üzenetek

hozzászólások


Jim Tonic
(nagyúr)
Blog

Én 2x is letoltam egy 2 hónapos kúrát, mindenféle gond nélkül. Az első pár nap necces, míg átáll a szervezet, utána már könnyű. Elsőre sportot is társítottam mellé, a cél 20 kg leadása volt. 96-ról mentem le 76-ra. Másodikra nem volt sport mellette, mert az most nem fért bele, és gyakorlatilag ez az egyetlen nem koplalós diéta, amivel fogyni lehet. Most 10kg ment le.
Én ugyebár irodában nyomom egész nap, mozgás kevés. Ezzel lehet kontrollálni a súlyt. 10 kg pl. most 140-ről levitte 125-re a vérnyomásom, szóval nem mindegy. Aztán lassan vissza tudok majd térni a sporthoz, ha kicsit nagyobbak lesznek a gyerekek.


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

"A paleolit azért a sok állati hús miatt jelentősebb fehérjebevitellel jár, mint a normál étrend"
Mégegyszer: sem a ketogén, sem a paleolit étrend nem jár jelentős(ebb) fehérjebevitellel. Én ketozok, ami a durvábbik a kettő közül, mert szinte semmi szénhidrátot nem enged meg, ennek ellenére napi 110g fehérjét eszek. Ez 0.87g / testtömegkg.

Sanya:
Igen, az az átlagéletkor volt, amiben benne van, hogy a csecsemő és gyerekkori halandóság borzalmasan nagy volt a maihoz képest. Ha felnőtt az illető, akkor simán megélhetett annyi évet, mint most. És ez csak a topikban le lett írva legalább 3x. Meg az is, hogy a paleo étrend sem azt jelenti, hogy edd ugyanazt, mint az ősember. A ketogén meg végképp nem.


Apollyon
(Korrektor)

Otthonra szobabicikli esetleg? Sokat számít még a "rendes" sport mellett is.


Sanya
(nagyúr)
Blog

ha levonjuk a csecsemőhalandóságot, akkor sem éltek addig, mint manapság, ez tévedés-ferdítés.


Jim Tonic
(nagyúr)
Blog

Én is így gondoltam. Meg is vettem. 3x-4x hajtottam, aztán meguntam, hogy rám mászik a négyéves fiam. :)


emvy
(nagyúr)

Pontosan, messze nem.


fordfairlane
(veterán)

A low protein, high carbohydrate diet may be the most effective for stimulating a hormone with life-extending and obesity-fighting benefits, according to the latest Australian research.

Ha jól értem, akkor ez egyfajta anti-ketogén étrend, amivel kapcsolatos kísérletet ugyan még csak laboratóriumban, egereken végeztek el, és csak hormonszintet vizsgáltak, mégis levonták azt a következtetést, hogy ez a legjobb módja harcolni a túlsúly ellen, és ez biztosít hosszabb életet? Nemsokára azt is kimutatják, hogy a dohányzás valójában egészségmegőrző hatású, mert néhány krokodil, amelyik füstöt szív be, hosszabb ideig él, mint amelyik háton úszik?


Gabás
(addikt)

nem:) egy olyan hormon termelődését vizsgálták az étrend függvényében, amely a feltételezések szerint több szempontból jótékony hatású


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Pont ez a baj a modern orvostudománnyal. Nagyon sokszor kiragad egy részletet és csak azt vizsgálja. Ez olyan lenne, mint ha megvizsgálnánk egy autót és néznénk, hogy attól függően, hogy mennyire nyomjuk a gázpedált mennyi benzin kerül a motorba. Megállapítanánk, hogy ha tövig nyomjuk a gázpedált, akkor kerül a legtöbb benzin a motorba. Eddig még rendben is van. Majd ezután elővennénk egy másik tanulmányt, ami megállapítja, hogy ha több benzin van a motorban, akkor gyorsabban megy az autó (még ez is ok), majd ebből levonnánk a következtetést, hogy akkor fogunk a leghamarabb odaérni a célunkba, ha folyamatosan tövig nyomjuk a gázpedált. Ja hogy van még ezer másik paraméter? Az lényegtelen, most nem azt nézzük...
Szóval a tanulmány teljesen rendben van, de a konklúzió és az abból megírt cikk? Semmit se ér.


Woodslave
(nagyúr)

[link]

magas szénhidrát étrenden vannak. Ez most tulajdonképpen mit bizonyít? :) Jah, lehet hogy jó lesz ez a hormontermelésed, mellé meg inzulinos cukorbeteg leszel - azért ez is" kis" túlzás, vagy legalábbis fenti tanulmány szerint.

This study indicates that vegans had a 60% lower risk of developing diabetes as non-vegetarians.

