üzenetek

hozzászólások


b.
(félisten)
Blog

Én próbáltam, de a szénhidrát hiány miatt annyira elment az erőm és energiám, hogy sokszor felkelni alig tudtam.Igaz ilyenkor nyúl hozzá a szervezet a lerakódott zsírtartalékhoz, de úgy nagyon nehéz dolgozni 12 órát, hogy közben erőtlen és gyenge vagy. valahogy ezt fokozatosan kellene véghezvinni. Mármint a pékárú kiiktatását.
Amúgy a kedvenc kajám a kenyér, imádom. :(


maross
(veterán)
Blog

Kenyér legjobb, egy jo kis lurpak vajas minosegi kenyer szupercukros citromos teaval...el lehetne tartani rajta egy hetig :)...de hát ha nem szabad nem szabad, en aztan biztos nem futok 10kilometert 10 perc bunozesert ... kukaba vele :DDD.

[ Szerkesztve ]


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

Nem szabad teljesen elhagyni a szénhidrátot, de a kenyéren kívül is van élet :) Zab/rozs/tönkölypehely, rizs, köles, hajdina, édesburgonya mind kíváló ch és rost forrás.


Geller72
(veterán)

"tüdőre még van mit fejlődni, a lábam bőven többet tudna ennél."
-Ezzel abszolút így vagyok, már most! Nagyon durva eredményeim vannak bicajjal, ahogy hazajöttem, majd leesett az állam!! 3.25-ös gumikkal szerelt nem könnyű MTB-vel nyomtam ma egy harmincas szakaszt úgy, hogy baromira nem SOLT-KECSÓ szintű a talaj. A Koppány-völgyében nyomtam, Tolnából Somogyba, és vissza. Eddig ha ezt a bicót tekertem, ami jobbára terepre van szerelve, akkor a betonon elégé megkínlódtam vele, a húszas átlag ezen a terepen egy álom volt. Sokkal inkább 15-18-as kerekedett ki belőle. De a mostani brutál fogyásom után, a futásnak köszönhetően (mi másnak) olyan eszméletlenül brutál erőm lett, hogy nem értem egyszerűen. A dimbes-dombos szakaszokkal tarkított, dög meleg, olvadó aszfalton egyszerűen nem tudtam magam kinyírni. Egyetlen egy helyen nem kapcsoltam vissza a maximális áttételből úgy, hogy üvegen tekertem végig az egész szakaszt, 24.6-os átlaggal. A csúcsom az egyik egyenesen volt, 49.1 km/h..mondom 3.25-ös gumikkal szerelt dög nehéz MTB-el. Holnap megnézem alu bicajjal, slick gumikkal, aztán a bianchival. Mindezt úgy, hogy reggel futottam és a mai kajám, az 3 fél körte volt, valamint gyümilé. Ebben a melegben egyszerűen enni sincs kedvem. Az érdekes az, amit írtam is, hogy a lábam még nagyon ment volna, de a többi volt az, ami feszegette a határokat. A futástól és a fogyástól átalakult az izomzatom és olyan tempót tudok diktálni bicón, hogy még csak sejtésem sem volt. Ok, hogy amúgy is sokat bicajoztam, de nem mindegy, mennyi súllyal. Hidd el, hogy neked is sok még az a súly, amid van. Nem akartam beleokoskodni, de én is érzem, hogy ami van még rajtam, az sok. Simán látok magamon még 10 kiló pluszt, amit sokkal szívesebben látnék fele ekkora súllyal, de izomban. Azaz 85 kg enyhén túlsúly helyett legyek inkább 75 kg szálka. Ami még fura, hogy a mai ~30 km-es szakasz alatt az app szerint több kalóriát égettem el, mint a ~10km-es futástól, amit én nem érzek realnak. A futástól sokkal jobban elfáradtam, sokkal jobban megviselt. Ez nem azt jelenti, hogy hulla voltam, hanem hogy nem érzem pariban a bicajt a futással. :U


maross
(veterán)
Blog

A futas vs bicikli kaloriaegetese engem is erdekelne, endomono-n neztem, biciklin masfelszer annyit egettem, és még boven tudtam volna tekerni, futastol meg felholt voltam...szoval ha megkozelitoleg igaz, akkor inkabb teljesen biciklire valtok.


