üzenetek

hozzászólások


rudi
(nagyúr)
Blog

Avvan, hogy ez a boltban kapható izécske mindenféle közelítésekkel mér, nem feltétlenül reális amit kiad, különösen nem passzív PFC-s tápokra. Múltkor mértem FSP Saga-kat, és 300 watt körüli gépen jó 100 wattal kevesebbet mutatott mint egy aktív PFC-s Cooler Master, ami badarság.

A másik dolog, amibe a szerkesztőség átköltözésekor belefutottunk, hogy nem tudja biztosan kezelni a hálózati zavarokat. Egyik tesztnél valami lehetett az irodaház hálózatán (tán nagyerejű lézerfegyvert teszteltek, nemtom), de olyanokat mértünk, hogy egy GF 8800-as konfig idle és full eredménye között csak 30 watt volt, pedig sokkal többnek kell lennie. Pár nappal később, zajszűrős elosztóval már más számok jöttek ki, de az a vicces, hogy a zajszűrő nélkül is :)

Megoldás lehet minden más fogyasztót kikapcsolni és a villanyórán nézni valami hosszabb idejű mérést. Ezzel csak az a baj, hogy nincs valami jól kalibrálva a 100 W körüli kis fogyasztásokhoz, és anyu/feleség nem nagyon fog örülni, ha a tudomány nevében soron kívül leolvasztjuk a hűtőt.

Még más megoldás a jó drága, tudtommal elég pontos lakatfogó. Ez egy olyan berendezés, ami megmondja, hogy hány amper szaladgál a drautban, amire ráfogtuk. Nem magyarázom el az elvét, mert mágneses indukciós, és a máhgnesességről aszonta a fotonfizikatanár, hogy ha elmagyarázná hogyan is van valójában, akkor beleőrülnénk :DDD

Szóval ezzel a lakatfogóval elvileg a 230-as kábelen meg lehet mérni az áramerősséget, mellette meg lehet mérni a feszültséget, és a kettőből kijön a fogyasztás. Valamikor mi is tervezünk ilyen mérést, de nekünk drágább lakatfogó kellene, ami mér egyenáramot is, és olyannal szálanként a gép/táp belsejében ki lehetne mérni, hogy ténylegesen mennyi az annyi mondjuk egy ODD-nél, HDD-nél meg mindennél, amihaz draut vezet.

üzenetek