Milyen nyomtatót vegyek? - Nyomtatók, szkennerek fórum

üzenetek

hozzászólások


qnadam
(veterán)

ami brother szkennerekkel találkoztam, azok dokumentumra teljesen jók voltak.


laci06
(senior tag)

És akkor miért brother és miért nem epson? Mi az előnye a brothernek? Ha jól tudom az epson kezdte el már egy jó ideje "tolni" ezeket az "új" tintasugaras tartályos készülékeket.

Szoftvere melyiknek a jobb? WPA3-as wifit tudnak esetleg? Én úgy kb 150 köré lőttem be ami szerintem reális, hogy már egy jobb minőséget kapjak. Esetleg színes lézereken nem érdemes gondolkodni ebben a kategóriában?


PociAti
(senior tag)

Én dokumentumok szkennelésére is inkább előbányászom és kicsomagolom az Epson nyomtatómat, majd szkennelés után visszacsomagolom, és elteszem.
Ritkán tartom elfogadhatónak azt, amit a Brother csinál.
És nem azért, mert az Epson olyan jó lenne. Utóbbi a szar.

Majd ha időm engedi, készítek összehasonlító szkenneléseket. Könyvekkel, fotókkal, szóróanyagokkal, stb. teszteltem, de nem tartottam meg az anyagokat. Könyveknél nagyon érzékeny volt a Brother a távolságra. Csak sík felületeknél szkennelt elfogadhatóan, könyv közepe, hajtásnál már távol van az üveglaptól, életlenül és sötéten dolgozik.

A fő hiba ami mindig kijön, hogy rossz a dinamika, ráerősít arra a részre ahol valamit talál és próbálja eltüntetni a hátteret. Csak ez túl erősen teszi, mellékhatásként a lényeg is eltűnik. (Aláírás, bélyegző szaggatott lesz.)
Fontos alaptulajdonságnak kellene lenni, hogy megmaradnának a részletek! Utófeldolgozásnál majd én eltűntem azt, ami nem kell, viszont csak azt, ami tényleg nem kell. Sajnálatos módon a Brothernél már csak az általa módosított hiányos képet kapjuk meg.

A mellékelt kép a régi személyim egy részlete látható 1200 dpi-vel. Baloldalon a Brother DCP-T510W, jobbra Epson WF-2750DWF.

Brother hibája, hogy a sárga vízjel vonalak hiányosak, szaggatottak. Jobb alsó sarokban lévő finom részlet szinte teljesen láthatatlan. A színek közel sem hasonlítanak a valós színekre. A feketére nagyon ráerősít. (Ez a ráerősítés néha jó jön, viszont ezt a hatást az Epsonnál már szkenneléskor is könnyed el tudom érni a gamma érték módosításával. A Brothernél viszont nem lehet kellemes átmenetes képet létrehozni.)


PROTRON
(addikt)

Oké, de akkor mi a verdikt, a fent megjelölt paraméterek mentén, melyik típust ajánlod #18542laci06 kollégának?


PociAti
(senior tag)

Csak gyártót írtam, Canon és Epson gépei között kellene szétnézni.
Konkrét típust azért nem írtam, mert rendes válaszhoz órákon át kellene bújni a típusleírások között, mivel legutóbb amikor ebben a kategóriában megtettem ezt, azóta új típusok jelentek meg.
Ma már valószínűleg mást mondanék, mint amit egy éve mondtam. (Vagy amit fél éve mondtam volna.) Folyamatosan frissíteni kellene ezt a tudást. Legjobb lenne hozzá saját adatbázist építeni, ha már egyszer nincs ilyen publikus adatbázis.


laci06
(senior tag)

Jól látom, hogy az epson készülékek nem nagyon tudnak kétoldalú scannelést (epson weboldalán ha rászűrök erre a funkcióra akkor csak a 300k feletti gépek jönnek fel)?:( Van olyan ami tud kétoldalasan nyomtatni és scannelni automatikusan? Vagy sokat akarok?

