üzenetek

hozzászólások


Bandi995
(aktív tag)

Korrekt nagyon, csak szóljon nekik valaki, hogy az USB meg az analóg jel, ahol bármi értelme van az ilyen hókuszpókusznak, mint Makó Jeruzsálemtől. :R

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Mérésekkel röhögve lehet különbséget tenni a kábelek között, ne beszéljünk zöldségeket. A hallás más tészta, azén megint lehet lamentálni, hogy ezeket a mért különbségeket halljuk-e.

Tök jó, hogy ez a topik is tele van önjelölt szakértőkkel, akik még sosem próbáltak egyetlen usb audió (vagy bármilyen digitális audió) eszközt tervezni. Nem a kábelt védem, mert én is túlzásnak tartom, de azt állítani, hogy nem létezik a probléma, hülyeség.

[ Szerkesztve ]


Lipton
(őstag)

Van aki azt allitja, hogy a kismegszakito tipusa is befolyasolja a hangzast... Miert akadsz ki egy kabelen?

[ Szerkesztve ]


Bandi995
(aktív tag)

Semmi gond nincs ezzel, mindenki a saját kis ezotériája szerint él :))


c4
(őstag)

Biznisz. Már írtam. Gazdasági érdek mozgatja a szálakat. Vagy hisz benne valaki, vagy nem. A mérések eredményét azért várjuk (olcsó vs. marhadrága USB kábel)...


Nkboy
(senior tag)
Blog

Elég jó árak vannak. [link]


zimi1991
(aktív tag)

Ennyi hülyeséget rég olvastam már :D
Ezekről a kábelekről az jut eszembe, hogy haver nem rég vett osztrákba 300 euróért 2x 4,5 méter kitűnő minőségű vezetéket...
Tippeljétek mi volt benne! segítek 4x 1,5mm2 tömör mcu :D
Hihetetlen átverés megy a hifiben és főleg a kábelekben!


c4
(őstag)

Na de az áhítat, a legenda... Mi meló kitalálni azt a sok szépet...

(#66) Nkboy:

Kép alapján bármikor készítek ilyeneket. Beugrom a Kácsába, veszek kábelt, kábelharisnyát, dugót, zsogorcsövet... Nyomtattatok hozzá címkét... Kész, mehet az árazóba; hasra üt, beker ár x 10... A limitált ugyanez x20. :DDD

[ Szerkesztve ]


-Skylake-
(addikt)

Egy komolyabb kabelnek 10szer ennyibe kerul metere. Ez a kabelek osszeseget tekintve booven belepokategoria. Nyilvan komolyabb minoseget kepvisel mint egy hama vagy belkin , de azert ez nem a vilag teteje.


Tamás88
(őstag)
Blog

Az Analóg idejében még aktuális lett volna, de a digitálisnál már nem igazán, ugyanis míg az analógnál frekvenciák mennek (RGB), addig a digitálisnál meg 0-ák és 1-ek közlekednek. Így míg analógnál lehet zajos a képernyő, vagy recseghet a hang, addig a digitálisnál meg van kép, vagy nincs (vagy max esetleg blokkos), és ez a hangra is igaz. Arról már nem is beszélve, hogy még a frekvencia zavaroknak is ellenállnak, mint pl. GSM zajnál. A vastag kábeleket, illetve az aranyozott csatlakozókat a strapabírások miatt tartom értelmesnek.


plömplöm
(őstag)
Blog

egy csak a kérdés: be van-e már gyárilag járatva? mert a jó bejáratás, az fontosch!


Amantius
(senior tag)

Azért kerül ennyibe, mert ennyiért is megveszik. Viszont ez igaz gyakorlatilag mindenre!
Ha bagóért adnák, a kutyának sem kellene azon kívül nem készült volna ez az írás, benne a cég nevével. Így viszont futja a cég góréinak drága kocsira, aminél szintén kérdés, hogy mi a franc kerül benne annyiba, miközben egy rohadt régi találmány. Csakhogy a góré sem venné meg, ha negyedébe kerülne és ez így megy tovább és tovább és tovább...


Rick4
(félisten)

Ezt mondtam a médialejátszós topicban, erre a sok okos elkezdte mondani, hogy márpedig ő hallja a különbséget... Tesztet ugyan a véleményével összhangban azóta se tudott egyikük se tudott mutatni, ellenben az általam linkelt tesztemben, ami méréses teszt, lírták feketén- fehéren, ha van egy 300Ft-os, de normális kábeled, akkor pont ugyanannyit tud ez is, mérték géppel is, és nem találtak különbséget.

Olyan ez, hogy ha valakinek BMW-re van pénze, nem fog Suzukit venni.

Azért ez meredek bármiféle bővebb indoklás, magyarázat, teszt nélkül:

A mechanikai szerkezet, és az ebből fakadó hajlékonyság, illetve szilárdság alapvetően képes befolyásolni a hangzást, épp úgy, mint a vezető anyag kora.


