üzenetek

hozzászólások


inspiroyhome
(aktív tag)
Blog

Azt hittem már az apple talált ki valami forradalmi újítást.


joghurt
(addikt)
Blog

És azt nem sikerült kiszedni az illetékes elvtársból, hogy egy digitális jel átvitelének milyen hatása van a hangzásra?
Szerény ismereteim szerint vagy sikerül átvinni a két jelszintet a vevő számára felismerhető módon, vagy tud korrigálni a csatorna hibajelző/-javító kódolása, vagy sérül az adat, és recsegés lesz a vége. De olyan nincsen digitális jel átvitelénél, hogy az aranyozott hermelinszőrrel árnyékolt kábelen teltebbek lesznek a magas cinek.

Szóval az (talán) kiderült a cikkből, hogy mi kerülhet egy USB kábelen 75ezer forintba, de az nem, hogy mindennek mi a fene értelme van.


Cefet
(aktív tag)

Nagy tisztaságú réz vezető, a vezeték kora, stb., röhög a vakbelem...


Gford
(tag)

Most akkor az USB mar analog? Mirol maradtam meg le?


Nkboy
(senior tag)
Blog

Kettőt kérnék! :D


TomMusic
(őstag)

az aranyozott hermelinszőrrel árnyékolt kábelen teltebbek lesznek a magas cinek
:DD
Egyértelműen butaság az egész... :U


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Majd ennyiért rendeltem nemrég TV-t... :)


krx21
(nagyúr)

Pont ezt akartam írni én is. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy verbatin lemezre írom ki a fotóimat, mert azon szebbek mint a tdk lemezen... :P Ettől függetlenül szeretem a minőségi kábeleket, de csak aminek van műszaki értelme is...


LamerGyuri
(senior tag)

Most mi bajotok van ezzel az usb kábellel? :F
Nekem kettő is van. Az egyiket a TV-hez használom, mikor külső vinyóról nézek filmet, és esküszöm a macskátok életére, hogy sokkal teltebbek-élethűbbek a színek is, a hangról nem is beszélve ;] :DDD

[ Szerkesztve ]


mope
(tag)

mondjuk annak idején a noname diskeknél tényleg jobbak voltak a márkásak, vagy csak beképzeltük? :U


schawo
(titán)
Blog

Ha folyamatosan digitális domain alatt marad a jel, akkor tökéletesen igazad van. Mivel azonban egy analóg (oda vagy vissza, most mindegy) átalakítás is történik, a digitális jel időzítése (felfutás, lefutás, jitter) rögtön egy tényezővé válik. A probléma létezése tény, a többin lehet lamentálni.


flashpointer
(őstag)
Blog

A kézimunka? Szóval azért drága mert olyan mennyiségben amennyiben ők gyártanak nem éri meg automatizálni?
Akkor miért nekem kéne megfizetni a versenyképtelenségüket, inkább veszek olyan cégtől aki ugyanilyen minőségi alapanyagokat használ de a gyártósor úgy fossa a kábeleket jelentős árnövelés nélkül hogy már nincs hová tenni .
20 éve még jól hangzott ez a marketingszöveg de mára ilyen technológiai szinten idejétmúlt. Kulcsszó a minőségbiztosítás.


orion1025
(őstag)
Blog

Az a zsugorcső a képen. ilyet otthoni barkácsolóként sem adnék ki a kezemből. Tény és való, hogy érzékelhető az anyagok közötti különbség, de ez inkább már a sznob kategória.


orbano
(félisten)

adatátviteli szabánya válogatja. mivel itt többnyire real-time adatátivtel van, ha átviteli hibád van, akkor a fogadó oldal interpolál a kieső adat helyére az előtte lévő adatokból egyet. ez nem lesz recsegés, hanem egyszerűen elkezd a jel minimálisat torzulni. ebből a füleg számára lehet akármi, főleg ha belevesszük a szubjektivitást.
egyébként szívesen megnéznék egy olyan kábeltesztet, ahol megfelelő hardverrel/szoftverrel mérik az adatátviteli képességeit a kábeleknek, valamiféle statisztikával, hogy hány féle hiba volt és milyen jellegűek. mindezt pedig összevetni pár vájtfülő vaktesztjével :)


Bomc
(aktív tag)

Na, már tudom mi kerül 10m HDMI kábelen 17 ezerbe


gergejly
(aktív tag)
Blog

Ha jól értem, akkor ez nem made in PRC?


