Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Freddy TNT
(őstag)

Sziasztok !

Hikvision kameráim vannak (4db) van-e valami előnyöm ha veszek egy DRV-t és azt használom a windows share-el szemben ? Most ugyanis egy PC van megadva mentési útvonalnak.

[ Szerkesztve ]


markussandor
(senior tag)

Szia,

NVR kell neked, nem DVR!
Annyi előnye biztosan van, hogy az NVR sokkal kevesebb áramot fogyaszt, mint a PC-d, és gyakorlatilag hangtalan.
Ha viszont a PC-d ettől függetlenül is járatod, és elégedett vagy a kamerák kezelésével, akkor számodra felesleges beruházás lenne.


Freddy TNT
(őstag)

Helló !

Igen, tényleg NVR-re gondoltam. :R A PC egy J5005 és hálózati megosztásokat is kiszolgál. Állandóan megy. 15W TDP, szóval nem vészes.

Az a problémám vele, hogy laggol a rögzített kép időnként és a PC újraindítása után nem feltétlen tudnak ismét rögzíteni rá ami elég gáz. (kamerák újraindítása is szükséges)

Valami ilyesmire gondoltam [link] de annyi típus van, hogy belezavarodok mi kell nekem és mi nem. Ennél a típusnál pédául nem értem a "4/8 network cameras can be connected" fogalmát. Most akkor 4-et vagy 8-at kezel ? Mert analóg csatorna nincs rajta, így kevert nem lehet.

A másik dolog ez a 60 megabit. Ez mire elég ?

Azt írja kezeli a külső gyártó kameráját is. Van egy Fosscam 9900P-m De csak FTP-re tud menteni. Ez az NVR képes lenne figyelni a képet és mozgásra, vagy vonal átlépésre rögzíteni vagy ennyire mégsem kompatibilis ?


markussandor
(senior tag)

A 4/8 azt jelenti, hogy ebből a modellből van 4 és 8 kamerát kezelni képes típus is, de az adatokban amúgy megegyeznek.
60 Mb sok mindenre elég.
Más kamera képét is tudja rögzíteni, ha az adott kamera ismeri az ONVIF szabványt.


Freddy TNT
(őstag)

Köszönöm ! :R :))


jeriko2
(tag)

Szia! Ez melyik kamera?


Tothgera30
(Ármester)

Ha visszakeresel, korábbi hozzászólásomban írtam. [link]


hódmaci
(senior tag)

Sziasztok!
Amennyiben vásárolok egy ilyen kamerát azt milyen szoftverrel tudom rögzíteni a pc-men amin Windows fut?
Illetve honnan tudom letölteni?

Egyáltalán létezik ilyen vagy mindenképpen videó rögzítőt kell hozzá vásárolnom?


hódmaci
(senior tag)

Köszönöm.
Ezzel a szoftverrel csak a Fisotech gyártmányú kamerák képei rögzíthetők?
Vagy lehetnek vegyesen.
Ezt azért kérdem mert lehet a kapu megfigyelésére más márkát választanák.
Vagy inkább ne keverjem?


bigrock
(addikt)

Ha onvif a kamera, vagy tud rtsp streamet, akkor mindegy.


hódmaci
(senior tag)

Köszönöm.
Még egy kérdés ha nem gond. :)
Milyen távolra tehető a kamera a táptól illetve a rögzítő eszköztől?
Milyen távonként érdemes a jelerősítőt berakni? kb 50-60 m-re kerülne a központtól.


markussandor
(senior tag)

Hikvisiont ettől olcsóbban kapsz, nem akarok boltot reklámozni, de a HIKVISION DS-2CD1043G0-I 2.8mm megkapod 27'690- ftért.

