üzenetek

hozzászólások


myckey
(veterán)
Blog

Ez igen :C

Csak pislogtam, mint hal a vízben.
Remek anyag lett. :R


KisTücsök
(addikt)

"Mélyből sosem elég a homogén hangzásért"

"eleve a gyártók által mellékelt kábel sem egy minőség"

Ezt a két mondatot átfogalmaznám. Az elsőnél nem is nagyon értem, hogy mire gondolsz.


zsopu
(tag)
Blog

"Itt nagyon fontos, hogy a kábelnek be kell járatódni ugyanúgy, mint egy hangsugárzónak. "

Egy hangszórót még megértem, hogy be kell járatni, de egy réz kábelnek a paraméterei hogy változnak a használattól?
más lesz az elektronok áramlása? nem hat rá a szkin hatás?
Van valami elektromos magyarázat? Vagy csak annyi, hogy hallom és kész.


ilyen_85
(senior tag)
Blog

Még nem tudtam elolvasni idő hiányában, de látatlanban is azt mondom felesleges ilyen témájú cikket írni, sajnos még a ph lapcsalád oldalain is. Az emberek nagyrésze szerint egy tetris hangszórón is tökéletes az élmény és nem látják értelmét jobbnak ...

Én már belefáradtam az egészbe és amíg lehet nem árulom el, hogy én is olyan "őrült audió buzi vagyok", nem egyszer hallottam már, hogy: "huh vigyázz vele, mert ő olyan ... "

egyébként pedig köszönjük szépen :R


Cs1csó
(félisten)

Elég érdekes, ez a homogén kifejezés itt. Talán arra értette, hogy ne csak egy helyről jöjjön a mély - egy pontból pl. elől jobb oldal hanem pl. legyen mindkét szélen bár én úgy olvastam, nem audiofil szintű leírásban hogy a mélyfrekvenciás jeleket az ember amúgy sem tudja érzékelni hogy honnan is jönnek pontosan tehát elméletileg lehet elől hátul oldalt és bőven elég ha egy pontból jön. Bár ki tudja ha lenne pénzem akkor a mozitermemben nekem is lenne két 500 wattos :)

+ olvastam arról is hogy van aki arra is figyel - a tápkábeleken kívül - hogy - SZŰRT - áramot használ tehát közvetlenül az villanyórától jön az áram speckós vezetéken és kersztülhalad valami cuccon ami tovább szüri a hálózati egyenetlenségeket - minél jobb szabályosabb szinuszhullám legyen az áram. Tehát ha bekapcsol a fűnyíró vagy a flex netán egy betonkerverő az sem zavarhat be. :) Ezek a dolgok mindig is nagyon tetszettek de anyagi korlátok miatt inkább nem fájdítom a szívem.


turbulencia8
(őstag)

Hasonlo hangfalgyujtemeny fokent panellakasban hasznos. :)
A cikk valoban jo lett!

[ Szerkesztve ]


ctu
(csendes tag)

Kedves Ragadozo!

Eleg nagy kerdes halmazt vet fel a cikked, igazan ne vedd rosszneven, de felsorolnek parat.
Lehet, csak en ertem felre.

- Ez a cikk miert lenne haladobb szint? Mitol haladobb? Ki lenne a celkozonseg?
(Nem a kepletek amik hianyoznak vagy a diagrammok, de igy az egesz infotartalma egy akarmilyen brossuraval konvergens. Ettol fuggetlen formailag latszik a belefektetett ido-energia )

- "Ez a jel átlagosan 20 Hz-től 20 kHz-ig tart, ezt az állandóan változó amplitúdójú jelet erősítünk fel." majd pedig egy bekezdessel kesobb: "Ebből adódik, hogy a bemeneti jel és a kimeneti jel, amit a hangsugárzókra továbbítunk, nem egyenáramú, hanem váltakozó"
Ez itt mar surolja a tautologia hatarat es kicsit misztifikal. Ami jel 20Hz - 20Khz kozott van, az valtakozo jel, es ott a pont. Nem kell sorokon keresztul ugyanazt irni. Az "állandóan változó" is eleg kerulendo kifejezes, szerintem. Nem is beszelve arrol a 20-20krol. Valahogy beleegett a tudatba az, hogy ez a hallhato savszelesseg.