[link]

lehet itt válogatni a tanulmányok között... nyilván ha zsírt eszel az a legkevésbé hajlamosít cukorbetegségre ezt aláírom, de azt se lehet kategórikusan kijelenteni hogy a magas ch bevitel a cukorbetegség kialakulásához vezet, mert biztos vagyok benne, hogy nem ketogén vega diétáról van szó a fentiekben :D (bár tudom hogy van olyan - biztos az a legtutibb ;] )

ja félreértés ne essék nem nagyon hiszek én se a megfigyeléses tudományos kutatásokban, csak egyszerűen óvatosan kell bánni az infokkal :U

[ Szerkesztve ]


Sanya
(nagyúr)
Blog

most egy vegán oldalról linkelsz cikket, amely kimondja, hogy a szénhidrátdús étrend jobb. A szénhidrát-dús étel nem jobb. A szénhidrát-szegény étel a jobb. A vega kaja előnye (ha van) nem a cukorból jön, hanem a rost-dús étrendből.

Ha nem hiszel a megfigyeléses tudományokban, akkor neked is lapos a Föld és körülöttünk keringenek a csillagok és a bolygók, igaz? :)

[ Szerkesztve ]


Auratech
(őstag)
Blog

Ismerek olyan embert, aki három gyerekfej méretű túrósbatyu és fél liter kakaó után tud frissen, futva cipekedni.
Általában ezek olyan fiatalok, akik bármit büntetlenül képesek elfogyasztani, bármilyen mennyiségben.
Fiatalon, amíg a hormonrendszer hiperaktív és a test növekszik vagy épp kinőtte magát 16-25 között, a legtöbben nem szenvedik a bármilyen étrend hátrányát. 12 tojásból rántotta 6 zsömle, litertej..szálkás has.
A dolog a kb. 30 életév után kezd izgalmas lenni, mikor az alapanyagcsere csökkenni kezd és a korábban fogyasztott megszokott kalóriamennyiség azonosnak gondolt aktivitás mellett is fondorlatos súlygyarapodást okoz. Évente egy-két kiló.. Ennek kordában tartásához a vércukor-inzulinszintet felb@szkodó tésztakúra a legrosszabb, mert lelkileg terhelő a néha váratlanul támadó és a hányingerküszöbön kopogtató, mardosó éhségroham. A nap jelentős részében a kajálás körül forog az agy és nem vagyok szakács..
Ha egész nap legelésznénk, az más lenne.
Több évig voltam húsmentes étrenden és akkor alakult ki a bizonyosságom, hogy a hirtelen vércukrot emelő ételekkel nagyon óvatosan kell bánni, ha nincs pariban az éppen végzett aktivitás igényeivel...
Átlag napi aktivitáshoz egy cukorbeteg számára is vállalható zöldség-rostdús étrend a legbeváltabb, amiben az energiát túlnyomórészt zsír biztosítja. Tiszta ételekkel, sok vízzel.
Erős, tartós aktivitás mellett, előtt közben (utána semmiképp!) belefér az eseti szénhidrátbomba.
Süti, sör, torta, bármi. Egy dologra igyekszem figyelni, hogy ilyenkor lehetőleg ne fogyasszak zsírt és lehetőleg sok fehérjét se. Akkor bármi elég hajtóanyagként az egyébként szénhidrátszegén étrendhez igazodott emésztésben is.
Babgulyás, rántotthús, krémes, kávé ez egyszerre nekem nem megy..
Tegnap nem tudtam reggelizni. Délben betoltam 10 deka töpörtyűt 20 deka tofuval... Estig kitartott..

[ Szerkesztve ]


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

"Délben betoltam 10 deka töpörtyűt 20 deka tofuval... Estig kitartott.." ennyi kajával a villamos megállóig se jutnék el.
Edzésnapos vacsora: 120g zabpehely+1,5dl tej+1 banán+30g fehérjepor összeturmixolva, még lement 3 tojás, 1 grillsajt és 2 szelet sonka :) ha megkívánom akkor még egy sör is.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"..vércukor-inzulinszintet felb@szkodó tésztakúra a legrosszabb.."

Ráadásul rossz fogyasztási szokással párosul.
Hosszan szokták főzni a tésztát. Ezzel elérve, a szénhidrátok bomba szerű felszívódását.
Az olaszok sok tésztát esznek, de csak "félig" főzik meg. Ebben az al dente állapotban, sokkal hosszabb az emésztés folyamata. Ugyan így a rizst sem kellene teljesen puhára főzni.
A krumplipürét/törtburgonyát teljesen ki kellene hagyni az étkezésből. hiába alacsonyabb a burgonya szénhidrát tartalma, mint a rizsé, folyékony szénhidrát bomba az emésztés szempontjából.

Gondolom a ketogén étrend szempontjából sem mindegy, hogy azt a kevés szénhidrátot amit megehet mennyire feldolgozott formában fogyasztja a diétázó.


Woodslave
(nagyúr)

ja pontosan. De az hogy a ch-tól leszel cukorbeteg nem állja meg a helyét akármennyire is low carb hívő vagy.

