Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


libus
(őstag)

A garanciába kicserélt Reolink 410W kamerámat miért nem tudom hitelesíteni? :F
A régit eltávolítottam a Synology NAS-ról is, meg telefonon az app-ból is.
Az új 410W-t hozzáadtam az app-hoz, és ugye ilyenkor kell megadni felhasználó nevet és jelszót.
A Synology NAS-ba ill. a Surveillance Station-ba Manuálisan tudtam csak megadni az elérését, mert automatikus keresésbe nem találta meg. :( :U
Mikor megadtam manuálisan, utána hitelesíteni kell a kamerát. Azaz meg kell adni a felhasználói nevet és jelszót. De hiába irom be azt, amit mikor az apphoz adtam hozzá a kamerát, nem fogadja el. :(
Miért? :F


ovika
(tag)

Szia !

Heuréka! Működik! :R
Az Imou emberre és járműre riaszt. Ezt most nem tudom visszanézni a telefonon.
Erre van esetleg ötleted?
És ami még érdekes, hogy az időt egy órával előre teszi, amikor megpróbálsz valamit szerkeszteni a kamerán. :F
Előre is köszönöm.


hódmaci
(senior tag)

Sziasztok!
Van itthon egy Fisotech B 4 MP VF POE kamerám.
Jó régen használtam már és most szerettem volna elővenni.
Rögtön 2 problémába is ütköztem.
- Nem emlékezem a felh. / jelszóra.
Hogyan lehet alapra tenni?
- win11 firefox; chrome nem hajlandó futni a HsWebplugin.
Mit is kellene tennem, hogy fusson.

Telefonon elértem, ha beütöttem a böngészőbe az ip címét a kamerának. De sajnos a jelszó emlékeztető lehetőségnél már hiába klikkelek bárhova nem történik semmi. Gondolom itt is a "plugin" probléma lehet. (forget)


vacs
(veterán)
Blog

ovika: Hik-connect appal éred el a rögzítődet és ezzel is fogod tudni visszanézni.

hódmaci: oldal tetején a topikösszefoglalóban:
Hasznos linkek, tanácsok vásárlás előtt
- Böngészős felület elérése


ratkaics
(senior tag)

Sziasztok!

Még mindig varifokális IP kamerákat keresek...
Erről van valakinek tapasztalata? (ki ez a gyártó, milyen minőség, stb.)


vacs
(veterán)
Blog

Szia.
Ez egy átlagos kínai kamera, a BitVision app kezeli, ami androidra nem is érhető el nálunk.

Nem írtál árat, igényeket, kínából is jöhet-e stb.
pl. Ezek a TVPSii kamerák manuálisan állítható zoom-al rendelkeznek és Icsee/Xmeye app kezeli.
Itthonról talán a Fisotech kameráját tudnám ajánlani, szintén manuálisan állítható zoom-os.

[ Szerkesztve ]


ratkaics
(senior tag)

Ebben a hsz-ben leírtam, hogy mire kellene...
Egyenlőre nem határoztam meg felső korlátot árban, mert nem tudom, hogy mennyiből lehet megvalósítani.
Jobb lenne EU- belüli rendelés.


vacs
(veterán)
Blog

Na tehát, ez nem lesz olyan egyszerű.
A rajzodon kb 50 métert írtál, ez nagyon sok.
Szerintem a variofokális kamera nem lesz jó ide, mert mondjuk beállítod, hogy 40 méterre lásson, de cserébe ami a kamera előtt 10-15 méterre történik, azt már nem látja, sőt szűk lesz a látótér oldal irányba is.
Oda inkább több 8 MP-es kamera kellene (átlagos látószöggel), mert így lesz normális látószöged és a 8 mp miatt normális minőségbe bele is tudsz zoomolni a képbe, így látod mi történik mondjuk 40 méterre.
Célszerű ember felismerést venni oda.
Oldal tetején a topikösszefoglalóban olvasd át az Annke teszteket by Nihill.


hódmaci
(senior tag)

Köszönöm.
Eddig meg is vagyok. most már látom, hogy egyértelműen eldob hibás jelszóra.
Következő lépésként mit is kell tennem?
Letöltöttem az1 pontban a fájlt. Ezt mellékletként küldjem el emailban a "resetpasswd@hotmail.com" ra?

[ Szerkesztve ]


ratkaics
(senior tag)

Köszönöm a tanácsokat! :R


Suineg
(senior tag)

Sziasztok, szeretnék venni kétféle kamerát, lehet kínai de azért ne legyen a legrosszabbik fajta. Lehet Aliról.
Szeretnék egy olyat ami arc/ember felismerős kamera, esetleg a kínai nvr board arcfelismerőjével együtt tudna dolgozni. Okosotthonba szeretném integrálni, a lényeg, hogy 3 betáplált családtagot felismerjen, illetve az idegent aki bejön az ajtón, idegennek azonosítsa.

A másik pedig egy doom szerű kamera ami optikai zoom-os, kábé 20 méterre lévő helység ajtajára kellene ránagyítani vele. Illetve léteznek olyanok már amiknél az infra vörös ledjei nem látszabak éjjel?

[ Szerkesztve ]


Lasersailing
(senior tag)

Sziasztok,

Belefutottam egy problémába, amit úgy néz ki, hogy segítség nélkül nem tudok megoldani. Van egy Dahua NVR, jelenleg 6db wifis IP kamerával, amik teszik dolgukat annak rendje és módja szerint (ezeket én konfiguráltam be 2 hete).

