[Re:] [aggleány:] Elidegenedett világ - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Chaser
(titán)

"Sosem az alávalók számítanak." Ugyan mért ne számítanának ők is pont annyira mint akikre te büszke vagy? Vagy elfogadod az örökséget teljes egészében, vagy nem fogadod el sehogy.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Pont ezt szándékozom tenni, mindenemet erre teszem föl. De azért Széchenyi óta is volt rengeteg jelentős államférfi és művész, aki az életét a közre fordította, csak nem voltak akkora anyagi lehetőségeik, mint egy főúrnak. Persze erre nem csak itthon van példa, csak pl. az USA-ban nyíltan büszkék rá a propaganda és történelem mássága miatt.

Chaser: Az emberiség mocskát le kell mosni. Akik csak ártottak, azok nem örökséget hagytak, csak átkot...


Chaser
(titán)

Lehet játszani a szavakkal, tényeken az még sajnos nem változtat. Az emberiség mocskát egyébként egy módon lehetne lemosni, az emberiség teljes kipusztításával. De ezt azért sztem senki se akarja:)


ArchElf
(addikt)
Blog

Akik csak ártottak, azok nem örökséget hagytak, csak átkot...
Elég sok népirtás mögött pont ez volt az ideológia.

Amúgy nagy szavak ezek a "majd én megmutatom" amikor a családod sem tudod rávenni, hogy tartsa el magát; hanem csak rajtad tudnak élősködni... Végülis, ha nem zavar, hogy egy egész ország fogja majd ezt tenni - lelked rajta.

AE


Crystalheart
(senior tag)
Blog

"Elég sok népirtás mögött pont ez volt az ideológia." - Az ideológiák gyakran hibásak.

A filmművészetnek pedig nem sok köze van a családomhoz, vagy sokkal inkább fordítva. :)


ArchElf
(addikt)
Blog

Ahogy nálad is ;)

AE


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Mindazon emberek ideológiája hibás volna, akik felépítették neked a hazát, sőt, Európát? Hibás volna az önzetlenség ideológiája?

Chaser: "Az emberiség mocskát egyébként egy módon lehetne lemosni, az emberiség teljes kipusztításával." Erről öcsém szokásos mondása jut eszembe: minek takarítani, ha utána úgyis megint minden összekoszolódik? :)

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

Rossz hasonlat. Azt a vért te nem fogod feltakarítani semmivel aminek már akár évszázadok óta nincs látható külső nyoma, csak tudjuk hogy ott van.


ArchElf
(addikt)
Blog

Tipikus csalárd érvelés - ahelyett, hogy azzal foglalkoznál amit én kritizálok megpróbálod féligazságokkal félrevinni a vitát... Nem volt szó sem más, sem mindazon emberekről, nem volt szó sem építésről, sem önzetlenségről. Rólad volt szó és arról az ideológiáról, a bűnösök bűnhődjenek...

Pozsonyban láttam az egyik Duna híd alatt felfújva: Magyarok haza! (persze ékes szlováksággal...)

AE

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Úgy hiszem, félreértettél. A történelemben mindig voltak jó emberek, akik az igaz ügyért harcoltak. A jelenben az a dolgunk, hogy az ő történetük fennmaradjon. Így az emberiség sötét korszakának emlékei is jó célt szolgálnak. Vallom, hogy mindez szükséges volt ahhoz, hogy most békében élhessünk. Afrikában már nem voltak ilyen szerencsések, hogy végigjárhatták a történelmi fejlődés útját, és gyakorlatilag az ősember kezébe adtak kalasnyikovot - ezt a hibát nehéz lesz orvosolni.

ArchElf: "a bűnösök bűnhődjenek" - Ez honnan? Nem értem. Az "Ahogy nálad is"-t úgy értelmeztem, hogy az én ideológiám volna hibás, az én ideológiám pedig az önzetlenség és a kultúra eszméje. Aztán lehet, hogy csak elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

És fordítva is igaz. Arra próbálok rávilágítani hogy ez Tőled, tőlem, xy-tól teljesen független. Sem büszke nem vagyok emiatt, sem szégyenkezni valóm nincs. Amire a múlt jó, hogy a hibáiból lehetne tanulni, amint látom ez sajnos nem megy. De nem vagyunk ezzel egyedül.


