üzenetek

hozzászólások


Peak
(addikt)

azért ne tévedjünk túl nagyot a "digitális átvitellel" kapcsolatban. :D
Látom az itt irogató pancserek 99%-ának fogalma nincs arról amit beszél. :D
Maga az információ digitális.
De a vivő és a közeg az "analog", tehát elektromos impulzus.
Amikor mocskos nagy frekvencián történik jelátvitel, akkor ott bizony már a fizika keményen beleszól az elektromosság terjedésébe, megjelenik interferencia, zaj, stb.
Az gondolom még a szakmukis papirral rendelkezőknek is világos, hogy a kábelek körül megjelenik minden féle varázslatos mágneses tér, ami más kábelekben további zajt, jeleket indukál, stb.

na már most hiába a sok 0 és 1, ha a fogadó oldalra már nem érkezik meg, vagy az adatcsomagok bitjei nem azonosak a küldöttel ( nincs CRC vagy más pakettellenőrzés ), vagy pedig olyan szinten roncsolódik az adatcsomag, hogy a fogadó oldal már nem tudja a CRC adatokból visszaállitani.

na ilyenkor jön az, hogy pattog a hangfal, zajos csikos zizis a kép a HDMIn, vagy jobb készülékek DSP-i egyszerűen a hibásan megérkezett paketteket kipótolják valamilyen adattal, hogy NE pattanjon a hangfal, viszont a szakavatatlan hallgató ne vegye észre azt, hogy a hang nem azonos a forrástól elküldöttel.

tehát rohadtul nem igaz az, hogy ugyan azt a digitális jelet fogja átvinni egy 1500 forintos kábel, meg egy 100.000 forintos kábel mondjuk egy elektroszmogos környezetben, rengeteg kábel mellett, zajos mágneses térben, tápkábelek mellett amikben fut 220V is, a többiben más, stbstbstb.

Igen, valóban, van egy arany középút, mindig a környezethet megválasztva, hogy milyen szűrésű és árnyékolású kábelt kell illeszteni egy adott rendszerhez, átviteli sebességhez, illetve környezethez.

Jellemzően az emberek 99%-ának az 1500 forintos 1.2m-es HDMI kábel is oké.

De amikor a pancser megpróbálja a fullHD BD anyagot 340MHz vivőjelen továbbitani egy 10 éves 5 méteres v1.0 HDMI kábelen, és csodálkozik, hogy lószar sem jelenik meg a képernyőn, akkor azért elkerekedik a szeme, hogy "hávaze digitális". :D

TEHÁT:

NEM azért kell, mert a szin szinesebb, a hang hangosabb.
Hanem hogy a tökéletességet érje el egy az ember még digitális jelátvitel esetén.
Javasolt utána nézni az asszinkron és szinkron adatátviteleknek nagyfrekvencián.
Nem szégyen tanulni, viszont faszságokat beszélni annál inkább.

[ Szerkesztve ]

üzenetek