KaiotEch
(nagyúr)
Blog

Ki az aki megveszi?


Amantius
(senior tag)

Biztos meg van a vásárlói közönség, mert, mint ahogy írtam, nem ennyi lenne, ha mind ott rohadna meg rajtuk. Sokan kipengetnek ennél több pénzt is ennél értelmetlenebb dologra.


GP-Sz
(senior tag)

Tegyük fel, hogy elfogadom, hogy hiába a bithelyes adatátvitel (mert az egy röhejes mese, hogy az sincs meg), a rendszerbe akár a digitális jelátvitelnél bejutó zajok kijöhetnek a D/A konverziónál. Akkor is rohadtul zavar, hogy ezek a kábelek olyan nüansznyi különbségeket jelentenek, hogy gyakorlatilag bármi másra költi az ember ugyanezt a pénzt, többet ér vele. Mittudomén ha már tökéletes komponensekből áll a sokmilliós rendszere, akkor a szoba akusztikájának professzionális szintű javítására meg ilyenek. Ezek többet fognak számítani, mint egy rohadt usb kábel.

És nem, a nagy teljesítményű zajokkal terhelt villamos hálózatot meg esze ágában nincs egyiknek se kiiktatni. Megvesznek félmilliós, aranyozott, árnyékolt tápkábeleket(!), hogy azzal kössék rá a több milliós cuccot a 40 forintos mcu végén lógó nikkelezett prodax dugaljra, a vezeték másik végén meg a mosógép meg mindenféle kapcsitápok tömege :) Mi a francért nem költenek ezek a highendesek teljesen leválasztott, akkus, direkt egyenfeszültségű táplálásra? Fillérekből megoldható lenne.


nyunyu
(félisten)

Az gondolom még a szakmukis papirral rendelkezőknek is világos, hogy a kábelek körül megjelenik minden féle varázslatos mágneses tér, ami más kábelekben további zajt, jeleket indukál, stb.

USB differencialis adatatvitelt alkalmaz, D+ es a D- vezetekeken levo feszultseg kulonbsegebe van kodolva az informacio.
Igy ha valamilyen kulso elektromagneses hatas is eri, akkor (D+)+x, (D-)+x feszultseg fog kijonni, ezek kulonbsege tovabbra is (D+)-(D-) marad, zaj kiesik.

De amikor a pancser megpróbálja a fullHD BD anyagot 340MHz vivőjelen továbbitani egy 10 éves 5 méteres v1.0 HDMI kábelen, és csodálkozik, hogy lószar sem jelenik meg a képernyőn, akkor azért elkerekedik a szeme, hogy "hávaze digitális". :D

Digitalis jelatvitelnel vagy egyertelmuen dekodolhato a jel a veteli oldalon, vagy nem.

Nyilvan tul hosszu kabelnel/tul nagy frekvencianal mar annyira szetkenodik idoben a negyszog fel/lefuto ele, hogy inkabb egy elcseszett szinuszra hasonlit az egesz, igy messze nem a nevleges high/low feszultsegeket latjuk a veteli oldalon, de amig a mintavetelkor mert ertekek joval a high/low ertekek atlaga felett vagy alatt vannak addig bithelyesen dekodolhato az adas.
Problema onnantol van, ha a high/low atlag kornyeki erteket merunk, mivel ott az esetleges zaj atbillentheti felfele vagy lefele a bitet.

Itt jon be a kepbe a kabel anyaga, meg a tobbi parameter, jobb kabelen magasabb frekvenciaju bitfolyam viheto at jelentosebb feszultsegeses nelkul, vagy tavolabbra viheto el ugyanaz a jel.

De amig kelloen kicsi a bitfolyam frekvenciaja, addig a filleres kabel pont ugyanugy viszi at a jelet, mint a 75 ezres.
USB 2.0 high speednel ugye 480Mbit/sec az atviteli sebesseg, es 1 bit/jel a kodolas, tehat 480Mbaud/sec a jelvaltasi sebesseg -> 480MHz savszelesseg szukseges.


Amantius
(senior tag)

Egy rokonom is mindig "hallja a különbséget". Már az sem volt mindegy, hogy az áramszolgáltatói kismegszakító milyen fajta. Ezeken kívül persze a berendezést ellátó kábelek sem mindegy, hogy milyen csillagzat alatt készültek (persze a 30 éves alu vezetékekről, amik addig mentek nem volt szó), szóval tényleg, már csak a fekete macska és az üveggömb hiányzik a HIFI berendezésből.
Számomra ostobaság volt az egész, de felőlem mindenki azt csinál, amit akar, nekem is meg van a hobbim. Én ott ábrándultam ki a dologból, amikor egyszer ott voltam az erősítő szétszedésénél és egy fél centis por réteg fedett be mindent a gépben. Szerintem (szerintem!), ha valami akkor annak a pornak a hőszigetelő képessége, amit a benne lévő alkatrészekre fejt ki, biztos, hogy befolyásolhatja a hangzást, ez azonban még sem volt téma.

üzenetek