üzenetek

hozzászólások


wednesday
(őstag)

USA belépésekor már nem volt esély. Ott, akkor már minden eldőlt. Ebbe a háborúba kis túlzással már másodlagos volt, hogy a frontvonalon mi történik. Az elsődleges, a nyersanyagok az ipari termelés, az utánpótlás nagysága és gyorsasága.
Most ha a németek több nagy vereséget mérnek a szövetségesekre, (pl Kurszk, Ardennek, vagy sokkal nagyobb bombázó és konvoj pusztulás) azt is lenyelték volna és pótolják a veszteségeket, max a háború húzódik el jobban. De akkor meg Berlin kapja az atomot.

Azért az oroszok is bekeményítettek már Moszkva közelében a védekezésben. Ha nem így lett volna, a tél és utánpótlási gondok ellenére elfoglalták volna a várost a németek.


kerekfej
(addikt)

A nácik New York lebombázását célzó terve

1944 végén az amerikaiaknak minden oka megvolt az ünneplésre. A háború a vége felé közeledett. Németország eközben olyan interkontinentális fegyver kifejlesztésén dolgozott, amivel csapást mérhet Amerika keleti partjaira. Voltak köztük zseniális és őrült ötletek is.

Van egy ilyen ismeretterjesztő film

[ Szerkesztve ]


Remus389
(veterán)
Blog

nézd meg mire válaszoltam


Hisztogram
(aktív tag)

Spanyolország pedig független volt a II. VH. teljes időszakában.

ráadásul még semleges is:P leszámítva pár önkéntes osztagot khm khm:)

Más: Hihetetlen naiv gondolkodás vezérelte a Tengelyhatalmakat, mind Japán, mind GER a tekintélyuralom felsőbbrendűségébe vetett hitükben abban reménykedtek, hogy a veszteségektől pánikoló tömegek markában vergődő kormányok kénytelenek lesznek békét kötni. Hát nem jött be. Sőt. Az USA úgy finanszírozta az egész háborút, hogy a világon egyedüliként Amerika nem tapasztalt életszínvonal csökkenést.

A JAP-US viszonylatra visszatérve az USA gazdasága 10x akkora volt, ennek fényében ismét kérdéses, hogy "akkor miről is beszélünk". Persze ehhez látni kell azt is hogy a Japánok - mellesleg helyesen - úgy fogták fel, hogy az Egyesült Államok aktív expanziót folytat a térségben és csak idő kérdése, hogy mikor parkolnak le az anyahajók a közelben.


gejzanet
(tag)

nananana!!!

ha hitler nem támadja meg az oroszokat és az oroszok nem hajtják géppuskával a katonákat a német ágyuk elé akkor a németek nyerik meg a vh2-t. Igaz, hogy amerika nem rokkant bele a vh2-be de nem is vett benne részt jófórmán, csak ázsiában. bombázott itt-ott és amikor az oroszok már a németek javát felmorzsolták akkor partra szálltak és nagy nehezen leküzdötték a rosszul felszerelt öregekből és gyerek katonákból álló német véderőket.


wednesday
(őstag)

Midwaynél megvolt az esély, hogy befejezzék a japánok azt, amit Pearl Harbornál elkezdtek.

Mind a japánoknak mind a németeknek csak akkor lett volna esélye nyerni, ha az ellenségeik békét kérnek idővel.


Remus389
(veterán)
Blog

honnan veszed hogy 10x?

nézz utána axis allied GDP

kár hogy egyesek hasbol mondják az adatokat, ahogy egyesek "kifelejtik " Japánt, Olaszország -ot, és csak Magyaro. -t, meg Szlovákia -t említik mint Hitler szovetsegeseit

ez a 10* GDP is ilyen félrevezető...

szóval nezzetek utána a tényeknek is, főleg ha számokkal dobaloztok

arról nem is beszélve hogy az akkori USA gyengébb volt mint ma, pl haditechnikaban is (nem gyenge csak gyengébb relatív )

arról sem beszélve hogy akkoriban Németország volt a világ technikailag legfejlettebb országa illetve Japán is, és az egész kontinentális Európa -t uralták (igen a Lengyel búza és a Francia ipar is az övék volt ), vagy szövetséges vagy megszállt, de majdhogynem kiegyenlített volt a dolog

[ Szerkesztve ]


sh4d0w
(félisten)
Blog

Erőteljesen rossz értékelésre vall, ha szerinted az USA jóformán nem is vett részt a II. világháborúban.


Hisztogram
(aktív tag)

"http://en.wikipedia.org/wiki/Military_production_during_World_War_II"

Bocsánat, igaz, a háborúba lépés pillanatában az USA GDP-je csak ötszöröse volt a Japánénak. :(((

A japán technikai fölény egyedül a légierőnél jelentett látványos fölényt a Zérók képében, de idővel az is elmúlt. Aki pedig visszaolvassa a történelmet látja, hogy midwayi szerencse (vagy katasztrófa után) az amerikai gyárak egyszerűen túltermelték a Japánokat.

Próbálkozhatunk valami inherens erkölcsi jellemmel , karakterrel felruházni egyik vagy másik felet,de ezen uralkodó társadalmi normák másodlagos szerepet kapnak a hadipar, a háború és a tudományos élet egyre erősődő konvergenciái mellett.

A II. VH-ban jónéhány fejlesztési cikluson túlestek túlestek s a vereség minden egyes periódusban olyan véráldozattal jár, ami kikényszeríti a korrekciót, különben az ország elpusztul.

S amikor már minden tényező, idealista maszlag szanálódott és elpusztult a háború evolúciójának oltárán, csak az számít, hogy ki bírja a nyerte recepteket nagyobb mennyiségen előállítani.