[ Szerkesztve ]


qnadam
(veterán)

tudom, hogy az ilyen finom dolgokban nem jó, de dokumentumokra teljesen használható. volt dolgom a4-es és a3-as brotherekkel, de viszonyítási alapom is van, van itthon két epson meg egy nikon szkenner :)


PociAti
(senior tag)

Nagyon-nagyon sokat akarsz.
Kiforrott technológia a dupla szenzor, de otthoni körülmények között nem igazán van rá igény, ezért csak a gép árát helyezné a versenytársak fölé (ezáltal komoly piaci hátrányba kerülne).
Ezért van az, hogy kizárólag az irodai gépekbe szokás beletenni. És ott is a felsőbb kategóriákba.
(A Canon Maxify B-s sorozata egész olcsón tudja ezt, de ott meg a tinta drága.)


PROTRON
(addikt)

Jaja az én Brother MFC-J3540DW készülékem másolni tud kétoldalasan is, de "beolvasni" nem... :(
Pedig van amikor jó lenne, de ehelyett inkább mégegyszer beleküldöm az ADF-be megfordítva a doksit, aztán szenvedek az összefűzéssel.
Most pl az ingyenesen hozzá kapott pdf viewer vacakol, nem képes kitörölni saját maga által összerakott 120 oldalas doksiból oldalakat, folyton behal a program...tudom fizessek adobe profesionölre ha minőségi pdf szerkesztést akarok...


PociAti
(senior tag)

Adobe-ra inkább ne költs!
Egyik cégnél megvettük, másiknál a 10 milliós nyomtatóhoz kaptuk.
Én inkább parancssorból oldom meg GhostScript-tel.


PROTRON
(addikt)

De azt nem írtad le hogy miért ne költsön rá az ember. :)
Ellenben azt látom hogy az ingyenes alternatívák vagy nem képesek kezelni rendesen a fileokat, vagy a legfontosabb funkciók hiányoznak, vagy kilóméter méretűeket csinálnak belőle....pl 1 db 3,5 MB file meg 10 db 0,2 MB fileból lesz összefűzve 13.5MB. :D

[ Szerkesztve ]


PociAti
(senior tag)

Azért ne költsön rá az ember, mert ingyenes szoftverekkel is tökéletesen megoldható.
Legtöbb szoftver alapja a már említett GhostScript. Én parancssorból használom. Nagyon jó leírások vannak hozzá, ha rákeresel mit szeretnél, biztosan találsz rá választ.
Vannak programok, melyek csak egyszerű grafikus felületet biztosítanak számára, és vannak összetettebb programok, melyek szintén ezen alapulnak.

"legfontosabb funkciók hiányoznak, vagy kilóméter méretűeket csinálnak belőle"
Rosszul paraméterezted.


PROTRON
(addikt)

"Rosszul paraméterezted."

Nem lehet paraméterezni, mert kihagyják ezeket a menüpontokat, ezért tudnak olcsóbbak lenni az acrobat pro-nál.
Ezek szerint azért, mert a Ghostscript-et még nem tanulták meg olyan jól kezelni mint Te, de azért kiadnak egy programot, amiért pénzt kérnek.
Nálunk a cégnél a titkárnőnek már az acrobat pro 7.-es verziójának Windows XP időből maradt puritánabb menüje is kihívás a mostani acrobat pro 10-hez képest, szal a békesség érdekében csak egyszerűen, grafikus menüvel kezelhető, intuitív program jöhet szóba.
Nem azért fizeti a főni őket hogy programozni tanuljanak, hanem hogy nyomtassák ki az oldalakat, vigye oda a főni elé, aláírás után szkennelje vissza, fűzze össze a megfelelő helyeken, lektorálja, javítsa a nyelvtani hibákat, aztán küldje el emailben, meg újra nyomtatás után vigye el postára...

A brother-höz kapott paperport meg pdf viewer egyébként tettszene, csak pl fura hogy ha már meg van nyitva egy file a pdf viewer-el, abba nem tudok beszúrással több dokumentumot belerakni, hanem csak egyesével. Persze ha előtte szintén a nyomtatóhoz kapott paperport-al összefűzöm őket akkor mint egy komplett dokumentumot bele tudom rakni.
A paperport-nak meg vannak egyéb hülyeségei, pl figyelni kell hogy a grafikusan felnyitott mappában valóban soronként jeleníti meg a fileokat, vagy a képernyőt teljes egészében random felületként kezeli. :D

De most ezt a hibát, hogy a pdf viewer maga által beszúrással egyesített 120 oldalas dokumentumból ki kell töröljek oldalakat, erre összeomlik a program, ezt nem tudom hova tenni, az ilyenektől falra mászom...autocad-nél is.