- "De itt nem állandó görbe van, hanem szinte tejesen véletlenszerű"
Ezt sem teljesen ertem. Valoszinu regen tanultam mar fizikat illetve matekot, de mit akar takarni egy allando gorbe? Ez egy kor?

- "Ebből adódik, hogy hangsugárzóknál, ill. erősítőknél nem ellenállásokról, hanem impedanciáról beszélünk."
Lasd, egyel fentebb, ezt sem tudom ertelmezni igy. De amennyire en tudom azert, mert reaktanciak (kapacitiv es induktiv, tervezett es szort ) vannak a halozatban es valtoaram folyik rajtuk keresztul.

- "Működés közben egy 8 ohmos hangsugárzó elég nagy tartományban változtatja az ellenállását."
Ez igy felinformacio, nem emlited minek a fuggvenyeben valtozik az (ellenallas) impedancia es ez mit is jelent.
..... es lehetne meg sorolni...

Nem kotekedni akartam, csak kerdezni es tisztazni.
Ha megis annak latod, akkor elnezest kerek.

Ja megvalami, amit en kicsit nepbutitasnak tartok es szerintem valahol egyszinten mozog a horoszkoppal:
"..hogy a kábelnek be kell járatódni ugyanúgy, mint egy hangsugárzónak.."
Kihallom az mp3-at meg a folyosorol is, de ez igy kicsit eros. :) Kulonben az egesz kabelesdit nem tartom sokra. A fentebb emlitett frekvenciasavban (20-20K) elosztott parameteru negypoluskent (ketpolus-par) megkozelitve azt a par meteres madzagot (vezetek, kabel) nem sok hallhato differenciat kellene kihallani.
Mivel eddig meg nem volt alkalmam arra, hogy vakteszten valaki is bizonyitsa ennek a letjogosultsagat, igy maradok szkeptikus.

Udv:
Pisti

ui:

[ Szerkesztve ]


Hobbbyt
(őstag)

Azért ez a tápkábeles rész elég meredek. Mintha elfelejtenék azt az alapvető tényt, hogy a falba nem szokás 10-20e Ft-os hiperszuper, árnyékolt, vegytiszta stb. rézkábelt húzni. Jó esetben egy 200ft/méter áras 3*2.5-ös MBCU vagy MT kábelen jön az áram a biztosítószekrényből 15-20 méteren át mire az erősítőig eljut. Innentől fogva bármi ami ennél jobb egyenes pénzkidobás. Persze ha valaki a trafóig elmegy a hiperszuper kábelével, vagy épít egy hálózati zajszűrőt stb. akkor áldásom rá, Dee az már nagyon beteg szint.


rgqjx
(aktív tag)

Ezt csak a kiválasztottak tudják/hallják. :C
Régebben is volt már ez téma, de nem sikerült semmiféle tudományos bizonyítást találni hozzá. A hifisták egy része hisz benne, ami talán a legfontosabb. (Sokuk szerint még a kábel iránya is fontos) :Y


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

A mély homogenitása azt jelenti, hogy a szoba különböző pontjaiban milyen és mennyi a mély. Egy mélysugárzóval csak kevés helyen lesz megfelelő a mélytartomány, többel viszont jóval homogénebb hangzást lehet elérni, azaz nagyobb területen azonos mennyiségű és minőségű a mély.

Kábelezést én sem értem. Oké, kell egy bizonyos minőség szint, főleg a nagyfrekvenciás (digitális) kábelek esetén. De a hangfrekvenciák szerintem nem igényelnek hiperszuper kábeleket, max a csatlakozók, melyeknek jóknak kell lennie ellenállás szempontjából. Inkább az erősítőkön belüli esetleges kábelezés ami igazán számít, mert ott kis jelek mászkálnak, melyek érzékenyebbek lehet az átvivő közeg minőségére.

(#9) rgqjx: Tudományosan elég nehéz (vagy inkább lehetetlen?) megmagyarázni, hogy mi történik. Egy hangrendszer hangját nem lehet leírni csupán számokkal, itt bukik az egész. Hallgatózni kell. Persze erre keményen hat a placebo, így lesz az audiofiliából ezotéria.