ArchElf
(addikt)
Blog

Akkor én nem értem... hogy érted lemosni az emberiség mocskát?

AE


Chaser
(titán)

Ezzel a kérdéssel nem vagy egyedül:)


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Ja, ja, nem a bűnösök bűnhődését értettem alatta. :) Nem vagyok egy bosszúálló típus, a büntetés addig célszerű, amíg meggátol egy következő bűnt, pl. elrettentéssel, demonstrálással.

Amit én értettem alatta, hogy a jó emberek tetteikkel ellensúlyozzák a tudatlanságból vagy rosszindulatból eredő eseményeket, és a jó művész az emberiség bűneinek emlékét - vagy a főként azokból épített fantáziavilágot - végül tanításra használja föl. Például a háborús filmek, regények stb. Persze lehet mondani, hogy ezek gazdasági érdekeket szolgálnak, valaki a zsebét tömte meg velük, de végeredményben a fő alkotó, a rendező vagy író belevitte a mondanivalóját. A jó film és a jó regény művészet. Így a régi mocsok hasznossá válik, mondhatni lemossuk. A háborús filmekben ugyanis mindig az a kérdés, hogy a sok borzalom közepette mi az, ami még akkor is érték. Ha pedig új bűnöket követnek el, akkor mindannyiunk feladata volna tanulni és tanítani belőlük, hogy egyre kevesebbszer lehessen rá példa. Ez a tudás halmozódik már a fejlett világban évezredek óta, a világháborúk voltak a holtpont, és ezt az elméletet támasztja alá a rengeteg konfliktus és az emberi jogok hiánya az elmaradott országokban.

Chaser: Épp azért nem független - és az egész beszélgetés innen indult el, ugye -, mert a régiek adtak neked valamit, de te még annyit sem adsz nekik, hogy tiszteled őket. Én nem vagyok büszke semmire, ez nem büszkeség kérdése, nem verem a mellem ara, hogy nézzétek, én bezzeg magyar vagyok. Én egyszerűen szeretem a hazámat.


ArchElf
(addikt)
Blog

Ez a tudás halmozódik már a fejlett világban évezredek óta, a világháborúk voltak a holtpont, és ezt az elméletet támasztja alá a rengeteg konfliktus és az emberi jogok hiánya az elmaradott országokban.
Véleményem szerint a háborúk sohasem jelentettek kulturális holtpontot - inkább a szociológiai/gazdasági egyensúly felborulását. Minden esetben a fejlődés útjába szociológiai/gazdasági érdekek álltak, amelyeket már nem lehetett megkerülni. Ilyenkor ledőltek az addig tiszteletben tartott határok és ez az állapot egészen addig tartott, amíg az egyensúly újra helyre nem állt.
Amúgy nem véletlen, hogy legjelentősebb változások épp ilyen időszakokban jöttek létre, hiszen ilyenkor nem kötik gúzsba az "embert" a tabuk és ilyenkor van a legnagyobb szükség a hatékony megoldásokra.

BTW emberi jogok - a nagyob személyes szabadság nagyob szabadosságot is jelent - ez ellen meg küzd a modern ember... so wtf :F

AE

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Én sem kulturális holtpontról beszéltem, tehát egyetértünk. :) Ez társadalmi jelentőségű holtpont volt. Persze kihatott a kultúrára is, habár a filmen kívül szinte minden ágazatban minőségcsökkenés ment végbe. (A film, kiváltképp a modern technológiájú, fejlett forgatókönyv-elmélettel elkészített film meg még nagyon fiatal a többihez képest, nincs igazán mihez viszonyítani.)

