. A hibás videódat beviszed a video repair programba, referenciának kiválasztott a kivágott részt. A repair program a referencia videó felhasználásával készít egy javított fájlt. Nem konvertálja újra, hanem a videó adatait hasonlítja össze és úgy generál egy új fájlt.


arcitec
(addikt)

Köszi, de a repair programra tudnál linket adni? Kivágni is tud?
Ha nem akkor arra is kellene egy link, mert az xmedia recode-ban újabban nem működik a kivágás, a win11 alatt.


liszi70
(nagyúr)

SONY RDR-HX520 hdd-s íróval szeretne VHS-t digitalizálni egy ismerősöm, de ha jól látom ennek nincs digit kimenete, szóval nem jut előrébb, ha a belső HDD-re kerül az anyag. Viszont: a sony-nál a hdd-re írt anyag le van kódolva? Szóval ha kiveszi a hdd-t, akkor lehetséges átmásolni PC-re, vagy kódolt, mint pl. a pioneer-nál? (Tudom, hogy a kódolás feloldható IsoBuster programmal, de szerintem ez már túlmutat az ismerősöm kompetenciáján. :))


cigam
(félisten)
Blog

Miért kéne rá digitális kimenet? Kiírja DVD-re, azt meg beolvassa a számítógéppel, és pl. Avidemux-al ( :D ) kimenti mezei mpeg fájlként.
Egyedül arra kell ügyelnie, hogy a felvétel minőség beállításai a lehető legjobbak legyenek. Pl. ne a kazetta hosszához állítsa be a minőséget, hanem a hasznos anyag felvételi idejéhez. Aztán ezt lehetőleg 1:1-ben újratömörítés nélkül írja ki lemezre. Babra munka, de ezzel csak így lehet.
Ha nem újraírható lemezre írja ki, még egy biztonsági másolata is lesz belőle.

[ Szerkesztve ]


liszi70
(nagyúr)

Hoppá, ezt benéztem, igazából nem is ebbe a topikba szántam, hanem ide. :D

Köszi! Igen, kézenfekvő lenne, hogy a DVD-re írással történjen a digitalizálás, csak úgy lassú és körülményes. 4.5GB-onként megszakad a felvétel (nyilván pont jelenet közben), aztán kivenni, gépre tenni, aztán vissza, és ezt sokszor, mert sok az anyag. Aztán az elszakított részeket összeilleszteni, stb. stb. Olyan megoldás kellene, ami minimum 4 óra felvételére képes, a legjobb minőségben. A 80GB-os belső HDD-re ez rá is férne bőven.

[ Szerkesztve ]


cigam
(félisten)
Blog

Ezért írtam, hogy már a felvételt úgy kell elkészíteni, hogy az ráférjen egy DVD-re. A digitalizálás nem úgy megy, hogy elindítom a 3 órás kazetta felvételét, aztán elmegyek sétálni/vásárolni/edzeni... Ritka az olyan otthoni felvétel ami 3 órán át megy megszakítás nélkül(1 snitt az egész) Jóval jellemzőbb a pár perces felvételek egymásutánisága.
Vagyis tudod, hogy jó minőségben, konvertálás nélkül pl. 40 percet tudsz lemezre másolni. Így a 40. perc környékén megállítod a felvételt, picit visszatekered a snitt előtti részre(hogy a VHS-nek legyen ideje összeszednie magát), és új felvételt indítasz. Így nem szükséges a számítógépen framekkel játszani, hogy ne legyen ugrás/ismétlés. elég az utolsó snitt végét, a következő elejét összevágni.

[ Szerkesztve ]


liszi70
(nagyúr)

"A digitalizálás nem úgy megy, hogy elindítom a 3 órás kazetta felvételét, aztán elmegyek sétálni"

