üzenetek

hozzászólások


Hisztogram
(aktív tag)

"http://en.wikipedia.org/wiki/Military_production_during_World_War_II"

Bocsánat, igaz, a háborúba lépés pillanatában az USA GDP-je csak ötszöröse volt a Japánénak. :(((

A japán technikai fölény egyedül a légierőnél jelentett látványos fölényt a Zérók képében, de idővel az is elmúlt. Aki pedig visszaolvassa a történelmet látja, hogy midwayi szerencse (vagy katasztrófa után) az amerikai gyárak egyszerűen túltermelték a Japánokat.

Próbálkozhatunk valami inherens erkölcsi jellemmel , karakterrel felruházni egyik vagy másik felet,de ezen uralkodó társadalmi normák másodlagos szerepet kapnak a hadipar, a háború és a tudományos élet egyre erősődő konvergenciái mellett.

A II. VH-ban jónéhány fejlesztési cikluson túlestek túlestek s a vereség minden egyes periódusban olyan véráldozattal jár, ami kikényszeríti a korrekciót, különben az ország elpusztul.

S amikor már minden tényező, idealista maszlag szanálódott és elpusztult a háború evolúciójának oltárán, csak az számít, hogy ki bírja a nyerte recepteket nagyobb mennyiségen előállítani.

Az Egyesült Államok indult ugyan valamekkora hátrányból, de a két legerősebb fegyvere, az Atlanti és a Csendes óceán biztosított neki annyi időt, hogy elérje ezt a technikai-ipari optimumot, amire állítva az amerikai gazdaság előbb utóbb mindenképpen legyalulta volna a Japánokat sőt a németeket is.

Ugyanez kisebb mértékben igaz volt az Egyesült Királyság és a HMS La Manche valamint valamennyivel jobban a Szovjet-Szocialist Köztársaságok Szövetsége és Tél Tábornok védte nagy pusztaság viszonylatában.

Ne felejtsük el, Napóleon még Moszkvát is bevette, pedig ő nem is egy átszervezés kellős közepén álló züllött hadsereggel nézett szembe. Véleményem szerint az Oroszföldön történt német fantasztikus katonai sikerekben az ideális kezdés hatalmas szerepet játszott.

Hogy végül összekapcsoljam az erőforrások determinisztikusságát az Orosz pusztasággal: gyakorlatilag mesés hadjárat után a VI. német hadsereg bukását az okozta, hogy tengelyhatalmaknak egyszerűen nem volt elég katonája a frontot teljes mértékben befogni, az oroszoknak meg volt: s lőn az Uránusz és Jupiter hadműveletek.

Most képzeljétek el, hogy a szovjet hadsereg nem a ziláltság teljes állapotában, a gépesítési program befejezte előtt, tisztességes kiképzéssel, jól működő rétegelt védelmi vonalakkal várják a németeket.

Az orosz birodalom mérete, az óceánok és a Csatorna megteremtette a lehetőséget arra, hogy ezek az országok tanuljanak a hibáikból. a többi pedig csak idő kérdése volt.

üzenetek