#49155328
(őstag)

Akinek van pénze, hagyni kell elkölteni. :K


Tutu7030
(veterán)

Minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni.


Gford
(tag)

Most komolyan nincs a DAC-ban, mert ugye USB kabel vegen az van, egy par ms puffer?


Sanchez638
(addikt)
Blog

Vicc, hogy igen. Tanműhelybe a mesterem csinált csöves erősítőket. Azt fillérekét eladogatta a néha fél évig épített szerkezetet, ezek meg kis apró hülyeséget adják dupla áron.. De megveszik :D.


schawo
(titán)
Blog

A puffer segít, de közel sem 100%-os megoldás.


Ribi
(nagyúr)

Van ahol van, van ahol nincs. Szinkron vs aszinkron dac.
Viszont sok DAC vevő részének táplálását az adó oldal adja, pl a gép, ahol megint bekerülhet zaj, nem is az digit, hanem az analóg részbe. Bonyolult ez.


nonsen5e
(addikt)
Blog

Esküszöm egy ilyen HDMI kábelen még az Xbox One is 4K-t tudna... ;]

Kézimunka vagy nem kézimunka, minőségi alapanyagok vagy nem, de ez a képen látható kábelvégződés olyan kínai ócska hatást kelt, hogy egy Xiang-Niang-Hu termék is minőségi ahhoz képest (kinézetre legalábbis).

Ennyiért gyémántberakást kérek a kábelekhez. :P

[ Szerkesztve ]


orion1025
(őstag)
Blog

Ezzel csak az a baj, hogy mindenkinek más tetszik. Lehet, neked a szénréteg ellenállás hangzásvilága, nekem a fémrétegé.


KillHates
(nagyúr)
Blog

Teljesen egyetértek Veled! Gyalázatosan néz ki így a zsugorcsövezéssel. Még a gányolós topic-ban is látni igényesebb munkákat, a modding topicban meg jóformán csak igényesebb munkákat látni! Bátorkodom megjegyezni, hogy szerintem beleférhetett volna egy 4 karátos arany futtatás a csatlakozókra, ha már a tökéletes felé optimalizálják az átvitelt.


K0vasz
(aktív tag)

Igen, a digitális kontent is megszépül egy jobb/vastagabb rézkábelen TROLOLOL xD mindjárt ki is cserélem a set-top boxból menő 3e forintos HDMI-kábelt egy ilyen "minőségűre", háthat az m1 ezután 4K-ban pompázik majd :D


c4
(őstag)

Biznisz. És amíg xar van, veréb is akad. :D


orion1025
(őstag)
Blog

Nem szabad ennyire nyersnek lenni! ;]


Peak
(addikt)

azért ne tévedjünk túl nagyot a "digitális átvitellel" kapcsolatban. :D
Látom az itt irogató pancserek 99%-ának fogalma nincs arról amit beszél. :D
Maga az információ digitális.
De a vivő és a közeg az "analog", tehát elektromos impulzus.
Amikor mocskos nagy frekvencián történik jelátvitel, akkor ott bizony már a fizika keményen beleszól az elektromosság terjedésébe, megjelenik interferencia, zaj, stb.
Az gondolom még a szakmukis papirral rendelkezőknek is világos, hogy a kábelek körül megjelenik minden féle varázslatos mágneses tér, ami más kábelekben további zajt, jeleket indukál, stb.

na már most hiába a sok 0 és 1, ha a fogadó oldalra már nem érkezik meg, vagy az adatcsomagok bitjei nem azonosak a küldöttel ( nincs CRC vagy más pakettellenőrzés ), vagy pedig olyan szinten roncsolódik az adatcsomag, hogy a fogadó oldal már nem tudja a CRC adatokból visszaállitani.