De, ez pontosan így megy. :) Nagy mennyiség esetén az anyagok szelektálását lehetetlenség a vhs szalag ide-oda tekergetésével megoldani. Én bizony mindig azt csináltam (rengeteg kazettát digiztem már), hogy a kapott kazettát egy az egyben tettem gépre, ha 180 perces volt akkor 3 órán, ha 240 perces, akkor 4 órán keresztül. Aztán szelektálás könnyedén, amikor már gépen van. Nincs ettől kényelmesebb megoldás. Persze ha biztosan tudtam, hogy x kazettán csak 1 óra anyag van, akkor nyilván 1 óra múlva visszamentem, hülye azért nem vagyok. De ez általában nem volt tudható, pláne idegen, ki tudja mi-van-rajta kazettáknál. És nagy meglepetések is érhetik az embert sok nem várt, a szalag végén, vagy bárhol, jelöletlenül ott lévő, de fontos anyag gépre kerülésével. :K
Pontosan arról beszéltem, mint lassú és körülményes megoldás, amit a posztod második felében írsz: 40 perc felvétel, aztán ki, gépbe be, felmásol, mindezt sokszor, aztán a vágásokat összeilleszteni. Megoldható ez, és kis mennyiségnél tök jó, de nagy mennyiség esetén ez nem opció.

[ Szerkesztve ]


murga
(tag)

Sziasztok!
Váltottam Premier Pro 2023-ra, ami lesz@rozta a 10 éves GTX 760 videókártyámat. Gondolkodom új kártya vásárlásán. A Pro 2022-nél meg voltam a GTX 760-nal elégedve, teljesen jól kezelte vágás közben a 4K alapanyagokat (megfelelő mennyiségű memória és PCI SSD támogatottsággal. Olyan videókártyát keresek, ami legalább annyit tud, mint a GTX 760 és elfogadja a Premiere Pro 2023.
Közben utánanéztem és a processzoromat (i7 4790) a Premiere Pro 2024 már nem támogatja, tehát túl nagy lépcsőt nem szeretnék lépni az új videókártya beszerzésnél.
A renderelés ideje nem érdekel, a preview sebessége szerkesztés közben viszont annál inkább.
Milyen kártyát ajánlotok?
Vagy tud valaki olyan táblázatot ahol a CUDA képességek össze vannak hasonlítva?


cigam
(félisten)
Blog

Miért nem olvasod el a hivatalos [Premiere Pro 23.x system requirements] listát, és választasz olyat, ami kedvedre van? Pl. egy használt 1050-et már 25k környékén megkaphatsz.

[ Szerkesztve ]


murga
(tag)

Pont ebbe a hibába nem szeretnék belefutni.
Gtx 760 - 192 Cuda mag
Gtx 1050 - 128 Cuda mag

Nem listát szeretnék, hanem egy sorrendet szeretnék látni, ahol látom, hogy 4k szerkesztésnél mik a 760-as fölötti lehetőségek.


murga
(tag)

Oppsz, elnéztem 640db az 1050-nél..


MrChris
(nagyúr)

Kicsivel többért a GTX1070-ben meg már 1920db, de valszeg ezekkel se lesz mindig teljesen fluid a 4k szerkesztés. Pár filter hamar megeszi, meg CPU is kell alá.

[ Szerkesztve ]


fulton
(addikt)

Sziasztok

Nem tudja valaki mi az oka annak hogy az After Effect real time úgy laggol, és belassul mint az állat. Pedig van már benne 48 Gb ram, I7 proci, Gtx 1080Ti, és mégis borzalmas rajta dolgozni.. leginkább a sok sok sok töltés belassulás..irgalmatlan az egész.
Ti hogy csináljátok, vagy kellene neki még több memória? 100 Gb ram? vagy SSD alá?
Előre is köszi


cigam
(félisten)
Blog

Hát az SSD sokat segít a párhuzamos írás olvasáson, pl. a cache-t (is)oda rakod, "megtáltosodik".


fulton
(addikt)

:R az oprendszer azon van, meg arra is van telepítve a progi. Annyi hogy a munka amivel dolgozok az sima hdd-n van (itt is számít?) gondolom, elvégre be kell olvasnia..
minden apró módosításnál ismét generálja magát, vagyis ki kell várni míg össze szenvedi a dolgokat realtime. Ha pl egy kicsit módosítok valamin már megint lassú ... és várni várni várni... rebgeteg idő elmegy így

[ Szerkesztve ]


murga
(tag)

