üzenetek

hozzászólások


Sir Ny
(senior tag)

de, mindegy.

[ Szerkesztve ]


kemcso
(Ármester)
Blog

Vakteszten is hallani? :U


Kr/\toS
(senior tag)
Blog

Ez ide magaslabda.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Hieronymus: AudioCD-nél az KByte / s lesz, és nem kbit / s... durva is lenne 150 kbit :)
Az USB 2.0 meg nemhogy a leghitványabbakkal tud 240Mbit-et, hanem egy irányban az már a valós maximuma, amit nehéz elérni."

Egészen pontosan 150 KiB/s a mértékegység (vagy 153.6 kB/s)

Az USB2 -nek nem feleződik irányonként a sebessége.Nem valódi fullduplex az adatátvitel. Ha az egyik irányban adat megy, a másik irányba nem lehetséges a kommunikáció.
Az elméleti legnagyobb elérhető sebesség: 60 MByte/s
Ebből lejön a kommunikáció adminisztrációjának adatmennyisége. (Ez biztosítja a bitpontos adatátvitelt.)
A nettó elérhető sebesség: 54 MByte/s
Az olcsóbbítás és egyszerűsítés okán ez a sebesség sem érhető a valóságban.
A valóságban elérhető adatátviteli sebesség 33-40 MByte/s Ez garantáltan bithiba mentes adatátvitelt biztosít.

Amíg egy külső adattároló egységet nyugodt szívvel használunk,fel sem merül a gondolat, hogy a merevlemezen vagy pendrive-on sérült adat lesz tárolva, a digitális hangátvitel esetében megy a para és az agonizálás. Nem a beérkezett digitális jelet használják fel. Helyette újra "digitalizálják" a beérkező jeleket.
Csak ez esetben érdekes a jelhossz, jelek közötti szünetek hossza.Ekkor jut szerephez a jitter, és minden más hibaforrás.

Még érthetőbben.
Ha USB csatolón keresztül másolsz zenét lejátszóra, fel sem merül az adatátviteli hiba gondolata. A lejátszóhoz adott kábel ára, kb 750 forint.
Ha ugyan ezt a zenét küldöd USB-n keresztül lejátszóeszközre, akkor a méregdrága (HiRes) USB-DAC mellett, nagyon drága 75K forintos USB kábellel sem biztosítható a hibamentes adatátvitel.
Persze az USB kábel bejáratása után javulhat a hangzás. :P


schawo
(titán)
Blog

A kábel kapacitása, és a kábel visszaverődései mérhetően torzítják a jelalakot.


medica
(senior tag)

Hallani nem csak látni.


krx21
(nagyúr)

Figyelem! Emelt díjas telefonszámon hifi energiát sugárzok! Ha nem éred be, csak a legjobb hangzással...
Érdeklődj privátban... ;]


#52815360
(őstag)

Jól felment a réz és a pamut ára. Szét is szedek itthon pár villanymotort meg pulcsit és milliomos leszek :P


VIC20
(őstag)

Nem tudom, volt-e már az örök klasszikus...

,,minden kábelükhöz nagy tisztaságú réz vezetőt használnak, a külső borítás pedig pamutból készül. (...) Akadnak öreg, sok-sok, egyenként szigetelt érből állók épp úgy, mint modern, teflon szigetelésű sodratok. Ezek gondos kézi munkával kapnak néhány héjat, árnyékolást, minőségi Amphenol csatlakozókat, és ezzel tulajdonképpen el is készült a termék."

,,Milton: Mi csakis a legfinomabb, iraki, harmatos bébi-békákat használjuk. Átmossuk őket tiszta forrásvízben, lágyan megöljük, majd bevonjuk svájci, ötszörösen finomított, csomómentes, tejszínes tejcsokoládé-masszával, és szőlőcukrot hintünk rájuk szeretettel. (Közben a rendőr öklendezik.)"

,,Mi csakis válogatott cornwalli kosok friss húgyhólyagjával dolgozunk. Kiürítjük, pároljuk, szezámmaggal ízesítjük és bevonjuk fecskehányással."

[link]

[ Szerkesztve ]


Shad0w
(senior tag)
Blog

Attól még nem lesz sehol jitter, mert kicsit torzul a négyszög jel. Pont ugyanannyi időt fog igénybevenni minden impulzus átjutása.


sirály12
(őstag)

És egy digitális jelátvitelben ez miért is gond, ha a kimeneten bithelyesen jön minden?
Ez az usb kábel ami cikkben is van egy vicc.


Male
(nagyúr)
Blog

Igen, te simán 150 kbit/s-ot írtál... ezt javítottam :U

"A valóságban elérhető adatátviteli sebesség 33-40 MByte/s"... és ez véletlenül megfelel annak, amit írtam, mint valós tempó...


schawo
(titán)
Blog

De minél torzabb a jel, a trigger annál pontatlanabb. A jitter a trigger kimenetén jelentkezik.