na ilyenkor jön az, hogy pattog a hangfal, zajos csikos zizis a kép a HDMIn, vagy jobb készülékek DSP-i egyszerűen a hibásan megérkezett paketteket kipótolják valamilyen adattal, hogy NE pattanjon a hangfal, viszont a szakavatatlan hallgató ne vegye észre azt, hogy a hang nem azonos a forrástól elküldöttel.

tehát rohadtul nem igaz az, hogy ugyan azt a digitális jelet fogja átvinni egy 1500 forintos kábel, meg egy 100.000 forintos kábel mondjuk egy elektroszmogos környezetben, rengeteg kábel mellett, zajos mágneses térben, tápkábelek mellett amikben fut 220V is, a többiben más, stbstbstb.

Igen, valóban, van egy arany középút, mindig a környezethet megválasztva, hogy milyen szűrésű és árnyékolású kábelt kell illeszteni egy adott rendszerhez, átviteli sebességhez, illetve környezethez.

Jellemzően az emberek 99%-ának az 1500 forintos 1.2m-es HDMI kábel is oké.

De amikor a pancser megpróbálja a fullHD BD anyagot 340MHz vivőjelen továbbitani egy 10 éves 5 méteres v1.0 HDMI kábelen, és csodálkozik, hogy lószar sem jelenik meg a képernyőn, akkor azért elkerekedik a szeme, hogy "hávaze digitális". :D

TEHÁT:

NEM azért kell, mert a szin szinesebb, a hang hangosabb.
Hanem hogy a tökéletességet érje el egy az ember még digitális jelátvitel esetén.
Javasolt utána nézni az asszinkron és szinkron adatátviteleknek nagyfrekvencián.
Nem szégyen tanulni, viszont faszságokat beszélni annál inkább.

[ Szerkesztve ]


orion1025
(őstag)
Blog

Személyes véleményem ezzel kapcsolatban csak annyi, hogy az általad felsorolt, nagy igényű emberek vágyait, egy harmada áron elérhető kábel is ki tudja elégíteni. Sok esetben már a rendszer korlátolt "keresztmetszetén" vérzik el a minőség, nem a kábel tengerben.

Arról meg már nem is beszélek, ha már annyira tehetős vagyok, akkor már nem egy ilyen minőségű kábelt veszek, hanem épkézláb és értékelhető gyártóét, mert ezekre elég ránézni, és azt mondom, hogy Józsi bácsi a piacon kreál hasonlót.

[ Szerkesztve ]


Nkboy
(senior tag)
Blog

Az még hagyján, hogy pancserek vagyunk, de még csórók is, mert nem adunk ki 75ezret egy drótra. :DD

Olyan mint az autóhifi topik, néha már a hegesztőkábel is "vékonka" mert nem megy át rajta a zamper. :B :Y


Samott
(addikt)

Amig van olyan hulye, akinek el lehet adni, addig lesznek ilyenek. De egy informatikai forumon korbe fogjak rohogni az audiofileket, akik az analog kori megszokasaikat probaljak a digitalis vilagban alkalmazni.


HUNNIA1920
(őstag)
Blog

+1

Úgy látom akad itt nem "pancser" is. :) :R

[ Szerkesztve ]


c4
(őstag)

Én már alig várom az audiofil routereket, UTP dugaljakat... A UPC már tervezi, hogy HQ minőségben köt le egy kis többletért az optikai kábelről, ha valaki jobb minőségű, színesebb, video-audiofilebb internetet szeretne. Paksról direktkábelezni a 220 Voltot. Na az a valami. Esszenciájában másként szólal meg a G-moll...


Ribi
(nagyúr)

És bárki aki kicsit is jobban ért a témához az tudja, hogy azért mert valami "digitális", attól még nem mindenható hibamentes csodatalálmány. :(


Hieronymus
(addikt)
Blog

"..itt többnyire real-time adatátivtel van, ha átviteli hibád van, akkor a fogadó oldal interpolál a kieső adat helyére az előtte lévő adatokból egyet.."

