üzenetek

hozzászólások


BiP
(nagyúr)

Igen, csak most itt felsoroltad a 2 végletet. De a többség a kettő között van.
Aki ha diverzifikált tartalmat kap a képébe, hajlandó megnézni, de ha csak buborékosat, akkor azt nézi, nem néz ki a buborékon kívül.
Ezért óriási a tartalomszolgáltatók "felelőssége", ill. a profil alapú tartalomgenerálás. Mert a nagy többséget buborékba zárja.

Persze aki nem szeret abban lenni, azt a technológia sem fogja meggátolni, hogy széles skálán érdeklődjön, de a tömeget lehet terelni, emiatt nem mindegy, hogyan használják a technológiát.


totron
(addikt)

Tisztázni kell, honnan diverz valami. Szinteket látok inkább, irányok helyett. Bulvárkönnyedségű témaváltást elvisel az egyszeri netező, de a belemenősebb írásokat kerüli, túl komplex, túl sok, "időrabló". Számos határterület, elvontnak titulált terület létezik pehelykönnyű kiadásban is a kitekintés fennkölt érzetét keltve, de a valóságban meghagyja ugyanazon a szinten befogadóját. Miérteket nem keres, tényleges válaszokat nem ad, csevej szintjén megemlíthetőséget tesz lehetővé az ilyen tartalom - egybevágva a célközönség igényeivel ugye. Helye van ennek is, aki ezt szereti, nem ezt vitatom. Csak szereti a rendszer az illúziókeltést, hogy különlegesek vagyunk, ezért különlegesen sokat fogunk költeni különlegesnek beállított termékekre mondjuk. :D Talán nincs is akkora különbség az én bubi végpontom és a te kettő közöttinek nevezett csooort között. Talán ugyanaz a kettő.


Suker10
(aktív tag)

Ez lenne a legfontosabb, mert értelmes tartalom alig van, nagyítóval kell keresni.


BlackPriest
(őstag)
Blog

Erdekes dolog, volt egy idoszak, amikor az mmo beszippantott, amikor felebredtem belole, nekem az veszharang volt. Van okostelom, mar windows ce alapu is volt, de nincs rajta net, csak wifi (tudatosan), olvasok, neha jatszok, de ha nincs nalam, az ajtotol mar nem fordulok vissza erte. Nincs fb, twitter, miegymas, a kanapemon nem alszanak idegenek, egy formabedobot tobbre tartok egy appnal. Minden ujdonsagot szivesen kiprobalok, de nem akarok a rabsagukban elni. Ma mar max 5 orat jatszok hetente, konyv, bringa, seta, zene. Ez nekem tobbet er a vr-nel.


Oldman2
(veterán)
Blog

Már más is írta, de az hogy a Te életedből kikerültek az RSS-ek, az még nem jelenti azt hogy "az RSS eltűnt"...

Hogy mennyiben változott az élet(em) a mai modern technológiák miatt?

Gyökeresen. Leginkább a kapcsolattartás változott. Régebben, ha kaptam egy email üzenetet vagy egy SMS-t, normális volt ha a válasz csak 1-2 nap után született meg.

Ma (tegnap) kaptam egy MMS-t (micsoda őskori megoldás!?), és a küldő azonnal felhívott hogy "láttad, mi a véleményed róla"? És még én voltam a maradi, hogy nem néztem meg azonnal.

Rohanó lett a világ, aki nem tudja vagy nem akarja ezt felvállalni, az menthetetlenül lemarad(hat).

[ Szerkesztve ]


BiP
(nagyúr)

" egy formabedobot tobbre tartok egy appnal. "
Na, ez meg micsoda?
Soha nem hallottam ezt a szót, rákeresve a "megfelelő lukba megfelelő formát belegyömöszölni" készségfejlesztő gyerekjáték jött elő.

