üzenetek

hozzászólások


#54625216
(addikt)

Az egész önvezetés témakört sokan tévesen közelítik meg.
Szabályozói oldalról nem akkor lesz racionalitása az önvezetésnek, ha az AI 100%-osan hibátlan, hanem ha azonos megtett kilométerre viszonyítva biztonságosabban vezet, mint egy átlagember.
Onnantól ugyanis az önvezetés folyamatosan csak javít a baleseti statisztikákon még akkor is, ha esetenként olyan hibákat vét, amit ember normális körülmények között nem tenne. Az AI hibájából ugyanis az összes önvezető autó tanul, az emberéből meg még az elkövető is csak ritkán.
Tehát egy ponton el fog jönni az az idő, amikor nem az lesz a kérdés, hogy engedjék-e az AI-t vezetni, hanem hogy engedjék-e az átlagembert.

"Szerintem ennek az embernek azt se kéne elhinni, amit kérdez, igazi marketinges pojáca. A háttérben serénykedő emberei nélkül jó eséllyel már sehol nem lenne, de hát a pénzes elit zöme ilyen, a saját szemében a reggeli végterméke is arany(at) ér."

Ez meg már nettó indulati hőbörgés.
Nézd meg mondjuk az Everyday Astronaut csatornán a Musk interjúkat, amikor nem valami fogalmatlan újságíró kérdezi bulvár témákban, hanem részletekbe menően (űr)technológiai kérdéseket feszegetnek és találj még egy "marketinges pojácát" aki ennyire képben van, hogy mi történik a cégjeinél.
Ettől még lehet Muskot utálni, de az eredményeit felesleges elvitatni, vagy más számlájára írni, mert amikor Musk bejelent valami lehetetlennek tűnő fejlesztést, akkor ugye nem a háttérben serénykedő embereit hülyézik le a mindent tudó fórumhuszárok, hanem őt magát, majd amikor szállítja az eredményeket, akkor már a háttérembereké az érdem.

üzenetek