Geller72
(veterán)

Szerintem a bicaj maga nem elég. Ami az állóképességet illeti, ott tutira nem. Én régebben nagyon nyomtam a bicót, ahogy írtam is, havi 1200 km felett voltam, de közel nem éreztem magam olyan kondiban, mint futással kiegészítve. Szerintem kell a futás is, még ha nem is olyan intenzitással és távokkal, mint önmagában. Eleve más izomkat mozgat meg a futás, mint a bicaj. És persze, ez visszafele is ugyanúgy igaz. A bicajnál sem egyértelmű a dolog, mint ahogy a futásnál sem mindegy, hogy milyen domborzati viszonyok közt nyomod. A minap a dimbes-dombos futásaimat elemezgetve egyszerűen nem értettem, hogy miért van olyan gyatra átlagom, Kíváncsi voltam, hogy ugyanaz a táv egyenes szakaszon mit hoz ki belőlem. Terepen sokkal jobban megviselt a futás, a sebességem átlaga alig ment 10 km/h főlé. Nem akartam elhinni, hogy ennyire csíra vagyok. Aztán futottam egyet egyenes szakaszon és akkor jött a meglepi..:D. Az eddigi 10-es átlagom a következőképpen nézett ki. Egy km-et 3 perc 19 mp alatt futottam le átlagban. Azaz a 3 km-t úgy futottam le, hogy az átlagsebességem 18 km/h volt. ;] . Mindjárt más a leányzó fekvése. Kb ennyit számít a terep, vagyis a szintkülönbség ennyit vesz ki futás közben az emberből. Nem mellesleg futottam ott egy tízest és egyáltalán nem éreztem magam fáradtnak, simán ment volna még. A bicaj ugyanaz. Sima terepen megmozgat egy pár izmot, de közel nem annyit, mint egy nehezebb terepen, ahol kézzel húzod is magad, tehát a kezeden lévő izmok közül jó eséllyel az összeset használod, míg sík terepen szinte semmit. A futásnál elég abból kiindulni, hogy fuss egy salakpályán körbe 400 métert és lépcsőzz egy panelben ugyanannyit..:P. Érezni fogod a különbséget..:D. Garantálom. Egyszóval én nem akarok csak bicajozni, mert érzem azt, hogy mennyivel jobb a bicajos teljesítményem is, és mint említettem, ezt biztos, hogy a futásnak is köszönhetem. ;)


maross
(veterán)
Blog

Oke, de nekem nem celom semminek a javitasa, zsirt szeretnek egetni, ha kozben minimalisan erosodok vagy javul az allokepessegem, hat jo :). Kezdjuk ott hogy utalok futni, de a cel szentesiti az eszkozt. Jo esellyel a labfejemnek is kellene valami vizsgalat es cipobetét, ludtalpam van + masszivan befele dol a labfejem, lehet emiatt se esik olyan jol a dolog. Es itt olyan kilometerek ropkodnek, hogy csak pislogok, en orulok ha 1km utan nem kopom ki a tudom, eletemben nem futottam annyit mint itt egyesek egy het alatt :O .


deicide
(veterán)
Blog

Az szép, olyan széles gumival, mi ez valami fat bike?

Tüdőre kétféleképpen lehet fejlődni, az egyik az úszás, amit majd én is el fogok kezdeni, a másik pedig a magas pulzusú edzés, ami nehezebb, de célravezető. Tavaly óta a félmaratoni időm 4 percet javult, mindez szinte kizárólag az interval edzéseknek köszönhetően.

Én várfalnak hívom, mert Endomondo-n úgy néz ki, mint egy bástya, egy csík magas, egy alacsony. Nálam ez olyan 3:40/km és 4:20/km váltogatás kilométerenként. Ha rövidebb távokra akarsz gyorsulni, akkor 200m sprint és 200 pihenő. Ehhez akár pulzust sem kell mérni, gyorsulsz addig, amíg a tüdőd azt nem mondja, hogy ne tovább. Ebből mondjuk 4-5 ismétlés, heti kétszer és gyors javulás lesz.

[ Szerkesztve ]


Geller72
(veterán)

Rendeltem Kínából egy okoskarkötőt, ami elvileg nemsokára itthon lesz. Bluetoth 4.0-val kapcsolódik bármihez, ami támogatja. Mér pulzust, alvási ciklusokat meg mindent, amit egy ilyennek tudni kell. Az itthoni horror árakhoz képest nem volt hat ezer ft. Ez kompatibilis azzal az appal is, amit használok futáshoz, bicajhoz, etc. A pulzus miatt is akartam főleg, mert egyrészt az app pontosabban tud számolni kalóriát is és tudom, hogy milyen tartományokban kell mozognom. Az általad említett magas pulzust is tudnám tartani, ha ott van előttem, mi mennyi.