Az kábel iránya megint egy érdekes dolog, mert mivel váltakozó áram folyik (oda-vissza), ez alapján semmi jelentősége nincs, sőt irány sincsen. Ezt valaki magyarázza már meg, mert komolyan érdekel, hogy akkor most milyen irányról van szó? :F

[ Szerkesztve ]


Ereshkigal
(őstag)

Ami miatt a kábel "iránya" fontos lehet: az árnyékolást nem szokás bekötni mindkét oldalon, csak a forrásnál.
(Tőlem ne kérdezd, ez mennyire számít, hallatszik, nincs annyi tapasztalatom a témában, hogy választ adhassak.)


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Na így már van értelme a kábel "irányának". :R


KisTücsök
(addikt)

Hmm. Nem vagyok benne biztos, hogy erre gondolt, de aztán lehet, majd megmondja. Mondjuk magamból indulok ki, nekem tökmindegy, hogy a szoba különböző pontjain hogy szól, csak az sp-ben legyen jól.

A kábeles mondatnál nekem csak a megfogalmazással van bajom, a tartalommal egyetértek. :D


KaiotEch
(nagyúr)
Blog

Biztos nincs abban a sarokban elektroszmog :D


norbert1998
(veterán)
Blog

Bejáratódik a kábel vagy a delikvens füle szokik hozzá a hangjához? ;]
De, komolyan. Utóbbi jóval valószínűbb szerintem. Meg azért az emberi agy memóriája nem éppen olyan, hogy emlékszik arra, hogy a kábelcsere, vagy "irány"váltás előtti és utáni állapotot relevánsan össze tudja hasonlítani, még ha szinte két gombnyomás lenne a váltás, akkor sem.

Bizonyára sok különbség van egy 1.5-es rézsodrony és egy hüvelykvastag szén vagy ezüstkábel közt, de a térben lévő váza simán torzíthat annyit a hangképen, hogy mindezt semmissé tegye, és lássuk be, nagyon kevés ember van, főleg MO-n, aki megteheti, hogy saját, üres, visszhangmentes, tökéletes akusztikájú hifiszobája legyen.

A minőség növekedése kb egy 0<a<1 érétkű exponenciális függvényhez hasonlít, ha az x tengely az ár, az y pedig a minőség relatív növekedése. Szvsz :))


#00137984
(őstag)
Blog

Kábeleknél szerintem nem mindegy a minőség. Audiókábeleknél a tiszta és oxigénmentes réz (némi ezüstöt is kaphat néha), hogy a pontosabb jelátviteleket igy kevesebb mértékben rontja. Videókábeleknél 75ohm értéket is megadnak és a minősége is nagyon fontos, hogy a kellő sávszélességet tartani tudja (HDMI High Speed). Tápkábel szintén fontos és itt ferrit gyűrűs zavarszürést is alkalmaznak, de monitorkábelnél is találkoztam ilyenekkel [link] Ahol sok zavart szed össze a hálózat, ott használjátok nyugodtan. :)


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Ami miatt a kábel "iránya" fontos lehet: az árnyékolást nem szokás bekötni mindkét oldalon, csak a forrásnál."

Biztosan hallatszik, mert antennát csinál a kábel nyitott végén lévő berendezésből.

Hölgyek és urak. A kábelfetisizmus és kábelfetisizták bírálat hagyjuk ki ma. És ne felejtsétek el sohasem, hogy az aranyozatlan csatlakozójú TOSLINK kábel olyan, mint a vadászrepülőgép, hátramenet kapcsoló nélkül.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Házimozinál fontos, mert több hallgató is van, azaz nagyobb területen kell tökéletes mélynek lennie.


Norbi 72
(veterán)

Kábeltémához:

Amióta beraktam a tápszürős elosztót,a plazma tv-m néhai cicergése megszünt.

A Yamaha 3010-esem kapott egy Isotek Elite kábelt,AB-ztük Diy kábellel,messze jobb volt a bejáratlan! kábelnél,azóta kaptam a fülest,bejáratás után sokkal jobb lett.Erre a tesztre még sor kerül.