[ Szerkesztve ]


BlackPriest
(őstag)
Blog

Pont az, mivel a cikkben szerepelt, hogy a gyerekek is appokat hasznalnak :)


bambano
(titán)
Blog

"Régebben, ha kaptam egy email üzenetet vagy egy SMS-t": lol, fiatal :P

régebben nem volt se email, se sms :P sőt, régebben nem volt telefon se, se mobil, se semmilyen.

a régebben korban a kevés kiválasztottnak volt analóg telefonja, a többinek az utcai bedobós telefon (amiket nem lehetett visszahívni) meg a távirat, levél maradt.


hcl
(félisten)
Blog

Az élet változik, csak mostanában túl gyorsan. És sajnos ennél a tempónál már látszik, hogy a társadalom, és a jogi környezet már nem tudja követni ezt. Pedig nagyon is kéne.
Az okos eszközökhöz nem ártanának okos felhasználók is...

Nekem pl. sok előnyöm van a mostanában megjelent újításokból - olcsón vásárolok az ebayen, a munkahelyemen is hozzáférek a leveleimhez (nem lehet netezni a céges gépen), sok esetben segít ki a mobilnet amikor nem vagyok otthon.
Mondjuk az opt-out kikapcsolás részét én igyekszem úgy megoldani, hogy ne opt-out legyen, pl. olyn chatkliens, amiből ki lehet jelentkezni, stb.

Ennek ellenére nagyon sokaknál nincs végiggondolva az egyes eszközök használata, hasznossága; a végén persze mindig az eszköz a rossz, holott csak annyi történt, hogy az emberi gyarlóság és kényelmesség győzött.

Sajnos az egész Internet felett is, mert sikerült az egészet egy katyvasszá tenni és jótéteményből egy kétséges valamivé formálni.

[ Szerkesztve ]


Hunmugli
(aktív tag)
Blog

Sziasztok!

Még olvasom a hsz-eket, mert sajnos mindig közbejött valami. Egyelőre a 36.nál tartok ezek fényében:
van pár dolog, ami csak szimplán nagyon tetszett, idézni fogok:

DonElvis: Persze maga a telefon kifejezés is elevault már, mert ezek inkább... nem tudom mik...személyi asszisztensek? Valaki próbálja meg definiálni nekem.

Dr. 444Hertz: A másik, hogy mindenki ismer mindenkit online, aztán utcán összefutva le se szrják egymást az emberek... Még itt az anonimitással védett fórumon belül is igazibb közösség jön létre, mint a Facebook "ismerősök" között.

A 30.tól kezdtem jegyzetelni, senki ne érezze sértve magát :)

Mindig is érdekelt ez a téma, legalábbis amióta először kellett beszélgetnem róla. Bizonyos cikkek alá is írtam ezekkel kapcsolatban, de ezeket nem keresem meg, csak egy egyet idézek (ami egy híres író véleménye, de psszt): Az emberi társadalom egyik nagy problémája a leszakadás, a homogenitás megtörése. (Már szó szerint se megy...) Miről is van szó? Afrikában milliók éheznek, mi jólétben vagyunk, a világ 10 leggazdagabb ember vagyonának összege pedig a világ 30 legszegényebb országának éves GDP-jével egyenlő. (Nem tudok hivatkozni, de valami ilyesmi nagyságrend. Itt egy link, amit nem ellenőriztem, de hasonlóan (talán túlságosan is) megdöbbentő: [link])

A Z generáció alfák (szül. > 2010) vannak az igazi csávában, ők ugyanis már a technológia "vívmányaival" nőttek fel. Ezt egyéni és társadalmi érdekek miatt sem tartom jónak, ugyanis szerintem ettől senkinek nem lesz annyival jobb. Mire gondolok? Már szó volt róla, hogy a mindenféle hirdetésekkel elhitetik az emberekkel, hogy szükségük van dolgokra (Pl. FB, tablet, telefon, Adidas-os cipő, stb.) Ezáltal a "kütyük" előtt töltött idő egy jelentős része pocsékba megy. Oké, hogy valaki pénzt kap a kattintásokból, de ez megint nem hasznos. És itt bezárul a kör, egyéb baromságaimat most nem írom le (környezetszennyezés, esetleges hamis értékrend kialakulása, elszigetelődés, stb) csak azért, mert elhitetik dolgokról, hogy kell. Jó, ha nem kell mindig telefonálnom, de egy program, amit 2 éve nem használtam, szinte biztos, hogy fölösleges.