Ezzel lehet aratni.
Némi pufferelés árán a százforintos USB kábel is hibamentes adatátvitelt biztosít. Real-time esetében még a hetvenötezer forintos kábel is hibázhat. :((


BlackPriest
(őstag)
Blog

a leírásod alapján nem inkább az árnyékolásra kéne a hangsúlyt fektetni? a 300 évig érlelt rézből készül kábel is ugyanolyan érzékeny a zajra, mint a frissen a kohóból kicsurgatott...


orbano
(félisten)

ennek mi köze ahhoz, amit írtam?


Ribi
(nagyúr)

Aszinkron problémája, hogy az adó és vevő órajele nem egyezik meg.
Így bizonyos mértékű jitter automatikusan bekerül. Lehet mondani, hogy nagyon kevés, de nincs olyan, hogy tökéletes mint amit itt egyesek hisznek.


Samott
(addikt)

Jah, csak digitaliseknal mar a kozepszar is hibamentes, nem kell aranyozott kezmuves kabel hozza. Vagy van jel vagy nincs. Hamar kiderul.


schawo
(titán)
Blog

Írtam már, hogy a puffer nem jelent 100%-os megoldást.


Dinsdale
(tag)

Elméletben igazad van, a gyakorlat szerencsére sokkal kedvezőbb. A pattogós,csomagkimaradásos szint talán filléres kábeleknél előfordul, viszont tökéletesen használható kábeleket a cikkben említettnél sokkal olcsóbban lehet kapni.
Évekig foglalkoztam profi távközlési mérésekkel, átviteli hiba mérésekkel, bit hibaarány, stb. A nagyon gáz kábelekkel tényleg előfordulhat hibás átvitel, egyébként szinte problémamentes a dolog.


orion1025
(őstag)
Blog

A vaktesztre értettem. Attól még, mert valaminek van egy adott összképe, nem jelenti azt, hogy mindenki számára ugyanaz lesz a befutó darab. Picit egyszerűsítve, ha már a kábelek... Fix rendszer, ezüst vs. réz kábel. Nem biztos, hogy te ugyanúgy hallanád őket, mint mondjuk másik tíz ember. Attól még nem szar az, csak más az ember ízlésvilága. Ez persze az audio célra vonatkozik, nem igazán köthető a téma tartalmához, csak az egyszerűsítés végett említettem. mezei usernek ilyenekkel nem kell foglalkozni, mert az emberiség többségének nincsenek ilyen igényei, csak mennyen, oszt jóvan.


c4
(őstag)

Az milyen xar lenne, ha Amerikából küldött 1 millió dolláros szerződésről eltűnne 5 db 0 a marha nagy távolság meg a több ezer kilométer kábel miatt... :D


haddent
(addikt)
Blog

Analóg kábeleknél még meg lehet hülyíteni a népet, és talán valami 0.000001% -nyi igazság van benne.
Szabályosan felháborító (és nem érdekel, hogy hazai cég, támogassuk, szélhámos ingyenélő akkor is ha magyar, ha nem), hogy digitális kábelt árulnak, ami "jo(bb) minőségű" mint egy bármelyik másik.
Mert amúgy a digitális kábelnél a kézzel sodrás nagyon fontos, meg a réz származása, meg életkora. Olyan ez mint a HDMI kábel, abból is van 100 ezres.

Jó lenne megérteni egy fontos koncepciót: digitális az vagy megy, vagy nem. Nincs köztes út. Ha elég nagy az átviteli sebesség a kábel hosszához (hogy a késleltetés ne zavarjon be), és elég kicsi a hibák száma és gyakorisága a javíthatósághoz és ahhoz, hogy továbbra is elegendő legyen az átviteli sebesség, akkor megy. Különben meg nem megy. Ezen szint fölé hiába megy bárki, nincs különbség.