Meg semmit sem tudok benne beállítani a mentéskor, így óriás fileokat csinál, valamint nem tudom pdfA, arhivált formátumban menteni vele, csak biztonsági funkciókat tudok beállítani, ami megint macerásabb.


laci06
(senior tag)

Köszönöm. Hát igen, lehet, hogy sokat akarok, de az lenne az igazi, és én nem gondoltam volna, hogy ez ilyen bonyolult elvárás. Mármint én azt hittem, hogy a két oldalas szkennelést is meg lehet oldani úgy, hogy az egyik oldalt scanneli, de aztán megforditja, mint a kétoldali nyomtatás esetében, és szerintem egy párszáz/pár ezer forintos extráról beszélünk onnantól kezdve, hogy van egy lapadagoló. De mindegy, ez van...

Ahogy néztem vannak megoldások azért erre, de akkor tudsz esetleg javaslatot mondani olyan nyomtatóra ami tudja? Aztán megfontolom, hogy ér-e annyit az a kis extra.


PociAti
(senior tag)

"Nálunk a cégnél a titkárnőnek már a ... puritánabb menüje is kihívás"
Ilyenkor kell "helyette" azt a munkát másnak elvégezni.

A paperport-ot nem ismerem, rákerestem, úgy nézem valami windows-os program.

Egy szoftver összeomlása több dologra vezethető vissza. A szövegek néha görbékké vannak átalakítva, de ha nem is, akkor speciális tipográfiai beállítások miatt akár egy szó is annyi elemből állhat, ahány karakterből áll, és mindegyik egyenként van pozícionálva. Ez eléggé meg tudja izzasztani a számítógépeket, főleg ha valamely elem bugosan lett lett létrehozva (ez AutoCAD-nél néha előfordult, emlékszem a hódfarkú cserép volt az egyik ilyen objektum). Ettől az Acrobat is rendre elhasalt, a Foxit viszont jól lekezelte az ilyen hibákat.

Ha nem képes PDF/A változat létrehozására, nem képes optimalizálni a végterméket és amúgy is összeomlik, akkor más programot kell használni.
A már említett Foxit cég termékeit én anno kedveltem, szerkesztőjének van Free Trial változata. És tudja a PDF/A-t.


PociAti
(senior tag)

Ezt a lehetőséget inkább kihagynám.

Nem fogom áttúrni az internetet azért, hogy találjak egy-két nagyon drága nyomtató, (adott szériák tetején lévő gépet), amire végül azt mond ez tényleg nagyon drága. És még nagy is, meg amúgy se ilyet keresel.

Ha nagyon fontos a kétoldalas szkennelés, vegyél dokumentumszkennert. Kevesebb gépnek kell utána nézni és azok között (arányaiban nézve) sokkal több olyan van, ami kétoldalasan tud szkennelni. Mert náluk a szkennelés a fő funkció.


laci06
(senior tag)

Világos, köszönöm!


PROTRON
(addikt)

Köszi a tippet a foxitra, azt többen is ismerik cégnél, csak nem tudtam mennyire jó vagy nem a pdf szerkesztője, ilyen összefűzésekhez.
Bár az éves díja nem tettszik, van alternatíva fele ennyiért.

Az 50 oldalas alapdoksiból simán kitudom törölni a pdf viewerrel ugyanazt a legelső oldalt, amit a végső 120 oldalasból nem és tényleg csak egy word-ben szerkesztett oldal.
De abban igazad van hogy a 120 oldalas végső változatba belekerült 20 oldalnyi autocad rajzok meg 50 oldalnyi egyéb mellékletek, amiket más cégek szkenneltek be.
Tehát akkor nem is az adott oldal okozza az összeomlást, hanem hogy a törlés parancs lefutása során mindenképp a teljes dokumentumot újra beolvassa a rutin és valamelyik egyéb oldalon lévő csúnyaságot félreolvas? Mert beszúrni be tudok oldalt, csak törölni nem, ezért nem értem....na az ilyenek miatt nem lett belőlem sose programozó. :D

A pdf viewerrel nem jöttem rá hogyan tudnék pdf/A-t csinálni, de biztonsági jelszóval le tudom védeni azt hogy módosítani tudják a doksit, ami gyakorlatban szerintem magasabb szintet képvisel a meghamisítás elleni harcban a pdf/A-nál, csak nagyobb macera.