Előbbi bekezdés nem lett éppen a legjobb. A társadalomtól leszakadhat az, aki túl sokat kockul, és mindent ilyesmi formában intéz. A valós beszélgetéseket nem értékeli, bocsánatot is írásban kér (nem annyira kellemetlen, és ami nem kellemetlen az egyénnek, az jó :U ), inkább tölt egy délutánt a PC előtt, mint barátokkal. (Persze, néha kell, de egy idő után ez általánossá válhat.)

Tipikusan megfigyelhető, hogy egyes gyerekek nem köszönnek, és még baráti/összeszokott (iskolai) közösségekben is csak halkan, félénken beszélnek. Nem állítom, hogy régen nem volt ilyen, de ma már százalékosan is egyre gyakoribb.

Az megint csak borzalmas, hogy nincs valódi cél sokak életében. Egy életfogytiglant kapott börtöntölteléknél normális ez az érzés, de egy egészséges társadalomban nem kéne, hogy az legyen. A fiatalok gyakran csak játékokról/online eseményekről beszélnek, a társas kapcsolatokat nem építik (kellő intenzitással), mert fölösleges. Ugyanígy kevesebb könyvet olvasnak, médiafogyasztásuk teljesen átalakult. Én elhiszem, hogy fárasztó tanulni, de ennyire biztosan nem. A társadalmi (elsősorban korosztályos) nyomásnak ebben kiemelt szerepet tulajdonítok. A másik a média és a reklámok. Egész nap ez kell, az kell, legyél sexy, legyen jó csajod/pasid (mindkettő :DDD ), menő telefonod, építs ki saját szokásokat a márkák felé, stb. És a kedvenceim a "nem vagy normális ember, ha..." pl amikor egy társadalmilag amúgy is kirekesztett és sztereotípiákkal átszőtt réteget tesznek reklámba. (Durexnek volt pl egy reklámja, amiben lehetséges apukák "mutatkoztak be".)

Szóval a média-szakembereknek, a társadalomnak, az Orbán Viktornak (ebbe igyekszem nem belemenni mélyebben, bár az oktatást rendesen szétbarmolta, arról pl 4 oldalas "esszét" írtam), a szülőknek és a tanároknak egyaránt felelőssége az, hogy a mai fiatalságból mi lesz. A cikk kérdése nem egészen erre vonatkozott, de én ezt érzem fontosnak, a jövőt, mert a jelenkor felnőttjei úgy-ahogy megbirkóztak a problémákkal. És nem lehet eldönteni, kinek a hibája/erénye lesz az eredmény. Van, aki a szülőket hibáztatja (általánosan elfogadott nézet a negatív végkifejlet) - a tanárok nagy része biztosan -, de szerintem egy normális családban (amiről mindig álmodtatok, kellő mozgástérrel és kontrollal) csak jogi értelemben vett felelősség terheli a szülőket. Ők nem mindenhatók. És amúgy is ott van a "Honnan tudnád te, mi a jó nekem?" effektus, aminek egy része (nem tudom, mekkora) szintén társadalmi hatás.

A technika/technológia... nincs olyan régóta hatással az életünkre, mégis egyre inkább uralja azt. Sajnos egyre inkább elfogadott az a nézet, hogy rossz. Szerintem ez egyáltalán nem igaz. Egyszerűen csak rosszra használják az emberek. Milliárdnyi videó áll rendelkezésre YT-n, így nem lehet unatkozni. Az internet is tömve van szarságokkal. Ha lenne egymillió évem, tuti kitakarítanám, újabb egymillió pedig elég lenne a helyesírási hibákra is(Ez nekem is gondom, főleg az egybeírás. Azért néha elkeseredtem ebben a 36 hsz-ben is :( ). 7 milliárd ember él a bolygón, ennyinek kell célt adni. Egy játék vagy valami nagyobb internetes "projekt" évekre elég, de ha nagyon banális akarok lenni, akkor azt mondhatom, hogy az egyetlen cél a fajfenntartás. Szerintem az internet nagymértékű használata csak ezt kendőzi el. Olyanokra gondolok, akik tényleg nem akarnak részt venni bármilyen "valós" közösség életében. És ha kevésbé akarok banális lenni, akkor ez és a kapcsolatok leértékelődése az én szememben olyasmit jelent, amit az egyik fórumtárs már le is írt, miszerint ő nem akar felszínes kapcsolatban élni. A felszínes itt számomra a szaporodást jeleni, ezenkívül semmilyen lényeges szerepet nem szán a partnernek, maximum a létfenntartásban való segítséget (pl anyagiak). Ez talán nagyon tudományos, de sajnos egyre jobban közelít az igazsághoz, ahogy telnek az évek.