Azt elhiszem, hogy tájcsí jóslással és feketemágiával a gyári speckók felé lehet menni, pl. hosszabb kábel és mégsincs veszteség stb.., de ezek már speciális dolgok, és nem a fizika meg matek/számtech megszexualizálása.

orbano akkor szar a protkoll, már boccs. Nagyon jól lehet tudni, hogy hány bit hibát tud felismerni, és hányat javítani. Úgy kell tervezni, hogy soha ne lehessen több hiba mint amennyi felismerhető, és real-time is javítható legyen a hibák mennyisége. Innentől felesleges a kábelt nyalogatni

[ Szerkesztve ]


Peak
(addikt)

pontosan erről van szó.
nem véltelten irtam le, hogy "a környezethez kell választani kábelt"!

személyes tapasztalatom és véleményem alapján az a bizonyos emlitett arany középút a simán megfizethető kategóriában van.
én annak idején, mikor még csak elkezdtem foglalkozni a témával elmentem és vettem egy 1 méteres 34.000 forintos HDMI kábelt, aztán csináltam tesztet az 1,2m HAMA kábellel 1990ért összehasonlitandó. egy fia különbséget nem láttam a monitoromon.
viszont a cikkben emlitett nagytisztaságú rézből készült, NeoTech 4.0mm2 keresztmetszerű sodrott hangfalkábelem olyan szépen szedte össze a statikus zajt a környezetéből. hogy kompletten kellett átépitenem az egész hifi sarkomat, eltenni máshova az eszközöket, lejátszókat, NASokat, kábeleket... és csodák csodája, most már nem hallani a cicergést...
Na ott pl. egy jobb árnyékolt szűrt kábelel nem lett volna gond, és ráadásul az analog is.

Szóval a 75.000 mocsok drága ezekért, és ráadásul a DIY kábelekkel lehet csupán összehasonlitani.
Ugyan azt a minőséget megkapod mondjuk Inakustik-ból vagy AudioQuest-ből fél vagy harmad áron, mert azok meg tényleg tömeggyártásban készitik a cuccaikat, és még azokon is mocsok nagy árrés van.

szóval pl. egy hang/kép átvitelre tökéletesen elég egy AudioQuest Pearl HDMI kábel 8000 forintért, és én hanyagolnám a 2-3ezer forintos médiamárktos vackokat.

USB keresztüli Audio átvitel meg asszinkron, nem védett csomagokkal megy, szóval azt meg alapból hanyagolni kell, ott még több digitáls szar-szemét jelenik meg.


Ribi
(nagyúr)

Egy kábelnek ritka szarnak kell lennie, hogy ne menjen át rajta a jel. Nem ez a kérdés. Amin nem megy át a jel az eleve kuka.
De mint mondtam, az USB kábelen is megy át fesz is. Az is tud zajt összeszedni. Emiatt a vevő órajele is elmászhat, vagy a DAC valami módon megkapja.


orion1025
(őstag)
Blog

Így van, neves gyártó terméke, abból még a legolcsóbb is jobb, mint az áruházi drága. Én is szembesültem az itthoni terekkel a PC körül, még sztereó rendszernél is, az is össze tudja szedni a környezeti zajokat, hiába analóg. Igazából már ott bukik a mutatvány, ha a konnektor nem 100%-os, célszerű a "kezdetnél" keresgélni a hibák tárházát, mert egy ilyen problémán a drága kábelezés sem segít.


orbano
(félisten)

nagyon határozottan állítasz olyan dolgot, ami nem igaz. legalább a topikot olvasd végig. én is voltam a Te véleményeden, amíg
1. nem tanultam adatátvitelről
2. egy ilyen irányú végzettséggel rendelkező mérnök ismerősöm el nem magyarázta, miért számít a kábelek minősége

a 75 ezres kábel ár/érték aránya megint egy más kérdés, kár keverni a két dolgot, abből csak értelmetlen flame, meg önnön magunk hülyének nézetése születik...


Peak
(addikt)

na végre megérkezett a szakmai olvasóközönség is

üzenetek