üzenetek

hozzászólások


Dany007
(veterán)
Blog

Na igen, az is durva. Nálunk szinte pont ugyanez a helyzet.
Az építő cég már rég csődbe ment, így nincs hova menni panasszal. A biztosító erre nem fizet, illetve beázásra fizetett 1x. Legközelebb ilyenre is csak akkor fizet ha papírral alátámasztva tudjuk bizonyítani hogy szakszerűen el lett hárítva a probléma és eltelt 1 gond nélküli év.

A közösképviselővel is kitörölhettük a seggünket. Mint írtam a legnagyobb megoldása az lett volna, hogy szellőztessünk többet. Okés, lehet működik egy szintig, de ha lefekszünk télen aludni este 10-kor, akkor reggel 7-ig ki fog szellőztetni? És az az alatt felgyülemlett párával mi lesz?

Pedig lépcsőház szintjén meglehetett volna csinálni egy komplex hőcserélős szellőztetési rendszert. Ahol is a központi szellőztetés motorja valahol az épület "szerviz" részlegén (mert központi kazán az van) van elhelyezve és a lakásokba csak a csöveket vezetik be. Pár millióból kilehetett volna hozni, minimális családonkénti hozzájárulással... Csak ehhez a közösképviselőnek is tenni kellett volna valamit. Mondjuk utána nézni ennek a lehetőségnek, árajánlatot kérni, majd körbejárni a lakókat ki tudna beleadni és mennyit.

Egyébként annyira új lakásnál, mint a tiétek még lehet hogy a falak kiszáradása okozza a fő problémát. Nálunk, mivel már elmúlt vagy 7-8 éves a lakás vizes fal már biztos nem játszik. Ellenben a falak ázása (és itt most az esőre gondolok) egy lehetséges plusz tényező nálunk is.

@Attix70:

Igen. Az első pár napban mértem a hőmérsékletet illetve annak változását. Tized fokokban mérhető. Bár hozzátartozik az is, hogy elég nehéz ezt itt pontosan mérni. Ugyanis a radiátorok önszabályzók. A kinti és a benti hőmérséklet különbség függvényében változik. Pl ha nincs olyan hideg ott kint akkor maximumra kell tekernem a radiátort hogy jöjjön valami meleg belőle... Fordítva is igaz. Ha nagy a mínusz kint, akkor bent elég 2-3-asra tekerni és már nyomatja is.
Ráadás, hogy úgy van beállítva - szintén központilag - , hogy estére / hajnalra csökkenjen a fűtés intenzitása, mindegy hányasra is van állítva.
Tehát az is elképzelhető, hogyha volt is hőmérséklet csökkenés, akkor azt a radiátor magától kompenzálta.

Ennek van jó és rossz oldala is. A jó az, hogy alig 10k forint a havi fűtésszámlánk 48m2-re átlag 23-24 fokos belső hőmérséklet mellett. Tehát ha tíz százalékot kéne rátennünk is a fűtésre, még akkor is bőven megérné. Hiszen a több száz wattos párátlanítókkal szemben a ventilátor - amit még ugyan nem mértem - alig 1 W-ot fogyaszt.

üzenetek