Normális kábellel simán menni fog a 60m, vannak spéci hikvision PoE switchek, amik akár 200 m-ig is mennek!
Pont az a PoE lényege, hogy betolsz 48V-ot, 100m vezetéken lehet némi feszültség esés, de a kamerában lévő táp úgy is 12 V-ot fog ebből csinálni, szóval nem kell aggódni.


hódmaci
(senior tag)

Köszönöm.
DS-2CD1043G0-I
Ez varifokális ?


bigrock
(addikt)

Nem.
Ez a varifokális.


hódmaci
(senior tag)

jól láttam akkor.
Hát......... ez így nem hogy olcsóbb hanem még egy 10essel keményebb. :)
Nem hiszem, hogy annyival többet érne.

[ Szerkesztve ]


markussandor
(senior tag)

Nem figyeltem a varifokálisságra, szükséged van erre?


hódmaci
(senior tag)

igen.
Kertet akarok figyelni ami hosszú.
50m hosszú 20m széles.
Pontosabban a távolabbi pontját. Tudom komolyabb kellene a távolság miatt de az ár is szempont, és még vennem kell majd 3 kamerát az udvar illetve a bejárati kapu figyelésére is.
Ezért érdeklődtem hogy keverhetem-e a márkákat.


markussandor
(senior tag)

Ha messze van a kert vége, akkor vegyél egy legalább 6mm-es fix fókuszú kamerát (olcsóbb), úgyse fogod állítgatni. Nekem 6mm-es figyeli a kaput (kb 12 m-re van a kamerától), és 2,8mm-es az udvart.
A márkákat nyugodtan keverheted, minden IP kamerát a saját IP címén éred el, ha NVR-ed is lesz/van, akkor ONVIF képes kamerákat vegyél, és akkor egy felületen látod az összes képét.


petakpa1
(őstag)

IP kamera javítás
Foglalkozik itt valaki javítással, vagy tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ilyesmivel?

Következő a helyzet: végül megvettem a pár hete itt is érdeklődött Wansview W2 típusú kamerát. eBay-en vásároltam egy lengyel tagtól használtam, mert így olcsóbb volt. Sajnos a kamera nem működik. Szerencsére a lengyel tag azonnal visszaadta a teljes összeget, így most van egy nem működő kamerám ingyen.

Hibája valószínűleg tápellátással függ össze, mert:
- ha fogyasztásmérőn keresztül dugom be a konnektorba akkor fogyasztásmérő semmit fogyasztást nem mutat;
- maga a tápegység viszont jó, multiméterrel is rámértem, és routeremet is meghajtottam vele, és működött szépen.

Szerintem
a) a kamerából kijövő vezetékkötegben van megszakadva valami, vagy
b) a kamerán belül a nyák hibás.

Kamerából egy vezeték jön ki, mely három felé ágazik kívül: reset gomb, UTP aljzat, betáp (jack anya szerű) aljzat.

Kamerát szétcsavaroztam, és azt látom, hogy bent összesen 10 vezetékre bomlik szét a kábelköteg:
- 2 vezeték egy csatlakozóval megy a nyákra, ezt kimértem multiméterrel, ez a Reset gomb lesz;
- a maradék 8 vezeték szintén egy közös szélesebb csatlakozóval megy a nyákra, ezt gondolnám az UTP-nek, mert patch kábel is nyolc eres, de ezt nem tudtam ellenőrizni multiméterrel egyenlőre, mert UTP aljzaton nagyon macerás mérni multiméterrel.

Kérdésem, betápot hogyan kapja akkor ha belül nincs további 2 vezeték a betápnak?
Lehetséges lenne, hogy a betáp két vezetéke valahol a kábelkötegben közösítve lenne azzal a két UTP érrel, amelyen keresztül a POE lenne megoldva? Ez azért furcsa, mert Wansview honlapja szerint kamera nem is tud POE-t!!!

Van bárkinek ötlete?

Esetleg érdemes lenne POE UTP kábellel is kipróbálni, annak ellenére, hogy Wansview honlapja szerint nem POE kompatibilis? POE károsíthatja nem POE kompatibilis eszközt?

[ Szerkesztve ]

üzenetek