Egyébként az ilyen diéta topicok helyett írhatnék a vallás topicba is kb annyira van értelme :C

kötekedésedre felesleges lenne reagálni amúgy de a megfigyeléses kísérletnél arra gondoltam, hogy kiválasztanak 10 embert megkérdezik mit evett az elmúlt 5 évben és ebből messzemenő következtetéseket vonnak le.

[ Szerkesztve ]


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

"e azt se lehet kategórikusan kijelenteni hogy a magas ch bevitel a cukorbetegség kialakulásához vezet, mert biztos vagyok benne, hogy nem ketogén vega diétáról van szó a fentiekben"
Igen, korábbi hsz-emben nyilván kicsit túl erősen fogalmaztam, nem azt akartam írni, hogy ha valaki sok szénhidrátot eszik, akkor 100%, hogy cukorbeteg lesz, ez nyilván hülyeség. Viszont egyre több jel arra utal, hogy a sok szénhidrát és sok zsír kombó tényleg cukorbetegséghez vezet. Szóval igen, némi túlzással vagy vega vagy és nem nagyon fogyasztasz zsírt (nagyrészt szénhidrát és annyi fehérje zöldségekből és tejtermékekből amennyi az izmoknak szükséges), vagy alacsony szénhidrát és sok zsír (és annyi fehérje amennyi az izmoknak szükséges). Minden ezek között jó eséllyel valamilyen betegséghez fog vezetni. Ahogy Auratech is írja nem 25 évesen, hanem 40-50 év között. Nyugodtan meg lehet nézni, hogy hány olyan 50 éves ember van aki semmilyen gyógyszert nem szed. Igen, tudom, minden kommentelőnek lesz legalább egy olyan ismerőse aki 50 éves, meztelenül futja körbe az Antarktiszt és egyébként elszív 10 doboz cigarettát egy nap és megcukorra a zsírt és azt kanalazza. De nem egy esetről beszélek, hanem általában.

"ja félreértés ne essék nem nagyon hiszek én se a megfigyeléses tudományos kutatásokban, csak egyszerűen óvatosan kell bánni az infokkal :U"
Ez tény. Azért is szántam rá 4 hónapot csak utánaolvasásnak mielőtt elkezdtem volna ketozni és még 1 hónapot mire elkezdtem írni a cikket.


Hieronymus
(addikt)
Blog

az hogy a ch-tól leszel cukorbeteg nem állja meg a helyét

A megemelt szénhidrát bevitel szükséges, de nem elégséges feltétele az akkut cukorbetegség kialakulásának.

Olvastam egy német cikket ebben a témában. Mivel a német tudásom ezen a szinten már hiányos, csak nagyjából értettem meg.
A sejtek vércukor intoleranciáját nem az inzulin szabályozza, ezért egy csontvelőben képződő hormon a felelős.
Ez egy kettős szabályzórendszer, aminek nem az inzulin ága okozza a kettes típusú diabéteszt.

A Langerhans-szigetek béta-sejtjeinek károsodása után, (mert a folyamatosan túltermelés károsodáshoz vezet)
Megszűnik az inzulin hatása a májra. Az inzulin gátolja a máj folyamatos vércukor termelését.

Ekkor alakul ki a tarthatatlan állapot. A vércukor szint az egekben, az izomszövetek az éhhalál küszöbén, Eközben a beteg étkezése már nem befolyásolja pozitív irányba az állapotot. Ha nulla kalóriát visz be, akkor sem csökken a vércukorszint.

Az inzulin életmentő a betegek számára, de csak tüneti kezelés. A másik hormon termelésének korrigálása lehet a alapja a betegség tünetmentes és mellékhatások nélküli kezelésének.


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Felteszem, hogy a testzsírszázalékod nem alacsonyabb, mint 8%. Ha ebből leszámítva az esszenciális zsírt, akkor is marad rajtad 30000 kalória szabad felhasználásra. Ha az nem elég a villamos megállóig, akkor komoly gondok vannak :) Azért kell megenned egy vacsorára kb. 110g szénhidrátot (és akkor a fehérjeport 0g ch-nak számoltam, de gyanítom több lesz annál), mert a szervezeted nincs hozzászokva, hogy zsírból fedezze az energiaigényét.

Másik oldalról 10 deka tepertő az 820 kalória, az azért egy normál ebédre bőven elég kell, hogy legyen :)


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

De jó lenne 8 alatt :) 15 körül lehet perpill. 2500kcal-t próbálom belőni napi kajának. Nyilván viccből írtam, hogy nem lenne elég, de nem is 70 kiló vagyok hanem 105, megfejelve heti 3x-i súlyzós edzéssel. Így azért kicsit mások az energiaigények.


Woodslave
(nagyúr)

bennem is megfogalmazódott már az a gondolat, hogy az emberi szervezet az extrémitásokat szereti, valszeg ez okoz olyan stresszt ami a túlélést erősíti. :U

üzenetek