Majd elvittem a kábel tesóját Ragadozóhoz,és kicsi kerülő után azóta is nála van,elég komoly minőségi ugrás történt a gyári(?) táp után. :K


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

nem csak ez, zenehez is remek.

ket melynyomoval erzesre kozelebb van a basszus egy klubbhoz. teltebb, jobban visszaadja (egy jol kevert) koncert hangzasat.

es ez kijon a kalibralasi pozicioban is (erosito ezt automatan csinalta).

--

elmeletet nem tudom, gyakorlatban remek:).

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ezt nem is vitatom, de házimozinál fontosabb.


davidsone
(addikt)

ez valami isteni kinyilatkoztatás? Mert nekem inkább annak tűnik mint hozzászólásnak ;]


repvez
(addikt)
Blog

egy icsit misztikumnak tünik nekem is ez a nagy kábelezgetés , meg bejáratódás.
Mert az én rendszeremhez gyárilag olyan kábeleket adtak mint ami a fülhallgatózsinór, na azt azért lecseréltem egy erenként 5mmes réz hangfalkábelre és semmi különség nem volt a 2 kábel között.
ÉS nem azért mert nem hallanám a különbségeket.

A másik, meg nem akarom a cikk irójának a tudásást megkérdőjelezni,de ha az utolsó képeken az ő rendszere látható akkor azt nem tudom, hogy milyen feng-sui szerint sikerült igy elhelyezni, mert 5.1 hez nem igazán jó ha a frontok egymás mellett vannak, még stereo esetén sem. a panell lakás akusztikájáról nem is beszélve.

Félreértés ne essék én is nagyon szivesen áldoznék és tanulnék másoktol dolgokat, de néha azt érzem, hogy csak egymást próbálják tullicitálni, hogy kinek nagyobb az a bizonyos és ,hogy dicskedni tudjon a másik elött és ha valami mégsem válik be csak simán ráfogja, hogy ezt nem hallod ki , pedig van különbség.Ezeket a megfoghatatlan dolgok nélküli magyarázat viszont érdekelne, tisztán tárgyilagosan és gyakorlatiasan, hogy mire kell odafigyelni amikor az ember erősítőt vagy hangfalat választ.

DE ilyent még nem találtam , a legtöbbször letudják azzal, hogy meg kell hallgatni vagy, hogy csak a high end jó. és alsóbb kategóriában nem is lehet kihozni tisztességes rendszert.


rgqjx
(aktív tag)

Igazából nem tudom megérteni, hogy miért kerülhetett ez a cikk, vagy ez a tudástárba, mikor (ha csak a kábel témánál maradunk) szerepel benne bőven nem oda való tartalom is.


#09634560
(Ármester)

Rhodiumot ne hagyd ki: sokan leírták jótékony hatását és sok gyártó cég használja.


#09634560
(Ármester)

Valóban kell egy szint ami felett hallható a különbség.


repvez
(addikt)
Blog

egy igazán jó tudástáros cikknek tartalmaznia kéne egy elfogultságmentes és tényeken alapuló leirást mind az abszolut kezdő, belépö/közép/felső/ és high end kategóriákra opciókat és támpontokat, hogy mindenki megtalálja az igényeinek és pénztárcájának a legjobb választást és ne kelljen ismét feltalálnia a spanyolviaszt és a saját kárán ujra megtanulnia amit egy kis önzetlen és hasznos tanácsokkal elkerülhetőek lettek volna igy egy kis extra felálért cserébe lehet , hogy olcsobb és maradandóbb rendszert tud már elsőre választani a felhasználó és nem x év mulva cserélni megint amikor már rájött, hogy mit kellett volna másként


Csabroncka
(addikt)
Blog

Mi köze van a panellakásnak az akusztikához?
Elrendezés kérdése az egész nem :F

"az én rendszeremhez gyárilag olyan kábeleket adtak mint ami a fülhallgatózsinór, na azt azért lecseréltem egy erenként 5mmes réz hangfalkábelre és semmi különség nem volt a 2 kábel között"