A szabadosság vs. szabadság kérdése érdekes téma, és végtére is a topikba is illik. :) Én, mint kifejtettem, a klasszikus liberális eszmét tartom itt célravezetőnek, azaz hogy addig élvezhetjük a szabadságunkat, míg az másokat nem gátol. Ámde a gátolás nem egy egzakt dolog, én beleértem a kifejezett zavarást is. Pl. a konzervatív beállítottságúak zavarását. Nagyon egyszerű példával, jogod van dubstepet/kárpátiát/deathmetált stb. hallgatni, de ha zavarja a szomszédod a max hangerő, akkor ésszerű kompromisszum lehalkítani, vagy esetleg kikapcsolni, fülhallgatót bedugni, stb.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

A régiek nem csak pozitívumot adtak. Ezt nem vágom ha nézzük az egyik oldalt akkor nézzük a másikat is. Az úgy nem működik hogy kiemeled csak a jó oldalát a dolognak.
"Ha pedig új bűnöket követnek el, akkor mindannyiunk feladata volna tanulni és tanítani belőlük, hogy egyre kevesebbszer lehessen rá példa." Jah. Nem én döntöm el hogy mikor és hol van háború, hanem pár nagyfejű és ez minden országban így van. Mi közöm nekem xy döntéseihez? Elárulom: semmi. Több millió ember hiába tudja a helyes utat ha pár majom másként dönt, ennyi az egész.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Azért kell néhány majom, aki viszont megpróbál pozícióba kerülni és jól dönteni.

Nem kiemelem a jó oldalát, hanem hasznosba fordítom az emlékét. A görögök sem nagyon élvezték, hogy a perzsák megtámadták őket, de a 300-ban egy jó kis látványos, félmitikus demonstrációt lehetett tartani a bátorságról és hazaszeretetről a harcok alapján.

Amúgy ilyen elven te a tulajdon anyádat sem tiszteled, vagy hogy? Az életed megalapozásába nincs beleszólásod, kialakítja a környezetedet, dönt helyetted, de szeret téged. Most csak példa, de lehet, hogy a család többi része egyenesen kirekeszt valami miatt, vagy csak simán elhanyagolnak, de akkor te hidegen fogsz viselkedni az édesanyáddal, és lefitymálod a házat, amit esetleg apád a két kezével épített föl (tőled függetlenül, de neked is)? Mert ez most olyan.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

Ez olyan hogy lassan mindenbe belevonsz mindent:) Tulajdon anyámat azért nem tisztelném csak mert megszült, nem kértem...azért tisztelem hogy felnevelt.
"A görögök sem nagyon élvezték, hogy a perzsák megtámadták őket, de a 300-ban egy jó kis látványos, félmitikus demonstrációt lehetett tartani a bátorságról és hazaszeretetről a harcok alapján." Úbazzz:D Gondolom az akkori emberek még kifejezetten élvezték is a csatát és a halált, mert majd egyszer mekkora jó film készül belőle. Ennyi erővel a 2. vh. kifejezetten szerencsés hogy volt? Jobb filmek kerekedtek ki abból az eseményből. Na részemről itt befejeztem, a te gondolkodásmódodról a csőlátás jut eszembe, azzal meg nem tudok mit kezdeni pláne hogy nem is akarok.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Édesanyád fölnevelt, de a régi nagy emberek is épp ezt tették: alkottak, hogy az utókort neveljék.

"Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!"
(József Attila: Születésnapomra)

"Ennyi erővel a 2. vh. kifejezetten szerencsés hogy volt? Jobb filmek kerekedtek ki abból az eseményből." - Fentebb ezt már kifejtettem, de tán elsiklottál fölötte? Arról beszéltem, hogy az emberiség hajdani bűneiből hogyan tanulhatunk, hogyan taníthatunk a művészet eszközeivel, így, új értelmet adva az emlékeknek, hasznossá fordíthatjuk. Nem magát a háborút - bár bizonyos tekintetben az is hasznos, pl. technológia -, hanem az emlékét. Így lehet lemosni a történelemről a mocskot. Vagy szerinted jobb volna elfelejteni az egészet, hogy újra és újra elkövessük ugyanazokat a hibákat, aztán jól lenapalmozzuk magunkat? :)

A múlt bűnei a jelenben csak a következmények miatt számítanak. Az emberiség nevét nem feketítik be. Ami miatt szégyenkezni volna okunk, az a jelen kor bénázása. Ám a kultúra, a művészet alkotásai, ha egyszer létrejöttek, már megmaradnak addig, míg továbbadjuk őket, ezért a jelen részei is.

[ Szerkesztve ]

üzenetek