Sziasztok!
Olyan problémám van egy frissen telepített rendszeren, hogy a Premiere Pro 23-ben szerkesztett videó export végeredménye egy 24 bájtos fájl. Hardveres és szoftveres dekódolás végén is. Olyan hibaüzenetet ír, hogy "file importer detected an inconsistency in the file structure of a xyz.mp4. Reading and writing this file's metadata (XMP) has been disabled" H264-nél és H265-nél is. Az NVIDIA legfrissebb Quadro drivere van fenn 537.70, win 10 pro rendszeren. Rendszermeghajtón SSD-n a program és a cache fájlok is, maga a szerkesztés egy másik SSD-n történik. 4K az alapanyag és 'Match Source' meghagyva a kimeneten.
Quadro P5000 egy i7 4790 procival 32G Rammal
Mi lehet rosszul beállítva?
Hol keresnétek a hibát?


murga
(tag)

0,8GB-os célfájl készítéséről van szó.
411 Giga szabad hely van a cél SSD-n. (alaplapi SATA M.2 foglalatban lévő 500 GB-os)
Most viszont beállítottam egy harmadik (Sata kábelen csatlakozó 2,5"-os 500GB-os 127 hibás szektort tartalmazó SSD-re a célt, és így megcsinálta.
A rendszer a programmal együtt egy PCIe kártyában lévő 2TB-os NVMe M.2 SSD-n van 1,8 TB szabad hellyel.
Visszaállítottam arra amin a forrásvideók is vannak, megint 24 bájtos eredménye lett.
Többféle beállítással kipróbáltam. A forrás snitteket is tartalmazó alaplapi SATA M.2 SSD-n mindig 24 bájtos célfájl lesz, ugyanazzal a hibaüzenettel.
A harmadik SSD-re célzott dekódolás, pedig mindig jó eredményt produkál.
A következő az alaplap Sata vezérlő driverének ellenőrzése lesz.
Pedig nemrég telepítettem a legfrissebbet...

[ Szerkesztve ]


fulton
(addikt)

Sziasztok

Veszek egy m2 SSD amivel remélem megoldódik az irtózatos lassúsága a realtime-nek. A kérdésem az, elegendő ha csak a project fájlok és az egész project futnak majd erről az SSD-ről, vagy az is fontos hogy az oprendszer és maga a program is azon legyen?
(egyébként az op és a progi egy sima SSD-n van jelenleg is) csak a projectben használt fájlok voltak eddig sima HDD-n.


MrChris
(nagyúr)

Erre kíváncsi vagyok! A videófájlok mekkora bitrátájúak? Egy időpillanatban hánnyal dolgozol? 400megabites fájl az 50MB/s-ot jelent ami HDD-n nem szokott gond lenni, esetleg indításnál kicsit megröccen. Az editált videó kódolása is eléggé számít ami a cpu, gpu-t terheli szerkesztéskor, a legtöbb a cpu-n dől el.


fulton
(addikt)

Én is. Alig van beterhelve a gpu..ki sincs használva. Cpu szintén...
Azzal van a bajom, hogy pl ha változtatok pl egy layer vagy text en pozicióján, es ismét elindítom h megnézzem milyen, mindent isméz elkezd betölteni, hang belassul iszonyat idő elmegy így. Minden apró módosításnál ez megy ujratölt mindent, dolgozik a hdd. Pedig van 64 gb ram.

[ Szerkesztve ]


fulton
(addikt)

Na megcsináltam, feltéve a Sami 980 SSD M2 - erre fogom pakolni amivel dolgozok fájlok minden. Most kipróbáltam. Innen betöltve a dolgokat, maga a AE sima SSD ről fut.
Tökéletes, hiába variálom, real time-ben játsza, nincs lassulás töltés.. pillanatok alatt megy minden :C végre... hajam téptem a töltések miatt, minden apró változtatások után...már teljesen ki voltam. és én annyi időn keresztül szenvedtem ezzel...nem néztem ennek az M2 nek utána..

[ Szerkesztve ]


fulton
(addikt)

Megnéztem a korábbi HDD sebességét, amiről töltötte a fájlokat a project dolgokat be,
read és write eredménye: 115 / 104 Mb/s
Ennek az SSD M2 nek:
read és write eredménye: 3484 / 2871 Mb/s

[ Szerkesztve ]


MrChris
(nagyúr)

Na, hát ez érdekes, akkor öröm és bódogták! DR-t használok, SSD a rendszer+progi és HDD a videó, de eddig nem nagyon okozott várakozós problémát. Indításnál pár tizedet tölt néha azt annyi.


liszi70
(nagyúr)