Gyárilag "komolyabb" rendszerhez nem adnak kábelt. Azért a belépő szintű (150-200 ezres 5.0) hangfal szettekhez frontjaihoz jellemzően 4mm-es minőségi kábelt javasolnak. Itt a kábelezsdi-be ne menjünk bele, de ha valóban gatyamadzag (0,5- 1mm) volt a rendszeredhez és nem hallod a különbséget, az nem a füled miatt van, hanem ennyit tud az a rendszered!


lambda5
(tag)

És ne felejtsétek el sohasem, hogy az aranyozatlan csatlakozójú TOSLINK kábel olyan, mint a vadászrepülőgép, hátramenet kapcsoló nélkül. :C Ez hatalmas!
Nem mellesleg a kábelek jelentősen befolyásolhatják a hangképet, saját tapasztalatom szerint. De pl. a 20e+ Ft/m hangfal kábelek nálam az "esztelenség" kategóriába tartoznak...
Pl.: A hirtelen fellángoláskor vásárolt, ezüstözött oxidmentes lapos kialakítású többeres Ali**** Oran** kábel - a saját és a barátom hangrendszerén is - "élettelenebb" hangot produkált több személy egybehangzó véleménye alapján, egy normál rézkábelhez képest

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

elektronikus zenei dropokbol kiindulva mozihoz is robbanasokhoz valszeg jobb a dupla sub.

mondjuk kerdes, hogy egy dragabb vagy ket olcsobb a jobb ugyanannyiert.


norbert1998
(veterán)
Blog

Rossz úton jársz, Ragadozó kolléga tudásával nincs semmi gond, sőt :)
Nyilván a képre odapakolta a lényeget és csókolom. Azért szerintem még a bözsinéninek is evidens, hogy az nem jó úgy, nem? ;]

Az a fülhalg. vastagságú gyári kábel is lehetett mondjuk ezüst. Nincs túl nagy esélye, de akkor is. 5mm. Ahha, mi 5 mm? :U
Csabroncka leírta a többit.
Én a 11 éves (anno) 150k-s Panasonic egybecuccon is hallottam a gyári és a 2.5 mm2-es közötti különbséget.

Azt a bizonyosat, amire gondolsz, e-pénisznek hívják ;]


#09634560
(Ármester)

Mitől haladóbb? Mert az elő/végfok már nem kezdő szinten valósul meg hanem oda már komolyabb technikát alkalmaznak és a kábelek cseréjére is több tapasztalat kell pl. az akusztikának is teljesen rendben kell lenni.
Kábelekre majd gépről visszatérek telón túl hosszú...


nemlehet
(őstag)
Blog

Mondjuk a füles és a kábel bejáratása teljesen más téma. Egy olyan berendezésnél ami mozog abszolut van létjogosultsága, de egy kábel esetén ami már eleve átesik mindenféle metallurgiai folyamatokon, öregítve van, homogenizálva stb nem hiszem hogy bármi változás történik főleg olyan ami hallhatóan befolyásolja a hangot.

Amúgy írtó nagy baromság, hogy "nem mérhető, csak hallani lehet". A hang kifejezetten egy olyan jelenség aminek minden paraméterét mérni tudjuk az emberi fülnél sokkal érzékenyebb eszközökkel. Innentől ha valami nem mérhető az nem igazán létezik, csak placebó vagy a te füled szokik hozzá/agyad változtatja meg a hangot egy idő után olyanra ami neked tetszik.

De amúgy piece, mindenki arra költi a pénzét amire jól esik neki. Ez olyan mint a bringásoknál az ilyen olyan szupergumi, meg fékbetét meg teflonos bowden teflonos csatornában szuperspéci kenőanyaggal...


repvez
(addikt)
Blog

Irtam is, hogy nem kérdőjelezem meg a kolléga tudását sőt.. csak hamár egy képet közöl akkor legalább egy jó példát mutasson , hogy aki ránéz annak legyen fogalma róla, hidd el vannak akik elhiszik hogy igy a jó.