Ma megnézem ugyanazt a szakaszt egy aluvázas mtb-vel, ami merev villás és jobban betonra van építve, bár azon most pont nem vékony slickek vannak, de nem is terepgumi. Lehet, hogy a slickeket átrakom a Scottról az alura. Azok 1.75-ös Contik, nagyon jól mennek betonon. Azon a bicajon elég durci, 42:11-es áttétel van, 27 sebességre elosztva egy XT szettel.:D. Reggel akartam futni, de bealudtam. Egy kicsit zsufi volt nekem ez a pár nap. De a mozgás erre is jó, nem nagyon forgolódok álmatlanul..:P.

Jó lesz ez a várfalas dolog. Megnézem. Mint említettem is, futottam már 3.19-es kilómétereket, csak akkro nem egyet, hanem hármat egy szuszra. De majd most akkor váltogatom. Beállok egy olyan pulzusra, ami még a lassu szakaszban is jó, nem olyan lassú, és lesz a másik, gyors szakaszom. Megnézzük. Apropó. Leveleztem egy webshoppal, nagyon jó áron van náluk az említett GT-1000 V2. Ahogy néztem, a V2 és a V1 közt még nem olyan nagy a difi, mint a V3 és a korábbaiak közt. Viszont ezt a V2-t megkapnám 20k alatt.. ;).


Mukorka
(addikt)

Ezek a V-k szerintem csak újragondolások az évek során, komolyabb különbség az 1000 és 2000 között van. Nem? Nekem Gt1000-2 van és mondták is hogy ez az újabb Gt1000 viszont ezek egy árban is vannak kb mivel ahogy telnek az évek, cserélődik a verziókínálat.

[ Szerkesztve ]


kpal
(veterán)

Én ALDI sonkatveszek amikor arra járok. Minőségre egész korrekt,de szóljatok ha tévedek. :B
Ahogy elnézem az összevetőket sokkal jobb mint az agyonreklámozott Norbi Update, ami sokkal többe kerül és sokkal kevesebb a hústartalma .

[ Szerkesztve ]


Geller72
(veterán)

Én sokkal előbb ennék csirke, vagy pulykamellet. ;).


Geller72
(veterán)

deicide írta, hogy a V1 és a V3 (?) közt van difi, mégpedig szerinte az utóbbiak, újabbak neki puhábbnak tűntek, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb is ha puhább.. :U . Szerintem megrendelem ezt a V2-t és majd meglátjuk.


sziku69
(senior tag)
Blog

Üdv Mindenkinek!

Jó olvasni ezeket a hozzászólásokat! Mégpedig azért, mert ahogy látom, nagyon sok embert megmozgatott.

Érdemes lenne valamilyen PH-s fogyókúrás-fitneszes bulit rendezni. Érdemes lenne összejönnötök valahol, és tovább ápolni ezt a vonalat. Már csak azért is, mert erről sokan példát vennének olyanok is, akik egész nap ki sem mozdulnak otthonról, és csak a billentyűzet nyomkodását ismerik, mint testmozgás. :)

Másrészről pedig ismerős a téma, mivel az asszonykámnak van egy fitnesz stúdiója, ahol zsírbontással is foglalkoznak. De mint tudjuk, például a zsírbontás önmagában semmit sem ér, ha nem párosul vele életmód változtatás, ami több irányú. Étrend változtatás, mozgáskultúra, és célkitűzés, ami erősíti az kitartásunkat.
Ez viszont könnyebben elérhető, ha többen csinálják együtt.
Ezért gondoltam itt a PH-n ezt megszervezni, mivel ez egy elég nagy közösség.