Talán a "rosszra használják" kifejezés a hibás. A "rosszul használják" jóval pontosabb. Miért is találták fel? Nagy távolságokban akartak biztonságosan adatot/üzenetet továbbítani gyorsan. Betölti a funkcióját? Be. Jól működik? Jól. Akkor hol itt a baj? Majdnem minden bekezdésben ezt tárgyaltam, ide nem igazán van ötletem. Csak annyit tudok mondani, hogy túl nagy, és időm egy részét az viszi el, hogy szelektálok belőle. Pl a "fontos" PH!-s cikkeket, a leveleket, értesítéseket, stb. Ebből elegem van. Sokkal egyszerűbb lenne az életem, ha nem volna internet. (Valamelyik aláírás illik ide, a lényege annyi, hogy egyszerű a tudatlanság, de boldog :) )

Személyes technológia-használatom: nincs itt előttem a pontos kérdés, de majd' mindenki olyasmiről írt, amiről én is fogok, így bele is kezdek: napi 3-4 órát töltök képernyő előtt egyedül. Ebből kb 2 óra játékkal kapcsolatos, de nem csak annyi, hogy játszok. A sakkról is vannak könyvek, elemzések, hát én miért ne fórumozhatnák vagy nézhetnék videókat. - Ez utóbbit igyekszem kordában tartani, mert egyszer nagyon ráfüggtem egy videósra, és csak utólag eszméltem rá, hogy mennyi értékes időt vett el az életemből. Az szinte biztos, hogy nem emberekkel töltöttem volna azt, de még játék területén is sokkal több hasznát vehettem volna :W - Ezentúl informálódom, főleg HW hírek, mert a magyar híradók annyira nem dobnak fel, az ilyen infókat meglepő módon élőszóban szerzem be. Ezzel szerintem lehetőségeimhez mértem kiveszem a részem a politikából, és senkit nem bántok meg a közelemben, mert az említett folyamat miatt az értékrendünk közel azonos. És lehető legobjektívebb nézőpontomból ki tudom jelenteni, hogy >90%-ban egyet kell, hogy értsek a forrásaimmal.

Sajnos az, hogy sokan nem értenek egyet velem, végtelenül elszomorít. Sose szerettem a tömeges emberi hülyeséget, és ennek tetejébe a politikai életnek az internet (ld. pl álhíroldalak) a létező legjobb táptalaja. Orwell sem álmodhatott a magyar társadalomnál könnyebben megvezethető embercsoportról, mindezt úgy, hogy csak le kell írni a hazugságokat, és ez emberek isszák is, mint a kólát. - Dióhéjban. -

Erre jön az, hogy mennyire kevés fogalma van az átlagnak a számtech biztonságról, de mivel ezt még nem tekintem alapkompetenciának, így ezt jelenleg elfogadom. Sajnos a fenti bekezdésben leírt dologgal olyan sokan foglalkoznak, és olyan sok a megbízható forrás, egyszerűen nem tudom megérteni, miért ilyen sok a hülye - bocsánat, ha plasztikus voltam. Az szinte világos, hogy tudják, mit kéne tenniük, ha tudnák, hogy tévednek. (Egyszerű a tudatlanság, de boldog? Sajnos...)

Egyébként munka és hobbi terén abszolút elfogadom a technológiát, és támogatom is a fejlődést. Mert szép és jó az, csak túl sokat és nem jól használjuk.