ÉS azt is elhiszem, hogy a drágább a jobb,de ahogy irtad is az E-pénis miatt egyből srófolják a drágábbnál drágább cuccokat és aki egy 200k-s rendszert akar tokkal vonóval kihozni , annak már a 1,5 millás dolgokat kezdik dukmálni, mert a 200ks nem jó.ÉS nem azt hogy abba mi fér bele és milyen kompromisszumokkat kell kötnie , amik lehet, hogy nem is fog neki feltünni mert sose használná ki vagy a hely nem alkalmas rá

Erre akartam kitérni, hogy árban és minőségben vannak a high endnél lejjebb is minőségi és használható dolgok,de néha elfelejtik, hogy ők maguk is honnan indultak a sokol mellől.


#09634560
(Ármester)

Két sub jelenleg jobb eredményt produkál főleg nagyobb térben (25nm. fölött).


#00137984
(őstag)
Blog

Ezt most ténynek vegyem vagy mehet részemről egy :D Ez a téma itt ebben a fórumban kezd komolytalan lenni, és habár ennek az írásnak a tartalma inkább kezdőknek szól, de a kicsit jártassabbaknak is tartalmazhat hasznos mondanivalót. Némely kábelgyártó aszimmetrikus és eltérő vastagságú ereket használ (VDH kábelek) vagy nagyon jó minőségű bevonatú kábelcsatlakozókat és mindezt űrtechnológiás anyagfelhasználással csillagászati áron. Nem mondom, hogy nem érné meg az árát egy megfelelő audió láncban, de átlagfelhasználóknak feleslegesen kidobott pénz. A házimoziknak vagy Hi-Fi láncodnak megfelelően egy kicsivel jobb minőségű kábeleket használsz azért az nem felesleges fejlesztés. :K

[ Szerkesztve ]


norbert1998
(veterán)
Blog

Azért elég nehéz elképzelnem olyan embert, tényleg :D

Így kicsit átfogalmazva már teljesen egyetértek veled amúgy.

És magyarba, magyar szinkronnal!! teljesen felesleges egy sima, alap 5.1-es házimozinál többet venni a házimozi szekcióba. Egy alap DD meg DTS már majdnem sok is. Miért? Mert a magyar szinkron egyszerűen sehol sincs a mai házimozik tudásához képest. De ez igaz az összes többi szinkronra is, kivéve az eredetire, 99%-ban.

Mostmár a bő tízszeres bitráta sem ritka, sőt, kimondottan gyakori az új filmek eredeti szinkronjában bármelyik másik nyelvéhez képest.


Csabroncka
(addikt)
Blog

Ki hogyan hallja a hangokat és hogyan látja a színeket? Hogyan működnek?

Hülye dolog, csak egy kicsit gondolj bele, pl az én agyam hogyan foglya fel a piros színt, másokhoz képest zöldnek, kéknek :F vagy a zongora hangja mindenkinek ugyan úgy szól?

Csak abba gondolj bele, hogy mindenkinek más szín és más zenei stílus tetszik ;] Tiszta filozófia!

A hifi olyan mint az irodalom, művészet...stb szubjektív!

Objektív megismerésre a reál"tudomány" szolgál - kimérjük egy helyiség akusztikus tulajdonságait.


repvez
(addikt)
Blog

azért sztem a panelnál mikor az egyész fal egybe rezeg viszhangzik és egy családiház téglafala között is van külöbség, még elrendezés ide vagy oda is.

A második felére meg a lentebbi gondolat (e-pénis)


#09634560
(Ármester)

Amúgy írtó nagy baromság, hogy "nem mérhető, csak hallani lehet". A hang kifejezetten egy olyan jelenség aminek minden paraméterét mérni tudjuk az emberi fülnél sokkal érzékenyebb eszközökkel.
Na ha megmondod nekem hogy mitől jobb ugyanaz a felvétel más-más készüléken erősítőn és hangfalakon műszerekkel na az a csoda...


Norbi 72
(veterán)

Füles=infó

A többit rád bízom.


#09634560
(Ármester)

Igen.


Ragadozó
(Ármester)
Blog

Sziasztok!
Tudtam, hogy megint nagyon kényes téma lesz ez...főleg a kábelek miatt.