Geller72
(veterán)

Kreáltam a lokálban egy összevont fitnessz topicot. ;).


sziku69
(senior tag)
Blog

:R


Auratech
(őstag)
Blog

A "tüdőre fejlődés" inkább a teljes szív-tüdő-vérkeringés+izomműködésre vonatkoztatható.
Ebben van tapasztalatom és naponta gyakorlom bringázás közben.
A cél ilyenkor a légcsere optimalizálása a terhelés növekedésével.
Van egy nagyon príma gyakorlat(om), vagy inkább módszer a légzéstudatosság kiváló fokozásához.
Orrlégzéssel kerekezni, futni, sétálni a lehetséges terhelés óvatos, fokozatos növelésével, amíg az orrlégzés egyensúllyal fenntartható.
A tudatos orrlégzés során "rákényszerül" az ember, hogy a légzési ciklust maximális hatékonysággal használja ki. Először próbálva simán részleges légszomj keletkezik, amit szaporasággal próbál az ember orvosolni, ahogy az szájon át akadálytalanul fokozható akár a hiperventillációig. Orrlégzéssel ez nem járható út.
Ideális esetben a teljes belégzés egyenletes és a tüdő teljes de nem erőltetett telítődéséig tart, majd dinamikusan egyenletes a kilégzés.
Egyensúly akkor van, ha a kilégzés kicsit tovább tart a belégzésnél.
Meg kell tanulni a belégzés és a kilégzés teljes hatékonyságát elérni erőltetés nélkül az adott terheléshez igazodva. Néha, közben "csalhat" pár nagy sóhajjal az ember, ha kevés a levegő de lehetőség szerint vissza kell térni rá. A túlzott fújtatás orrdugulást okozhat.
A tervezett növekvő terhelésű szakaszok előtt, ha van tartalék, a légzés tudatos mélyítésével alapozhatjuk meg a terhelésváltáskor megugró oxigén igényt.
Az átlagos életmód rányomja bélyegét légzésünkre, hibás beidegződéseket kialakítva, aminek sportoláskor leggyakrabban az intenzitását fokozzuk, amíg lehet. Gyakran a terhelésre elszabaduló hiperventilációval, ami hamar visszaüt.
Az orrlégzéssel kialakított légzési tudatosság nagy terhelésekkor szépen alkalmazható szájon át légzés során is. Ha már a légzésintenzitás csúcsa mellett kúszik fel a pulzus, határra ért a sportoló, vagy hőguta fele halad. Nem szabad fejből ezt meghaladni, mert visszaüthet.
Úszás során pedig kiváló a részleges levegő visszatartást gyakorolni.
Mellben az 1-3-5 kartempóra szusszanni. Gyorsban pedig 2-4-6-ra vagy páratlanra, miközben egyre ellazultabban úszol.
Aztán kis szüntet és szuszogás után be kell iktatni egy-egy sprintet és ilyenkor mész, mint a motorcsónak. :)

[ Szerkesztve ]


deicide
(veterán)
Blog

Hmm, kipróbálom, köszönöm. Ugyan orrsövényferdülésem van, így kicsit nehézkes, futás közben csak 5:00-ig bírom az orrlégzést, bringán jobban tudom kontrollálni.

Kékesről lefelé jövet kiírt egy VO2 Max becslést az elérhető adatokból az óra, de nem nagyon tudom mihez viszonyítani azt sem, azt mondta 51, kérdés, hogy ez összefügg-e a kardiovaszkuláris rendszerrel, sejtésem szerint igen, hisz' az oxigénszállítás hatékonyságát fejezi ki.


Auratech
(őstag)
Blog

A ferde orrsövény komoly akadálya lehet ennek. Nekem már kikalapálták egy ideje. Ha az orrlégzést az egyik oldalon a szűkület szinte lehetetlenné teszi, megszabadulás lehet egy korrekció. Ha felváltva egyik-másik szűkül, az már a ferdeségből következő (idült)orrdugulás is lehet.
Mikor nekem megcsinálták, a műtőben megkért a doki, hogy most tessék orron át lélegezni, ahogy a csövön kifér. Akkor majdnem elcsattantam a gyönyörűségtől, hogy mindkét orrlyukam egyformán, prímán szelel.
Igazából csak a "szűkebb beömlőnyílás", ami kontrollra kényszerít. A te esetedben egészen alacsony intenzitásnál működhet, vagy jól bemelegedve, mikor éppen szelel.


deicide
(veterán)
Blog

Akkor te tudod milyen ez.
Szerencsére csak akkor hajlamos dugulni, amikor ülök/fekszem, futás, bringa közben egyáltalán nem, de kicsit a bal nehezebben szelel. Kiderül mennyire, ha tesztelem az orrlégzést komolyabban.

[ Szerkesztve ]

üzenetek