Később még jelentkezem, ígérem egy kicsit kevesebb sztereotípiával és hülyeséggel, mert tuti van egy-két dolog, amiben minimum máshogy fogalmaznék. Sajnos most már elolvasni sincs erőm az írásomat, de majd a következő rövidebb lesz, ígérem. Csak ki ne haljon a topik addig a legközelebbig :K

Úgy imádom, amikor valaki bocsánatot kér, mert hosszú lett a műve. Én nem fogok, mert imádok sokat írni, és elképzelem a "sokatíró" emberek arcát olvasás közben. Meg amúgy is, hosszú open source szellemiség keretében végzett munka után tilos bocsánatot kérni vagy (ál)szerénykedni :P De tényleg kicsit összeszedettebb leszek legközelebb, remélhetőleg holnap.

Szerk.: Naponta nézek FB-t. És fórumot is, csak nem mindig írok. Függő vagyok, csak korlátozom a mennyiségét.

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Most csak hirtelen.

"Az megint csak borzalmas, hogy nincs valódi cél sokak életében."
Khm, régebben volt? Nem feltétlen, csak nem volt ilyen látványos a dolog (ahogy a hülyék sem voltak kevesebben, csak nem jutottak el szélesebb körhöz). Jobban el voltak foglalva esetleg, itt Keleten, az emberek a létfenntartással, de ennyi. Sajnos ez nem ment semmit, persze, mert pont a fejlődésnek lenne az a lényege, hogy többek leszünk - ehhez ellenek a célok.

[ Szerkesztve ]


Hunmugli
(aktív tag)
Blog

Most tényleg nem kötekedésből, de az, hogy régebben sem voltak célok, megint rossz. Az egész a dolog logikája és az emberi lehetőségek miatt olyan trükkös. A legszélsőségesebb nézetem ilyesmi:

Jelenleg nagyon korlátozottak képességekkel bíró faj vagyunk. A világ ismereteink szerint 13,6 milliárd éves, és ennyi fényév a maximális sugara. Bármit is teszünk, az végső soron ebben a korlátozott térben történik, csak erre lehetünk hatással. Talán, ha más univerzumokba is el tudnánk utazni, az változtatna a dolgon. De mi csak véges tért alakíthatunk, így a véges célok a végtelen idő miatt elfogynak, és ez már régóta elkezdődött, csak globálisan még nem érzékeljük.

"pont a fejlődésnek lenne az a lényege, hogy többek leszünk - ehhez ellenek a célok." Ez húzós. De te sem írsz célról, csak annyit, hogy kellenek célok, hogy többen lehessünk. Én ezt annyival tudtam megtoldani, hogy a felszínes kapcsolatok a célok hiányaiból fakadnak.

Mindjárt a fél fórum célja a célkeresés lesz :D

[ Szerkesztve ]


ivana
(Ármester)
Blog

Azt vágod, hogy igen kis részét jártuk be ennek a 13,6 milliárd évnek, konkrétan olyan 1.3 másodpercet (Hold-Föld távolság) :U Ez nem egy korlátozott, hanem egy rohadt nagy tér.
Ha esetleg fénysebességen túl tudunk is utazni, az univerzumok közti utazás sokkal bonyolultabb :P
Ja és semmi sem mondja, végtelen időnk lenne sőt. Az univerzum térben biztosan véges, időben kérdéses de valószínűleg abban is.


hcl
(félisten)
Blog

Az egyén céljairól volt szó, nem az emberiségéről. Az egy külön mise. Még katasztrofálisabb, mint az egyéni...

Az meg, hogy milyen célok lehetnek egy ember életében, hát, erősen túllóg egy hozzászóláson.
Írhatnál róla pl. a Logoutra ;)

@Ivana +1. Nos, ebben a nem kicsi térben pont elég cél elfér egy jó időre :D

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

Khm, régebben volt?