Ugye egyrészről az aláírás ellopása jelent kockázatot, másrészről ami fontosabb hogy a kiviteli tervdoksit ne tudja a másik fél módosítani aztán a tervezőre fogni hogy hülyeséget írt bele...


laci06
(senior tag)

Most ahogy nézegettem, belefutottam a Canon Maxify MB5150-be mondjuk. Elvileg tud duplex scan-t, és 60k körül elérhető. Persze a tintaköltség nem olyan erős, de ha nem nyomtatunk sokat, akkor ez nem lehet jó kompromisszum?


PociAti
(senior tag)

Ezt a sorozatot említettem a (#18548) hozzászólásban.

Ezek a legalacsonyabb induló árú készülékek, melyek tudják a duplex szkennelést. Legtöbben ezért veszik meg. Akár jó is lehetett volna, de a vélemények alapján nem az. Előbb jelentkeznek a problémák, minthogy a drága tintára panaszkodjanak. Tintacsomag hozzá 35.000 Ft. Meg ez legalább előre tudható, az nem, hogy megbízhatatlan.
Elsősorban a nyomtatás lassúságával, minőségével, hibás a patronokkal , csatlakozással, és úgy általában mindenféle műszaki problémák adódnak. Nagyon rövid időn belül. Ez a költségspórolás átka. Íme a válasz miért nem csak pár száz Ft egy alkatrész, mint ahogy korábban valaki felvetette. Mert az olcsó alkatrészek megbízhatósága sokkal alacsonyabb. És ha sok ilyen van egy gépben, akkor valami biztosan hibás lesz.
Az egyszerűbb, kevés alkatrészből álló nyomtatóknak is megvan az előnyük. Főleg ha otthoni célra szánjuk a gépet, és fontos a kompakt méret is. Megbízhatóbbak.

https://www.canon-europe.com/printers/inkjet/maxify/maxify_mb5140/
A gyártó oldalán 2,8-as értékelést kapott az 5-ből.

Két jellemző panasz:

"Sok kutatás után az ADF funkció és a duplex szkennelés miatt vettem meg, amelyek nagyon hasznos funkciók. Sajnos azonban az érintőképernyő gyenge, és többször meg kell nyomni, hogy választ kapjunk. Ez gyorsan bosszantóvá vált, és vissza fogom küldeni a terméket."
---
"Ez az új MB modell legalább több mint egy percig tartott, mielőtt bármilyen dokumentumot kinyomtatott volna. Többször is igénybe vettem a Canon help desket, hogy megpróbáljam megoldani a problémámat, sikertelenül."


laci06
(senior tag)

Köszönöm. Hát, nem igazán látom mit kéne tenni...:)


zamu
(csendes tag)

Sziasztok!

Létezik "mobil" nyomtató?
Ezt úgy értem, hogy csak bedugom a hálózati kábelét (esetleg akkus) Bluetooth vagy wifi segítségével rácsatlakozok a telefonnal/ tablettel (Android) és már tudok is vele nyomtatni. Tehát nem kell hozzá számitógép, kis helyet foglal stb, hogy nyomtatás után be lehessen tenni a szekrénybe, esetleg lehessen magammal vinni (nyilván azért nem feltétlen túrázni)

Mi az a szó amivel rákeresve a neten ilyen nyomtatókra bukkanok?

Ha esetleg konkrét gépet is tudnátok javasolni, akkor első sorban dokumentumok lennének nyomtatva, de jó lenne, ha lehet vele értelmezhető minőségben színesen, képeket is nyomtatni.
Ha emellett scannerként is tudna üzemelni az nagyszerű lenne.
Mivel csak "házi" körülmények között lenne használva, ezért a rászánt keret nem a csillagos égig ér :)

Előre is köszönöm a segítséget!


qnadam
(veterán)

ha így nézzük, mindegyik wifi directet tudó nyomtató mobil :) de még akkumulátoros is létezik.

üzenetek