Aki járt nálam, tudja, de a cikkben is le van írva, hogy két rendszer van (most tervben van, hogy egységesíteni fogom őket). Hangsugárzó kapcsolókat nem szeretem és mivel bi-amp és bi kábelezve vannak kötve, nehézkes is lenne a használata.
Emiatt van két pár front, a külső szélen a házimozi, belül a sztereó-é.
Tudom, hogy sztereó mehetne egymáshoz közelebb, de ez megoldhatatlan, ez nem házimozi szoba, hanem nappali, ja és családi ház (nem tudom miért lenne panel :) ).
Attól, hogy ez hobbim és kicsit gyűjtői szenvedélyem van, nem vagyok úgy eleresztve anyagilag, hogy külön szobákat tartsak fent e célra. A legtöbb készüléket használtan szereztem be, csak próbálom azért jó irányba összeválogatni.

Régen én se hittem ebben a kábel dolgokban, meg kell tapasztalni.
Párom, a kettős kábelezés után megkérdezte: Miért raktam rá a mélyre?

Pedig semmi más nem történt, csak kikerült a híd a hangsugárzók csatlakozójából és még egy pár hangszóró madzag be lett kötve.

A tápszűrők kimaradtak a cikkből, azért valljuk be, elég kevesen használják, ahol normális a hálózat, nem is nagyon szükséges.

Milyen jelre gondoltam, nem kör, hanem szabályos szinusz hullám, mint pl. a 240V-os váltakozó feszültség, vagy egy generátor leadott feszültség görbéje, addig a hang átviteli jel, teljesen véletlenszerű, hiszen teljesen más görbe van egy mély illetve magas hang esetén...és nem egy ütemes duc-duc a zene általában.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Felbontást hogy mérsz? Vagy 3D színpadot? Ez kb olyan, mintha egy bor ízét akarnád mérni.


repvez
(addikt)
Blog

viszont arra kiváncsi lennék, hogy az uj szabvány az menynit tud hozzáadni élményben akár az alsókategóriában is.Gondolok itt az Atros és a dts:X szabványokra ami 5.1.2 elrendezést követel meg tehát egy magassági csatornával kiegészülve.

Mennyire éri meg csrélni a HM erősitőt egy ilyen tudásúra és még 2 hangfalat a menynezetre fúrni. visszafelé kompatibilis vagy a régi filmeket is ki tudja keverni erre a plusz 2 csatornára is?
Egyáltalán melyik lesz a befutó melyik a jobb , vagy mindegyiket támogató erősitő kell?


Norbi 72
(veterán)

Egy év múlva nyugodtan visszajöhetsz a kérdéseiddel,addigra választ is kapsz.

Illetve egy válasz: Visszafelé kompatibilis a rendszer.


ctu
(csendes tag)

Bamulatos, hol tart mar kabel ugyben a Tudomany.
Esetleg tudjatok, hogyan lehet birkavesevel foldrengest megelozni?
:)


#00137984
(őstag)
Blog

Transformers: A kihalás kora film tartalmazott Dolby Atmos hangsávot, de némely teszter lehúzta egy összehasonlitás után, mert a csatornák hangkeverése nem tetszett neki. DTS:X audió formátumot jobbnak tartják.


nemlehet
(őstag)
Blog

Nézd én nem vagyok hangtechnikus, szóval lehet, hogy nem vagyok pontos, de úgy tudom audiójelnél a felbontás azt jelenti, az AD átalakító a bemenő jelet hány egyedi jellé tudja alakítani-> ergó egy digitális forrásnál adott és ismert és úgy emlékszek az analógnál végtelen vagy nem értelmezhető fogalom.

A 3D színpad számomra ismeretlen fogalom ebben a formában, szóval erre nem tudok válaszolni, de gyors google keresésre se tudtam egy egzakt jelenséget vagy hangtulajdonságot találni amit így hívnak.


#09634560
(Ármester)

Eddigi formátumok 2,5D -ben tudtak hangot reprodukálni (a. 5 az a fentről lefelé irány) ezek az új szabványok már teljes 3D-t tesznek lehetővé. Ugyanúgy el fog terjedni mint a HD formátumok.

üzenetek