Vettem új kamerákat, ezek típusa Imou bullet 2C 4MP. Az új kamerákat telefonról sikeresen elindítottam, felcsatlakoztattam a wifi hálózatra, átállítottam az IP címüket. configtoolban szépen látszik is a kamera képe. Az NVR-hez szeretném hozzáadni, ebben azonban elakadtam: Az NVR maga látja az adott IP címen az eszközt, hozzá is tudom adni a hetedik képhez, azonban nem jelenik meg a kamera képe. Hibaüzenet:
"conf.LoginErrorNo-15"
Ebből jelszó gondra gondolnék, de az kizárt, mert a gyári értelmetlen és (olvashatatlanul kis betűvel írott) jelszót a configtool programban átállítottam egy használható jelszóra, amit ott tudok is ellenőrizni, azaz tuti tudom mi a jelszó. Az NVR-ben sincs elírva, ezt ellenőriztem többszösr is. Username-ként az "admin"-t használom, amit a configtoolban is használtam.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
(az applikációban látszik szépen a kamera képe, de az csak 7 napig ingyenes, de amúgy sem akarunk két felületet egy kert felügyeletére...)

Minden ötletet előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]


varmi2
(nagyúr)
Blog

Az nvr mennyi kamerát tud kezelni?


Lasersailing
(senior tag)

Hogy őszinte legyek nem tudom biztosan, de szerintem 8-at tudna:
- 6-ot kezel fixen, akkor a következő lépcső a 8 szokott lenni
- be tudom úgy állítani, hogy a hetedik helyen egy már korábban megjelenített kamera képe jelenjen meg.
De mindjárt rákeresek a típusára, hogy biztosan kizárható legyen ez a hiba...

Szerk:
Meg is van a típusa (cimkéje alapján) - 8 csatornás:
[link]
(Nem innen van, csak ezt dobta első találatnak)

[ Szerkesztve ]


Lasersailing
(senior tag)

Szerintem felhasználó név / jelszó hiba van:
Direkt rossz jelszót írtam be és ugyanaz a hibaüzenet kapom. De mi lehet a felhasználónév / jelszó páros?
Vagy esetleg kizártam magam és egy reset segítene? De ez nem lehet, mert config tool elfogadja a jelszót...


Wasquez
(senior tag)

Escam kameráim vannak, az explorer régi verzióival eddig működtek rendesen.
Most ezt a lenti üzenetet kapom, ami régen is így volt, de a hivatkozott alkalmazás telepítése után működött a dolog.
Most viszont hiába telepítem fel, ugyanezzel a hibával tér vissza!
Mi lehet itt a probléma, és van e rá valami megoldás?
Próbáltam minden nagyobb böngészővel, ott is ez van.

[ Szerkesztve ]


Lasersailing
(senior tag)

most edge-ben vagy, próbáld meg az internet explorert indítani, hátha...


Wasquez
(senior tag)

Explorerel kezdtem, azzal működött, de írtam, hogy mindegyikkel kipróbáltam.
Nem az van, hogy megnyitottam, nem működik, és egyből írtam egy hsz-t.
Mindent kipróbáltam már, minden böngésző, kompatibilitási mód, tűzfal kikapcsolás!
Elfogytak az ötletek!
Az oka érdekelne, hogy mi történt a windosban, ami miatt már nem engedi a lejátszót!


csuzda
(aktív tag)

Sziasztok! A helyzet, hogy megrendeltem az Annke NVR-t és a 4 kamerát. Szeptember elején jött az email, hogy nem tudják küldeni a kábelt csak szeptember második felében. Pofátlanul megírtam nekik, hogy akkor kompenzálhatnának valamivel :DDD Jött a válasz, hogy adnak 10 dollárt, aztán 3 napra rá írták, hogy október közepére lesz kábel, de adnak 15 dollárt...

Helyettesíteném akkor máshonnan rendelt kábellel. Milyet tudnátok ajánlani? Az Annke kábele ilyen [kép]. Gondolom valami hasonló műanyag védős lenne az igazi a jobb víztaszítás érdekében.
Vagy vegyek ilyen kamera tartókat? [link]


#46824192
(senior tag)

Hikvision DS-7104HGHI-F1 -ról PC(win10) IVMS-4200 segítségével letöltöttem pár órányi anyagot a két kameráról. Egybefüggő kijelölés x-től , y óráig.

Elindítva a kb. 3 órányi, első 4gigabájtos fájlt a VLC a teljes hosszát 14ó11p -nek mutatja, továbbá elég akadozós a tekerés benne, sőt van hogy 10-15 másodpercet áll a lejátszó.
Illetve még valamit észrevettem a VLC infó ablakában.
Ez a bekarikázott sor , lényegében minden egyes lejátszáskor mást mutat.

Nekem ez így teljesen olyannak tűnik, mint ha sérült lenne a letöltött fájl.

Az IVMS-ben az egyetlen beállítás ami extra csak annyi hogy 4gb -re fűzze össze a fájlokat.
Ha nem kapcsolom ezt be , akkor kismillió fájl lesz a letöltéskor és azzal nehezebb dolgozni.

Az IVMS rontja el a dolgot vagy a VLC nem szereti ezt az anyagot.
(mondjuk olyannal nem találkoztam amit a VLC nem szeret, ezért is használom)

Hol lehet a hiba?

Illetve rá is fűznék egy másik kérdést..
Ha a felvételt mozgás érzékelésről átállítom a DVR-ben folyamatosra , akkor a későbbiekben egy időintervallumot kijelölve letöltésre, már elképzelhető , hogy 1 nagy fájlként tölti le?

[ Szerkesztve ]

üzenetek