Windows 10 - OS, alkalmazások fórum

üzenetek

hozzászólások


rodman73
(aktív tag)

Sziasztok,

Nagyon be lassult a win10-em, játékok alatt is egyre jobban szaggat sajnos. Létezik olyan program amivel újból gyorssá tudnám tenni vagy inkább váltsak már win 11-re? Ha a váltás mellett döntök, valahogyan át tudom vinni a beállításaimat vagy inkább érdemes mindent előlröl kezdeni (hátha a rendszerben marad a "lassúság")?


fradi81
(veterán)

Hello, ami kell kimenteni valahova és mehet a telepítés, 10-11 között nagy érzékelhető különbség nincs így mehet a 11.


ledgeri
(nagyúr)

Ez mennyi idő alatt következett be? Mikori a telepítés? Amikor nagyon szaggatóssá válik a játék feladatkezelő alapján mi van leterhelve?


rodman73
(aktív tag)

Hát kb 2018-19-es a telepítés, akkor költöztünk és építettem egy új gépet. 60% körül van a proci (i7-10700k), ram (32gb ddr4) is kb 60-80%. De nagyon érezni hogy laggol, afterburner szerint 17 fps volt a legkevesebb, 144 a legnagyobb, de az be is van állítva hogy ne menjen afelé pl. az új Codban. De nem csak játék alatt, hanem böngészéskor vagy film nézéskor is érezni hogy laggol a rendszer.


rodman73
(aktív tag)

Van esetleg valami progi erre? Böngészőket le tudom menteni, firefoxot és chrome-t használok.


ledgeri
(nagyúr)

Miért nem játszik a 0-ról reinstall? ha a win11-re váltás alatt futó os upgrade-jére gondoltál
-Programra vágyni csak még egynek a mixbe rakása.
-Frissíteni OS-t minden alatt, meg nem tűnik egyértelmű megoldásnak.

4-5 éves a rendszer, amin már volt minden felrakva meg levéve. Én nagyobb teljesítmény nyerést vélek bármely OS 0-ról felrakásában, mint a frissítéses OS váltásban -amikor semmi más nem változna.

Nincs semmi gyanúsabb, vagy nem kellő dolog, program, ami terheli a dolgokat? Nincs maxon laopzófájl, ram?


fradi81
(veterán)

Na de mit akarsz menteni? A c:\users\neved mappát át lehet másolni, ott vannak a windows dolgai, programok beállításai(appdata folder) nagyrészt. Abból később visszamásolhatod ami kell. Nem tudok rá programot kézzel szoktam.


rodman73
(aktív tag)

Leginkább lusta vagyok, azért nem szeretném újra húzni. :D Megnézem majd, de szerintem nincs ami terhelné a dolgokat.

fradi81: játék beállítások, lassú a netem, akkor lehet már a játékokat is leszedném újból, windows beállítások, gpu-val is sokat szarakodtam, de max előlröl kezdem, aztám lehet jobb is lesz mint volt :DDD


tylerddd
(veterán)

Üdv! Microsoft fiókok között lehet-e valahogy költözni? Köszi!


big_zsolt
(csendes tag)

Sziasztok!
Win10 Pro újratelepítés után ez a, mellékelt képen látható, három részre osztott valami fogadott. Az ablakokat csak erre a három területre lehet elhelyezni. Hogyan lehet ezt megszüntetni? :R


tibaimp
(nagyúr)

Szevasztok!

Csak a directx-et, hogyan lehet frissíteni a Win10-ben?


Borisz76
(veterán)
Blog

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Netes frissítési lehetőség.

Figyelj a 2. képen látható BING-re....ha kell akkor OK.
Ha nem kell, akkor pipa ki !

[ Szerkesztve ]


tibaimp
(nagyúr)

Köszi a részletes infót :R :R


ledgeri
(nagyúr)

Nem annyira bonyolult az újrahúzás, inkább előtte a biztosra menés, mentés ami leterhelőbb.