Szerintem igen, és nem azért mert "régen minden jobb volt". A témában tudom javasolni ezt a műsort meghallgatásra. Az első felében pont erről beszélgetnek.


seolwon
(tag)

Ki mondta hogy 13,6 milliárd fényév a világ maximális sugara?
Az univerzum folyamatosan tágul (akár a fény sebességénél is gyorsabban). Pl. valami ami most 10 milliárd fényévnyire látszódik tőlünk, az pont 10 milliárd fényévvel ezelőtt volt ott. Azóta pont ennyi ideje volt távolodni még messzebbre.

[ Szerkesztve ]


kovy79
(őstag)

Nagyon érdekes a téma és pont a napokban gondolkoztam egy -nem teljesen ide vágó, de érintő- dolgon: hardvertesztek, illetve azok felépítése, változása igen rövid idő alatt.
1-2 éve még a klasszikus tesztek voltak többségben, ma pedig szinte csak és kizárólag yt videók linkelve pár sor szöveggel...
Pár hónappal ezelőtti gépfejlesztésemkor igencsak meglepődtem, hogy az előbbieket igencsak vadászni kell.
Ha csak pár percem van olvasni, ugye a régi, képekkel, grafikonokkal megjelenő tesztek tökéletesek voltak, míg a mai trend, "nézzélvideótcsüngjaneten" nekem baromira nem tetszik. Jah, egy pl. fogyasztási grafikonért nézzek végig egy >10perces videót. Nálam az ilyen oldalak mennek a blokkolandók közé.
Ugye itt a ph-n is volt már olyan termékhír (hardver), ahol csak 3 videó volt a cikkbe beillesztve...

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Nem tudom, az átlagembernek régebben sem nagyon voltak magasztosabb céljai.,mint hogy kényelmesen elélegéljen. Manapság sokkal könnyebb elkezdeni alkotni, értelmesebb dolgokat csinálni, csak szándék van kevesebb.

@kovy79 : Nekem is az a bajom, hogy a Logout-on már szinte minden cikk "Ilyet vettem" típusú, meg telefonbemutató. Más egéb, max. VGA sebességtesztek (de a bemutatónál még az is jobb). Moddingok, hackelések, gányolások szinte teljesen eltűntek. És én sem szeretek nagyon videót nézgetni.


Vesa
(veterán)

Nem kell letenni semmit, a fejlődés egyidős Földi élet keletkezésével (no nem a mesebeli teremtésével, hanem a valós folyamatokkal), és teljesen természetes jelenség, melynek csak egy éppen aktuális aspektusa a technológiai fejlődés..
De mint az életben mindennek, a technológiai fejlődésnek is, a számos előnye mellett nyilván vannak negatív oldalai is. A kérdés itt is csak az, hogy a képzeletbeli mérlegbe helyezve őket, hova billen a mérleg nyelve? Én azt gondolom, hogy bőven a pozitív felé!
Mindössze megfelelően kell tudni használni ezeket is -ahogy minden mást-, hogy az előnyeiből profitálni tudjunk. Elcsépelt közhely de igaz, hogy az ember által már jó ideje ismert eszközzel, egy késsel, lehet szobrot is faragni, del lehet embert is ölni. Mégsem gondolja azt értelmesen gondolkodó ember, hogy akkor tegyük félre a kést és zárjuk ki az életünkből. Így van ez a nettel is, vagy bármi mással.
Az pedig, hogy egészen más utat jár a ma fenövő generáció, nem kérdés, de nem volt ez másként korábban sem. Én a magam 40 évével nem szeretnék beleesni a "bezzeg az én időmben" kezdetű marhaságba...Nekünk a C64 volt anno meg a játékterem -amit a nagyszüleink már nem is értettek, miről beszélünk-, apámnak még woodstock és a Rock and Roll, a mai srácoknak meg a telefon, a fosbúk meg a chat...Ennyi.


hcl
(félisten)
Blog

"apámnak még woodstock és a Rock and Roll, a mai srácoknak meg a telefon, "
És ezek mind csak díszletek az adott korhoz :) Nem kell annyira félni tőlük - én mondjuk inkább a hülyeségtől félek, de ezek annak nem annyira okozói, mint tünetei.

üzenetek