Aki Movavi Video Editort használ, meg tudná mondani, hogy a kész videó elmentésénél, hogy kell beállítani a hang tulajdonságait? Vagy tényleg nem lehet kiválasztani semmit? Egyetlen állítási lehetőség van, a mintavételi frekvencia: [kép] Hangfájlként el lehet menteni többféle formátumban és beállítással is a hangot [kép], de videóval együtt csak az van, amit ő elkészít, ami egy elég kis méretű Raw AAC. Én bénázok és nem találok valamit, vagy tényleg nem lehet állítani a hang tulajdonságokat? Kínomban most azt csináltam, hogy külön elmentettem a hangot veszteségmentes wav-ban, utána a videót mkv-ban, aztán összemuxoltam őket. :) De hát ez elég csehszlovák megoldás, nem hiszem el, hogy ne lenne erre értelmes lehetőség.

[ Szerkesztve ]


fulton
(addikt)

hát nálam korábban pár évet elvett volna életedből meg néhány ősz hajszálat adott volna :D


ricsip
(addikt)

Sziasztok, boccs az amatőr kérdésért, nem profilom a videószerkesztés:
van egy külföldi sorozat MKV-ban, amiben az epizódok fájlneve helyett a DLNA szerver valami zavaros krikszkrakszot jelenít meg a listában.

Belenéztem MediaInfo-val, és úgy látom a title attributum-ban szerepel ez a zagyvalék szöveg, és ezt kapta fel elnevezésképpen a DLNA szerver, ezt mutatja a DLNA kliens felé. Így viszont a DLNA lejátszási listában nem lehet kideríteni milyen sorrendben vannak az epizódok a valóságban, nem lehet kitalálni az eredeti fájlnevet (amik az epizódok szerint sorrendhelyesek).
MediaInfo-val esélyes h. nem tudtam ezt eltávolítani.
VLC-vel is megnéztem a Metadata-t, ott próbáltam is kitörölni ezt a szöveget, de Save metadata után egyből visszaugrik a régi text value.
Milyen programmal (lehetőleg egyszerű, és free) tudnék ezektől a felesleges attributumoktól megazabadulni, anélkül h. bármifelé videó/audió újrakódolást is rá kelljen ereszteni ezekre a fájlokra?
Előre is köszönöm a segítséget, hamu a fejemre h. nem olvastam vissza az egész fórumot, ha lett volna már ez a téma kitárgyalva.

[ Szerkesztve ]


ricsip
(addikt)

Na majd csak megoldom magam valahogy :U


cigam
(félisten)
Blog

Mit ajánlotok feliratozásra? Konkrétan az a bajom a rajzolóprogramokkal, hogy nem brillíroznak élsimításban:

Balra a profi programmal készült, jobbra egy mezei rajzprogram kimenete. A slusz poén, hogy ingyenes megoldás kellene, amiben rögzíteni lehetne a felirat pozícióját, hogy egy hozzá nem értő is tudjon úgy feliratokat készíteni hogy a feliratok nem indulnak vándorútra, ha belekattint a szerkesztéshez .


Blackmate
(senior tag)

4k-s P kamera állóképét lementem jpg formátumban minden 15. percben és ezeket felhasználva szeretnék timelaps videót készíteni.
1. Tudtok ajánlani ingyenes programot ami elkészíti a timelaps videót?
2. Van gyakorlati tapasztalat, hogy a 15 percenkénti kép sok vagy kevés?
365 napnyi anyagból tervezek 5-6 perces videó tartalmat.


cigam
(félisten)
Blog

Bármelyik videó szerkesztőbe be tudod húzni a képeket, és felhasználni mint képkockát.
pl. [link]

De ki is számmolhatod. 1 óra alatt 4 kép, 1 nap alatt 96, 1 év alatt 35040 50 fps-el számolva az 700mp avagy ~11perc.
De! Nem elég csak egymás után tenni a képeket, mert elég szaggatott lesz a mozgás. Érdemes egyiket átkeverni a másikba pl. disolve effektel. Ezután timeshift-el a neked tetsző hosszúságúra állíthatod.

[ Szerkesztve ]


liszi70
(nagyúr)

Lehetséges HDR tartalomból normál videó tartalmat konvertálni? Szóval át lehet kódolni a HDR színinformációt, hagyományos színinformációvá?

[ Szerkesztve ]

üzenetek