[Re:] [aggleány:] Elidegenedett világ - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


ArchElf
(addikt)
Blog

Vagy szerinted jobb volna elfelejteni az egészet, hogy újra és újra elkövessük ugyanazokat a hibákat, aztán jól lenapalmozzuk magunkat?
Az ember tanul a saját hibáiból, ezért nem követi el kétszer ugyanazt a hibát a háborúzás során (jó esetben). Ezt hívják hadvezetésnek, taktikának, stratégiának...
Háborúk meg bőven voltak a 2. VH óta is bőven; sőt olyannyira, hogy hidegháború (ami háború volt különböző színtereken - legyen az harctéri, technológiai vagy gazdasági) közel 40 évig tartott.

AE

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Ezt nem is vitatta senki. De attól még nagyobb és stabilabb ez a mostani béke, mint több ezer éve bármikor. Sok tényező eredményezi ezt, de az egyik nagyon fontos az, hogy még emlékezünk. (Mikor kitört az I. VH, hatalmas volt a lelkesedés, a harc borzalmaira már csak a nagyon idősek emlékezhettek. Ugyanez pl. a francia-porosz háborúk esetén, stb. Passzív, pacifista néppel ugyanis nem lehet háborút vívni.)

De ettől függetlenül is, természetesen képzeletbéli háborúkból is tanulságos történet lehet. :) Ám ez már kevéssé kapcsolódik az alap kérdéshez.

[ Szerkesztve ]


ArchElf
(addikt)
Blog

Szerintem több 1000 éve, amikor egy törzs max 10km-t tudott megtenni egy nap alatt akkor egy év alatt sem volt annyi áldozat, mint manapság egy hét alatt (mondjuk afrikában vagy a közel-keleten). A béke csak azért "nagyobb" manapság, mert általában mindenki fél a megtorlástól, nem pedig azért, mert olyanyira humánusak lennénk. A 2.VH után 5 éven belül már hidegháború volt, pedig mindenki jól emlékezett az ott történtekre. Ami visszatart sokakat, az az atom, és az "ellenség" hadereje, valamint a megtorlás a többi "szomszédtól". Ugyanaz megy, mint 3000 éve. A gyengéket felfalják, az erős tovább erősödik. És ha nem megy erőfölénnyel, megy majd gazdasággal. És ha gazdasággal sem megy, akkor embargóval (vagy büntetővámmal), és ha azzal sem, akkor terrorizmussal.
Ez van most, nem kell szépíteni.

Passzív néppel is lehet háborút vívni; azt úgy hívják, hogy megszállás.
BTW mutass egy modern, gazdaságilag fejlett pacifista országot.

AE

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Az európai népeknél az átlagemberek körében azonban általánossá vált a pacifizmus, ami egyedülálló a történelemben. Ha itt egy párt azzal kampányol, hogy leigáz valakit (ala USA), akkor szélsőségesnek kiáltják ki, mert hát az is. Hát hogy a világ többi részén mit etettek be az emberekkel, az más kérdés, de én az európai kultúráról beszélek. :) (A békefenntartók más tészta, azok névleg pont a pacifizmust szolgálják.)

Egyébként természetesen a túl nagy ütőerő a döntő, ami meggátolja és meg is fogja gátolni egy újabb nagy háború kitörését. Nincs azzal semmi gond. De a lényeg, hogy a közember tanuljon belőle. Hiszen a későbbi vezetők közülük kerülnek ki.


ArchElf
(addikt)
Blog

De a lényeg, hogy a közember tanuljon belőle. Hiszen a későbbi vezetők közülük kerülnek ki.
Pff... :DDD
Autóvezetők legfeljebb.

AE

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Marketing kérdése, ami pedig - részben - pénzkérdés. Pénzt pedig manapság kellő kreativitással lehet szerezni.


Dhampir
(félisten)

Tévedtem, a korábbi hozzászólásaim egyikében általam említett verset ( "A kutyák Shakespeare-iek, a gyerekek idegenek" - Dogs Are Shakespearean, Children Are Strangers) nem Sylvia Plath írta, hanem Delmore Schwartz.

Senki sem javított ki. :O

[ Szerkesztve ]

üzenetek