Meridian
(senior tag)

"Nem, nincsenek. Még laborokban mérve sincs különbség egy 20 és egy 400 dolláros digitális kábel között Olvasd el a cikkeket, amiket linkeltem."

Ha jól láttam Cat7 ethernet kábeleket teszteltek.
Na most ezek a kábelek 10Gbit/sec-re vannak alapból készítve, és nem 1,5m hosszban, hanem 100(!) méteres távolságra. Sőt hamarosan az újabb IEEE szerinti szabványosított kódolási technikákkal ezek a kábelek 100Gbit/sec átvitelére is alkalmasak lesznek. Jelenleg 40Gbit/sec is mehet 100 méterig. Hangsúlyozom: nem 1,5-5 méterről van szó...!

Egyébként értelemszerűen minnél rövidebb a kábel, annál biztosabban tudja a fentieket.

A 10Gbit-et pedig úgy viszik át, hogy a jeleket kódolják, méghozzá a 64/66b kódolással, ami lényegében annyit tesz, hogy 66bitnyi információban visznek át 64 bitnyi információt, továbbá a +/- feszültségállapotokkal is úgy játszanak, hogy ki legyen egyenlítve a DC, hogy ne legyen az egyik oldalon sem töltésfelhalmozódás.
A technikai leírást megtalálható a neten, rá kell keresni 64/66b encoding kulcsszóval.
Wikipediás összefoglaló:
https://en.wikipedia.org/wiki/64b/66b_encoding

75ezer Ft-ot áldozni egy 120cm drótra, mert az állítólag jobb mint más, az egy nagy baromság egy digitális jelátvitelnél. Egynevesebb gyártó minőségi kábele fillérekből is ugyanazt tudja. Nem mellesleg egy gép sokkal precízebben gyártja le a csatlakozókat, mint egy emberi kéz. Nyilván ne egy véletlen selejtes darabot vegyünk, mivel ezeket egyenként nem fogják letesztelni - viszont ha mégis kifogunk egy gyártási selejtet, olcsó annak a cseréje. A selejtszám meg <1%...


Meridian
(senior tag)

Amúgy azt megérteném, ha valami áramkör kondenzátorairól, ellenállásairól, vagy tranzisztorairól lennének szó... Japán minőség vs kínai minőséggel, na, ott vannak különbségek...

[ Szerkesztve ]


Dyrg
(aktív tag)

Buta milliomosoknak jó lehúzása... :C


ViZion
(félisten)
Blog

Kicsit a régi vicc jut róla eszembe:
vettem egy LOSER márkájú pólót, csak tudnám mi a franc került benne 75000 Ft-be... :U

HDMI kábelre pont volt vakteszt már korábban is, qrvára nem tudták megmondani, h melyikről megy a kép+hang... szívás ez a digitális átvitel az ilyen vérsámánoknak, de hát majd látják...

Mondjuk a másik régi mondás szerint amíg lósz@r van, veréb is lesz. Sok sikert nekik, találják meg a verebüket. :DDD


Cifu
(félisten)
Blog

Nagyon jó olvasni az ilyen híreket. Meg a hsz.-eket. :)

Mondjuk aki 75 000 Ft-ért vesz USB kábelt az nem olvas PH!-t, és feltehetően a legapróbb fogalma sincs a technikáról. Drága és jól be van csomagolva, hát megveszi.

Ilyenkor nem értem, hogy miért üldözik akkor a nyugdíjasokat bekerítő és kifosztó 'termékbemutatós' átverő bagázsokat a fogyasztóvédők, és az ilyeneket miért nem? :F


Béééla
(őstag)
Blog

Na az ilyen cáfolatokért érdemes a sok barmon is végigmenni!

A filléres kínai USB kanóc tényleg hulladék (néha csodálkozom, hogy az egy hajszálnyi réz miként kéne elbírja az 500mA-t ;] ) csak kevés vezetéken tüntetik fel, hogy miféle, hányszorosan árnyékolt meg csavart. Azzal, hogy megmutatják, milyen kubai szűzlányok combján sodorták, legalább sejthetjük, mit tud :D


Alchemist
(addikt)

Ez már parapszichológia és a Mátrix határainak feszegetése.. :)

Mindazonáltal hifi-extremista (a müncheni High End Show-ról írva a kiállított rendszerek jó felét alaposan lefikázta) barátommal anno végeztünk egy USB kábel vakteszt sorozatot és elég nagy biztonsággal meg tudta mondani, hogy a három kábel közül éppen melyik van csatlakoztatva(!)
A kábeleket nem láthatta, viszont azt nehezen hiszem el, hogy a zenében füllel észlelhető különbségek vannak...

üzenetek