Az Egyesült Államok indult ugyan valamekkora hátrányból, de a két legerősebb fegyvere, az Atlanti és a Csendes óceán biztosított neki annyi időt, hogy elérje ezt a technikai-ipari optimumot, amire állítva az amerikai gazdaság előbb utóbb mindenképpen legyalulta volna a Japánokat sőt a németeket is.

Ugyanez kisebb mértékben igaz volt az Egyesült Királyság és a HMS La Manche valamint valamennyivel jobban a Szovjet-Szocialist Köztársaságok Szövetsége és Tél Tábornok védte nagy pusztaság viszonylatában.

Ne felejtsük el, Napóleon még Moszkvát is bevette, pedig ő nem is egy átszervezés kellős közepén álló züllött hadsereggel nézett szembe. Véleményem szerint az Oroszföldön történt német fantasztikus katonai sikerekben az ideális kezdés hatalmas szerepet játszott.

Hogy végül összekapcsoljam az erőforrások determinisztikusságát az Orosz pusztasággal: gyakorlatilag mesés hadjárat után a VI. német hadsereg bukását az okozta, hogy tengelyhatalmaknak egyszerűen nem volt elég katonája a frontot teljes mértékben befogni, az oroszoknak meg volt: s lőn az Uránusz és Jupiter hadműveletek.

Most képzeljétek el, hogy a szovjet hadsereg nem a ziláltság teljes állapotában, a gépesítési program befejezte előtt, tisztességes kiképzéssel, jól működő rétegelt védelmi vonalakkal várják a németeket.

Az orosz birodalom mérete, az óceánok és a Csatorna megteremtette a lehetőséget arra, hogy ezek az országok tanuljanak a hibáikból. a többi pedig csak idő kérdése volt.


gejzanet
(tag)

teljesen jó értékelés.


yerico
(senior tag)

Ha a hideg tényeknél maradunk, akkor a németeknek esélye se volt a győzelemre.

Ez nem így van (szerintem), 1942-ig simán megvolt.

Nem hinném, hogy a németek meg tudtak volna állítani egy támadó szovjet hadsereget 1941 nyarán. A Barbarossa terv óriási mázlival indult a németek számára, hiszen 75 hadosztállyal alulbecsülték a szovjeteket. Ráadásul nem egy védekező, beásott szovjet hadsereget találtak ott, hanem telibe trafálták a Németország megtámadására felvonuló szovjeteket. Ha teszem azt ugyanúgy tettek volna, mint mondjuk Kurksznál, azaz 100 km mély védelmi vonalat építettek volna ki, akkor a németek nem törtek volna keresztül, vagy ha igen, akkor annyira meggyengültek volna, hogy a szovjet tartalékok felőrölték volna őket.
Ha a szovjetek támadtak volna, akkor meg érvényesült volna a szovjet tankok gyorsasága, és sokszoros számbeli fölénye, ráadásul egyáltalán nem voltak minőségi hátrányban. A Romániát támadni szándékozó Zsukov az olajmezők elfoglalása után kínos helyzetbe hozta volna a németeket és csatlósaikat.
Az USA meg mindenképpen támadott volna, csak az ürügyet keresték. Találtak volna mindenképpen, ha már nem, hát csinálnak (összeesküvés-elmélet: Pearl)

A szovjet támadás, ha oldalba kapja a porosz-lengyel, cseh, szlovák és magyar területeket, akkor valószínűleg hamar teret nyert volna.

Erre J.V. Sztálinnak egyszerűen nem volt kapacitása.

Volt. A katasztrófális védekezés meg ennek a következménye volt. Egy támadásra felvonuló hadsereg alkalmatlan a védekezésre, és kombinálva a védekezést tiltó paranccsal halálos. Az is lett.


yerico
(senior tag)

ha hitler nem támadja meg az oroszokat és az oroszok nem hajtják géppuskával a katonákat a német ágyuk elé akkor a németek nyerik meg a vh2-t.

Azt kellene megérteni, hogy a szovjetek már készültek a támadásra, és kb. 3 héttel a Barbarossa után indult volna az övék. Tehát nem tudták volna a elkerülni a németek a szovjet támadást, akkor meg már szerencsésebb volt, ha ők támadnak. Bár mindez abszolút nem tudatosan történt Hitler részéről, de óriási mázlinak bizonyult. Ennek ellenére kikaptak.


yerico
(senior tag)

Midwaynél csak arra volt esély, hogy a Japánok tovább húzzák a háborút. Az amerikai gazdaság 10E kilométerrel odébb olyan tömegtermelésbe kezdett, hogy ha el is veszítik mind a 3 hordozót, akkor is 15 újabbat bocsátanak vízre 1943 végéig. A Zerok sem voltak olyan hajde csodálatosak, remekül fordulóztak, de ha eltalálták őket, akkor szétestek. A páncélozás meg csak fogalomszinten volt ismert. Amint az amerikaiak kihozták az újabb gépeiket, és megtiltották a fordulóharcot, a japánok veszteségei tömegesen megnőttek.
Ugyanígy a németeknek is csak arra volt esélye, hogy tovább húzzák az időt. A szovjetek nem akartak békét kötni, ők meg akarták szállni a világot.


Hisztogram
(aktív tag)

Én ezzel a yerico gyerekkel/úrral teljes mértékben egyetértek.


yerico
(senior tag)

Általános iskola alsó tagozatban ezt az erőteljesen sarkított értékelést azt hiszem, hogy egy közepes osztályzattal még elfogadnák.


gejzanet
(tag)

Erre semmilyen bizonyiték nincs, csak mindeféle összeeskövés elmélet.

üzenetek