Ha lassú a neted, de van helyed pakolászni... bár ha jól csinálod annyi sem kell, akkor is vannak leírások, hogy X Y játékkliensnél miként oldható meg a játékfájlok mentése, hogy ne kelljen 100 gigákat újból lehúzni. Pl Steamnél meglévőt kimented (elég csak átnevezni, egy meghajtón átrakni más mappába), újrahúzás után meg elkezdeni leszedni, majd kilépsz steamből, beillesztedi az új helyére, és az újrainduló kliens átnézi, hogy meg van-e minden. Epicnél hasonlóképp, le merem fogadni, hogy origin is hasonlóképpp, ubinál is gondolom.
Böngészők pipa, játékállások egyedileg kezelendőek, egyéb fontos progijaidról meg te tudsz.

Cserébe viszont lehet egy tényleg friss érzetű géped. Másfél év még van a win10-ben!


King Unique
(titán)
Blog

Ilyenkor első körben értelemszerűen meg kellene nyitni a feladatkezelőt, majd ott megnézni, hogy pontosan melyik folyamatnál / programnál van magas rendszerterhelés.
Nem derült ki a leírtakból a rendszer buildszáma és kiadása, naprakészre van-e frissítve, stb. Ha nincsen és épp folyamatban lévő Windows-frissítés vagy egyéb frissítés (Store, Office, 3rd party program) van, akkor értelemszerűen először meg kellene várni amíg az befejeződik, majd utána újraindítani a Windows 10-et.
Újratelepíteni a 0-ról akkor indokolt a jelenleg működő Windows 10-et, ha olyan gond van a rendszerrel, amit nem lehet másképpen megoldani, ellenkező esetben viszont nyilván felesleges.
A Windows 11-re váltást most egyelőre hagyjuk, meg pláne ha nem is felel meg a PC a rendszerkövetelményeknek, mert akkor eleve trükközni kell a telepítésnél. Bár ha megjelenik a teljes képernyős / gépházas értesítés, akkor megfelel, viszont a Windows 11-re váltás önmagában még nem feltétlen fogja megoldani a problémát, meg normál esetben a Windows 10-nek is eleve gyorsan kellene működni i7 CPU, 32 GB RAM, SSD, stb. felállásnál.

[ Szerkesztve ]


Zoz
(őstag)

Hőfokok rendben vannak? 5-6 év után már ráférhet a hűtésre takarítás, újrapasztázás. Ha túlmelegszik a proci, akkor visszavesz az órajelekből.
A másik amit én még ellenőriznék, hogy az SSD nincs-e belassulva, HDSentinelben végig küldeni egy teljes olvasási tesztet rajta.

Ha a hardver tuti rendben van, utána jöhet a Windows kérdés.
Ha nagyon nincs kedved újratelepíteni, akkor adhatsz egy esélyt a Win11-re frissítésnek is. Ha nem lesz jobb, még akkor is nekiállhatsz nulláról telepítésnek.


rodman73
(aktív tag)

1-2 évente szét szoktam szedni a gépet, cpu-t is nemrégen pasztáztam újra, azt hittem az megoldja, de nem. Mellékelek egy képet a lemez állapotokról. C meghajtó a rendszer, G a játékok vannak, cod elég jól megizzasztja. Egy kis ventit már vettem, hogy hűtse azt az ssd-t, már csa be kellene szerelni. :D mennyire rosszak ezek a százalékok és hőfokok? Sajnos nincs regisztrációm a hd sentinelhez vagy a teljes olvasási teszthez nem kell?

[ Szerkesztve ]


tibaimp
(nagyúr)

Ide írj, egyből válaszolnak a srácok, nagyon segítőkészek: SSD kibeszélő


King Unique
(titán)
Blog

Le lett írva - "HDSentinelben végig küldeni egy teljes olvasási tesztet rajta" - , hogy mit kellene megnézni, igaz úgy szemléltetni már elfelejtette, mint a társtopikban.
A százalékokkal alapesetben nem kell foglalkozni SSD-knél, meg ha világosan oda van írva hogy "állapota hibátlan", ami az "Az SSD kondíciója, tények és tévhitek" cikkben is le van írva.
A hőmérsékletnél értelemszerűen nemcsak a HDD / SSD, hanem a CPU hőmérséklete is lényeges, ami szintén le lett írva. De amúgy az NVMe SSD-knél az az 51 és 63 °C bár nem annyira hűvös, de azért nem is olyan vészes, meg eleve magasabb, 70-80 °C szokott lenni az adatlapon megadott felső határ.

+ Az előző válaszban felvetettek továbbra is érvényesek, azokról sem ártana infó.

[ Szerkesztve ]

üzenetek